Autoga Horvaatiasse

Tere Plaan sõita jaanipäevaks Horvaatiasse.Reis esmakordne. Mis plaanid üldsusel on.Lugesime soovitusi ja kommentaare eelmisest aastast.Ei tea miss värk see aasta on (pagulasprobleemid ja puha)

Mina saan aru, et see on pistelise kontrolliga tagatud. Eks see piir tuli kuskile tõmmata, on see 15, 10 või 25, selles mõttes vahet ei ole, et igal juhul võib keegi napilt välja jääda või napilt sisse mahtuda. Poolaga oli jah totter olukord aga mis teha. Kui igat riiki peaks subjektiivselt iga nädal hindama, oleks see kordades töömahukam ja seda vingumist kordades rohkem, kuna arvamuse ei klapi sellega, mis ametnikud väljastasid.

3
0

Millise pistelise kontrolliga? Iklas ei ole mingit pistelist kontrolli. Ja isegi kui oleks, ma tahaks kohe näha riiki sisenejat, kes tuleks suur plakat peal kohal "from Croatia" või siis mõne muu blacklistis oleva riigi nimetusega plakat. 

Leedu Läti piiril ei toimu samamoodi mingit pistelist kontrolli. 

Sellise jaburusega võib ainult tuult väljalt püüda.

0
2

https://www.err.ee/1108864/riik-loodab-karantiininoude-taitmisel-reisijate-vastutustundele

Point ongi selles, et inimesed võiksid oma peaga mõelda. Tunnistada, et tuli reaalselt sihtriigist või valetada, et käisin ainult alko 1000s õlut ostmas, eks see jääb iga inimese enda otsustada.... Ehk sobib siia mõte, et julged teha, julge ka tunnistada. 

Seda, kas PPA mingit pistelist kontrolli Iklas või mujal maismaapiiril või selle lähistel teeb, ei hakka spekuleerima.

3
0

Eestis ilmselt läheb see "kontroll" rohkem seda radapidi nagu soomes, et kade naaber/tuttav näeb su pilte sotsmeedias ja kaebab pärast kui sa garantiinis ei istu.

2
0

ei saa aru mis selles keerulist on - kõik side operaatorid oleks juba ammu saanud teha SMS teavituse - kui asud riigis X ja tuled tagasi siis SMS kas on vaja 14 päeva karantiinis olla või mitte . Samuti need andmed kohe PPAle 

Täiesti tavaline lihtne arendus mis aitaks reisijatel orienteeruda ja samuti oleks mingi kontroll peal kah

6
0

PPA -le ei saa saata neid andmeid ilma kohtu loata...

1
1

ovrat 

Siin on gi probleem , tegelt kõik meie andmed on fb , google , gmail olemas neid töödeldakse jagatakse hoitakse . 

Aga PPA le saata norm olukoras pole võimalik - jaburus kuubis. 

Näiteks Gmail töötleb sinu PDF arved ja teeb nende peal otsingu , geo peal google , fb ja teised saadavad sulel reklaami, telekomunikatsiooni firmad saavad sinu asukohta , infi kasutada  - aga tuleb välja et kuradi EESTI riik ei suuda :) müstika

0
2

Probleemi pole. Väga hea, et Eesti riik ei suuda. Kindlasti ma ei soovi, et keegi minu andmeid liikumiste ja tegemiste kohta riigiametitele töötlemiseks saadab. See mis ma teen ja kus käin peab jääma vaid minu teada.

2
5

Täna lisandunud uute andmete kohaselt ei pea enam Horvaatiast tulijad karantiini jääma kuna nakkuskordaja tõsteti 16 peale. Iseasi kas näitaja nüüd tõuseb üle selle või langeb, mis peaks selguma nädala lõpus uute andmete lisandumisega. Nimekirja lisandus juurde ka kolmandaid riike.

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

2
0

Huvitav lüke, kuid tervitatav

0
0

Arvestades vahepealseid arenguid, on Horvaatia selle nädala reedest karantiinikohustusega riikide nimekirjas tagasi. Seega, kes tahab vabalt liigelda, peaks hiljemalt pühapäeval Horvaatiast väljuma, edasi kehtib taaskord kohustuslik karantiin.

1
0

Aga kui ma lähen ja tulen Horvaatia läbi Tsehhi kus on 18,7?

Pean ikka karantiini jääma?

Kuidas selle läbisõiduga on?

0
0

Kuigi Horvaatia pole, siis Tšehhi on jätkuvalt karantiinisoovitusega. Eks igaüks peab oma tervist jälgima ja nakkusele vastuvõtlikkust ning "jagamisohtlikkust" praegu ise tunnetama.

1
1

Jah, pead. Kontroll on asetatud meile endile.

1
1

Vaadake selgelt näha et rahvas on LAMBAD !!! 

Kahjuks Raivo suhtun sinu kommentatise väga halvasti , kohe seletab miks : 

Sina näiteks oled vastu et sinu liikumisest teaks riik ja PPA . 

Aga minule on täiesti vastuvõetamatu sellised uudised : 

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/soome-terviseamet-kruiisilaeval-silja-europa-liikus-ringi-koroonaviirusesse-nakatunud-inimene-on-teateid-teistest-haigestunutest?id=90372335

ja Tervise ameti kommentaar : 

Eesti terviseamet Silja Europa juhtumit eraldi ei uuri. "Meil on Soome terviseametiga nii kokku lepitud – kui haigestunud tuvastatakse Soomes, siis alustavad nemad kontaktsete tuvastamisega ja annavad meile siis info edasi ja meie jätkame Eesti poolel," sõnas asutuse pressiesindaja Eike Kingsepp. Praeguse seisuga Soome poolt veel infot pole laekunud.

Ausalt minule teie priivatsus savi , aga kui see ohustab mind siis minge pee..

Ma ei ütle et keegi konkreetselt ei viibi 14 päeva kodus aga oletades et vähemalt 50% seda ei tee , siis on olukord halb . 

JA ainuke variant et keegi peab teie( samuti minu liikumisi ja minu kontakte) jälgima . 

Kahjuks reaalsus on karm .

4
6
Lennupakkumised
Reisikaaslased