Infot neile, kes esmakordselt Orlandos ja teemaparkides

2012 juuni, Floridast tagasi. Käidud sai Orlando teemaparkides- Universal Studio, Islands of Adventure (sh Harry Potteri loss), veepark Wet'n Wild ja Seaworld. Meil oli kaasas kaks 10aastast last, seetõttu Disney Worldi parkidesse ei olnud neil enam mingisugust huvi minna.Parkide kodulehtedelt saate infot, milline park millisega mestis on, st saab osta nn park-to-park pileteid, millega saab sisse mitmesse pearki. Meie ostsimegi 3- päeva park-to-park pileti (ikka varem internetist ära ja printisime reisile kaasa, sest kohapealt väravast ostes on ca 10-20 dollarit ühe pileti kohta kallim).

Iga pargi kohta varuge terve päev, sisse minge avamisajal ja välja tulete kinnipaneku ajal. Kogu päev kulub iseenesest käest.Üks etendus/atraktsioon järgneb teisele, absol kõik tasuvad ära vaatamist/kogemist. Lastest ma ei räägigi, ka täiskasvanutele on näit Universal Studios ja SeaWorldis kõik ülihuvitav. Soovitus - tavapiletile lisaks saab osta Express-pileti, sellega saab igale atraktsioonile ilma järjekorrata sisse. Rahvast on metsikult, nii et ilma Express-kaelakaardita võib rahulikult tunnikese (isegi poolteist) järjekorras oodata.See aga on 35-kraadises päikeselõõsas päris raske.

Kogu USA-reis on kallis nagunii, tasub siis juba Express-piletisse ka panustada, see tasub end igas pargis sajaprotsendiliselt ära. Veel üks nipp. Osa atraktsioone pakub sisse pääsemiseks SINGEL RIDE-i võimalust, st te ei saa perega koos kõrvuti ühte sõidukisse, vaid teid pannakse ükshaaval võõraste juurde lisaks. Kui koos olemine pole oluline, siis vähendab see atraktsioonile pääsemise ooteaega tunduvalt (saime ise H.Potteri atraktsioonile 1,5h seismise asemel sisse 10minutiga! Suur võit, kas pole!)

Wet'n Wild veepargis võib olla terve päeva, aga saab osta ka ainult õhtupooliku pileti, ca 3-tunniks. Jälle soovitaks osta juba pargis sees olles express-pileti, mida omades ei pea järjekordades seisma. Järjekorrad on tõeline nuhtlus, suurem osa päevast kulubki järjekorras seismisele! Veel üks vihje-igasse parki saab kaasa võtta oma toidukoti ja joogid (küll aga mitte terariistu ehk nuge-kahvleid, need korjab kontroll sissepääsus ära).

Teemaparkides on söök-jook mitmekordse hinnaga. Kohalikud ise armmastavad parkides käia piknikukastidega,kus külmad joogid alati käepärast on. Enne atraktsioonile minekut saab koti lukust. kappi jätta. Veepargis on palju lamamistoole ja laudu, kuhu oma asjad ka järelvalveta jätta saab,rahakoti jm jätad autosse või pargis sees tasulisse hoiukappi. Rätikud võta ise kaasa või laenuta hingehinna eest pargist.Kõikides parkides on palju söögikohti, kui midagi kaasa võtta ei taha, siis saab kõike ka kohapealt.

Veel üks vihje- soovitame kaasa võtta vihmakiled, nii mõneski pargis on ägedaid veeatraktsioone paatidega, võib saada läbimärjaks. Päikesest hoolimata on õhuniiskus väga suur, riided ei kuiva ära ja kui oled läbimärg ja vaja õhtuni vastu pidada, siis hakkab lõpuks ikka jahedavõitu.

Autoparkimine Universal Studio ja Islands of AD parklas on 15.-/ päev. Kui ei taha maksta, siis saab autojuht ülejäänud kamba BUSS DROPP peatuses maha lasta ja ise auto kaugemale linnatänavale ilma rahata parkima jätta. Majutusest. Ei pea bronnima kõiki ööbimiskohti varem ära. Meie olime neljandat korda USA-s ja ei bronninud isegi esimeseks ööks öömaja. Võtsime lennujaamast rendimasina, sisestasime GPS-i lähimad öömajad ja ühe välja valinud, sõitsime kohale. Muide, internetist bronnides on jälle tunduvalt odavam. Sai siis hotelli hoovis vabas WIFI-alas IPad-st tuba bronnitud ja nii saime soodsamalt. Kuna sõitsime palju ringi ja km-d kulus palju, ei jäänud me järgmiseks ööks samasse hotelli, vaid võtsime uue, mis õhtul lähemal tundus olevat. Niisama edasi-tagasi sõita tundus mõttetu aja-ja rahakulu. Kõik toimis superhästi. Hotelle on tohutult, kindlasti sõltub natuke hooajast ja nädalavahetusest ja pühadest, mil kohalik rahvas ka rohkem ringi sõidab.Reede ja pühap õhtuti on teed umbes. Kindluse mõttes võib uue hotelli bronnida hommikul vanast kohast lahkumata, siis on õhtune peatuspaik teada ja süda rahulik. Meie jaoks ei olnud oluline uhke maja, vaid puhas hotellituba + bassein hoovis + hommikusöök.Võib aga öelda, et sama hotelliketi hotellid eri asukohtades võivad olla täiesti eri kvaliteediga. Julgen Orlandos soovitada Comfort Inn&Suites Orlando, 4095 Hotel Drive,Davenport,FL33897. 1öö/44.99+tax/ 4 inimest toas. Igas toas on meie mõistes 2 suurt abieluvoodit, saab olla lastega koos ühes toas või ka sõpradega. Oleme ka seda varianti mõnel reisil rakendanud, et soodsamalt hakkama saada.

Ja veel. Kõik hinnad antakse alati ilma tax-ta. Igas osariigis on oma osariigi maksud, mis pannakse hinnale lisaks. Floridas on tax 6-7%,hotellihinnale lisandub 7%, teemaparkide piletitele 6,5%. Nii et segadust alustuseks jagub, näed ühte hinda, aga lõplik hind on suurem. Ja muide, alahinnata ei saa ka shoppamist. Eestis ei ole mul sellega mingit sõbralikku suhet, aga Floridas..., ei hakka rääkimagi. Otsige GPS-st müügikohti, mis on turistide meelispaikadest kaugemal.

Kokkuvõte- tasub minna! Teemapargid tasuvad kogemist, söögid on tervisele kahjulikud, aga selle eest maitsvad! Inimesed on avatud ja sõbralikud, aitavad ja juhendavad igal võimalusel. Peale teemaparkide on Floridas palju huvitavaid kohti ja asju, mida teha (näiteks ookeanilainetes skuutriga sõitmine,Sky-diving lendamine,saab ujuda delfiinidega, sõita õhkpaadiga alligaatorite vahel Evergladese rahvuspagis jne jne).Tehke kodutöö kindlasti ära! Mida rohkem olete endale selgeks teinud, seda huvitavam reis tuleb! (lugege ka ajalugu, sest siis oskate hinnata hooneid ja näha inimeste erinevusi. Ja saate aru, miks on nii või teisiti! Olen Ida-rannikul 3 korda käinud ja läheks jälle ja kohe!

1
2

Olen ise Floridas 6 korda puhkamas käinud ja ikka ja jälle tahaks tagasi, eriti teemaparkidesse. Sinu juttu lugedes tekkis jälle suur isu minna :D

0
0

Disney kohta on küll BULLSHIT,et pole midagi teha 10-aastastel, ka seal on atraktsioone igale eale, Animal Kingdom ehk on veidi väiksemale publikule, aga muud on päris OK ka selles vanuses.Ka Disney veepargid on avastamist väärt ja sobivad ka rüblikule väga hästi. 10-aastasele peaks huvi pakkuma Disney Quest, mis asub Downtown Disney-s. Animal Kingdomi asemel võiks sellealine minna Busch Gardensisse Tampas.

Võibolla on mõnele avastus, vaid ühes Macdonaldsis saime valida, millise mänguasja laps Happy Mealiga kaasa saab. Sama ka New Yorgis, kolmandat korda sama mänguasja saades algas juba hüsteerika...

0
0

Tulime nädal tagasi Floridast abikaasaga ja käisime ka Orlandos kahes teemapargis: Magic Kingdom ja Universal. Pidime tegema valiku parkide seas, kuna Orlando oli vaid üks osa meie Florida ringreisist ja jäime oma valikuga rahule. Magic Kingdom on kindlasti huvitavam tüdrukutele ja Universal võib olla rohkem poistele. Esimene park eelkõige orienteeritud väiksematele lastele ja teine natuke suurematele lastele. Meie kaks täiskasvanut aga nautisime mõlemat parki. Magic Kingdomis tasub olla pargi sulgemiseni kohal, sest öösel on seal värviliste tuledega muinasjututegelaste paraad ning vapustav ilutulestik värve muutva printsessi lossi taustal. See kõik on lihtsalt armas. Universali hitt on Potteri maailm ja seda see ka on. Kellele meeldib Potteri sari, soovitan soojalt Universal teemaparki külastada. Orlandos külastasime veel ka Gatorland`i. See võtab max pool päeva aega, aga saab palju teada krokodillide ja alligaatorite kohta.

0
0

Meil minek Miamisse ja juba terveaeg seal ööbimised broneeritud. Samas Orlando teemapargid tunduvad väga ahvatlevad. Kas ühepäevane trip sinna rendiautoga on väärtmõte või läheb enamus aega autosõidu peale? Ja liigapalju raha kütusele? Ja mis parki siis soovitaks? Lapsi pole, lihtsalt sooviks sõita mingi ülisuure ameerika raudteega või mingis jõhkras veepargis päeva veeta.

Tänud!

0
0

Ei midagi hullu, ainult hommikul peate väga varakult startima. Ainus jama on see, et kiirtee Miamist Orlandosse on põrgulikult igav. On teil varasem kogemus teemaparkidega? Mulle meeldis meeletult Disney Animal Kingdom (seal on ka ameerika raudtee, kuid selles on meeletu järjekord alati) ja loomulikult Universal Studios, huvitav ja natuke teistsugune on Epcot.

0
0

Ise käisime Orlandos ja Tampas erinevates teemaparkides. Orlandos asuv Seaworld oli ühildatud veealune maailm ja lõbustuspark (täitsa mõnsad ameerika mäed), sama pargi kõrval oli päris võimas väli veekeskus, kus oli kunstrand ja ülvõimsad torud ja liumäed ja mida kõike veel. Seda veepargi ja -maailma kompleksi soovitan küll väga. Ideaalne täiskasvanutele.

Siis Disneywold Animal Kingtom- no see ikka päris pisikeste laste teema.

Siis Tampas asuv Busch Garden, väga väga lahe. Ühildatud pargis siis Aafrika loomamaailm ja lõbustuspark. Ülivõimsad ameerika mäed, need olid küll kõige-kõige. Meie mehed olid nendest ikka ülimalt sillas :) Käisime kõikides parkides nädala sees ja oktoobri lõpus, siis meeletuid järjekordi küll ei olnud. Igatahes soovitan minna küll. Miamis olen käinud 2x ja seal kohapeal hakkas nädalaga väga igav. Orlandos jäi meil ajast ikka väga väga puudu, tahaks sinna väga tagasi!

0
0

Mina käisin 2012. aasta novembris 3 lapsega USAs - nädal Miamis, nädal Orlandos ja nädal New Yorgis. Kõige etem oli Miami, seal oleks võinud rohkem olla. Kindlasti tasub minna Miami loomaaeda lastega, see oli elamus. Orlandosse jäi nädal liiga paljuks. Käisime kõik Disneyworldi teemapargid läbi ja ega muud seal teha polnudki. Disneyworldi kohta võib küll öelda Ameerika ime, väga suur elamus lastele ja endale ka. Aga enam ei läheks. Kõige etem DW parkidest oli veepark, ka lastele meeldis. New Yorki lastega minna ei soovita, igav.

0
0

Mulle on alati Orlando rohkem meeldinud kui Miami, aga viimaste reisidega olen järjest rohkem Miami usku pööranud. Et saada seda tõelist Miami tunnetust, soovitan elada rannas ja nautida seda kõike, mis sellega kaasneb. Koos lastega on see tõenäoliselt mission impossible.

0
0

Kui te ainult Disneyworldis käisite Orlandos, siis jäite küll paljust ilma. Me oleme mitu X Käinud Seaworldis ja Disney worldis ja Universalis, aga ükski kord ei taha neist midagi vahele jätta! Väikestele lastele on Florida Legoland koos sealse veepargiga samuti "must". Tampa on muidugi eraldi stoori ja Animal Kingdomile teeb silmad ette. Tampas on ka veepark, aga see ei ole vist alati lahti. Miami Orlando tee on tõesti pikk ja ilmetu, et võib rooli taha tukkuma jääda. Kui te Orlandos ei ööbi on 4h sinna ja 4h tagasi ikka väga väsitav. ÖÖbige see 1 -2 ööd ära, tegemist leiab Orlandos ikka, Kennedy Space Center pole ka kaugel, saab oma silmaga süstikut näppida ja ka seal on atraktsioone. Kütuseraha pärast ei muretseks, see on kõige väiksem väljaminek.

0
0

Ei ole varem teemaparkides käinud. Ööbima orlandosse ei tahaks jääda kuna ööbimised juba miamis bronntiud. Vaatasin google mapsist et Tampasse sõidab isegi kauem kui Orlandosse. On see nii? Tampa Busch Gardeni pilet tundub palju odavam jällegist.

0
0

Nii Tampa kui Orlando tee on pikk tõesti edasi-tagasi sõita ühe päeva jooksul. Olen sõitnud Orlandosse ka ainult 3 tunniga, aga aeg oleneb liiklusest, mugavustsoonist jne

0
0

Kui Miamis tundub, et South Beachil on juba küllalt pidutsetud ja linn hakkab igavaks muutuma, siis võib minna näiteks kanuu või kajakiga sõitma. North Beachilt 10 min kaugusel saab elamuse täiesti imelisest mangroovivõsa läbivast jõekestest. http://www.friendsofoletariverstatepark.org/photo-gallery/

0
0

Sai Orlandos oldud 2008. Teemapargid jätsid tõesti kustumatu mälestuse. Lisaks külastasime ka Epcoti parki kus on nn minimaailm. Ameeriklased ju ise omalt maalt välja palju ei reisi ja on ehitanud sinna parki siis erinevate rahvaste keskkonnad. Põhiliselt keskenduvad need maailmad rahvustoitude pakkumisele ja suveniirimüügile. Aga tunde,et oled sellel maal tekitab see keskkond küll. Olime juba pikalt kodust ära olnud ja Saksamaa Oktooberfesti maailma hapukapsas oli üliautentne ja kodune. Ilus oli muidugi seal õhtuhämaruses, kui tuled süüdati. Maailmad on ehitatud ümber järve ja ennem sulgemist on järve kohal ilutulestiku etendus.

0
0

Sai külastatud Orlando ligiduses paiknev hirmkalliks peetav Discovery Cove. Käisime mehega kahekesi ja kuna novembri lõpp pole kõrghooaeg siis koos maksudega pilet 206 usd inimese kohta. Me ei võtnud ei delfiinidega ujumist ega juhtmeotsas vee all kõndimist, ehkki seda viimast oleks väga tahtnud. Muljed on ka ilma nendeta ülipositiivsed. Elu parim veepark, ehkki täiesti ilma liumägede või torudeta, ei ühtegi tava plastikatraktsiooni. Peamine tõelist nautlemist vääriv ala oli snorgeldamine korallide (eks nad ikka tehis olid aga üliaudentsed) ja kalade keskel. Esialgu kui hakkad vette minema siis suured raid lihtsalt tulevad jalge alla ja neid jätkub kõikjale, lisaks kalaparved ja suures koguses eri värvidega kalu. Kogu snorgeldusvarustus antakse, lisaks korralik kalüpso, suured käterätikud, isegi päevituskreem. Endal pole midagi vaja kaasa võtta, vett ka mitte.

Paketi sees on kogu päev läbi mitmekesise ja suure valikuga söögid ja ka lahad alkohoolsed joogid e. vein-õlu on joo palju jaksad. Kohale tasub minna muidugi kohe kui avatakse, sest kasvõi linnuala või ahvide külastamine ja lihtsalt niisama imekaunis dzunglilaadses olustikus jalutamine on ülimõnus. Delfiinidega ujumine on nagu kõikjal mujal: 10-ne inimeselised grupid ja neile siis aetakse need delfiinid ette kus siis paari sekundi jooksul tehakse foto. Ei tasu loota, et keegi saab privaatselt pikemalt delfiinidega tõeliselt ujuda. Hinna ja kvaliteedi suhe täiesti paigas, seda just päev läbi söökide-jookide näol.

0
0

Tere Millise saidi kaudu te internetist piletid varem ära ostsite (nt. universali omad)? Mul ei õnnestu kuidagi e-pileteid osta, et saaks netist välja printida. Kõik pakkujad tahavad saata postile "real" pileteid.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased