Iseseisvalt Helsingist Dubaisse

Soov minna iseseisvalt reisima Eesti-Helsingi- Dubai. Tripis olid odavad Norweigian piletid Dubaisse. Kas on keegi Eestist käinud ja jagaks infot? Kas oleks mõtekas minna siit autoga Soome ja jätta auto Vantaa lennujaama parklasse? Kuidas siis lood viisa vormistamisel ja hotellide valimisel? Igasugune info Dubaist on oodatud.

Ma ei tea neid lennuaegu ega ka Helsingi lennujaama parkimistasusid, aga loogiline tundub, et odavam on sõita laevaga ilma autota ja siis vajadusel võtta takso, kui bussi või rongiga tõesti lennujaama ei jõua. Eks sõltub ka päevade arvust, kaua see auto seal parklas seisab.

Reis algaks 4 inimesega Tartust, mugavam ja odavam minna autoga Tallinna. Tallinnas peaks kasutama auto parkimiseks tasulist parklat, kui minna ilma autota. Siit ka mõte minna autoga Helsingisse ja sealt GPS abil Vantaa lennujaama. Vantaa lennujaama lehel odavam parkimine 8 päeva 46 euri.

Neljakesi mines võib auto tõesti tulla soodsam ja mugavam, isegi kui laevapileti ja parkla hind juurde lisada.
Lennujaamade lehtedel on tavaliselt vaid nende endi parklad, samas kui guugeldada, siis leiab ka soodsamaid. Nt http://www.lentopysakointi.fi/hinnasto/, 8 päeva alates 34.30, hinna sees transport parklast lennuväljale (ca 20-25 min) ja tagasi.

kas Tartust lennukiga Helsingisse minnes ei tule ajavõitu? + kas kulud pea samad ole? Muidugi sõltub, kas lennuajad sobivad...

Ise käisime Tallin- Helsinki- Dubai eelmise aasta novembris, lendasime küll Finnairiga, aga teekond kòik sama. Läksime laevaga helsinkisse, istusime sadamast trammi peale, sòitsime raudteejaama ja raudteejaama kòrvalt läheb Finnairi buss Vantaasse. Bussipileti hind ühel oli vist 6.30 eurot ja sòit kestab 30 min. Selleks, et bussile minna ei pea lendama Finnairiga. Pileti saab osta internetist ette, kuid meie ostsime bussijuhi käest. Väga soodne ja kiire transport. https://media.finnair.com/files/pdf/FINNAIR_CITY_BUS_TIMETABLE.pdf siin rohkem infot selle kohta :)

aa jaa Dubais viisat pole vaja.
Hotelli soovitan valida metroopeatuste lähedale. Vahemaad on väga pikad. Taksod pole kúll väga kallid, kuid metroo on veel odavam ja väga mugav ning loogiline. Metrookaardi soovitan osta esimesest metroopeatusest ja sinna kohe raha peale laadida. Sama kaardiga saab sòita ka ülejäänud ühistransoordiga. Kui vòtta hotell näiteks Deirasse, siis see jääb randades ja kesklinnast väga kaugele, metrooga palju sòita. Ise peatusime Al Barsha linnaosas, meist umbes 100-200 meetri kaugusele jäi Mall of Emirates kaubandus- ja vabaajakeskus. Soovitaksin sinna keskuse ümbrusesse hotelli vaadata, sest hotellist läheb metroo igale pool teistesse linnaosadesse ja randa saab ka bussiga väga lihtsasti. Meie ööbisime Citymax Hotel Al Barsha. Väga korralik hotell ja super asukoht. Aga kui vòtta hotell näiteks Dubai Malli lähedale, siis asud otse suurlinna südames ja randadesse pikem maa sòita. Samuti Dubais saab otse lennujaamast metrooga kohe hotellide lähedale, kui ööbite Mall of Emiratesi lähedal, taksoga maksaksite oluliselt rohkem. Dubai Marina ka pilvelõhkujate vahel imeline piirkond, aga kindlasti kallim ja luksuslikum. Seal käib pidev melu ja elu linnas, Al Barsha pigem rahulikum piirkond.

milleks bussiga raudteejaamast, kui sealt käib nüüd rong. Tagasitulles olge ettevaatlik Vikingi tagasisõidupileteid ostes. Kuna Norwegianil kütust ei jagunud, siis pidime vahemaandumise tegema Varssavis, kuulduste järgi pidi seda küllat tihti juhtuma ja lend hilines ja kõik jäid laevast maha. Endal õnneks oli olemas ka Tallinki piletid hilisemale laevale, sest edasi-tagasi maksis kupongidega samapalju kui üks ots.
Dubais soovitaks kindlasti õhtusel ajal Creekil abradega sõita, ühtlasi saab siis ka kulla- ja ka maitseaineturul jalutada, saab natuke seda vana Dubai hõngu, mis kaduma on kippunud vörreldes 20a taguse ajaga. Otse Creeki kaldapealsel on suht normaalsete hindadega väliresto ka, kus saab mööduvaid laevu jälgida ja sööki nautida. Asub Bur Dubai poolse abra peatusest vasakule miski 50m jalutada kaldapealset mööda,
Randadest: Dubai Marina rannas on parkimine päris räige kirves, samas Marina ranna löppu sõites on mingi suurem tühermaa ehituste juures kus saab tasuta parkida, kohe peale Hiltoni hotelli. Tasuta rand asub ka Bur Al Arabist Creegi poole päris pikal ala. Kaardi peal kui vaatate Jumeira Creegi poolsest otsas Jumeira Public Beach, siis seda enam ei ole, käib mingi järjekordse saare ehitus, sealt sõitke Mercato Malli poole ja sealt Purje poole ongi avalik rand päris pikalt.
Kel suurem seltskond, võib julgelt autot rentida küll, liiklus on nagu suurlinnas ikka, sai nii Dubai kui Abu Dhabi läbi sõidetud, ainuke suurem kamm oli lennujaama äralennule sõites, sai paar korda valesti keeratud Creeki peale Creegi ületamist. Dubais asub ka paar tasulist tollipunkti teedel, neid annab vältida kui just Deira poole ei sõida, mööda rannaäärt kulgev Jumeira road on tasuta.
Ise sai viimati peatutud Jumeira alguses Holiday Inn Express Jumeiras, parkimine tasuta, hommikusöök ok.

Me ostsime ka kevadeks sama lennufirma odavad piletid Helsingi-Dubai-Helsingi. Kuna lennuajad on Soomest minekuks ja tagasi tulekuks head, siis praegu oleme arvestanud, et läheme kindlasti laevaga ja tagasi tulles ilmselt võtame lennupileti Helsingi-Tallinn. Päevasel ajal pole mingit probleemi sadamast trammiga kesklinna minna ja sealt edasi bussiga lennujaama.

Kalkuleerisime sama asja ja läksime üle autoga. Igati mugavam, sest kaasas olid ka lapsed + pagas jm. Laevapiletid saime soodukaga ja kui lisasime nädala parkimistasu Vantaal, tuli vahe suhteliselt marginaalne.

Kas keegi jaanuaris ka läheb sellele reisule?

Natuke küll teemast kõrvale aga need, kes on käinud äkki oskavad vastata. Nimelt on meil Abu dhabi lennujaamas 11h lendude vahelist aega. See aeg on õhtul alates poole 9st. Mida selle ajaga teha? Kas on mõtet linna kuhugi midagi vaatama minna? Kas on turvaline õhtul ringi liikuda, kui jah siis millega üldse liikuda lennujaamast ja kuhu?

Abu Dhabi lennujaamast kuhugi minna on paganama tricky värk. Kuna see praegune lennujaam on ilmselgelt väikeseks jäänud, võib juba seal sees või terminalide 1 ja 3 vahel liikumine olla päris ajamahukas - aga rahvastatus sõltub paljuski lennuajast. Kui on suuremad lennukid, siis algab pardaleminek juba tund ja rohkem enne (sõltub sihtkohast/lennukist). Õhtul on leebem, aga hommikul, tõesti, anna kannatust.
Ma ei oska täpselt arvata, aga saate peamiselt vist sõitmisrõõmu. Mingi alternatiiv on endale lounge'i pass osta (odavam oli vist veidi eemal terminal 2-s), aga see on ajaliselt piiratud.
Nii hea, kui Etihad ka pole, Abu Dhabi lennujaam on paras väljakutse. Osta endale eelmisest lennujaamast pudel veini kaasa ja leiad seal varjulisi nurgakesi pinkidel terminalide vahelistes koridorides.

Selge, aitäh Veigo vastuse eest. Eks me ise umbes sama arvasime. :)

Meie käisime just Helsingist Norwegian'iga. Helsingisse sõitsime laevaga, sealt edasi trammiga raudteejaama (Viking Line'i sadamast tramm nr 5, Länsiterminaalist tramm nr 9) ja raudteejaamast on juba pidev otseühendus Vantaa lennujaamaga.
Kohapeal Dubais liiklesime peamiselt metrooga. Kuigi takso on võrdlemisi soodsa hinnaga (mitte küll siiski nii odav kui metroo), on takso kasutamise miinuseks pidevad ummikud, kus läheb kaotsi palju aega ja ka taksomeeter tiksub minutihinna põhiselt.
Avalikes randades nagu Mamzar Beach ja Umm Suqeim, mis jäävad metroojaamadest kaugemale, on sageli päeva lõpupoole, kui rahvas lahkub rannast, meeletud takso järjekorrad. Seega on võimalusel mõistlikum kasutada liinibussi (nt Mamzar Beachist sõidab buss nr C28 Deirasse).
Ühistranspordiga liiklemiseks on mõistlik osta metroojaamast Silver kaart, millele saab pidevalt raha juurde laadida ja see kehtib nii metroos, bussis kui ka trammis. Tramm ühendab metrood Jumeirah Beach Resortiga ehk siis rannapiirkonnaga, kus asuvad kallid hotellid.
Infoks veel, et ka Palmisaarele (palmikujuline tehissaar) pääseb rongiga. Palm Jumeirah trammipeatusest läheb rong (Palm Monorail) otse Atlantis the Palm hotelli ja veepargini palmisaare tipus.

Läheme jaanuari lõpus Helsingist Dubaisse ja sealt edasi kruiisilaevale. Reisi lõpus on laevalt check-out hommikul ja lend tagasi alles öösel, oleme praegu nõutud, kuhu pagas jätta, et saaks veel linnas ringi vaadata. Oskab keegi öelda, kas lennujaamas T1 terminalis on olemas pagasihoid?

Selline info Dubai lennujaama kodukal:

Short-term storage.

We’d be happy to look after your bags. Terminals 1 and 3 both offer this service, and it’s open 24/7. Sorry, but it’s not available at Terminal 2.

The cost is either AED20 or AED25 for every 12 hours (or part of), depending on how big your bag is.

Aitäh info eest, ma käisin ka ise lennujaama kodukal, kuid ei leidnud infot, kas pakihoid on check-in alal, ehk on keegi seda võimalust kasutanud?

Ikka check-in alal.
Olen kasutanud seda teenust aga mitte Dubai lennujaamas. Eks ta ole analoogne: kohvrid kaalutakse-mõõdetakse ära, pannakse kleepsud külge ja lastakse läbi röntgeniaparaadi.

http://www.dubaiairports.ae/while-youre-here/map

Olemas kuskil 1 korrusel, ise kasutanud, mõistlik infost küsida

Tasub guugeldada ka pakihoiuvõimalusi ostukeskustes. Ise oma reisi planeerides leidsin, et Abu Dhabis bussijaama lähistel olevas ostukeskuses saab nullkorusel pakke hoiustada pea-aegu tasuta. Seepärast võib Dubais ka mitmel pool sama võimalus olla, saate säästa ennast lennujaama vahet sõitmisest.

Lühike kokkuvõte meie perereisist Helsingist Dubaisse.
Väljuv lend hilines üle tunni, mis tähendas seda, et lõpuks jõudsime Dubais hotelli alles hommikul 5.30. Õnneks olime enne otsustanud, et jääme esimese öö lennujaama hotelli ja seikleme järgmisel päeval oma põhihotelli. Lennujaama hotelli soovitan 100% - terminalist käib hotelli buss, toas kõik vajalik lühikeseks ööbimiseks ning hommikusöögi valik oli üsna hea.

Teisel päeval läksime hotelli bussiga lennujaama tagasi ja läksime metrooga enda puhkuse hotelli - Atana. Lõpuks me ei sõitnud kordagi taksoga, sest metroojaam oli hotellile nii lähedal ning sealt sai igale poole, mis meil plaani oli võetud.

Atana plussiks see, et kõik on väga puhas, teenindajad üliviisakad, bassein soojendusega (ja seda sai kasutada hilisõhtuni). Hommikusöök väsitas nädala jooksul ära ning kahjuks peretoaga ei olnud võimalik õhtusööki hea hinnaga saada. Väga mõnus oli, et hotelli bussid käisid nii randa kui kaubanduskeskustesse.

Enne reisi otsisin mitmelt poolt, et milline see hinnakiri seal siis on. Nüüd saan jagada :) Teadsin, et hotelli broneeringule lisandub veel kulusid, kuid millegi pärast ei vaevunud neid enne välja arvutama. Meil läks 400€ lisaks (teenustasud, turismimaks jne), et end kohapealsest šokist säästa, siis käige see kulu enne kalkulaatoriga üle. Toidupoest võid leida kallimat ja odavamat, kuid märkimisväärselt kallimad on puuviljad (virski 10€/kg, mandariin 8€/kg, õun 3€/kg). Väljas söömisega mitu erinevat kogemust - võib hakkama saada 25€ pere peale, kuid võib jääda ka 100€ väheks. Jäätis on igal pool kallis - pole vahet, kas kaubanduskeskus või rand, võib arvestada, et 4€-6€ on üks pall.

Siin on ka küsimus olnud, kuhu saaks pagasit jätta. Kuna lennujaam on tõesti tükk aega sõita, siis meie tegime oma viimase päeva plaani sedasi, et jätsime kohvrid (kaks kohvrit ja seljakott 33€) hoiule Dubai Malli pakihoidu. Ise veetsime terve päeva Burj Kalifa, Dubai Malli ja purskaevude juures. Öö saabudes võtsime enda pagasi ja sõitsime metrooga lennujaama.

Kui kogu reisi jooksul oli ikka tunne, et kõik raha jääb Dubaisse, siis parim üllatus oli lennujaamas müüdava vee hind - 1,5 l maksis alla 1€ - nii odavat vett pole enne kuskil näinudki.

Dubai on hea kombinatsioon linna- ja rannapuhkusest.

Ei tea kustkohast sellise hinnaga jäätist antakse? Igas suvalises toidupoes on jäätis alates 2 AED. Mamzari rannaputkas ka üle 10 AED aasta tagasi veel polnud. Ja 1,5l vee saab 1,5 AED iga Carryfourist kindlasti, isegi 1AED-iga on olnud:)
Ja sellest pagasiasjast küll ei saa aru, kõikidesse hotellidesse saab jätta ju pagasi hoiule kui check out-i ja lennu vahel palju aega, miks selleks peab 33EUR maksvat pakihoidu kasutama?

Ega keegi juhuslikult ei ole lendamas 27.veebruar kell 17.55 Helingi-Dubai, ja tagasi 12.märts Dubai-Helsingi 4.00-9.30? Oleksime huvitatud laeva autopileti ja parkimise jagamisest Helsingi lennujaamas. Väga väike võimalus, et siit keegi nendel kuupäevadel minemas, aga proovida ju võib :D

Saabusime äsja Dubai kruiisilt. Helsingi-Dubai-Helsingi Norwegian Air Shuttle'ga. Nuputasime pikalt, kas minna Helsingisse lennuki või laevaga. Üks meie neljasest reisiseltskonnast oli Tartust. Tema tuli Helsingisse lennukiga. Kuigi broneerimissüsteem näitas, et pagas on hinnas, tuli lennujaamas ikkagi maksta pagasi eest (vist 30 €), sest nende süsteem seda ei näidanud. Vaat selline üllatus. Ülejäänud seltskonnaga otsustasime laeva kasuks. Hästi sobis Tall-Hel liinil Eckerö. Länsisatamast saab raudteejaama trammiga, trammijuhilt tuleb osta nö "seutulippu", sama piletiga saab bussiga raudteejaamast lennujaama. Finnairi bussis see Ilmselt ei kehti. Norwegian Airi lend kulges igati graafikus. Keegi siin küll hoiatas, et Dubaist kipub lend hilinema ja ei soovitatud kell 11.30 väljuvale Hel-Tall Vikingile pileteid osta, kuid otsustasime riskida ja ei mingit probleemi. Aega jäi ülegi. Lennujaamas võtsime Airport Taxi, mille lett on kohe saabuvate lendude välisukse läheduses. Hind lennujaamast Katajanokale kolmele inimesele kokku 39.90 €. Sama hind 3-4 reisijale. Sama takso saab tellida ka sadamasse. Soodsaim lennupilet Tall-Hel-Tall oli saadaval 132 € koos pagasiga. Kokkuvõtteks - laevaga sõites tuli Tallinn-Vantaa lennujaama ots enam kui 2 korda odavam. Ebasobiva lennugraafiku tõttu aga ajaliselt praktiliselt sama. Oli korraks mõte ka Tallinnast autoga lennujaama sõita, kuid siis poleks ilmselt jõudnud soodsa hinnaga Vikingile. Arvestades auto ülesõidu ja parkimistasu poleks see ka rahalist võitu andnud. Soodsamast parklast oleks tulnud kohvrid niikuinii parkla transporti sisse ja välja vinnata, seega poleks ka erilist võitu mugavuses. Lennukis uurisin eestlasest stjuuardilt, kui sageli juhtub, et Norwegian Airi Dubai lend hilineb Helsingisse. Noormehe sõnul oli seda viimase kolme kuu jooksul juhtunud üks kord.

Mind huvitab, miks sõidetakse raudteejaamast bussiga lennujaama, mitte rongiga, kas selleks on mingi konkreetne põhjus?
Ahjaa, hilnemise koha pealt lihtsalt hoiatasin, et endal juhtus ja tuttaval ka ja ma pole küll spetsialist ja eriti otsida ei viitsi, aga tundub, et see kord 3 kuu jooksul jutt ei päde eriti, ma nagu näeks, et ainuüksi viimane nädal on seda 2 korda juhtunud?

Sai käidud Dubais jaanari keskel ja plaan oli minna rongiga. Erilist ajavaru mul polnud ja kui jõudsin rongijaama selgus, et kaks järgmist väljumist jäävad ära. Bussiga oleks liiga napiks läinud ja võtsin takso. Tagasi tulles Vantaa rongijaamas sama jama rongiliiklus seisab ja keegi ei tea millal võiks tööle hakata. Sai mindud bussiga Helsingisse. Norwegiani koha pealt siis meie tagasilend hilines üle poole tunni - põhjustas selle ilmselt Dubai lennujaamas õhkutõusu järjekorras seismine, sest lennuk sai maast lahti pool tundi peale hoovõturajale minekut. Stressivabale reisimisele tuleb kasuks kui on alati olemas ka plaan b.
Küsimus, kes käinud siis kas Sharjah hotellides on ka turismimaks, mida hotellist välja kirjutades peab lisaks maksma. Dubais oli see 10 AED öö?