Albaania pilte ja reisikiri

Eelmine kevad sai pea kaks nädalat Albaanias ringi seigeldud, suure osa ajast jalgrattaga &Momentsi rattareisil. Albaania oli väga lahe, soe soovitus.

Tere !

Soovitan ka soojalt Albaaniat, ise plaanin uuesti sinna minna juba mitmendat korda.

3
1

Aitäh Külli, tuli ka reis meelde, nostalgialaks. Tegin perega rendiautoga ringi peale. Sigailus maa ja igal pool toredad inimesed.

3
1

Peale raamatu ,,Minu Albaania,, lugemist, ei taha rohkem sellisele maale. Toredades inimestes ka kahtlen.

2
10

Ühe raamatu põhjal otsustadki maa kohta? Mina seda lugenud ei ole ja mulle küll Albaania meeldis.

4
1

Täiesti nõus, et antud raamatu põhjal ei saa järeldusi teha. Esiteks on see välja antud 2012. Seega jutt käib veel varemast ajast. Teiseks, lugemata seda raamatut, olen üldiselt kindel, et siis võis olla olukord seal käest ära. Ma käisin seal 3 aastat tagasi Corfult. Kohalik giid siis rääkis, et olukord oli 7-8 aastat tagasi tõesti hull. Siis aga istusid kohalikud hõimu vanemad, mafia liidrid ja valitsus kokku ja otsustasid turismi hüvanguks teha rahu ja see ka kehtib. Arengut oli silmaga näha. Sai käia nii Sarantäs, Butritis ja autor ei maininud Blue Eyes-is( väga ilus koht).

2
0

Minu Albaaniat pole lugenud, küll aga lugesin ühe soomekeelse 25a vana Albaania reisiraamatu. Selle järgi oli 1997 turist suhteliselt tundmatu nähtus, eraisikutel naljalt autot ei olnud ning vett ja elektrit sai päevas paar tundi, mehed tegid autorile kogu aeg alatuid ettepanekuid ja ta kotist asjad aina kadusid jms.

Muutused võrreldes tolle ajaga on ikka meeletud olnud, rannikul oli väga uhkeid hotelle ja Tirana kesklinnas pilvelõhkujad. Muidugi on ka korda tegemata maju ja lihtsalt väga vaeseid peresid. Meie giidid rääkisid, et neil üldiselt käivad Suur-Britannia grupid, kes tihti on rahulolematud, et Albaania kolkakülas ei olegi 5* hotelle. Eks nii mõnigi asi logiseb ka, nt busside graafikut oli kohati pea võimatu välja selgitada või meili teel tehtud kokkuleppetest koha peal ei teadnud keegi midagi.

Ma ise arvaks, et ootustes tuleks siiski realistiks jääda, eks on auklikke teid ja hotellitoas midagi puudu või katki, aga sellest ei tasu ennast liigselt segada lasta. Albaania on Euroopa üks vaesemaid riike ja eks seda ole ikka näha ja tunda ka.

3
0

"Minu Albaania" jutustab ühe konkreetse naise elamustest ja jätab ehmatava mulje küll, aga terve rahvuse kohta ainult sellest nii põhjapanevaid järeldusi teha on nüüd küll ikka väga väga ülekohtune. Nagu Eestis ei oleks selliseid kes naisi tümitavad, järelikult on terve eesti rahvas selline.

1
1

Mina soovitan samuti kõigil minna ja see imeline maa koos imeliste inimestega oma silmaga ära näha! Loodusesõpradel tasub kindlasti minna Valbonë piirkonda avastama. Ülifantastiline loodus! Olen käinud 35-s riigis ja Albaania on kahtlemata top 5-s.

Lisaks veel, et ega albaanlaste tõelist olemust pealinnas ei tabagi, selleks tuleb väiksematesse kohtadesse sõita, kus inimesed siirad ja sõbralikud ning kellelgi pole kuskile kiire (ja sellest lähtuvalt närv krussis). Sama kehtib muidugi igas riigis. Meie oma perega võtame alati igas riigis rendiauto ja sõidame esmajoones pealinnast minema. Ainult nii saab kõige ehedama kogemuse :)

2
1

Ühest kunagisest vaesest riigist on tänapäeval saanud Euroopa Ühendusse pürgiv riik.

Kindlasti soovitan seda maad külastada.

Esmamulje :kaunis loodus. Pealinn Tirana parkide, kõrgehitistega. Ja on mida vaadata.

Käisin ka Gjirokaster. Unesco maailmapärand. Hotelli soovitan võtta ülesse vanalinna.

Tiranast Gjirokaster mikrobuss ja hind umbes 13 € ning kestab 4 tunni ringis.

Bussid vanad ja väsinud ning kehva konditsioneeriga. Päris piinarikas sõit, aga ega muud varianti polegi kui rendiauto võtmine.

Girokaster aga on külastamist väärt.

Kahest päevast piisab.

Mõni soovitab ka Beratis käia. Aga sarnased nad on ning ka ühest neist piisab.

Auto ja liiklus. Kõhedaks teeb liiklus ja selles kehtivad eeskirjad.

Suurtel maanteedel isegi kannataks sõita aga linnaliikluses kohtab päris palju mõlkis autosid.

Kui sa ka ise oled hoolas ning pargid korralikult, siis kõrvale tulija võib sulle lihtsalt sisse sõita. Nägin juhtumit kus sõna otseses mõttes pani auto parkides teisele sisse .

Toit. Kohvi on odav ja tasemel. Hinnad,olenevalt kus jood ,50 sendist 1.50 €

Söögikohtades palju Pizza ja "makarone".

Kalarestorane vähe ning üllatavalt kallid.

Võttes nn kohalikud 4 kotletti, maksad 6 €ringis.

Pudeliõlu 1.50 -2.50 €

Väike vesi 0 50 €, suur 1,5 l Fanta 1.60, nektariinid (augusti lõpp)1.50 €, viigimarjad kg 2 € , Pizza alates 6 50 jne

Kauplustes toiduainete hinnad kõrged.

Puhkasin Vlorës. Rannad puhtad. Palju itaallasi. Rannacari ja lebamistool 5€ ringis

Hinnatase keskmisest kõrgem.

Teenindus kohati võimatu. Inglise keelt paljud ei oska. Eriti vanem generatsioon

Kaardimakseid enamuses kohtades ei aktsepteerita, nii et hea võtta sularaha kaasa.

Sularaha automaate on aga nad võtavad % , kohati 3 € .

Ei kahetse et käisin, aga rohkem sinna soovi minna pole. Nähtud ja erilist vaimustust pole

4
1

Päikest,

Ka Albaania lõunaosa nähtud, vaimustust ei tekitanud. Gjirokaster on loomulikult ilus ja tasub seal käia, kui juba sealkandis liigud.

Sarrande ja Ksamil rannad pole seda väärt nagu neid mõnedes internetipostitustes kiidetakse.

Ksamili restoranid on päris kallid - Kreeka hindadele alla ei jää, vaata, et isegi kallimad.

Minu arvates näiteks Kreeka rannad ning Kreeke olustik on olulisemalt etemad, kui Albaania rannad. Enne Albaania külastamist vaatasin ka you tubes hulgi erinevaid Albaania rannapiirkondi.

Kel suur isu midagi uut avastada võib Albaanias käia, aga ma jään Albaania koha pealt neutraalseks ja pigem eelistan vana Euroopat. :)

Toredaid reise! :)

1
1

Kase 58: Gjirokaster ja Berat ei ole üldse sarnased, igal juhul tasub mõlemat vaadata!

1
0

Külastasime 2 aastat tagasi septembri keskel Balkani autotripi käigus ka Albaaniat. Tiranast lõuna poole ei jõudnud, trampisime põhja pool ringi. Saime nii soojemat kui kõrgustes Eesti suvetemperatuuri tunda. Loodus jättis juba mulje aga vaatamist jäi veel palju.

Liikluses ei tundnud küll midagi ohtlikumat, kui Eestis kogenud, võib-olla oli see vedamine aga samas on ka Eestis tihti vedanud.

Kui kaassuhtleja inglise keelt ei osanud, siis see just tegigi, nagu ka mujal riikides, kogemuse oluliselt meeldejäävamaks ja lõpuks saime alati asjad aetud. Kuna € maksab, siis seda oli niikuinii kaasas peenemal ja jämedamal kujul ning ei kavatsenudki ATM-e külastada, samas kaardimakseid tegime ka ohtralt.

Ei kahetse, et käisime ja plaanime tagasigi minna, ehk järgmine kord ka lõuna poole jõuda aga ilmselt ikka mitte enne septembrikuud. Kel juba kahtlus, kas ikka Albaaniasse minna või mitte, siis soovitan pigem minna. Ise tegime samamoodi ;)

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased