Girona lähedal toredat rannalinna septembriks otsime

Tere, Palume soovitusi toredale rannalinnale - rannalinnadele tunni-paari autosõidu kaugusel Girona lennuväljast. Reisime pisikese beebiga ja sooviksime peatuda mõnes turismi poolt rikkumata paigas rannal. Kui beebi võimaldab siis uurime piirkonda süstikväljasõitudega autoga. Tänades,

Costa Brava rannikul ilmselt ei leiagi turismist täiesti puutumatuid paiku. Soovitan Tossa de Mari - armas rannikulinnake 40 km Girona lennujaamast, hästi säilinud vana kindluse, linnamüüri ja vanalinnaga. Käisime ise mai alguses, siis oli linn päris vaikne, rannad ja restoranid täiesti inimtühjad. Läheduses on põnevaid vanalinnasid (Pals, Peratallada), kaugemal mägedes tasub kindlasti käia Besalus ja Santa Paus ning põigata Garrotxa vulkaanide kaitsealale (Oloti turismiinfopunktist saab matkaradade kaardid ja häid soovitusi). Ka Barcelona ei jää kaugele.

Ühinen Harey soovitusega-Tossa de Mar on tõesti väga kena koht.Linnakeses on kõik vajalik olemas nii vanalinn,rand,restoranid,kauplused jne.Samas on ta selline vaiksem ja rahulikum,kui näiteks Lloret.Sealt on ka hea teha rendiautoga väljasõite lähikonna vaatamisväärsustesse-näiteks Daliga seotud kohtadesse Figuereses,Pubolis või Port Lligatis jne....Platja Grandelt käivad laevakesed maalilist rannikut pidi lähikonna linnakestesse.Võimalusi erinevateks tegemisteks pakub see linnake mitmeid.

Ühinen eelkõnelenutega, et Tossa de Mar on armas koht, Figueres ka kindlasti armas väike kohake.

Meie läheme 23.septembril väiksesse mereäärsesse külakesse Mas Pinell, mis asub Girona lennujaamast 53 km kaugusel. Öömaja valisime oma seltskonnale leheküljelt www.lestartit.net

Tossa de Mar ei olnud ka augustis ülerahvastatud, ta lihtsalt on nii väike (ja armas). Hotelle on sääl vähe. Teiste rannikulinnadega on olemas laevaühendus.

Hispaania linnadega selles piirkonnas pole kogemust, küll aga soovitaks sõita üle piiri Prantsusmaale, mis pole sugugi kaugel ja varsti pärast piiri märkamatut ületamist ja peateelt ära keeramist on kena rannalinn Collioure.

Collioure on tõesti ilus linn, aga seal on vist üsna vähe hotelle ja mina ei näinud seal liivaranda, on seal selline ikka olemas?

Tossa De Mar on sealkandis parim. Ise elasin paar nädalat Blanesis.

Kas Te käisite ära? Paluks soovitusi, sest meil on oktoobri lõpus sama plaan (minek beebiga). Hetkel plaan otsida villat või korterit Tossa de Mar'is. Millisest kohast oleks kõige mõistlikum otsida?

Costa Brava näitel pikemalt sellest, kuidas Hispaanias villat või korterit üürida.

Ise käisin oktoobris (2011) ning ausalt öeldes võis rannailmast ainult unistada. Ringi pidi käima dressipluusiga ning kilejopega, sest vihmasajud polnud sagedad. Rannailma poolest soovitan minna suvel. Aga sealne kant on ilus küll muidu. Figuereses soovitan kindlasti Dàli muuseumi külastada, ise ei kahetse.

Figueras on maaliline (samas ka turistide meelispaik), kuid tahtsime olla Gironale lähemal. Peatusime ise Palafrugellis ja sealsetest randadest oli mu lemmik Callela de Palafrugelli rand "Platja del Canadell"- armas, väike ja värviline :)