Aprilli lõpp - kuhu omal käel sooja minna.

Oleme otsimas aprilli koolivaheajaks reisi. Türgi ja Egiptuse välistaks. Seal oleme mitu korda käinud. Kanaari saared on aga liiga kallis. siit tuleb aga küsimus, kus võiks veel olla aprilli lõpus soe meri ja saaks päikesest end täis laadida. Ideaalis võiks olla AL hotell ja näiteks Ryanairi või muu soodsama lennufirma piletid. Kas Hispaania on juba siis piisavalt soe. Või Malta. Kõik head soovitused on teretulnud.

1
2

Ryanair valikust Küpros kindlasti soojem kui Malta. Teine lugu on koolivaheajaks (soodsaid) lennupileteid leida.

1
0

Käisin Maltal mai keskel ja ikka jahedavõitu oli, ujuma minemisest ei hakanud unistamagi. Kohalikud küll ütlesid, et see oli mingi anomaalia, et tavaliselt olevat ikka palju soojem sel ajal. Aga seda ei tea kunagi ette. Malta ei ole odav riik. Hotellid on seal minu hinnangul siiski keskmisest kallimad ja nt välja söömine on kallim kui Itaalias (samas kui söök on reeglina sama hinnataseme juures väga vilets).

Kui eesmärgiks on just rannapuhkus, siis Vahemeri ei ole minu hinnangul hea valik (vesi pole kevadel piisavalt seo), seal pigem september – oktoober hea aeg.

5
1

Käisime Maltal perega aastavahetusel, ujuda sai ikka, ehkki vesi oli jahe. Rannapuhkuse aeg see muidugi ei ole ja "AL soojamaareisiks" ei saa soovitada. Kuid kultuuriliselt ja üldse oli Malta ülitore. Matkasime jalgsi ja jalgrattaga, käisime looduses ja kindlustes, seal on vaadata väga palju.

1
0

Tegelikkus ongi, et Kanaarid on Euroopas ainuke koht kus aprilli lõpul on võimalik meres ujuda. Mujal, teisisõnu Vahemere ääres pole see reeglina veel võimalik. Õhk võib küll soe ja kohati lausa palav olla, kuid merevette enne mai lõppu reeglina asja pole. Kõige lähemal sellele on Küpros, kuid sealgi on sel ajal keskeltläbi nii 18-19 kraadi vesi ehk karastunud saavad minna, teistel on nii ja naa. Kohati võib see tegelikult üldse mitte nii meeldiv olla kuna kui õhk on juba 20-25 kraadi, siis tahaks ju eestlasena juba vette. Aga eks hotellides on ka basseinid.

Vahemeres ongi nii et sügisel võib veel pikalt vette saada, parematel juhtudel ja aastatel kuni detsembrini välja, kuid veebruaris jahtub vesi maha ning ülessoojenemine võtab aega. Mis siis, et näiteks märtsis võib kohati juba õhk igati soe olla.

Aga jah - basseinides võib sel ajal juba vette saada ja kui hea aasta, siis õhk aprilli lõpul võib olla juba suviselt soe. Ja Vahemere idaosa on üldjuhul veidi soojem kui lääneosa.

1
1

Käisime eelmine aasta aprilli koolivaheajal Rhodosel. Päikest oli küll, temperatuur oli +20 ja rohkemgi. Merevesi oli jah jaheda võitu. Tuleks vaadata hotell, kus on ka soojendusega bassein. Meie hotellis seda ei olnud aga reisga jäime väga rahule ja erit meeldis lapsele.

1
1

Emiraadid võiks kõne alla tulla.

0
0

Küsimus on eelkõige, mis on kallis. Paar nädalat tagasi pakuti siin Omaani, Miami , täitsa odavaid lennupileteid aprilli lõpuks

2
0

Vahemeri on jah aprillis veel jahe.Kui hotellis on bassein,siis sellest peaks piisama.Lõuna Hispaania peaks ka sellel ajal juba soe olema.Vähemalt mai esimene pool küll oli ja ujuda sai hotelli basseinis.Aga kunagi ei tea täpselt ilma,võib ka sadada.Võib vaadata ka Kreeka,Kreetat?

0
0

Elasin/töötasin kümmekond aastat Hispaanias (enamuse ajast Costa del Sol'is), samuti Türgi lõunarannikul (Marmaris), Portugali lõunarannikul (Algarve) ning ka Emiraatides. Olen nn ilmafriik, märkides ülesse igapäevase ilma sealhulgas ka veetemperatuurid. Ei viitsi nüüd hakata märkmikutes tuulama, kuid näiteks Hispaanias hakkas mul ujumise hooaeg meres aprilli alguses ja lõppes kuskil novembri keskel. Ja ma ei ole talisupleja! Loomulikult on aastad olnud erinevad (ja eks ta üks loterii ole), olen vette saanud ka 6. jaanuaril (siiski Tarifas, Atlandi ookeanis-vesi oli siis +18). Samas, üks suvi Costal (oli vist 2013) oli keset suve Vahemeres +17, õhk samas +35. Turistid käisid vingus nägudega ringi ja kuna ving jõudis turismifirmadeni ähvardades reiside ülesütlemist, siis võtsid Hispaania metereoloogid ette ja seletasid kohalikus inglise-, saksa, jm keelses meedias, mis tingis sellise anomaalia. Ja nimelt: Vahemeres Costa del Sol'i piironnas lükkab läänetuul (poniente) sooja vee kaldast eemale, külm vesi tuleb merepõhjast asemele (süvaveekerge, upwelling, sarnane meie Pirita fenomenile). Idatuul (levante) aga lükkab vastupidiselt sooja vee rannikule. Informeeritum turist sõitis läänetuule korral Atlandi äärde (Tarifasse näiteks), kus ookeani vesi oli sel ajal u +23-24.

Mainin veel, et olin eelmise aasta veebruaris Maltal, ilm oli "lühikeseriide" ilm, vees käisin jalgupidi, hinnanguliselt +16. Nägin siiski ujujaid "sinises laguunis", Comino saarel.

7
0

Olen ise ka Vahemeres kogenud, et üks päev vesi soe ja mõnus, järgmisel päeval tõmbab varbad krampi. See kogemus ongi Malagast. Aprillis Vahemerele üldse ei panustaks. Isegi mai-juuni 2014 oli Sitsiilias vesi liiga jahe. Ja basseinid on ka jahedad. Võtsime basseiniga maja aga vesi oli liiga jahe ja eriti ei kasutanudki. Kõige soojem võikski Küpros olla.

Hotellide puhul on sama seis, et võib jahe olla. Enamus basseine kütteta. Bookingus näiteks otsingus köetavat basseini pole. Lappad kirjeldusi ja otseselt pole välja toodu, kumb variant.

0
1

Marks, käisin just alanud aasta 1. jaanuaris Costa Del Solil ujumas (La Cala de Mijase rannas), tundus ka mingi 17-18 kraadi-äkki oli samuti tuul õigest suunast?

Teemaalgatajale - kui Kanaarid tunduvad liiga kallid, siis ega ka Araabia Emiraadid liiga odavad ole . Ja "lähedamal" st kuni 5-6 lennutunni sees palju muid sooje variante polegi. Marokos kevadvaheajal oli mere-ja basseiniveega samuti nii ja naa. Päikeserannikul algab "basseinihooaeg" just selle kevadise koolivaheaja paiku, aprilli lõpus-mais, aga vesi võib siiski ka bassus jahe tunduda.

Uuri, kas kusagil ka hotellides ka soojendusega basseine olemas.

1
1

Tegelikult - ega see kui meri on põhjamaalase jaoks enam-vähem ujumiskõlblik ei tähenda et "rannahooaeg" on alanud. Vähemalt Vahemere mõistes. Et rannad on valmis külalisi vastu võtma koos kõige sellest tulenevaga -toolid, päiksevarjud jne. Aprilli lõpu päike ei pruugi Vahemere ääres ilmtingimata väga soe olla, kuid intensiivne on ta küll! Kreem aitab, aga varju võib ikkagi vaja minna.

Küll aga võib see aeg olla hea matkamiseks. Sooja õhku reeglina pigem jagub. Põhjamaalasele see üks paremaid aegu lõunaga tutvumiseks!

3
1

Alles täna hakkas siin silma Swissi pakkumine aprilli lõpus Tallinnast Djerbasse. Pileteidki tundus saadaval nii 230€ edasi-tagasi. Vaatasin eelmise aasta aprilli lõpu ilma ja pole üldse paha - päevad 25-30 ja ööd 18-19. Olen kunagi aprillis Sousses olnud ja mäletan, et ujusin hotelli soojenduseta basseinis (alguses tundus karastav, aga ujudes läks üle).

1
0

mrky, kuna olen mägedes ringi ronija, siis minu jaoks oli Lõuna-Hispaanias lemmikkuudeks matkamiseks just jaanuar-veebruar, eriti jaanuar: sügavsinine taevas (suvel kuumusest hägune), muru roheline (suvel kuivusest kollane), kõik õitseb (mäekülgedel roosakad mandliõied, orgudes valged kirsside omad, nende vahel tsitruste kollasus). Ilm paras matkamiseks- päeval nii +18-20 , päikese käes veits rohkem. Just postitasin ühele sõbrale pilte jaanuari matkadest, kuna ta kahtles, kas minna, kuna rannapuhkus ei paku huvi.

P.S. Vaatasin just, et täna (25.01) oli Malagas +23, reedeks lubab +21. Ja päike. Aga olnud aastaid, kus Lihavõtete ajal +14 ja vihm terve nädala, enne seda aga palavus.

0
1

Jah, praegu on matkamiseks Vahemeremaades hea aeg tõesti! Võin seda isegi kinnitada.

Aga ilmad võivad praegu siiski pisut heitlikud olla. Mõni päev tõesti lausa 18-20, mõni samas oluliselt jahedam ja tuulisem (ning vihmasem). Ja ega pole välistatud vahel ka sel ajal kergem lörts, sõltub aastast.

Aga ega minulgi on juhtunud et aprillis Vahemere ääres jahedam kui näiteks veebruari lõpul. Eks aastad pole vennad.

Aga reeglina läheb alates mai keskpaigast siiski liiga palavaks. Nii et aprill on viimane võimalus enam-vähem nö normaalse ilmaga matkata. Ehkki päikesekreemi läheb juba alates aprilli algusest vaja. Sinnani saab reeglina ka ilma.

Ja vesi ujumiseks pole samas aprillis veel tavaliselt soe. Nii et jah - jaanuar kuni aprill matkakuud Vahemere ääres.

1
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased