Aastal 2013 Phuketis, mis rannas lebotada?

Kuna Phuketi kohta käiv info pärineb valdavalt enne 2012a, siis uuriks kuidas Phuketis pragusel ajal elu käib? Detsembris olen Phuketis ja ei suuda otsustada kuhu rannapiirkonda hotelli valida. Mõned aastad tagasi sai Patongis oldud ja sellist melu eriti uuesti ei tahaks. Palju häid sõnu on Karoni ja Kata suunas, ehk on keegi hiljuti seal viibinud ja jagaks muljeid? Põhiliselt huvitab rannapuhkuse vaatevinklist arvustused.

1
2

Karoni rand oli mais võrreldes Patongiga väga rahulik. Nagu ikka olid peamised lõõgastujad vene rahvusest. Rand oli ise puhas ja väga palju meile asju müüa ei pakutud. Oli täitsa ok. Kohalikud söögi kohad põhja poolses otsas sellel rannal. Kata rannas ei käinud peesitamas, aga tundus läbi sõites veel rahulikum. Võis ka olla petlik arusaam.

0
0

Käisin Phuketis 2013 ja minule see kant võrreldes teiste kohtadega (Krabi, Phi Phi saared)ei meeldinud. Kuna olin Phi Phi saarte imeliste randadega juba nii harjunud siis sinna Patongi randa ma oma jalga üldse tõsta ei suutnud, nagu meie Stromka. Korra käisime sealt läbi ja siis oli see rand ikka suhteliselt must ja räpane. Karonil ja Katal ei käinud, sest peale Patongi ranna nägemist olime nii pettunud, et karstime, et need teised rannad näevad ka peaaegu samasugused välja. Seega käisime hoopis lähedal asuval Raya saarel ning seal meile väga meeldis :) Rand oli täpselt selline nagu üks õige rand peaks olema - liiv valge nagu tolmpuuder ning helesinine vesi mis on nii läbipaistev, et vees olles näeb oma varbaid.

0
0

Meie olime Kamala Beachi kandis, rentisime seal korteri rannast 5 min tee kaugusel. Piirkond oli hea seepärast, et oli nii põhja poole randadesse kui ka lõuna poole u sama pikk tee sõita. Eelmisel aastal olime Nai Harni ranna kandis ja siis sai saare lõunaosa läbi sõidetud. Kui vähegi võimalik ja oled rolleriga sõitja, siis ära vali Patongi, Katat või Karonit. Kui soovid melu ja rahvast, sõidad rolleriga ja oled mõnekümne minuti pärast piirkonnas, kus on palju rahvast ja kaubandust ja melu. Kuid kui soovid vaiksemat päeva, siis kas jalutad randa, või vedeled basseini ääres mõtletama, mis kell peaks rätikud toolile viima. Kui veedad oma puhkuse vaid Patongis, siis võib jääda saarest vale mulje, et kõik ongi selline nagu seal. Ärge kartke ringi sõita ja avastada uusi randasid. Iga rand on omamoodi ja huvitav. Lähiümbruse saared on muidugi ilusad ja rannad ka, kuid enne soovitan külastada erinevaid randasid Phuketil- need on seda väärt!

0
0

Phuketil olime samuti Kamala beachi piirkonnas. Patongist ca 5km põhja poole. Kui tuli tahtmine läksime tuk-tukiga patongi ja möllasime hommikuni :). Nagu eelkõneleja mainis tasub tõsiselt kaaluda rolleri laenutust (ca 6 eur-i päev) ja ringi kruiisida. Kuigi saar on suht väike kogunes meil 1 nädalaga kilomeetreid ca 500. Kamalast ülesse põhja poole on väga ilusad, vaiksed ja privaatsed rannad. Kindlasti paremad kui Kamalast lõuna poole. Ühesõnaga kaart pihku ja saart avastama. Liiklus võib tunduda esmapilgul hirmutav kuid tegelikkus on see, et seal kordades turvalisem kui näiteks Eestis.

0
0

Tegelikult on see Tai turvalise liikluse ettekujutus suht petlik. Olen nii mõndagi õnnetust oma silmaga näinud ja turvalisusega pole seal küll miskit pistmist. Aga eks see ole muidugi kinni ka kuplist.

0
0

Selgelt kõige ilusam ja rahulikum rand on Kata Noi. See on küll väike, aga väga ilus ja rahulik.

0
0

Viibin praegu Patong rannas ja mulle meeldib ja linn ka suht korval

0
0

Tai liiklus ja ohutu? Igaks juhuks teistele hoiatuseks, sattusime eelmisel talvel Ao Nangis liiklusõnnetusse. Tuk tuk hakkas suurest kaubikust mööda sõitma ja sõitis täie hooga külgkorviga (kus meie istusime) äärekivisse. Lendasime ülepeakaela ümber tuk tukiga, mõlemad elukaaslasega lendasime korvist välja. Temal oli peas suur haav ja minul olid käed ja jalad puruks. Tuk tuki tüüp ei rääkinud sõnagi inglise keelt, korjas oma kodinad kokku ja pani minema. Saime õnneks ühest lähedal asuvast hotellist abi. Need kiirused ja manöövrid mida nad seda teevad on kõike muud kui ohutud, mina oma lapsi ühegi sellisega enam kunagi sõitma ei laseks. Kahe poole nädala jooksul nägime kokku umbes viite tõsisemat õnnetust turistipiirkondades Phuketil ja Aonangis.

0
0

Pakun, et näiteks Pattayal on öisel ajal väga paljud, ehk umbes 20 protsenti motikatakso juhtidest täis konkreetselt. Mingeid suurel kiirusel läbitavaid teid ei soovigi sõita nendega suisa. Tavaliselt saab neile sõnad peale loetud enne kui sõit algab. Ohh jah, lisanduvad veel purjus farangid rolleritega. Mulle isiklikult on kõige hirmsam sõita minivaniga Victoryst Pattayale või vastupidi. 160 km. tunnis ja kahtlased manöövrid Bangkoki kiirteedel on suht tavaline. Liiklus turvaline ei tundu mulle. Sorry, et teemast välja läks

0
0

Phuketis 12.02-25.02.2014 On keegi sel perioodil minemas Taisse Phuketi?

Milliseid saari ja kohti soovitate külastada kindlasti?

Kus oleks mõistlik ööbida?

Kus käia ja mida teha?

Tänud ette!

0
0

Me alustasime ka oma Phuketi avastamist avariiga. Kellaaeg oli juba hiline, kui taksoga lennujaamast Katale sõitsime. Jäime valgusfoori punase tule taha ootama (me ei olnud sugugi esimene auto) ja meist järgmine auto lajatas meile sirgelt tagant sisse. Tagumise auto juht oli väga purjus. Meid päästsid turvavööd.

0
0

Tere

Käisin Tais (ja ka Phuketis) 2013 jaanuaris. Rongiga Bangkokist tulles oli meie esimeseks peatuseks Krapi, sealt edasi Koh Phi Phi - Koh Lanta- Phuket ja siis tagasi Bangkokki. Minu soovitus on see, et kui jõuad Phuketi poolsaarele, siis mine sealt ära nii ruttu kui võimalik. Phuketis on meeletult palju turiste kõik kohalikud on omakasu peal väljas (isegi politsei Shalong Thales viis meid politseiautoga litsibaari ja seal üritati meilt raha välja pressida). Phuketis on Tai hindasid arvestades kõik meeletult üle makstud.

Mina soovitan minna Phuketis praami peale mis siirdub Koh Lanta saarele ,praam teeb ka vahepeatuse Phi Phi saarel, millel soovitan ka vähemalt ühe öö olla, et saaks osa sellest meeletust tulemängust mis rannas iga öö toimub ja järgneval päeval soovitan matkata mäetippu kust avaneb imeline vaade, mida saad nautida näiteks kookosesse tehtud arbuusi jäätisekokteili nautides.

Koh Lantal soovitan võtta ööbiskoha Long Beach (ranna pikkus 5km)ranna äärde. Väga mõnus suhteliselt vaikse ööeluga, kuid siiski on õhtuti rannas mõned tõeliselt tasemel söögikohad, mis oma hinnataseme poolest on väga soodsad võrreldes sellega, mis meile hiljem 3 päeva jooksul Phuketis pakuti. Kindlasti soovitan Koh Lantalt minna ka päevasele snorgeldamis paadireisile, mille käigus külastatakse ka Sinist Laguuni, mis on uskumatult võimas, nimelt hüppad paadist vette, ujud kottpimedas läbi kalju ja jõuad randa, kust on ainult seesama üks väljapääs, millest ka siseneti.

Igaljuhul, see on minu arvamus, aga selle 14 päeva jooksul mis ma tais veetsin, jättis just kõige halvema mulje Phuket(seda võibolla sellepärast, et ma ei ole nii rikas ja igav inimene, et päevade viisi luksushotellides vedeleda, mille valik muidugi Phuketis on muljetavaldav.

0
0

Lantal olemegi samas rannas. Phuket jäi juba sellepärast lõpetuseks, et noormees saaks väheke ka ööelu nautida. Ise tahame natuke ka shoppamas käia. Minuarust pole sellel Phuketil häda midagi kui ringi tiirutada ja nn avastada. Kas Krapi all pidasid silmas Krabi?

0
0

Kas on teadjaid, miks Phuketil (vähemalt Patongil kindlasti) ära korjatud kõik rannatoolid ja varjud ja neid ei ole laenutada. Rahvas liiva peal rätikutega. Inimesed olla varjunud majade lähedusse ja puude alla kuuma päikese eest. Väidetavalt kestvat selline asi kevadest saati.

0
0

Kas ei olnud hiljuti mitte selline uudis, et hunta plaanib niimoodi korruptsiooni välja juurida. Rannatoolide rentijad maksid varem kohalikele ametnikele kõva pappi. Rannatükke olevat lausa "müüdud" ulmeliste summade eest ja raha läks muidugi kõik ametnike ja politseibosside taskusse. Hunta pani selle äri lihtsalt kinni. Seni pole mingit uut asjade korraldust välja mõeldud.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased