Esimest korda Barcelonasse

Tere :)


Augustis on ees nädalane reis Barcelonasse.  Palun teadjatel anda nõu, millisesse piirkonda soovitate vaadata peatumist? 
Mötteis on peatuda paar päeva ka väljaspool linna. Kuid kuhu? Ideid? 
Palun valgustage ka millised kiirteed tasulised on ? 

Nii palju oleks küsida, hetkel kõik ei meenugi :)  Oleme väga tänulikud väikseimagi infokillu eest :)

Mõelge kõigepealt välja, mida te selle nädala jooksul teha tahate.  Otsige netist (blogid, tripadvisor jms) või lugege reisiraamatuid ja vaadake öömajad sinna lähedusse, kuhu minna tahate. Edasi-tagasi sõitmine on mahavisatud aeg ja selleks ei pea kaugele maale sõitma. Kui hotellide arvustused enne broneerimist netist läbi loete, siis saate öömajadest pildi ette, mida oodata.
Tasuliste teede üle ei maksa muretseda. Pange GPS (või telefon navi äpiga) kiirteid vältima ja kogu peavalu on unustatud.

"Minu Barcelona" on väga armas ja sealt saab palju nõu, kuhu minna ja mida teha, loe see läbi :)


Me ööbisime El Ravalis ja olime väga rahul. 

Külastage väljaspool Barcelonat, Santa Maria de Montserrat Abey, minge ülesse kindlasti Cable car"iga saate suurema elamuse. Olen ka autoga mäkke sõitnud aga see polnud nii muljetavaldav. Barcelonast on erinevaid viise ja trippe sinna jõudmiseks.

Alusta otsingut siitsamast tripist - üleval real näed luupi, trüki sinna Barcelona ja hakka saadud lehti läbi kammima. 

Alles eelmine aasta oli samal teemal veidi pikem arutelu: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/barcelona-9-paeevase-reisikava-soovitused-parandused

Linnapuhkusele lisaks olime meie ka 4 ööd Tossa de Maris, sõitsime bussiga Barcelonast. Oli armas linnake, oktoobris muidugi juba vaiksem. Meri, vanalinn, matkarajad küngastel privaatse lahesopini. Hotell peatänava ääres, supermarketi vastas URH Vila de Tossa, meeldiv, leitud bookingust .

Barcas hotell Sagrada Familia kiriku lähedal, kuhu internetist olin piletid ära ostnud (suvel ilmselt kohustuslik9.
Aga kiriku ruum oli mumeelest üle kõigi ootuste imeline, lisaks ühe torni külastus. Gooti kvartal, Güelli park.

Kindlasti külastage Port Aventura lõbustusparki Salous. Ameerika mäed on isegi ägedamad osad kui Orlando Universalis või Disneylandis, kuigi nii ägedaid 4D ja 5D atraktsioone seal veel pole. Järjekorrad on küll pikad aga emotsioon on vägev.

Ööbisin Plaza Espanya läheduses ja täitsa hea koht oli. See on siis  Eixample piirkond. Kõikide vaatamisväärsuste juurde sai mugavalt kas jalutades või metrooga (va Park Güell, mis ongi suht eemal teistest põhilistest kohtadest). Piirkondade osas võib rahakott ka muidugi piirangud seada, sest Barcelonas on hotellid suvel suht kallid.

Montserrat on väga lahe koht, sobib hästi päevaseks väljasõiduks Barcelonast. 

Kui paar aastat tagasi Barcelonas käisin, siis siinse otsinguga tuli seda infot ja soovitusi mitme nädala jagu. Sirvige otsing https://trip.ee/search?q=barcelona

läbi ja siis on küsimusi poole vähem.

Jah, Port Aventurat tasub adrenaliini mõttes kindlasti külastada. Eriti Shambhala on äge!