Autoga Horvaatiasse

Tere Plaan sõita jaanipäevaks Horvaatiasse.Reis esmakordne. Mis plaanid üldsusel on.Lugesime soovitusi ja kommentaare eelmisest aastast.Ei tea miss värk see aasta on (pagulasprobleemid ja puha)

Mis sind ohustab - meie õigussüsteem lähtub paljuski proportsionaalusest, see beebigripp nimega COVID-19, mis tuhandest nakatunust kahel nohu tekitab, ei õigusta mingit totalitaarset jälgimisühiskonda.

Oht on majanduslik - sellised idioodid ajavad numbrid üles ja meie kõikide reisiplaanid on ohus, kuna mitte sihtriik ei lähe punasesse, vaid Eesti võib minna punasesse.

Mina panustan sellesse, et oktoober-november on vaktsiin olemas ja see kuradi külmetushaigus kaob igaveseks ajalukku.

1
10

On ikka naiivsust, aga selge, et kõik ei saa olla viroloogiaprofessorid.

See viirus ei kao mitte kuhugi mitte kunagi.

Vaktsiini võimalus on ehk aastal 2021-23 mingi 5-15% tõenäosusega, mida saab ehk 20% elanikkonnast ja mille efektiivsus on kuskil 40%. Pandeemia võib ehk taanduda ka loomulik teel paari aasta vältel.

Maailm on muutunud, tahame me seda või mitte. Viirus ise on piisavalt ohtlik, et põhjustada algselt nähtamatuid kahjustusi, näiteks ajukahjustusi - jah mitte kõigil aga sa ei tea ju ette keda see mõjutab.

6
2

@dim123

Sul on õigus. Ongi lambad. Arad lambad kes annavad peale esimest käsku kuulekalt käest vabaduse ja privaatsuse. Eks meie hanetasvavalitsus piilub juba ammu totalitarismi poole. Sellised eriolukorrad kus saab vaikselt kruvisid kinni keerama hakata on nende märjad unenäod.

5
14

to Raivo 

Mis on privaatsus ? Seda ei eksisteeri juba ammu.  

Sinu fb , meilid , sinu browseri ajalugu , sinu liikumised , sinu mobiili asukoht on kõik kellegi käes . 

Näide 1 : Krossi naine , kui kohtu case tuli , siis kõik tema mobiili asukohad olid koheselt ülevaadatud ja tema valeväided ümberlükkatud. 

Seega kõik inf sinu liikumisest on olemas ja väga kergesti kättesaadav .

Näide 2 : Eestis kui sinu/teise isiku suhtes teostakse jälitustegevus , siis sina ei saa sellest teada , ainuke võimalus oli pöörduda päringuda politsei poole .

Soomes näiteks peab politsei 1 aasta pärast saatma sulle infi et sinu suhtes oli selline tegevus tehtud . 

Näide 3 : Suurbritania politseioperatsioon 

https://www.elu24.ee/7009575/suurbritannia-politsei-vahistas-euroopa-suurima-politseioperatsiooni-kaigus-ligi-800-kriminaali

jah kriminaalid , suurim operatsioon . Kõik tore . 

Aga kui vaatame nüüd teise nurga all ? 

kasutajaid neil oli 60 000 , mingi % oli seotud kriminaaliga , las see hetkel jääb . Aga kuulati juu kõike , siis nende andmte põhjal esitati süüdistused . 

Enem vähem liigume selles suunas mis oli filmis Minority Report kus inimest vahistati sellel hetkel kui tema mõtles et soritab kuritegu . 

to jaanusm

Ma olen nõus et antud olukorras oli selge üleageering. 

Aga selle ülereageeringu ajal ja mis praegu toimub võib päris kurvad järeldused teha. 

  1. Inimesed enam vähem täidavad reegleid ja soovitusi väga lüikest aega . 

  2. Kui esimene ehmatus läinud üle , siis kõik suure kaarega vilistaad nede reeglite peale .

  3. Eesti ( teised ) elanikud ei ole harjunud /ei oska olla kohustusetundlikud . 

  4. Eesti riigil pole inimresursi et kontrollida kehtestatud reegleid . 

Seega ainuke töötav variant on luua automaatne süsteem (kordan veel ,kõik andmed on hetkel olemas ) , mis JAGAKS INFOT  ja distsiplineeriks inimesi . 

Ja loomulikutl karistaks kui on vajadus.  

Ja ma ei räägi siin ainult Covidist , see on üldine probleem .

kui keegi arvab et see on privaatsuse kaotamine ? Nuh ma ei tea .

Aga ok ei viitsi vaielda :)

4
1

Krossi juhtumi puhul oli algatatud kriminaalasi. Ehk kohtu loal teostati menetlustoiminguid. See on hoopis teine asi.

Ka Eestis teavitatakse osapooli nende suhtes teostatud jälitustoimingute osas, vägagi detailselt.

Infot kogutakse , kuid seda ei kasutata ilma põhjuseta. Vajadusel on juurdepääs infole piisav. Küll aga oskavad inimesed väga hösti kohaneda. Detailidesse laskumata - käia Rootsis homme nii ära, et sinust ei jää ühtki jälge, ei ole teab mis suur meistriteos. Kui Dim123 soovunelmad teosks saaks, muutuks see keerulisemaks, kuid ikkagi käidaks. Tuletan meelde, et ka raudse eesriide tagant inimesed põgenesid.
Totalitaarse jälgimissüsteemi korral kannataks tavainimesed, need nn "ülelaskjad" laseks ikka üle, lihtsalt veidi rohkem ressurssi kuluks.

Ja lõppude lõpuks ikkagi - ma saan aru, et bdsm on mulle ajukahjustuse diagnoosi pannud, kuid ma endiselt arvan, et keskmine ratsionaalselt mõtlev eestlane ei suuda näha seda tonti selle kahtlase väärtusega viiruse taga. Sellest ka see leigus igasugu reeglite järgimisel. Pronksiööl näiteks mobiliseerus kogu rahvas vägagi entusiastlikult.

2
2

@dim123

Oma privaatsuse heaks saab väga palju ära teha kui see sulle tähtis on. Kuid sinu näitel on näha, et on inimesi kes sellest ei hooli, keda on lihtne hirmutada ning kes on kohe nõus sellest loobuma mingite olematute hüvede nimel. 

Eesti praegune riigiaparaat on aga üldse viimane koht kellele oma andmeid loovutada. Vaadake kellest valitsus koosneb. Kas seal on mõnigi usaldusväärne inimene? Ainult kaitseminister ehk. Ülejäänutele ei julgeks soolagi laenata.

Senikaua kuni riik ei hooli oma inimestest hoidku ta küüned minu asjadest eemal.

4
10

Horvaatia kordaja on VM lehel juba 20, 3 peale hüpanud ja see nädal sealt tulijad peavad siiski karantiini jääma Eestisse naastes.

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

4
0

Huvitav, kuidas seda tagatakse üldse, et inimene peab karantiinist kinni. Võin ju tulla ka nt. läbi Läti tagasi Eestisse ning ankeeti saab ka ju kirjutada mida iganes.

1
0

Kuulge mida iganes. See Horvaatia kõrge nakkuskordaja ei tulnud ootamatult vaid keris mõnda aega. Kes ikkagi sinna läks, võttis teadliku riski ja istugu nüüd kodus. Seejuures ei anna kellelegi õigust mitte kodus istuda see, et meil on halb valitsus, või et kusagil on hüpoteetiline "paha mees", kes neid isolatsiooninõudeid ei järgi.

5
2

No ma ei saa aru. Teema on Horvaatia autoreis, mida see valitsus siia puutub? Raivo postitusi lugedes on tunne, et oled Delfi ajuhiiglaste kommentaariumisse sattunud. Trip peaks ju veel olema reisiportaal.

17
0

Horvaatiasse reisides kehtivad sulle piirangud, mis on seatud siht-, lähte-ja transiitriikide VALITSUSTE poolt. Neid piiranguid peaks minimaalselt teadma, parimal juhul ka järgima, aga neist peaks eelnevalt üheselt aru saama. Eesti vabariigi valitsus mõjutab oma otsustega Horvaatiasse reisimist ja on kehtestanud piirangud isolatsiooni näol. Järelikult, puutub valitsus vägagi ja otseselt Horvaatiasse sõitmisse. Suhtumine valitsusse on poliitika, suhtumine piirangutesse - no see on juba reisiinfo, sest reeglite rikkumisel kiputakse sanktsioone rakendama ja ka reeglite järgijate elu kibedamaks muutma.

5
1

Tulin just suts aega tagasi kolmenädalaselt autotripilt Tallinn-Augustow-Dresden-Mayrhofen-Salzburg-Rabac. Tagasitee oli läbi Sloveenia, Austria, Tšehhi-Poola jne. Kõige rohkem viskaski üle see teadmatus piiride osas - kas Eestisse tagasipöördudes on mingid riigid karantiinilisti pandud, kuidas erinevad riigid omavahel üksteist karantiinilisti panevad, kas kusagil on piirikontroll või ei, mis saab kui üle ei lasta jne. 

Kui enne jaani startisin, siis Horvaatia majutus saatis lingi, et täidaksin  tervisedeklaratsiooni ja veel saadeti templitega kinnitus, et mul on majutus olemas Rabacis kindlateks kuupäevadeks ning kästi need paberid esiklaasile panna piiril. Reaalsus oli, et onu vaatas korra passe ja viipas käega. Tagasi tulles öeldi, et kindlasti küsitakse Horvaatia majutuse tšekki piiril. Muidugi keegi ei küsinud midagi. Kokkuvõttes Sloveenia oligi ainuke riik, kus moepärast piiril midagi tehti. Igaks juhuks ka hoiatan, et Austriast Sloveeniasse sõites oli Karawankeni tunnelis 5h järjekord, sest üks tunnelitest oli remondis ja Sloveenia piiril lasti autosid ühes reas läbi. Mõislik oleks Itaalia kaudu minna. Oli ka laupäev ja enamik autosid saksa numbritega.

Kui maskidest rääkida, siis minnes oli kõik üsna strict. Augustowis ei tohtinud ise midagi rootsi lauast võtta. Ise pidi taldriku võtma ja näpuga meetri pealt näitama, mida soovid. Maskis ettekandja siis tõstis taldrikusse. Dresdenis anti hommikusöögilauas kummikindad ja kui asju taldrikusse tõstsid, siis pidi mask ees olema. Tagasi tulles olin Augustowis teises hotellis ja ühe öö Tšehhis, kummaski oli täiesti tavaline rootsi laud nagu ikka. 

Austrias käis elu nii minnes kui tulles samamoodi. Keegi maske ei kandnud, nagu polekski midagi olnud. Istria poolsaarel kuurorttsoonis ei kandnud ka keegi maske, suuremates poodides turvamees siiski nõudis, aga see ei olnud ka igal pool päris ühtemoodi.

4
0

Ah jaa, Austrias suusatõstuki järjekorras ja liftis oli mask siiski nõutud, aga liftis istuti enamasti nagunii oma seltskondade kaupa.

1
0

Hetkel Trogiris, ei tulnud küll autoga.

Lennuk oli suht täis, kümmekond vaba kohta hakkas silma. 

Passikontrolli võttis u veerand tundi, hotellibroneeringu ja täidetud sisenemisankeedi vastu huvi ei tuntud. Ilmselt nägid nad täidetud ankeeti netis.

Osa rahvast pidi millegipärast telefoni ja aadressi paberile kirja panema.

Maske nägin ainult lennujaamas, kus selle kandmine on kohustuslik. Rand on paksult rahvast täis, raske kuskile istuda või astuda. Mingit paanikat igatahes ei ole.

0
0

Nüüd on mingi muutus toimunud, teenindajad poodides ja restodes kannavad maske, aga minult ei ole veel keegi nõudnud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased