24 aprill - 28 aprill klassiga Londonis.

tegelikult olen lugenud paljuid postitusi aga vastust pole ikkagi saanud. kas võiksite vastata mõnele küsimusele kes on käinud londonis?

1)rääkige söögi kohta,sest klassiga läheb kaasa ainult üks õpetaja kes pole ka ennem Londonis käinud. 2)riiete kohta ja ilma kohta. mida kindlalt peaks kaasa võtma mida mitte. 3)vaatamisväärsused või kus oleks huvitav käija. 4)mida tähendavad tsoonid? 5)palju peaks iga laps umbkaudu raha kaasa võtma? 6)siin oli ühes postituses kirjas, et igas moteli/hotelli toas peaks olema veekeetja.kas siis on ka? 7) London F1 hotell. kas keegi on ööbinud selles hotellis?mida se andast kujutas?olen otsinud selle hotelli kohta informatsioon aga ei ole leidnud.kas keegi võiks aidata.

Kui sa tahad siit mingit infot saada, siis äkki austaks teadjamaid natuke ja õpiks kasvõi eesti keeles kirjutama. Variant B: investeeri uude klaviatuuri, mis tühikuid võimaldab. Pagan võtaks, ei ole ikka nii, et kirjutan, kuidas tahan. Londoni F1 hotellis toimub Londoni F1 etapp.

Õpetaja asemel kaaluksin tõsiselt, kas ma julgen minna terve klassiga viieks päevaks Londonisse. Eriti kurb on, et õpetaja pole ka ise varem Londonis käinud.

Mina oma last sellele reisile ei saadaks.

Minu soovitus:

  1. Võtta reisibüroost kaasa giid/grupijuht, kes Londonit tunneb ja ametlikult ka vastutab.
  2. Jätke see reis ära

Kindlasti on neil ikka giid ka ja kas 10 õpilase kohta ei pea üks täiskasvanu olema kaasas?

Mina julgesin oma 18-aastaste õpilastega minna neljapäevasele ekskursioonile idanaabri juurde. Ise olin siis 22 ja programmi panime ülikoolikaaslastega kokku. Ise olime Peterburis korduvalt käinud. Oma lapsi ma sellise õpetajaga, kes vaid vormitäiteks kaasa võetakse, siiski ei lubaks. Lapsevanemana ei meeldi mulle aga üldse, et täiskasvanud noored inimesed ei viitsi oma reisi planeerida, vaid on valmis esimesest ettejuhtuvast büroost esimese reisi ostma. Oma lastel ma seda teha ei luba. Lugegu LPd ja Trippi!

Tõepoolest, selle õpetaja nahas ei tahaks küll olla. Olenemata õpilaste vanusest on vastutus ikka meeletu. Kui nüüd soovitusi anda, siis sellise üsna ettevalmistamata ja kogenematute inimeste puhul oleks teil vast mõistlikum uurida Londonis korraldatavaid ametlikke ekskursioone või siis Hop On Hop Off bussi (oleneb muidugi ka teie grupi suurusest). Nii on kindel, et näete kõik tähtsama ära. Ilm on väga muutlik, seega kaasa veidi soojemad riided ja ka vihmavari või vihmakile. Samas võib sel ajal olla juba väga soe ja päikseline, nii et ka selleks peaks valmis olema. Söögi kohta ei oskagi midagi tarka öelda, oleneb jällegi grupi suurusest. Väljas söömine on Londonis väga kallis. Ära võiks siiski proovida fish and chipsi :) Hotelli kohta ei oska kahjuks kommenteerida. Rahaga on ka nii, et võib kulutada väga palju, kuid kokkuhoides peaks ehk mingi 50.- naelaga päeva kohta hakkama saama. Selle eest peaks odavamas kohas söödud saama, metroopiletid ja ehk ka paar odavamat vaatamisväärsust kaetud saama. Soovitan siiski järle mõelda, kas selline reis on ikka hea mõte :) Edu planeerimisel!

Mina käisin Londonis suvel... Praeguse ilma kohta ei oska midagi öelda ja söögikohtade kohta ka ei tea, sest ei söönud eriti midagi siis (muide, kohv ei ole üldse kallis, isegi kesklinnas mitte). Aga hotelli kohta arvan, et eks ta ikka ole nagu need F1 hotellid kõik... Londonis peaks olema 2 F1 hotelli... Vähemalt kodukas annab sellist infot... http://www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml Vaatamisväärsuste fänn ma suur ei ole ja ei jooksnud mööda kirikuid ja muuseume... Notting Hill aga oli üksi avastades täitsa tore ja ei eksinudki ära. Hyde Park on ka selline tore koht keset Londonit, aga ma ei tea, kui tore seal aprillis juba on... Oleneb ma arvan ilmast ka. Minusugusele, kellel on kalduvus igas linas ära eksida, kus ma käin, oli London küll väga lihtne ja loogiline, igaks juhuks oli kaart taskus, aga vaja läks seda ainult ühele korealasele tee juhatamiseks...
Bussiliiklus on seal ju suurepärane ja eksida seal on siis suhteliselt võimatu...

Tegelikult aga sõltubki kõik sellest, mis on selle reisi eesmärk... Kui põhiline on näha "kõiki vaatamisväärsusi", siis on targem giid palgata, aga kui eesmärgiks on saada ainu Londonist kui ühest väga lahedast linnast, siis piisab ka "kohustuslike vaatamisväärsuste" (nt Buckinghami palee, Trafalgar Square'i, Piccadilly Circus'i, Hyde Park'i) külastamisest, siis need saab enne kaardilt üles otsida ja siis Londonis leiab need küll kohe üles... Ülejäänud ajal oleks hea niisama ringi vaadata...

Aga kuna on tegu klassiekskursiooniga, siis õpetaja vastutus on liiga suur, kui kõik õpilased jooksevad omapead mööda Londonit... Seega siis võiksite ikkagi giidi peale mõelda...

http://www.visitlondon.com/ näiteks on lehekülg, kust saab ka igasugust infot Londoni ja kõige selle juure kuuluva kohta... :)

1)rääkige söögi kohta,sest klassiga läheb kaasa ainult üks õpetaja kes pole ka ennem Londonis käinud.

Söök on suhteliselt kallis. Saab hakkama muidugi ka kiirtoiduga (a la MacDonalds) ja poest ostetud võileibadega aga lapsed vist tahavad midagi grupimenüü-laadset. Võibolla Eesti reisibürood oskavad selle koha pealt nõu anda. Muidu restorane on absoluutselt iga nurga peal, nii et kui raha on, siis nälga ei tohiks jääda.

2)riiete kohta ja ilma kohta. mida kindlalt peaks kaasa võtma mida mitte.

Septembris pidi igal juhul jakk juba kaasas olema eelmisel aastal aga olen käinud ka suvel, kus kuumus tahtis tappa.

3)vaatamisväärsused või kus oleks huvitav käija.

Olenevalt ajast (mis kasutada on). Hop on Hop off buss kindlasti (kui inglise keelt räägitakse), siis Madame Tussaud's võibolla London Eye, Diana Memorial Hyde pargis, Camden ja see kirbuturg (vist laupäeviti), siis noortele võib meeldida The London Dungeon, kus näidatakse keskaegseid piinamisriistu jms. Vähegi suuremas hotellis on hästi mitmeid n-ö guide-booke, kust saab infot, mida vaadata jne. Kui on vähegi käituvad noored, siis võiks muusikalile minna õhtul, kindlasti omamoodi elamus (kuigi kallim kui kohalikud muusikalid).

4)mida tähendavad tsoonid?

Tsoonid on metroos (ühistransport). 1 ja 2 tsoon on vist sama hinnaga ja kui kaugemale tahad sõita, siis on kallim pilet. Positiivne on see, et metroopiletiga saab ka ööbussiga sõita (see on Londoni ühistranspordi parim osa). Metrookaardil on tsoonid kenasti ära toodud.

5)palju peaks iga laps umbkaudu raha kaasa võtma?

sõltub palju ette makstud on. Aga alla 700 eegu päevas ma väga ei laseks last sinna. Ja siis tuleb ka eriti kokku hoida (kui tahad mingeidki vaatamisväärtuseid näha). Soovitav oleks panna kõrvale kohustuslik raha (piletid, ühistranspordi päevapilet jms) ja siis lisada veel 15 naela söögirahaks.

6)siin oli ühes postituses kirjas, et igas moteli/hotelli toas peaks olema veekeetja.kas siis on ka?

niipalju kui mina käinud olen, on tõesti olnud. ja veel teepakikesed, suhkur ja 3in1 kohvi samuti.

  1. London F1 hotell. kas keegi on ööbinud selles hotellis?mida se andast kujutas?olen otsinud selle hotelli kohta informatsioon aga ei ole leidnud.kas keegi võiks aidata.

Kumb teil on: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g503771-d219541-Reviews-Formule_1_London_East_Barking-Barking_Essex_England.html

või http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g503794-d263084-Reviews-Formule_1_London_Thurrock_M_25-West_Thurrock_Essex_England.html

Igal juhul tunduvad Londonist kaugel olevat, mulle endale sümpatiseerivad alati kesklinna lähedased hotellid.

See hotell on puhas peldik, must ja räpane,uste avamisega on suuri probleeme, kuna koodimajandus on vananened ja uute jaoks polevat raha.

Aega saab sisustada ja raha kokku hoida tasuta muuseumite külastamisega. Näiteks minul kulus hulga tunde järgnevas tasuta muuseumis ja metrooga sõitsin vaid siis kui oli vaja võtta suund lennujaamale. Tavaliselt käisin jala.

http://www.national-army-museum.ac.uk/ (sealt leiab nii aadersssi kui ka asukoha kaardi)

Kui need koolilapsed on kuulnud midagi Shakespeare Villist, oleks neil huvitav teatri Globus külastamine (aga see ei ole tasuta). Sõites National Expressi bussiga marsruudil Stansted-Victoria station, möödute Scherlok Holmsi muuseumist (hinda ei tea, kuid ma ei usu, et see oleks tasuta) Kohad, kuhu võiks minna: vaateratas, linnast välja jääv kuninga loss, Thamesil seisev II ilmasõja aegne lahingulaev Belfast, Tower ja Toweri sild koos silla muuseumiga+ eelpool kirjutatud paigad. Toweri vastas, teisel pool Thamesi, oli mingi väljaku moodi asi vabas õhus toimuvate tasuta etendustega. Üheskohas esines mingi orkester ja teises kohas akrobaadid.

Päeva pileti kohta ei tea öelda, kuid metroo üksikpilet oli vist 5£. Sõidule Lennujaam-linn-lennujaam, rehkendage 30 naela (siis ei jää puudu). Koheselt osta edasi-tagasi pilet on odavam kui osta alul sinna ja hiljem tänna.

Lennujaamas kulus toidukorrale £ 5-10. Võib-olla on ka raudtejaamades taolisi söögikohti. Mõeldes oma kadunud noorusele ja lapsepõlve ekskursioonidel tehtud kulutustele, siis ma ei usu, et lapsed oleksid nõus tegema nälja-eksursiooni.

Ostke kaasa Londoni reisijuht ja sealtki leiab üht-teist huvitavat.

Nagu ma ühes eelnevas ja nüüdseks kadunud kirjas raha kohta kirjutasin, kulub tagasihodliku elustiili juures umes £ 100 päevas. Kui tahate lubada endale midagi rohkemat, arvestage £ 200 päevas. Kui tahate teha shoppamise tuuri, arvestage vähemalt 100 £ sisseostudele poe kohta. Kindlasti võiks olla arvestatav summa ootamatuteks ja ettenägematuteks väljaminekuteks. Ühesõnaga, normaalseks äraelamiseks piisab 500 £ päevas. Lühikene kalkulatsioon £20 ühistranspordile, £40 söögile (jook, söök, näksimised) ja 40 £ vaatamisväärsustele ühe täispäeva kohta. Ütleme nii, et siis ei tohiks jääda puudu. Kokku £ 100. Kui raha jääb järgi, on see see väga tore.

Aga kõik sõltub laste perekondadest. Kui tegemist on tasulises koolis käivate rikkurite lastega, võib ka 500£ vähekas jääda. Kehvikute perest pärit lapsed saavad hakkama 100 naelaga.

Kas mitte 1-2 tsooni päevapilet metroos (ja seega kogu ühistranspordivõrgus) ei olnud umbes 5,10. 1 korra pilet oli mõtetult kallis sellega võrreldes, kui vähegi rohkem sõita kavatsesid.

Kui grupipilet Gatwick Expressile osta, siis sai selle suhteliselt soodsalt. Eriti kui osta koheselt peale lennukist väljumist esimeses kassas (asub kohe seal kus esimesi putkasid näed, enne passikontrolli vist isegi). Meil piletikontroll pööritas silmi ja ei suutnud uskuda, kui soodsalt me olime edasi-tagasi pileti neljale saanud.

500 naela sisse sa ikka arvutasid hotelli ka? Muidu on see koolilapsele vähe palju klassiekskursiooni päeva jaoks. Ma ise enamasti olen ikka alla 100 naela päevas (ilma hotellita) hakkama saanud ja kõik asjad ära külastatud - vaadatud, sh. kinos üüratukallist popcorni söödud.

Tripist on ikka kasu ka. Vaatasin hotellitoas (Radisson Tottenham Court Roadil) ringi - siin on tõesti kohvikann ja nescafe pulber olemas. Aitäh :)

Klassiekskursioon Londonisse tundub kallis laks olema. 5 päeva tuleb umbes 15k vist? 3k piletid, 5k päevaraha, ja normaalse elamise eest tuleb siin ikka päris palju raha välja käia. Klassitäis lapsi linna äärde F1 elama panna... Ei tundu küll arukas valik.

Miks, muide, üldse London? London sobib ehk kultuurihuvilisele abituriendile, tavalise klassireisi jaoks leiab kindlasti paremaid paiku. Kui vanad lapsed? Kas lähemad linnad ja riigid on läbi käidud? Või on lihtsalt raha üle?

Gatwick Express edasi-tagasi, 1 inimene. Putkast ostes: 28 naela Rongist: 28.80

Vahe imetilluke. Ehk on grupipileti korral suurem, ei tea.

Miks üldse Gatwick Express, ajavahe tavarongiga minimaalne ja ühe otsa pilet maksis 6 naela

Minnes Gatwicki tavalise rongiga on võimalik osta groupsave ticket, kehtib neljale inimesele ja maksab kahe inimese hinna.

ILmad on siin kevadised...minuarust on alati vajalik sall ja vihmavari ja mingi tuulekindel asi. süüa saab suht soodsalt. traditsiooniline inglise hommikusöök alates 3 naelast ja pubis-kohvikus odavamad söögid alates 5 naelast(oleneb kohast ja piirkonnast muidugi). Suuremad toidupoed on alati odavamad ja paremad...tescod näiteks. Galeriid ja muuseumid on enamasti tasuta. Noored/lapsed viiks ma Tate modern galeriise näiteks http://www.tate.org.uk/ , National galerii asemel, mis on täis ehk liiga tõsist kunsti ja seda on palju:) maitse asi muidugi... 3D kino on kindlasti äge kogemus http://www.bfi.org.uk/whatson/bfi_imax ! Camdeni turg ehk kaa... Thamesi lõunakallas on hea koht kust on hea vaade ja kus on mõnus jalutada. Shakespeari teater,vaateratas, tower bridge jne.

Üldiselt tundub kummaline et nii ,,metsikult,,viiakse lapsed ekskursioonile ja ühest õpetajast võib küll väheks jääda ja kas see on seadusega lubatud üldse?! Suure grupiga ühistrantspordis liiklemine tundub mulle ka suht võimatu missioon olevat. Igastahes soovin edu...london on suurepärane linn! Kui vajate giidi või muidu nõu siis aitan hea meelega:) antti@e-stonia.co.u +447 972 783301

Söögi kohta niipalju, et võileivad nii 3-4 naela kuskilt ostes kesklinnas ilmselt. Kiirtoit (burger/eine/pitsa) ja kuskil pubis nn praad (kala ja friikad) 5-10 naela. Ilmselt võib ilm olla nii soe kui külm. Kindlasti võiks olla kaasas soojem kampsun ja paha ei teeks, kui kotis oleks ka müts, sall ja kindad. Ja jope võiks olla veekindel. Vaatamisväärsused: London Eye ja Westminster, Madame Thussaud, Buckhingam, Picadilli, Hyde park, Diana memoriaal. Linnast väljas Windsor Castle. Loodetavasti said nimed õigesti kirjutatud. Soovitaks võtta hop in-hop off 1-2 päevase linnatuuri bussi. Sellel eeliseks see, et näed kõike, saad iga kell maha minna ja hiljem uuesti edasi liikuda. Hinda ei tea, aga pakun , et 1-2 päeva nii 20-30 naela sisse mahub. Tsoonide kohta niipalju, et kõike tsoone hõlmav päeva travelcard maksab nii 5,70 (siis nii bussid, metroo ja sõida palju tahad). Peaks kehtima 24 h. Ühe päeva kohta võiks arvestada ilma vaatamisväärsusteta (toit/joogid/mõned suveniirid) nii 40-50 naela. Sellega peaks kõik kulud kenasti kaetud saama. Ilmselt jääb üle ka. Kui soov on ka riideid osta, siis võiks natuke enam olla. Aga siin on igal inimesel maitsed ja brändid erinevad. Primark (odavkaubamaja) - nt 20 naela eest võib ikka päris mitu asja saada. Teisi küsimusi ma kommenteerida ei oska. Aga head reisi!