Viru Reisid

Nii nüüd siis minu kord siin arvamust avaldada ja miks ma siia kirjutan ongi seetõttu, et minu meelest see mis täna toimub ei ole enam normaalne ja seetõttu ei soovita ma kellelegi reisifirmaks valida Viru Reise - nimelt saatsime kaks klassitäit lapsi/noori (16-18 aastased) 07. augustil rõõmsalt Viru Reiside korraldatud klassikalisele Itaalia bussireisile ja reis pidi lõppema eile, aga keda kodus ei ole on lapsed ja seda seetõttu, et buss millega nad sinna läksid läks katki. Mida nad siis olukorra päästmiseks korda saatsid: esiteks selle asemel, et saata uued bussid saadeti kohale remondibrigaad (buss läks katki juba kolmapäeval st 14-ndal), kes siiski seda bussi korda teha ei suutnud, teiseks mis mind eriliselt vihastas on see, et pidulikult saadeti kaasa ka kaks kasti kuivi makarone (selle asemel, et tagada lastele korralik toitulustamine, sööge kiirnuudleid) ja kõige tipuks ööbivad nad täna juba hotelli asemel vagunelamus. Ühesõnaga täna (põhapäeval) ei tea, kuidas ja millal jõuavad lapsed tagasi sellelt eile lõppema pidanud bussireisilt, kuna täna magavad nad Veneetsia lähedal vagunelamus ja kui ma asja kohta härra direktorilt aru pärisin, ütles ta mulle, et lapsed saavadki mõned päeva rohkem puhkust, selle väikese vahejuhtumi tekkinud kahjusid nemad ei korva ja et lugegu ma üldse reisi tingimusi. Muidugi võtsin ma ka reisitõrkekindlustuse nende vahendusel ja nüüd tuli hoopis välja, et olen ostnud lapele tervisekindlustuse ja veel lisaks tervisetõrke kindlustuse - kuigi reisikava peal on selgelt kirjas, et tervisekindlustus+ reisitõrkekindlustus. Ühesõnaga olen väga, väga kuri, sest minu meelest käitub Viru Reisid täiesti vastutustundetult saates 60 inimest katkise bussiga Itaaliasse.

Tundub, et Eestis on bussifirmadel veel palju arenguruumi. Puudub tihe konkurents, muidu ei oleks bussid nii logud ja suhtumine reisijatesse nii külm. Eriti kehtib see kahekorruseliste busside kohta.

Mis asi on tervisetõrke kindlustus? Et kui reisikindlustuse tingimuste lugemisel hakkab vaimne tervis tõrkuma, siis saab hiljem kahjutasu nõuda?

Tegelikult selles midagi halba just pole. Tegevusetuses ka ei saa Viru reise hetkel süüdistada.

Rikked ilmnevad ikka ootamatult. Minnes ja enamus reisist ju buss funktsioneeris.

Meie oleme ka reisil söönud kiirnuudleid. Täitsa head olid! :)

PS! Me ei käinud reisil Viru reisidega, vaid No Toursiga! :)

Eks see Viru reisid ole nagu vene rulett. Kui otsustad reisida Viru reisidega, mis on konkurentsitult kõige odavam, pead olema valmis ootamatusteks. Ühesõnaga hinna ja kvaliteedi suhe on neil paigas.

Kui jutt on Viru Reisidest siis ma tõesti ei imesta et see firma veel hingitseb hiljuti käisid tuttavad nendega Türgis. Buss lagunes ära ja põhimõtteliselt hakati reisiseltskonnalt raha välja pressima et buss korda saada? Eelmisel nädalal käis sugulane sama firmaga Venemaa reisil,buss oli OK aga kaasas olnud giid ei teadnud midagi Venemaast ja kohalikest vaatamisväärsustest ega varemalt broneeritud ööbimispaikadest? Seega tõeline "vene rulett".

Kas keegi teab millise kindlustusfirmaga Viru Reisid koostööd teevad. Reisitõrkekindlustus peaks ikka reisiga seonduvaid tõrkeid korvama, mitte tervise tõrkumise korral kehtima.

CarmenM kas noored on Itaaliast koju jõudnud ja kuidas emotsioonid on? Meie reis 2006 a. oli 12 päeva ja see tundus liiga lühike Itaalia jaoks. Meil oleks hea meel olnud lisa päevade üle.

ma tean niipalju, et nad jõudsid koju 20 aug õhtu hilja. Kurb oli see, et kellel oli ostatud Robbie Williamsi pilet, see jäi nüüd sellest kahjuks ilma.... Mina isiklikult olen bussireisi alati plaaninud nii, et kui midagi peaks juhtuma, siis on puhkust varuks paar-kolm päeva. Olen käinud reisil peale virukate veel kahe bussireisifirmaga... ja need olid sootuks hullemad. Esimene reis- Pariisi - oli Taisto korraldatud... buss läks katki. Eesti piiril ootas tagasi teel uus buss, mis meid koju sõidutas, aga läbi Saksamaa ja poola kökerdasime katkise bussiga. Õõbisime kiirtee ääres tänaval ringi jalutades...või bussis pingil tukkudes. Mulle Viru reisid isiklikult meeldivad, siiani olen väga rahule jäänud, ju mul vedanud... aga need bussid ...jah! Selle võiksid nad tõsiselt ettevõtta. Alustades juba bussi akendest, mis sageli läbi ei paista...jne!

Olen Viru reisidega palju hullemaid elamusi läbi kogenud kui teema algataja aga ikkagi pean seda firmat üheks kõige sobilikumaks ja vastutulelikuks firmaks võrreldes kalliste reisibüroodega ,kus küll midagi ei juhtu aga kus ollakse paindumatud ja kus ka hind on väga suur võrreldes viru reiside poolt pakutavaga.Sageli saad viru reiside poolt reisi poole odavamalt ja alles jääva raha eest võid endale teise reisi lubada. Mida teha näiteks mugavas ja luksuslikus hotellis ,kui kasutad seda ainult magamiseks ja enamiku aja oled väljas. Näiteks viru reisides ei ole enamasti vägisi peale surutud toitlustamist ,mille eest pead maksma kuigi sa sel ajal näiteks süüa ei taha või siis sa ei leiagi midagi söödavat ( näiteks kui oled diabeedik,taimetoitlane järgid mingit erilist dieeti jne ).Samuti annab viru reisid inimesele vabad käed õige ja meeldiva toakaaslase valimisel ja ei paiguta oma äranägemise järgi mehi omavahel kokku ja naisi omavahel kokku ,mida teevad sageli kallist hinda taga ajavad reisibürood.Igal inimesel on võimalus oma äranägemise järgi valida endale sobilik mees või naiskaaslane enne tubade välja jagamist. Samuti pole Viru reiside puhul erilist probleemi sellest kui pakutavatest teenustest ( muuseumite piletid, ekskursioonid jne ) loobud ja liigud ringi hoopis omapead või puhkad hotellis.Küll aga tekkisid probleemid nimelt kallimate reisibüroobe puhul ,kus giid ei viitsinud või ei tahtnud raha tagastada teenuste eest , mida inimene ei soovinud.Ikkagi tuli nende eest maksta kuigi neid ei kasutanud. Viru reisid sobivad inimestele ,kes suudavad bussis pikalt viibida ,kes tahavad palju reisida ja kes ei soovi reisimise peale palju kulutada ja on nõus tagasihoidlikumate tingimustega .Tüüpiliselt tehakse sissesõite reisi ajal suurtesse kaubamajadesse kus ka nõudlikud kliendid leiavad endale midagi vajalikku. Firma sobib hästi nii üksikult reisijatele aga ka siis kui reisijaid on rohkem kui kaks . Bussirikked ,mis on viru reisides tekkinud on sageli ettearvamatutel põhjustel ,mida ei saagi vahel vältida.Näiteks bensiinijaamas müüdi solkkütust,mis rikkus bussi ära , bussijuht ei osanud arvestada kohalikke teeolusid ja suure kiiruse tõttu sõitis bussi alt midagi katki jne ,jne ...

Olen Viru Reisidega kaks korda reisinud. 2016 detsembris Lapimaale ja 2017 suvel Legolandi. Lapimaa reis oli super. :) Korralik hotell (3*), kus sai igal õhtul külastada sauna- ja basseinikompleksi, reisikava mõõduka tempoga ning suurepärane giid Eve. :)

Legolandi reis oli samuti vahva, kuid magada sai liiga vähe ning liiga palju oli kiirustamist. Ööbimine Taanis oli vanemas, kuid renoveeritud kämpingumajas. Tualetid ja duširuumid olid ca 100 m eemal, ümberringi pimedus ja karavanid. Nagu giid ütles, tualett on seal põõsa taga. :) Mul oli küll päris kõhe, seda enam, et kämpingmajal oli palju aknaid, kust nägi väga hästi sisse, kuid augustiöö oli kottpime. Seevastu Rootsi kämping oli väga mugav ja õdus. :) Buss oli tellitud Lätist ja bussijuhid ei tea viisakusest vist midagi. Lõugasid inimeste peale, ironiseerisid ja loopisid pagasit lausa vihaga. Lisaks ei tundnud nad ka teed ega kasutanud gps-i, mistõttu oli uneaja arvelt tiirutamist. Kogu meeleolu päästis giid Sirje, kes oli tõesti tore ja hoolitses inimeste eest. Isegi laeval käis ta lastele pakkumas põgenemistoa mängu ja hoolitses, et sünnipäevalapsed saaksid Tallinkilt kingituse. :)

Minu jaoks on Viru Reisid väga hea võimalus soodsalt reisimas käia. Kohale viiakse, tagasi tuuakse ja ulualune antakse ka, selle raha eest ei saa rohkemat nõudagi.

No väga vägev, lasta enda peale lõuata, pagasit vihaga loopida mingil umbkeelsel bussijuhil, seevastu reis on odav.

Kas tõesti on nelja aasta tagust teemat vaja üles tõmmata. Usun,et enamus asjaosalisi on juba oma eluga edasi läinud. Toimetusele??? Kas ei võiks üle paari aasta vanused kommentaarid panna kuskile arhiivi. Sealt saaks vajadusel teema üles võtta. Praegu nagu siin kohal keegi kaevab teema üles ja kõik kirjutavad aga kuupäeva ei vaata.

Veix73, ära pahanda, äkki Taaja töötab Viru Reisides?! :)

Teooriad on toredad, kuid täiesti vales suunas. :) Ei tööta Viru Reisides, vaid olen sarireisija. Aastas tahaks nii 3-4 korda Eestist välja saada, kuid rahakott ei võimalda 500 euroseid paketireise. Bussi- ja autoreisid on toredad, näeb väga palju ning on soodsad.

Mina ei paneks Viru Reiside teemat kinni. Eks ajas kõik areneb. Uued reisikavad, uued giidid ja võibolla ka uued bussijuhid. :) Alustasin oma bussireisimist Bohemianiga Ungarisse ja Carinthiaga Austriasse ja need kogemused olid super-super. Siis oli veidi kõhe virukate peale üle minna, kuid uuemad foorumimuljetused aitasid vaimu valmis panna. :)

Minul on Viru Reisidega ainult head kogemused ja ma ei räägi ühest-kahest reisist.

Reisisell04, minu peale on lennujaamas lõuanud ühe tuntud lennufirma check-in töötaja, hiljuti ka üks turvamees kes kohvrite läbivalgustamise juures toimetas. Olen elu jooksul sõitnud tuhandeid (kui mitte kümneid) kilomeetreid umbkeelsete bussijuhtidega. Ja minu pagasit on lennujaamades kokku sadu kordi vihaga loobitud (vt. mõnd youtoube video tüüpilisest pagasikäitlemisest lennujaamades). Ja mu reisid ei ole alati odavad olnud. Mis ma nüüd tegema pean?

PS. AndresR arvates ma vist nüüd ainult ei tööta seal vaid lausa oman antud ettevõtet ;)

AndresR joob hetkel punast hispaania veini ja ausalt öelda on tal ükskõik ;)

Andres alustas vist varahommikust?