Kuna seisab ees pikemaks ajaks Indiasse minek, siis käisin Tartus Maarjamõisas Nakkushaiguste kabinetis reisinõustamisel, lisaks vaktsiinidele pean ka malaariatablette võtma. Pakuti 2 varianti, Lariami ja Malarone. Otsustasin Malarone kasuks. Arst kirjutas kaheks kuuks Malarone tablettid välja! otsides Malarone kohta infot, leidsin et osades ravimi omaduste kirjeldustes on märge, et ravimit ei tohi üle 28 päeva tarvitada. Ravimiameti kodulehel olev info seab 28-päeva kasutamise tingimuse ja rääkides pikalt ravimiameti spetsialistiga kinnitas et kuni 28-päeva on soovitatav kasutada. Helistasin ka Glaxo Smith'i ja nende müügiesindaja vastus oli samuti mitte üle 28 päeva tarbida.
Jõudsin siis oma küsimisega uuesti nakkuskabinetti tagasi, et kuidas nad kommenteeriks asja. Lugupeetud proua-arst lärmas seepeale telefonitorusse, et "ma võin sulle ka selle teenustasu tagasi maksta kui meie nõuanne ei sobi, Mine siis Tallinnasse Merimetsa ja vaata mis nad seal räägivad, ja üleüldse mida sa lähed sinna välismaale siis nii kauaks, mine 21 päevaks- siis tuleb malarone kasutusaeg kenasti välja".
Vot siis sellist reisinõuannet pakutakse Tartus! Küsimus kas on keegi Malaronet pikemat aega tarvitanud?
Võtsime eelmine aasta Guatemalas käies Lariami. Minul erilisi kõrvalnähte ei esinenud, aga kaaslasel tegid küll olemise vahepeal rõvedaks. Seekord sinnakanti minnes jätaks heameelega malaariarohud üldse ära. Guatemala: malaria risk in areas below 1500 metres. There is a higher risk in the northern and western regions of Alta Verapaz, Baja Verapaz, Peten and San Marcos. Mexico: malaria risk throughout the year in rural areas along the west coast and in the south of the country not regularly visited by tourists. jne. http://www.traveldoctor.co.uk/samerica.htm#1sta
Merimetsas arvas arst eelminegi kord, et otsest ohtu ei ole, aga igaks juhuks ikkagi võib. Muud kaitsesüstid on tehtud.
PS: Tartu kohta ei oska kommenteerida, aga Merimetsas on küll toredad arstid...vaatamata oma N.Liidu aegsetele kaartidele.