trip-krainetrip-ukraine-dark
Frankfurt lennujaam

Tere! Tallinnast Frankfurti (Frankfurt Maini) ja jätkulend Mallorcale, kas 1h piisab ümberistumiseks?

Frankfurdi lennujaam on vääääga suuuur ja olen seal hädas olnud  ümberistumisega ei jõudnud isegi WCsse. Ja ümberistumise aeg oli vist 1h 40 ei riskiks. Isegi vaatasin siin täna soodus lennupakkumi Lufthansaga läbi Frankfurti aga ümberistumine 1:05 ei julgenud osta. (tagasitulles oli vist 1:30)

Kui lend jõuab õigel ajal, siis piisab

Eks see sõltub mitmest asjaolust. Peamine, et lennud oleksid ühel piletil. See aitab vähemasti niipalju kaasa, et ei pea oma kulu ja kirjadega lennust maha jäämise tõttu kulusid kandma. Küll aga päev võib ikka raisku minna.

Kui lend ei hiline siis ei tohiks probleeme olla. Olen ise 4-5x läbi Frangi lennanud (jätkulendudega) ning üldjuhul alati ka jõudnud. Näiteks CDG-s on isegi 45min ümberistumiseks AF/KLM-i poolt täiesti aktsepteeritav (müüvad sellise jätkulennuga pileteid).

Ühe korra kui väljalend hilines ca 35min, siis küll paraku ei jõudnud tunnise ümberistumisega. Aga sel juhul LH andis voucherid, saime taksoga hotelli, süüa-juua ja järgmise päeva lõunase lennuga TLL-i tagasi.

Sain rattad maha Frankfurdis 20:28 ja 21:00 läks Tallinna lend ning jõudsin joostes peale. Ma arvan, et tund on igati ok.

Üldiselt kipub Frankfurdi õhuruum olema umbes ning reeglina maandub lennuk hiljem. Kui samast terminalist ei välju, siis kindlasti ei jõua.

 Kõik jutud, et pannakse järgmise lennu peale ja tasuta süüa, ei korva sinu (teie) kannatusi. Pigem siis ikka varuga jätkulend võtta.

Olen korra Frankfurdis jõudnud 1h 10min ümberistumisega terminali vahetada ja varuga lennukile jõuda, aga ilmselt iga kord õnneks ei lähe.

Kui tead, mis teed ja kuhu lähed, siis pole probleemi. Tunnine ümberistumine on isegi A ja B terminalide vahel ilusti tehtav. Eriti kuna Schengenist väljuma ei pea.

Kui ümberistumine on A terminalis, siis on ainsaks mureks võimalikud pikad vahemaad. A69-st A42-te annab astuda. Enamasti on ikka väiksemad vahemaad.

Tänud vastamast! Ostsin piletid ära (Lufthansa, lennud ühel piletil)! Eks nüüd loodan, et kõik läheb hästi!

Kas neil lendudel turvakontrolli läbima ei pea? Ka transiidi turvakontroll võttis ca 30 min ja tipptundidel võib võtta oluliselt rohkem.

Ühele eelkommenterijale vastuseks: tegelikkuses enamus lende Frankfurdis maanduvad pigem enne lennuplaanijärgset aega. Tõsi, sõit väravasse võib aega võtta ning vahel tuleb ka bussiga lennukist terminali liikuda.

Loomulikult: mida pikem aeg ümberistumiseks, seda rahulikum.

Kuldreegel on aga: kuinlennufirma on ühele piletile Sulle lennud müünud, siis enamasti jõuad ka. Ja kui ei jõua, siis hotellid-söögid ja järgmine lend lennufirma kulul.

See on väga hästi sissetöötatud masinavärk seal, pole vaja karta!

Turvakontrolli ei ole. Lend on Tallinnast Mallorcasse ehk siis kõik Schengenis.

Et teemast oleks kasu ka järgmistele, siis võiks Astra72 kirjutada, millise ümberistumisega ta piletid ostis ning ka hiljem anda siin teada, et kuidas läks.

München-Frankfurt-Tallinn lufthansa lend. Frankfurtis aega ümber istumiseks 1h25min.  Olen korra varem olnud seal lennujaamas ning siis transiidi korral suunati liftiga alla ning pidime terve turvakontrolli uuesti läbima ja see võttis tohutu aja. Kas me läksime kuidagi valesti ja saab ilma security checkita ka? Mõlemad lennud peaks olema A väravates kuid erinevates otstes.

Sellisel lennul kindlasti turvakontrolli ei ole. Eelmine lend oli tõenäoliselt algusega väljaspool Schengenit, siis tuleb läbida nii passi- kui ka turvakontroll.

Praegu LuftHansa lennud hilinevad väga sageli. Targem oleks valida pikem vahe lendudel.

Sain just tunda seda 1h vahet, lend Tallinnast venis nii häst, et hilines 1,5h.

Maandudes näitas, et järgmine lend ootab meid vist isegi ära (12 inimest olevat samale lennule), kuid asja iroonia tipnes, sellega, et samma värava vabastas meie nn väljuv lennuk.

Frankfurdis oli tõsine kaos, kuna lennust maha jääjad võis olla kokku c 3-400 inimest, meid jooksutati ühest Servicest teise ja lõpuks koondati kõik peaukse ette, peale c 2h vintsutamist, sai vahepeal selgeks et tasuta hotelli ei saa ja vaadake ise, kus magate.

Nii et olge valmis korralikuks vintsutamiseks Frankfurdis, võrreldes Arlandaga veebruaris oli see kogemus kohutav.

Tänases olukorras ei ole kindlasti mõistlik jätta tavareisijal FRA-s ümber istumiseks alla 1,5h, pagasi olemasolul 2h-2,5h.

See, mis täna seal toimub (mina olen seda lennujaama läbinud juunis 6x) on üks paras ikaldus.

Aga sama kehtib ka MUC ehk Müncheni ning ZRH ehk Zürichi kohta, ehkki neis on olukord jupp maad parem.

Loomulikult võib ka õnneks minna miinimumümberistumisajaga (FRA-s 45 min) aga tõenäosus selleks on kordades väiksem kui enne koroonat.

Põhjusteks on täna peamiselt personali vähesus. Ja päevapealt ei olegi lennundusse kedagi tööle võtta võimalik.

Kõige paremini toimib minu kogemuse järgi tänases seisus WAW (seda läbinud või sealt lennanud juunikuus 4x).

Kuna see marsruut oli ainus alternatiiv, mida swiss sai meile pakkuda, siis polnud meil varianti ja jääme lootma parimat. Muidu ma alla 3h vahet ei jätaks, lastega tormamine lennujaamaas mulle ei meeldi.

MUC-s on vahe õnneks pea 4h ja kui Brindisi lend ka hilineb, siis on lootust FRA-sse jõuda, kas sealt ka hilisõhtusele TLL lennule 1.25h vahega jõuame, eks saab loterii olema.

Kas MUC-FRA-TLL on seotud lennud või eraldi ostetud lennud? Kui FRAs lennule ei jõua, siis seotud lendude puhul peab LuftHansa andma tasuta majutuse, eraldi lendudel tuleb lihtsalt uus pilet osta.  Mul on üks selline kogemus.  TLL-FRA lennuk hilines 3 tundi ja me ei jõudnud lennule. Saime tasuta hotelli ja edasi- tagasi taksosõidu lennujaamast.

Värske kogemus FRA-s ümber istumisega eilsest. Mõlemad lennud olid Lufthansa lennud ning esimene lend hilines u 45 minutit väljumisega  ning algsest 1h 15 minutit ümber istumiseks FRA lennujaamas jäi alles 30 minutit. Kuna mõlemad lennud olid Lufthansa lennud, siis sellise vahega oli võimalus ka jätkulennule jõuda (kiiremini sammudes ja sörkides), kuid pagasit ühelt lennult teisele ümber tõsta ei jõutud. Enne covidit olen muretult ka 45 minutiga FRA-s ümber istunud, siis peale viimast kogemust tundub mulle, et 1h 15h on miinimum mis ise julgen osta (40 minuti kanti hilinemist tundub, et neil juhtub tihti kuna neljapäeval hilines samuti u selline aeg nende lend väljumisega Münchenist).