Barcelona 9-päevase reisikava soovitused/parandused???
Ahoi matkavandersellid!
Plaan perega minna aprilli lõpp 2018 Barcelonasse lastega (7a ja 1,5a). Panin paika sellise reisikava. Vaadake üle kas kõlab isuäratavalt? Plaani koostamisel proovisin üle päeva teha linna ja loodust. Palju jalutamist, õnneks aprill pole üleliia palav.
1.päev Lennujaamast Sihtkohta saab  Aerobusiga var2. in the Airport to Plaça Catalunya (last stop), then you must walk to plaça Urquinaona (100 m) and take the Metro Line 4 to Poblenou station. 
2päev. Metrooga Plaça Catalunya, Linnas mägi Castell de Montjuïc, köisraudteega kalurikülla, seal lõuna, rand.
3.päev Tibidabo matk mäeharjal. Alustame  Zona Universitaria, sealt jala ca 300m tõusu mäkke, mälestusmärk, vaatetorn (teletorn vist), klooster, vaateratas, jala köisraudtee kõrvalt alla L7 Dibitabo metroosse. Kõva matkapäev, 14,5km, ca 500tõusumeetrit ... Kas mäeharjal liikuda parem kergkäru või lapse seljakotiga? Tõus ja langus seljakott, harjal kergkäru?
4.päev La Sagrada Família, Carrer de Sant Joan de les Abadesses park, Mirador Virolai, Passatge de Manlleu, Park Güell, õhtul Font Màgica de Montjuïc 
5.päev Montserrat - Metrooga L4 Poblenou- Urquinaona (6.peatus Trinitat Nova suund), L1 Urquinaona – Espanya (1.peatus Hospital de Bellvitge suund), ümberistumine/pilet rong R5 (lõpppeatus Manresa). R5 peatuses tuleb otsustada, mis pilet rong+cable car edasitagasi. R5 – ca 1h sõit, Olesa de Montserrat on vale peatus, (1peatus enne õiget) Aeri de Montserrat (cable car) või järgmine peatus Monistrol de Montserrat (rack railway,). M5+kaabel või rong. Edasi-tagasi Adult €20.10, laps €15.65. 
Sant Jeroni rada kergkäruga läbitav? Või tasuks Montserrat mägiradadel 1,5a laps seljakotti panna?
6.päev Casa Milà (peadega maja), La Rambla, Christopher Columbus torn, Aquàrium de Barcelona
7. päev Matk Puig D'Olorda (424 m) vaatetorni. L4Poblenou-Verdaguer (9.peatus Trinitat Nova suund), L5Verdaguer- Cornellà Centre (lõpppeatus). Rong R1 Cornellà - Molins de Rei (lõpppeatus) 2.tsooni pilet 2.55eur. 
Molins de Rei raudtee jaamast üles lossivaremete juurde, Puig d'Olorda tipus torn ilusa vaatega (ühel pool mahajäetud kaevandus), mäest alla minnes on mingi karstiauk, jala linna  T3 Sant Feliu – Zona Universitaria 
Selline ca 14km matk looduses kergkäruga vist ... Kas keegi on käinud seal? Kas tipust avanev vaade tasub rühkimist? Või on mõni parem loodusrada ilusate vaadetega linna lähedal? Nuira äge, aga jääb kaugeks ja eraldi reisi väärt ;-).
8.päev Zoo de Barcelona .... midagi veel ...
9.päev tagasisõit
Kuidas tundub? Vähe muuseume ja rohkelt jalutamist on meie stiil :-).

Sant Jeroni matkal laps seljakotti. Teised matkarajad enamasti ka aga näiteks ülemisest cremallera peatusest on käruga hea alla tulla.

Meil endal samal ajal sarnane plaan, võtsime kavva ka Blanesi ning Lloret de Mari, et mere ääres ning botaanikaaedades jõlkuda ning lapsi veekeskusega kõigi nende ringitormamise-päevade eest premeerida. Tundub, et Blanes'iga on Barcelonast korralik raudteeühendus, sõiduaeg 1:30.  (Sellega seoses - kui kellegil on kogemust Lloret de Mar - Tossa de Mar matkaga, võib teada anda).

Kindlasti mine CosmoCaixasse! See on teadus-keskus, umbes nagu Ahaa, aga Euroopa kõige ägedam. Lisaks peaaegu tasuta. Vee-alune maailm (vihmamets) on üksi minekut väärt. Lastele - igas vanuses - väga väga palju vaatamist. 


Turismibrošüürid vaikivad selle koha maha. Vist seepärast, et see ei maksa midagi. Noortele kuni 26 - tasuta, täiskasvanutele - alla 10 euro. 

Aprilli lõpp võib olla ilm väga heitlik. Võib olla jahe ja vihmane või siis pilvitu ja palav päike sellest ka oleneb ilmselt matkamise mõistlikkus. Ise rändasime enamus kohad läbi 2016 mai lõpp-juuni alguses. Ilmad olid enamvähem täpselt 50-50 aga rannas oli ka siis veel vähe inimesi ja meri suht jahe. Linnas saab mäe otsa ja igalepoole mujale käruga, meie võtsime aga hop-on-hop-off piletid ja oli kõige mugavam liikuda ning sai kõik asjad vaadatud. Monserratis cable car on ilmselt mõistlik lahendus lapsega minnes, ülemise tipust kuhu see viib saab vbla 1/3 minna veel käruga, kuid viimased 2/3 on väga keerulised nii käruga kui seljakotiga meil jäi 3 aastane koos isaga vahepeale vaateid nautima ning 11 aastasega ronisime lõppu välja, kuid viimane ots oli lahtise kivipuru ja kruusa peal pmt osaliselt ka nii käsi kui jalgu tasakaaluks appi võttes ja alla tulek oli ka päris libe ning vahepeal tagumiku peal. Parem oleks öelda, et seal on küll sissekädud rada aga mitte tee, väikese lapsega ei nöinud seal küll kedagi. Aga ilusaid vaateid on seal ka poole peal ning ei peagi päris tippu ronima. Puig d'Olordas meie ei käinud, kuid käisime natuke kaugemaal sisemaal mägedes veel matkamas ning ei saa just öelda, et neil väga hea kvaliteediga need matkarajad on (kergkäru jaoks minu arust sobimatud, kui vähegi oma kärust hoolid) ja pigem on sellised seljakoti ja matkasaabaste rajad enamus. Vett tasub ka igale poole kaasa varuda sest aprillis ei pruugi veel lahti olla ka kõik suvekohvikud.

Oleme 2x perega nädalase Barcelona tripi teinud, viimati eelmisel sügisel. Lapsed on erinevas vanuses olnud, aga must-see kohad on mõlemal korral olnud Aquarium,Tibidabo lõbustuspark, Montjuici purskkaevud, Parc Güell, Sagrada Familia. Viimase 2 puhul soovitan aja ette broneerida, eriti kui on soov neid samal päeval külastada, sest vähemalt oktoobris olid seal veel mitmetunnised järjekorrad. Sama käib La Pedrera kohta, kui on soov sinna sisse minna (katus eriti kaunis õhtupäikesega). Montjuici värviliste purskkaevude puhul kontrollige kindlasti show toimumise päeva ja kellaaega, oktoobris oli see ainult reede-laup üsna hilisel kellaajal.
Viimati käisime ka nii loomaaias kui CosmoCaixas, soovitan soojalt mõlemat.
Taskuvargaid on seal jätkuvalt palju, eriti La Ramblal ja muudes turistikates. Jahitakse just gruppe ja lastega peresid. Metroos tasub samuti ettevaatlik olla, seal tihti justkui aidatakse sind lapsega või käruga ja samal ajal või hetke pärast tehakse taskud/kotid tühjaks. Oli selline kogemus, õnneks saime viimasel hetkel jaole. Isiklikke asju ja väärtesemeid ei tasu nähtavale jätta ning üldse on parem mitte väga turistina silma torgata. :)

Vahepeal jõudsin kavva võtta Bunkers del Carmel'i. Kaardilt vaatan, et peaks olema Park Güellist jalutuskäigu lähedal, ning seejärel saaks Parc del Guinardo kaudu metroojaama minna.

lõbustuspark dibi dabo juures ja purskaevuõhtu kindlasti

Päev 6 - Casa Milast teisel pool teed on ka Casa Batllo ja selle kõrval on Casa Amatller. 

Kui aega üle jääb, võid jalutada Gooti kvartalis. Mulle meeldis väga Hispaania arhitektuuri muuseum (Poble Espanyol). 

Selle 8.päeva kohta, kui väsimus juba kalla  ja ainult Zoo plaanis, ütleks seda, et Ciutadella pargist umbes 300 meetrit on  Museu Picasso, mis sisaldas väga huvitavat multimeedia osa. Seal on tavaline muuseumi osa ka piltidega seinetel ja asjadega vitriinides, aga oli multimeedia osa, kus ekraanidel Picasso pildid osadeks võeti ära seletati ja uuesti kokku pandi. Lastele olid seal piltide järelejoonistamise võimalused.
Kui ilm ilus, siis Ciutadella pargi ja mere vahel on olümpiaküla ja ja mere ääres väga hea rand.

Park Guelli minge hommikul enne kaheksat, saab tasuta sisse ja on ka palju vähem rahvast. Majadesse ja kirikusse ostke Barcelona turismibüroo lehelt piletid ette, saab odavamalt ja enamasti eelississepääsuga. Restorani broneeringuid pole vaja, kui lähete avamiseks kohale, tavaliselt on ka parimates restoranides üks kaks lauda ikka vaba.

Ma ei saanud nendest konkreetseks ajaks etteostetavatest piletitest aru. Ütleme, et pileteid saab osta aegadeks 15 min vahedega; ostan 10:00 pileti - kas ma pean täpselt 10:00 kohal olema või saan siseneda 10:00 - 10:15 vahemikus?