Istanbulis lennujaamast hotelli

Läheme omal käel Istanbuli ja sellisel juhul pole ka transfeeri lennujaamast hotelli. Kas kellelgi on soovitusi kuidas kõige mugavam ja ka kindlam on seigelda, et jõuda viperusteta hotelli?

koos lennupiletiga tellid endale ka transfeeri,kogu lugu,voi votad takso!

Metroo ja tramm.

Istanbulis on imehästi töötav ja odav ühistransport.
Seigelda, viperused.. ei ole põhjust. 

Mina soovitan Uberit.

Alguses proovisin ka omal käel, aga suutsin vales suunas sôitva bussi peale istuda ja kaotasin kohutavalt aega ning närvirakke. 
Istanbuli Uber oli aga meeldiv kogemus, kiired ja puhtad autod, Mercedes Vito bussid kôik, lennujaamast linna on 100 tl ja mitme peale ära jagades suht ok summa mu meelest. 

Olen kuulnud ka nö Kollaste taksode kohta, et need kõige kindlalamad fix tariif jne. Kas see ka tõele vastab ei tea sest netist lugedes olid hirmulood :) sellepärast mõtlesingi uurida enne.

Palju oleneb hotelli asukohast. 
Nõustun väitega, et ühistransport on seal odav ja loogiline. Kui plaanis seda kasutada ka järgnevatel päevadel, siis kohe lennujaamast Istanbulkaart osta automaadist. Meie kasutasime ühte kaarti kahekesi üsna palju, vahepeal laadisime raha juurde. Taksodega (olgu mis tahes uber vm) on see ummikusse jäämise oht teatud piirkondades ning kellaaegadel.  

Ma võtsin lennujaamast takso, mingi mega luksuslik buss oli, ma kujutasin ette juba kuidas ma 2 km sõidu eest 40€ maksan, aga ainult 10€ läks, aga viidi valesse hotelli kogemata ja siis ekslesid jala veel 1,5 h kuni kohalik politsei mind kohale viis, kuna see hotell oli täiesti pärapõrgus :D

Meil on hotell täitsa kesklinnas aga pole ju enne kogemust :) lennuk jõuab kuskil 6 ajal, kuna hotellist pakuti transfeeri 69€ eest siis ilmselt tuleb kordades soodsam ise transport otsida ja siin tekkiski küsimus et taksoga sõita on ok, kas on turvaline ja hirmu tundma ei pea? Kuna ma tütrega kahekesi :)

Kõige mugavam on muidugi takso, kas ka kõige kiirem, see sõltub juba liiklusest. Uberi teema Istanbulis on huvitav - see on vist ainuke linn Uberi tegevusalas, kus tavatakso hind on odavam Uberi hinnast. Põhjuseid saab lugeda ühest selleteemalisest artiklist Economistis: https://www.economist.com/europe/2018/03/22/why-uber-in-istanbul-is-costlier-than-a-cab. Uber lennujaamast Sultanahmetisse maksab ca 100 TL, samas kui tavatakso on 50-60 TL. Kui tahta hinnas kindlust, siis võib kasutada mõnd taksoappi, nt Bitaxi. Sealtkaudu tellides saab määrata algus- ja lõpp-punkti, näha hinda ning takso asukohta - ühesõnaga nagu tavaline äpitakso. Lõplik hind sõltub muidugi hotelli kaugusest lennujaamast ja liiklusest, ent 69€ on kindlasti räigelt üle makstud. 

Mis ühistransporti puutub, siis nii metroo kui ka tramm on kiired ja usaldusväärsed.

See sõltub nüüd muidugi veidi ka hotelli asukohast (Istanbul on isegi Tallinnast "tiba" suurem linn) kuid eeldades, et hotell asub kesklinnas Sultanahmeti või Taksimi piirkonnas ja lennuk maandub Atatürki lennujaamas on ainuke mõistlik variant metroo ja tramm.  Muuseas -- metroo ja trammi erinevus on peamiselt nimes, tegelikult näevad need sõiduvahendid päris sarnased välja. 

Viperused ja ära eksimine -- kui sa suudad Tallinnas lennujaamast trammiga ilma ära eksimata kesklinna sõita, siis miks sa seda Istanbulis ei peaks suutma? Kuna Atatürki lennujaam on metroo lõpp-peatus, siis pole kogemata isegi valele poole võimalik sõita... 
Ja lisaks kõigele muule -- see ei maksa pea-aegu mitte midagi...

Aga kas teema algataja maandub ikka Atatürkis? Just eile avati uus Istanbuli Lennujaam hoopis teises kandis ja kõik lennud kolitakse lähiajal sinna üle. Eks ühistransport hakkab sealt ka toimima muidugi, aga takso oleks kindla peale minek. 

Pileti peal on jah Atatürk ja loodan, et järgmise nädala neljapäeval see lend ikka seal vanas lennujaamas maandub :) Ja samast ka 12.11 tagasi lend on :)

Kuni uue aastani ei maandu Istanbuli uues lennujaamas ükski rahvusvaheline lend, välja arvatud Turkishi lennud Bakuust. See avamine oli pigem Erdogani egotripp, kus sai Kõrgõstani ja Albaania presidente võõrustada. Suhteliselt avalikult  räägitakse, et uue lennujaama valmimiseks on vaja veelgi rohkem aega. Türgi riigimeedias tõlgitakse väljend "asjad on veidi pees" inglise keelde kui "soft opening". Seni arvestage ikka vana lennujaamaga. 

Uue lennujaama ajutine kood on ISL. Kuni kolimiseni maanduvad lennud senisesse Atatürgi lennujaama ehk IST, mis saab kunagi tulevikus taas Istanbuli uue rahvusvahelise lennujaama koodiks.

69 euri... kuri peab raha peale olema... kõige mugavam, huvitavam ja odavam oli sealtsamast istabulcard osta, oli vist nii ta nimi, vedeleb siiani kuskil ja  metroo ja tramm. 

Teema algataja pole ikkaveel avaldanud, kus linnajaos ta hotell on?

Sultanahmeti linnaossa viis taksojuht meid 15euro eest, hotell pakkus ise transfeeri 25.- eest.
Hiljem seiklesime juba ühistranspordiga, mis on tõesti mugav ja kiire.

Ega ma ka täpselt neid linna osasid tea, tean, et kesklinnas ja kaardilt vaadates on hotell väga Grand Bazaari vahetus läheduses Aspen Hotell.

Helina -- Aspen hotell on ilmselt see

Asub suhteliselt kesklinnas, selle ajaloolise osa,  mida Sultanahmetks kutsutakse, servas. 
Istud lennujaamast metroosse, sõidad Yenikapi jaama, jalutad paar tänavavahet ning oledki kohal. 

Võtke lahti Google Maps, sisestage alguspunktiks Istanbuli lennujaam ja sihtkohaks Hotel Aspen. Seejärel valige transpordiviisiks ühistransport ja näete, et metroo läheb otse lennujaamast hotelli juurde, Yenikapi jaamast 400 m jalutada.

Ise soovitan aga taksot, eelpool viidatud Bitaksi ametlik taksohind on 45 TL. Yenikapi piirkonnas elab palju immigrante ja kogu see kirjusus võib esimese hooga hirmu nahka ajada - kuigi tegelikult on sealkandis näiteks ehedaimad gruusia, pärsia ja süüria restoranid. Pärsia omadest soovitan Asemani ja Gruusia omadest Cafe Nico, mõlemad samuti Google Mapsis leitavad.

Aitäh Buldooza heade nõuannete eest :) Tõmbasin äpi telegoni aga see on türgi keeles :) loodan siiralt et saab sellega hakkama, ei osanud seal kuskil vaadata kas saaks ka inglise keelde panna :) aga ehk saab ka nii, igal juhul suured tänud kõigile nõuannete eest :)

Alar, hotell on sama jah, vaatasin, et kõik on jah suht lühikese jalutuskäigu kaugusel ja plaanimegi tütrega nii seigelda aga esimese sõidu vist ikka teeks taksoga ;)

Taksosõit on tegelikult lihtne, kui paari reeglit järgida:

1) võtke lennujaama eest takso (ainult ametlik, mingite terminals peibutavate myfriendidega ei maksa jamada);
2) vaadake et juht lülitaks taksomeetri sisse, kui ei, nõudke seda;
3) takso maksab 4 TL sisseistumine ja 2,5 TL/km. Lennujaamast Aspeni hotelli on 17-19 km, seega optimaalne hind on ca 55 TL (ca 8.7€). Ummikute puhul võib hind pisut kõrgem olla, ent üle 70 TL (10€) on juba kurjast - sellisel juhul tasub hotellist abi küsida, kirjutada takso number üles ning paluda hotellil see politseile edastada. Petistest taksojuhtide pärast on paljudel hotellipidajatel piinlik ja nad valmis aitama.