Booking ja petukirjad

Broneerisin TaisBooking.com kaudu paar kuud tagasi hotelli. Nüüd saatis hotell bookingu kaudu teate et pean kinnitama uute reeglite tõttu krediitkaardi, sisestades nime, kontaktid, kaardi. Siis võetakse summa maha ja kantakse tagasi. Kas keegi on saanud selliseid kirju? Oletan et tegu pettuskeemiga.

2
1
1
234

Jah, tegu on petuskeemiga. Võetakse summa maha ja kantakse tagasi - no milleks peaks keegi seda tegema? Seda raha ei näe sa kunagi. Bookingu kaudu saab makseid teha kolmel viisil:

  1. booking võtab ise raha maha ja edastab selle majutajale
  2. booking edastab kaardiandmed majutajale ja majutaja võtab raha maha
  3. tasumine toimub majutusasutuses

Kui sult palutakse andmed hotelli lehele sisestada, siis on tegu pettusega.

9
0

Tänan täitsajänku! Postitasin selle siia pigem selleks et mõni teine reisija ei satuks ohvriks.

2
0

Sain minagi kolm sellist teadet. Üsnagi ähvardavas toonis kusjuures, mitu kirja mingi 10 minutilise intervalliga, viimases juba sõna otsese mõttes sõimati, et mida ma õige mõtlen, miks pole veel kaardiandmeid uuendanud, et nad tühistavad hotelli, panevad mulle igavese needuse peale ja mis kõik veel. Naljakaks tegi asja see, et nimetet hotellis ööbisin ma juba nädal enne nende petukirjade saamist. Oleks täitsa huvitav teada, kuidas nad tagantjärgi mu hotelli tühistanuks, on neil ehk lausa ajamasin juba kasutada:)

Aga kui säärane tuleks enne broneeringut, võiks lihtsamalt ka õnge minna, tuli see ju ametliku bookingu saidi kaudu eelneva hotelliga ehtsa suhtluse sabas. Mind tegi tähelepanelikus eelkõige mõni aeg tagasi Delfis ilmunud artikkel, kus sarnase petuskeemi eest hoiatati, see meenus kohe. Imelik, et booking ise sellistele kirjadele kuidagi käppa peale ei saa pandud ja neid üldse edastab. Viimase ähvarduskirja koopia tuli ka e-postile, järelikult olid nad mu kontaktandmedki juba välja õngitsenud.

4
0

Ilmselt on hotelli bookingu konto kompromiteeritud. Sinu mainitud artikkel on loetav siit.

Tugev ning unikaalne* parool ja mitmeastmeline autentimine on paljude jaoks maagia, kuigi peaks kuuluma tavapärase küberhügieeni juurde.

*Iga saidi kohta eraldi parool.

2
1

Mul oli ka hiljuti sama olukord, kus hotelli Bookingu kontole oli sisse häkitud ja sain samasuguse kirja, et vaja kaardiandmed uuesti kinnitada. Õnneks tundus see kohe piisavalt veider ja oli kasutatud teistsugust pöördumist jms võrreldes eelneva suhtlusega, mille järgi sain aru, et see on ilmselt scam.

2
0

Olen hetkel Santiagos, Tsiilis. Alates Concepcion (Wrc Rally) olen olnud neljas hotellis, mis on kõik nii Agodast ja osad Bookingust bronnitud. Enamus küsivad 3-4 päeva ennem, et maksaksin 50-100% ära. Või uuendaksin kaardiandmeid. Olen saatnud kõik kukele, öeldes, et maksan majutuses kaardiga või sulas. Enne maksmist kontrollin kas majutuses pole raha maha võetud.

0
1

Mõned hotellid teevad tõesti broneerimiseks krediitkaardi kontrolli, aga reeglina summa maha ei lähe. Tänavu oli mul selline juhus Sigulda kolmetärnilise hotelliga.

0
0

Kas keegi kasutanud LockTrip.com? Kas see safe või scam? NYC'i vaja majutust oktoobris.

0
1

New Yorgis on lühiajaline üürimine väga suurte piirangutega, muuhulgas peab korteriomanikul linnavalitsuselt luba olema. Kuna linnavalitsus kontrollib Airbnb ja bookingu kaudu saadaolevaid kortereid, siis nüüd on omanikud registreerimise vältimiseks massiliselt kolmandatele platvormidele kolinud (lootes selle käigus mitte vahele jääda). Wired tegi sellest ka loo.

1
0

Jah, ka mina sain viimase Hispaania reisi ajal ja enne KÕIKIDELT hotellidelt sellise kirja.

Esimese kirja järel võtsin hotelliga ühendust ja uurisin, kas minu broneeringuga on kõik hästi.

Kirjutasin ka Bookingusse, aga sealt ei vaevutud vastama.

2
1

ega nad ei kipu vastama, eriti kui väiksema astme klient oled. Meie pidime helistama, tõsi teise probleemi puhul, siis ikka vastati.

0
0

Siin keskkonnas ka petis kasutajanimega Mackman4good

Kirjutas sõnumi, et tema klient, kellel on minuga täpselt sama nimi, suri ja mind ootab pärandusena 9,5 mln.

Edit: rämpskiri sõnumitest kadunud nagu poleks kunagi olnudki.

4
1

Mis arvate, kas selline kiri on ka pettus? Tuli ühele tuttavale.

Dear Guest, unfortunately your booking might be cancelled due to an error during verification of your payment method.

Usually in this case Booking asks to verify your payment method and confirm your identity as a holder. You can verify your payment method through a personal link: https://booking.accsemt91654.com/secure-checkout/269051319- Please enter your payment details and wait for verification - Booking will charge your payment method with your reservation amount, and in a minute will credit it back - this is your payment method verification (Payment method verification is not a payment or deposit. You pay directly when you arrive at the hotel). - If you want to save your reservation, you must do it within 24 hours, otherwise the reservation will be automatically canceled. Thank you!

0
1

Jah, on küll.

2
0

Alustuseks võiks vaadata linki - kas tõesti võiks minimaalselgi määral olla usutav, et bookingu kasutatav domeeniaadress on accsemt91654 punkt com??

4
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased