Esimest korda elus soojale maale-abi palun

Tere.
tahame mehega peale pulmi minna reisile nö paradiisi.Kuna me mõlemad võtame ette sellise reisi esimest korda elus, siis teadijamad palun andke igasugust nõu kuidas panna ise kokku selline tripp. Millest alustada jne.Soov minna umbes oktoobri kuus.
Võtsime omale sihtkohaks Malaisia kus tahaks ära käia, aga kuidas see siis käib?
Lennu piletite bronnimisega saan ise hakkama, aga edasi? ööbimiskohad? Millised on hinna poolest odavaimad? Mida teie soovitate ja kuidas ma neid bronnida saan? Milline on odavaim ja parim lennufirma millega lennata? Kuidas seal elu-olu on..kas kallis? Millega me kindlasti peaks arvestama? inglise keel on meil mõlemal hästi suus, et hätta jääma ei peaks sellega:)
Absoluutselt kõik info on teretulnud:)
Mida põnevat Malaisias teha ja kus peaks käima kindlasti ära?

Veel küsiks, et kuidas seal liigelda? kas busside ja asjasega on seal okei sõita või siis auto rentida? Pole õrna aimugi sellest kaugest maast :P

Ma soovitaks osta mõni korralik reisijuht, kus kõik need küsimused on juba ära vastatud. Mitte seda, et me ei võiks rääkida, aga igaühel on oma eelistused ja pole kindel, kas kõik soovitused teile sobivad. Näiteks kui mina soovitan Penangi, kuid ei arva suurt midagi Langkawist, siis paljud ütleks jälle täpselt vastupidi. Ja kindlasti on neil samuti õigus. Ehk kui mingi ettekujutus on juba olemas, on konkreetsetele küsimustele lihtsam vastata.
Teiseks, Malaisia on üsna suur riik. Kas minek "mandrile" või Borneole? Need kaks on küllalt erinevad asjad. Ja lõpetuseks - väga palju sõltub ka teie ajalistest piirangutest.

Ma küsiks kõigepealt, mis on ajakava - kui kaua soovite koha peal olla? Oktoobris on mitmes Malaisia paigas veel / juba vihmahooaeg. Seega alustada ma soovitaks sellest, et uurite kuhu täpsemalt minna soovite.

Lennud on tavaliselt Kuala Lumpurisse ja sealt saab vajadusel Air Asiaga või Malaysia Airlines´iga soodsalt edasi liikuda. Kuala Lumpur ise on minu meelest väga tore linn, tasuks paar päeva seal veeta. Lendamine KLi tavaliselt väga soodne ei ole. Reeglina saab palju odavamalt Bangkoki. Mis on teie lennupiletite eelarve ja kui palju ümberistumist kannatate?

Ise olen käinud lisaks KLile veel Penangil ja Langkawil. Langkawi on ilusa loodusega rannapuhkuse saar. Peale ujumise, päevitamise, sukeldumise ja looduse vaatamise seal suurt midagi teha ei ole. Penang on vastupidi - pigem just kultuuririkas saar. Võrrelda neid kahte eriti ei anna.

Mida te täpsemalt oma puhkuselt ootate? Päikest ja randa või džunglimatka, linnamelu või kaunist loodust?

Majutuste broneerimine on lihtne. Majutuses pildi saab näiteks Tripadvisor.com soovitusi lugedes, samuti booking.com tagasisidet. Broneerimissaite on mitmeid, ise kasutan pemaiselt Booking.com, Agoda.com või hotelsclub.com.

Anna mingit raamistikku, milline peaks see reis olema - siis oskaks ka midagi konkreetsemalt soovitada. Ajakava, soovid, eelarve, nõudmised?

Kõigepealt reisi kestvus ja mida teha tahaksite? Lebo või seiklus, või nende kombinatsioon+kultuur?
Olen käinud Malaisias korduvalt ja pea igal pool. Absoluutne lemmik on Borneo (seal 2 osariiki- Sabah ja Sarawak), mida külastanud 3 x.
Odavuse (majutus, lend) kohapealt kahjuks kaasa rääkida suurt ei saa, sest seda lihtsalt pole uurinud ega jälginud. Kindlasti on odavad näiteks puuviljad, näiteks rambutan, mis Stockmannis maksab...oi-oi kui palju:)
Infot on kole palju, aega selle edastamiseks aga natu-natu, näiteks 2-3 päeva Lankayan'i saarel Sabah'is: http://lankayan-island.com/
Borneol veel: jõetripid (Kinabatangan, jt-d), Kinabalu Rahvuspark, Mulu koopad...
Mandril: Taman Negara Rahvuspark, Langkawi ja Penangi saared, Kuala Lumpur, jne.

Reis paradiisi kõlab uhkelt, kuid kuidas tegelikult teil finantsseis on. Siin tripis on noorpaare, kes sooviksid privaatranda koos privaatbasseiniga, mis iga hommik puistatakse üle roosilehtedega ja teises äärmuses seljakotiga seikluste otsijad, kes tulevad toime kaanide ja moskiitode rünnakutega ja ei põlga ära eksootilisi dzungliseiklusi. Maksumuste vahe on vähemalt kümnekordne.
Seega veelkord Veigo soovitus, muretseda korralik reisijuht ja vastavalt huvidele ja võimalustele panna kokku üldjoontes marsruuut ja ajakava.Ka siin tripis on hulgi olemas kasulikke soovitusi. Edasi saab juba konkreetsemat juttu ajada.
Mõned viited- Malaisia on üldiselt võrreldes sealsete naabritega (Tai, Indoneesia) kuigivõrd kallim (näit hotellide osas pakuks ca 50%)samas on söögikohad puhtamad ja kõhuhädade oht väiksem.
Täiesti nõus Tipiga, et Euroopast K Lumpurisse kipuvad lennupiletid olema kallimad kui Bangkokki või Singapuri. Kohalike lendude osas kindel soosik Air Asia.
Peate kokku leppima, kas reisite kuue kohvriga või kahe seljakotiga. Viimasel juhul on reaalne broneerida ainult esimene hotell ja järgmised vaadata kohapeal.
Bussidega sõit on täiesti OK.

Igaks juhuks täpsustan, et reisijuhi all peetakse silmas raamatut - levinumatest näiteks Lonely Planet või Rough Guide. Ise reise planeerides soetan olemasolul mõlemad.
Pulmareis on kindlasti oluline asi, kuid leppige enne reisi täpselt kokku, mida te mõlemad teha soovite ja mille jaoks raha jätkub. Muidu olete kas reisi lõpuks tülis ja hakkate lahutama või pole enam kodus millegi eest süüa osta.

Eelkõnelejad on peamise juba ära öelnud, samas, lähtudes eeldusest, et tegu on nö. klassikalise pulmareisiga (palmid, meri, snorgeldamine, mingi väike seiklus siin-seal), siis lisaks veel ühe variandi juurde ja see oleks esiteks lend Singapuri ning sealt edasi (kas siis kohe või mõne päeva pärast) Tiomani saarele Malaisias. Seal saaksite juba kohapeal vaadata, mida ja kuidas (ning kas üldse) edasi teha. Selle variandi plussiks oleks turvaline maandumine Aasias (eriti kui varem pole reisinud, siis näiteks nii väldite Aasiale omast tohuvabohu, ründavate pistrike horde, kes Singapuris täielikult puuduvad ja vahest aklimatiseerute kergemini) ja saaksite nautida nii linnapuhkust kui randa. Miinuseks samas on jällegi, et krabisevat läheks arvatavasti rohkem (kui just Singapurist lihtsalt läbi ei lenda).

Variandi "odav kärakas ja soe meri Malaisias" puhul läheks minu hääl ka Langkawile. Langkawilt on ka võrdlemisi lihtne huvi korral Taisse põigata, kui peaks aega üle jääma.

Aga konkreetsemalt soovitamiseks oleks kõige mõistlikum tõesti, kui kirjutaksid ise natuke lahti, mida siis täpsemalt puhkuselt ootate.

Kui aega on, käige veel supsakas Singapuris, kui tahate odavamalt, siis bussiliiklus on hea ja bussid mugavad, Kuala Lumpur on mõnus. Hindadest umbes poole kallim kui Tai ja poole odavam kui Singapur. Paarkümmend aastat tagasi proovisin seal hääletata, väga tüütu, aga mitte võimatu.

Täna Tallinnast tänu türklastele lihtne lennata. Hong-Kongi kaudu soovitan.

A kui teete endale kingituse ja tahate tõesti lihtsalt mõnuleda ja mitte ringi tormata, siis minge Taisse, näiteks Koh Samui. Buss läheb Bangkokist ja laevapilet on hinna sees. Malaisiat võrdleks mina pigem Saksamaaga, mitte et seal huvitavaid urkaid ei oleks. Aga esimene kord ka veel.

Täpsustan, et siis tahame teha umbes sellise 2 nädalase reisi:
Lendaks Singapuri oleks seal paar päeva ja siis edasi bussi või rongiga (ei oska arvata millega oleks soodsam minna) Melakasse. Siis edasi Kuala Lumpurisse ja seejärel käiks ära Langkawil. Tagasi Kuala Lumpurisse minnes sõidaks lennukiga Taisse, Krabisse.Ja siis...... koju..veel pole mõelnud kust kaudu. Kust oleks minna mõtekam. Kuidas nendest pumktidest teise on mõistlikum liikuda. Kuna väga priisata rahaga ei taha, siis mis oles mõistlikum transport? Kas ma peaks netist ööbimiskohad valmis vaatama või saab häda pärast ka kohapeal hakkama?

Arvata võib, et odavam tuleb edasi-tagasi lennupakkumine ühte sihtkohta.

  1. Nüüd jälgi ja leia sooduspakkumine Singapuri.

Pikk lend tasub teha edast-tagasi samast kohast. Enamasti tuleb ca. 2x odavam.Jälgi holidaypirates.com, seal minu meelest parimad pakkumised.

Langawilt saab paadiga otse Lõuna-Taisse.Selleks on muidugi Tai viisat vaja, Malaysia on meile muretult viisavaba.
http://www.tigerlinetravel.com/frontpage/
Tore Melaka linnake jääb kenasti Singapuri-Kuala Lumpuri tee peale. Tehke seal kindlasti paadiga jõetripp.
Õllesõbra ehmatuseks on alkohol moslemiriigile omaselt suht kallis võrreldes teiste Aasia riikidega/erandiks on tax-free saar Langkawi).
Tyrkish Airlines pakub ka Kuala Lumpurit algusega Tallinnast, kohati soodsalt.
Minu kogemus oli Finnairi soodukas TLN-Hong Kong ja sealt AirAsiaga Kuala Lumpur. Tagasi lendasime otse Penangi saarelt Hong Kongi. Penang asub Langkawist 2 tunnise paadisõidu kaugusel.

See sõltub ka lennufirmast ja hetkel saadaolevatest kohtadest. Näiteks Finnairiga võib lend Tallinn-Singapur, Bangkok-Tallinn olla sama hinnaga või odavam kui edasi-tagasi lend Singapuri või Bangkoki. Ka teiste firmade puhul tasub edasi-tagasi lendudele võrdluseks teisest linnast tagasitulekuga lende proovida. Sooduspakkumistega hindadega neid enamasti võrrelda ei saa, aga tavahinnaga need vahed paljudel sihtkohtadel väga suured ei tulegi.

Kui tahate sellise marsruudi läbi teha, nagu mainitud, siis alustage lennukipiletite ostmisest, näete ära missugused kulutused on oodata. Nagu eespool soovitatud, lend Singapuri ja tagasi ka sealt, on palju soodsam. Mina teeks selle tripi läbi nii, Singapurist lendaks Krabisse ja sealt hakkaks tagasi tulema, kas Langkawile või enne väga ilusale Tai saarele, Koh Lipele, ja sealt laevaga ei ole kauge Langkawile sõita. Edasi siis Kuala Lumpur, Melaka ja Singapur.
Kui teie plaanis ei ole Langkawile Kuala Lumpurist ja tagasi lennata, siis pole mõtet lennukit ka Krabisse minekuks kasutada. Aega kulub rohkem kui Langkawilt kohe Taisse minna. Kaks nädalat ei ole pikk aeg ja kui te pole kogenud omal käel kagu Aasias rändajad, siis kulub teil sobiva transpordi otsimiseks Malaisias päris palju aega, aga siinsamas Tripis on eeltöö tegemiseks palju juhiseid, et asja lihtsustada. Tais on asi lihtne, kui ostate kuhugi reisi, siis talutatakse teid kättpidi ühe transpordivahendi pealt teisele kuni kohale jõuate. Peaaegu sama küll ka Kuala Lumpuris, Puduraya bussijaamas, kus agendid talutavad teid ühe firma kassa juurest teise juurde, kuni leiate sobiva reisiaja ja juhatatakse ka bussi peale, mis küll ei tähenda et buss õigel ajal väljub, aga reis kohe kindlasti ära ei jää. Edu reisi planeerimisel.

2 nädalat on siiski vääga lühike aeg. Saate omale küll kolm riiki elupäevikusse kirja panna, kuid see jääb tormamiseks või pinnavirvenduseks. Seega soovitus siiski Tai mängust välja jätta ja see teha põhjalikumalt edaspidi. Elu on ju pikk. Jääks 2 nädala jaoks Singapur, Langkawi, KL, Melaka ja midagi looduse vallast (Taman Negara park või Cameroni mägismaa).Üks ots Singapuri ja Langkawi vahel Airasiaga, jälgige sooduspakkumisi praegu oli okt keskel parematel päevadel ca 45€ pilet

Kui tahta shopata ja suurlinna nautida, siis mina jätaksin Singapuris olemise aja reisi lõppu.