Häälega Aafrikasse.

Viimasel ajal on siin foorumis üsna palju küsitud hääletades reisimise ja Aafrika kohta ning tihti on vastused jäänud üsna pealiskaudseteks ja isegi iroonilisteks. Tundub, et oleks vaja ühte universaalset marsruuti koos asjalike nõuannetega (kus mida osta tasub) algajale Aafrika avastajale. Ega siis iga reisile mineja ei pea ju ometi ise mitut tundi info otsimisele kulutama, selle jaoks leidub siin foorumis alati abivalmis inimesi. Kuidas siis saaks hästi odavalt ühe põneva reisi Aasiasse ja Aafrikasse? Kui alljärgnevad vihjed välja printida ja reisile kaasa võtta, siis polegi vaja rohkem tööd teha ega ka raskeid Lonely Planeti raamatuid tassida.

Üldse ei ole mõtet sellisele reisile midagi kaasa tassida. Lõunamaades pole sooje riideid vaja ja magada võib pargipingil või heade inimeste juures. Kindlasti tuleb aga kaasa võtta mobiiltelefon, sest selle abil toimubki kogu reisi finantseerimine (piiks-piiks ja raha tuleb). Võõrastes maades on hea, kui ka mõni kaart juhtub kaasas olema (parim on 54-leheline pakk koos jokkeritega).

Kõige raskem on reisi algus, sest just Eesti on tuntud oma hääletajavaenulikkuse poolest. Kui juba Lätimaale jõuad, läheb elu lihtsamaks. Leedu ja Poola kaudu pole mõtet sõita, seal pole peale bensiinijaamade mitte midagi. Sõida parem läbi Daugavpilsi ja keera Valgevenesse. Valgevenes saad oma reisi põnevamaks teha, kui nimetad end ajakirjanikuks ja uurid juhuslikelt tuttavatelt kohaliku demokraatia põhimõtteid. Ära veel poodidest eriti midagi osta, hiljem läheb veel odavamaks. Kui Valgevenes hängimisest kõrini saab, ootab ees suur Venemaa. Tuulast osta samovar, seda läheb pärast vaja ning järgmine pikem peatus tee Rostovis Doni ääres. Selles vaikses linnakeses on palju toredaid õllekaid, kus on võmalik kohalike elanikega tutvuda. Lõpuks osta kast viina, kutsu reisile kaasa 2 blondiini ja põruta lõuna poole. Edasi liigu läbi Tšetšeenia, Abhaasia, Lõuna-Osseetia ja Mägi-Karabahhia kuni jõuad Türgisse. Nüüd võid natuke puhata Vani järve ääres. Tingimused on seal täpselt samasugused nagu Antalyas või Marmarises, ainult hinnad on poole odavamad. Kui Vani järves snorgeldamine ära tüütab, pista lestad ja mask kotti, mine veidi lõuna poole ja ületa Iraagi piir. Selleks tuleb Türgi sõduritele loovutada üks kahest blondiinist. Iraagist osta mõned Kalašnikovi automaadid ja kast padruneid, need on seal odavad. Mosuli linnas tasub teha väike kulutus ja sõita sealt kruiisilaevaga (nagu Egiptuses Niiluse jõel) mööda Tigrise jõge Pärsia laheni. Kuveidist võta kaasa üks kanister naftaga. Seda ei maksa ostma hakata, küll keegi annab niisama. Edasi tuleb minna Saudi Araabiasse. Üldjuhul pääseb sinna ID-kaardiga aga kui ei lasta, tuleb loovutada teine blondiin. Mekasse minnes ei maksa kanda silmatorkavaid riideid, parem on sarnaneda kohalikega. See tähendab, et jalas võiksid olla lillelised põlvpüksid ja peas juutide mütsike. Nüüd kulub ära ka Rostovist ostetud viin, see aitab kohalikega paremaid suhteid saavutada. Ar-Riyadi vanglas kukuvad ülekuulamise käigus välja ka Iraagist saadud pommikillud ja edasine istumine on tunduvalt mugavam. Järgmiseks riigiks on Jeemen, jaluta Sana pilvelõhkujate vahel ja naudi ööelu. Seejärel suundu mõnda sadamalinna ja kauple ennast paadi peale (kindlasti klaaspõhjaga). Anna paadimehele Kuveidist kaasa võetud kanister kütusega ja saadki tasuta üle Punase mere.


Tuula samovari tassi edasi, seda läheb vaja hiljem. Djiboutis pole eriti midagi teha ega osta, põruta kohe edasi Somaaliasse, seal on põnevam. Ainult ära unusta Djiboutis uut SMS-laenu võtta, Somaalias on mobiilileviga kohati probleeme. Kohati on seal probleeme ka transpordiga, seepärast vaheta üks Kalašnikovi automaat kaameli vastu ja liigu edasi kaameliga. Aga padruneid ei maksa kohalikele giididele anda. Vahepeal võid omale lubada ka mõnusa puhkuse mõnes India Ookeani äärses turismimekas (näiteks Muqdisho). Keeniasse jõudes ära raiska aega kallistele safaritele, kihuta kohe Nairobisse ja uuri kuidas viimased valimised läksid. Seejärel müü maha kaamel ja osta uus mobiiltelefon (selle asemele, mis Somaalias ära võeti). Nairobi on suur linn ja kesklinnas pole mõtet edasi hääletama hakata, äärelinnast hääletades jõuad ühe päevaga Ugandasse. Sealt liigu edasi Kongo Demokraatlikku Vabariiki.

Nagu riigi nimigi ütleb, on tegemist demokraatliku ja lääneliku riigiga. Seal tasub käia soodsatel safaritel (viimase hetke pakkumisega) ja külastada rahvusparke. Safarite eest saad tasuda automaatide ja padrunitega. Kongos on head maanteed ja lahked autojuhid ning sealt Kesk-Aafrika Vabariiki jõudmine ei võta palju aega. Bangassou külas mine kohaliku nõia juurde ja lase välja ravida Nairobist saadud suguhaigus (vajalik on Euroopa ravikindlustuskaart). Seejärel ületa Sudaani piir ja hääleta põhja poole. Jõudes Darfuri müü maha ülejäänud automaadid ja padrunid ning reisiraha on jälle olemas. Tšaadis N’Djamena linnas tasub külastada sealseid firmapoode ja teha mõned sisseostud. Osta uus päikesekreem (vana sõid kohalikud Darfuris ära), uued päikeseprillid (vanad löödi Kesk-Aafrikas puruks) ja mõned külmad õlled (eelmised sai Ugandas ära joodud). Nüüd algab mitmepäevane kõrbesafari läbi Nigeri ja Alžeeria.

Nigeri riigi elanikke nimeta samamoodi nagu riiki ja nende eest põgenemisel läheb vaja Tuula samovari. Kui selle maha viskad, on palju kergem joosta ja jõuad õnnelikult Alžeeriasse. Läbid Sahara kõrbe (täpselt nagu Tuneesias kõrbeeksursioonil) ja jõuad Vahemere äärde. Laevapilet Alžiirist Virtsu on kallis, odavam on läbi Itaalia sõita. Saada üks SMS, võta automaadist raha välja ja otsi sadamas mõni väike paat. Kõige soodsamad on need, mis illegaalseid immigrante Euroopasse veavad. Kui paat Sitsiilia ranniku lähedal ümber läheb, võta kotist lestad ja mask ning uju kaldale. Põgenikelaager Palermo lähedal aitab tublisti raha kokku hoida ning hiljem on nii tore igal aastal toimuvatest laagriliste kokkutulekutest osa võtta. Kui malaaria ravitud, saad hakata juba rekkade peale hääletama. Sõiduks läbi Itaalia, Austria, Tšehhi, Poola ja Baltikumi kulub paar päeva. Tallinnasse jõudes ole ettevaatlik, et keegi rahakotti ära ei varastaks või peksa ei annaks.

Kokku kulub sellise reisi peale paar kuud ja paar tuhat krooni. Reisi kilometraaži saab Viamichelinist (http://www.viamichelin.com) ja täpset infot vajalike viisade ja selleks kuluva raha kohta tasub küsida reisifoorumist trip.ee.
Head reisi!

On ka alternatiive. Kui raha rohkem, saab kasutada Aafrika turvalisi odavlennufirmasid. Pileteid saab internetist ja SMS-laen toimib väga hästi.
Kongo safarid on muidugi tõeline hitt.

Tubli kirjutis, ja hästi läbimõeldud! Igatahes sain naerda.

Tõsine huvitav lugemine.
tänud autorile:)

Järgmine reisimarsruut hoobilt paigas:)

1.aprillil hea lugemisvara, kuid ma ei soovita kellelgi antud teekonda alustada, sest te ei pääse Kaukaasiasse. Vene seaduste kohaselt on Gruusia-Vene maismaa piiripunktid ainult vene ja gruusia kodanikele.

Nüüd leidsid küll kõige probleemsema koha teekonnast...

Nii mõnus lugeda ka 3.aprillil. Tänud autorile!

Isegi 11-ndal aprillil hea lugeda sai ikka naerda kõva häälega.Kindlasti sinuga oleks mõnus seda reisi ette võtta.

Kes oleks nõus lähiajal minuga sõitma Sierra Leonesse?!
Teeks pisikese seikluse, asjal on ka point, kuid inimesega kokku saades saab asi ära seletatud. Kui soov siis aitan rahastada. Sõit kestaks ca 2 nädalat või kuu.
Minuga ühendust saab aadressil tristan.lacoruna@mail.ee või siis tel:58307996.
ASJAGA KIIRE.

Arne unustaski mainimata, et Sierra Leonest minnakse ka läbi, sealt vaja mingi pakk Eestisse toimetada. :P

sellise fantaasjaga kyll reisil hätta ei jää

Kes tuleb minuga Sierra Leonesse? Leidub mõni julge mees.

Kui reiskulud(lennupiletid) kinni katad, siis ikka tulen.

Kuidas Sierra Leone viisaga on, olen kuulnud ja üsna kindel et nö. piirivalve(eriti Aafrika riikides) on omadega vasakpoolne st. natuke money ja tere tulemast:)))
Tegelikult oleks plaan üldse saada infi sinna minekuks.

Sierra Leone pealinn on Freetown. Nagu nimigi ütleb, pääseb igaüks sinna vabalt :)

Tristan - kas Dominikaanides käidud :-)? Kuidas läks?

Palju maid juba käidud, esialgu ei jõua kohe kirjutada. Aga küll see aeg ka tuleb. Muide kahjuks Dominikaani veel mitte...:(((
.
.
.
Trip.ee parandas keeleliselt postitust!