Itaalia autorent ja tagatis

Tere,

Broneerisin Itaalias autorendi kolmeks päevaks algusega Firenzest. Kuna lugesin hirmujutte erinevatest odavamapoolsete autorentide trikkidest, otsustasin rendile natukene rohkem raha kulutada ja tuntud tegijate seast valida.

Europcar pakkus 3 päeva rendiks 110 €. Pakkusid juurde omavastutuse vähendamise kindlustust 0 €-ni, mis maksis ~100 €. Valisin juurde kalli kindlustuse, sest eeldasin, et sel juhul ei pea ma deposiiti maksma. Suur oli mu üllatus, kui e-mailile saadetud broneeringukinnituses oli kirjas, et pean deposiiti maksma ~550 € ulatuses.

Teatavasti on õnnetused Itaalias varmad juhtuma, mistõttu sooviksin võimalusel siiski ilma deposiidita pääseda.

Kas keegi on rentinud autot Europcarist ja mingi versiooni läbi pääsenud deposiidist? Kas see on selle firma puhul üldse võimalik? Või olete te rentinud Itaalias autot mõnest teisest (usaldusväärsest) firmast ning umbes samas hinnaklassis leidnud viisi, kuidas deposiiti mitte maksta?

Ette tänades!

Mina olen Itaalias Europcarist autot rentinud -- 2012 aasta suvel Mestrest (Veneetsia) 12 päevaks. Ei mäleta, et oleks krediitkaardilt veel midagi eraldi deposiidiks reserveeritud (kuigi ega ma otseselt ei kontrollinud ka) ning vähemasti broneeringus polnud seda kirjas (otsisin postkastist vana sõnumi üles). Võtsin ka juurde 0-omavastutuse Samas ega see info sind nüüd väga ei aita :-)

Deposiidi küsimine võib olla seotud ka renditava sõiduki klassiga, rentija vanusega vms. Teisalt 0 omavastutus ei vabasta sind veel kõikidest võimalikest lisavastutustest -- liiklus- ja parkimistrahvid ning maksmata kiirteetasud võib rendifirma ikka tagantjärgi su krediitkaardilt maha arvata. Võimalik, et nendega arvestades ta deposiiti küsibki... Ma ei saa täpselt aru, mida sa kardad liikluse ja võimalike õnnetuste osas -- õnnetuse korral pole sinu jaoks suurt vahet, kas sul on deposiit või mitte. Kindlustuse alla kuuluvad kulud maksab kindlustus, kõik ülejäänud sina. Deposiit annab rendileandjale kindluse, et vähemalt selle ulatuses saab ta oma kulud sinult probleemideta kätte. Aga usu, autorendifirmad ei jäta neid kulusid sisse nõudmast ka siis kui deposiiti pole... Selleks, et täpsemalt teada saada, küsi otse Europcarilt järgi.

550 on päris palju, aga ka 0 omavastutusega võetakse tavaliselt mingi summa deposiiti, seda teevad Itaalias (ja mujal Euroopas) enamik rendifirmad. Seda seetõttu, et osad asjad ei ole 0 omavastutusega kaetud - nt. klaasid, rehvid, trahvid, võtmete kaotamine jne. Samuti arvavad rendifirmad, et võid auto tühja paagiga tagastada ja siis võetakse selle eest ka natuke ette. Aga enda kogemuse põhjal on see piirdunud tavaliselt 100-300 euroga. Samas sellest täielikult pääseda võib olla keeruline.

Aga võid vaadata ka teiste pakkujate hindu ja küsida, palju nad broneerivad sellises olukorras. Vahel aitab ka see, kui teed rendifirma kliendikaardi. See võib, aga ei pruugi sind aidata.

Hertz võttis näiteks selle pakkumise raames igal juhul vähem deposiiti: (0 omavastutus on selles pakkumises hinna sees): https://www.hertz.it/rentacar/q-12037477/supercover-rent-with-zero-excess-special-offer

Kui sul see 0 omavastutus võetud on, siis väga palju pole sul nagunii põhjust muretseda.

Rentisin aasta alguses goldcar autorendist omavastutus 0 ja kokku 10 päevaks koos turvatooli ja küttega oli natuke üle 400 euri.

Teatavasti on õnnetused Itaalias varmad juhtuma, mistõttu sooviksin võimalusel siiski ilma deposiidita pääseda.

Ei saa aru. Sa arvestad variandiga, et teedki avarii - loomulik - selleks kindlustus ongi. Aga ei taha maksta deposiiti, sest... miks siis ikkagi?

Depo on autorendi puhul pigem norm kui erand, ja mitte Euroopas, vaid igal pool.

No mis jutt see on, et Itaalias on õnnetused varmad tulema??? Teemaalgataja ei ole vist enne sellel maal autoga sõitnud :) Vabandan, et sekkun siia teemasse, sest pole siin autot rentinud, sõidan oma autoga, aga soovin öelda vaid seda, et autorentijatel pole vaja karta siinse sõidukultuuri pärast, pigem kardaks rentida autot Eestis :) Turvalist sõitu!

Vastukajaks goldcari soovitusele - kuigi Goldcaril võib olla ka mõni üksik rahulolev klient (st. kus tõesti kõik sujus), siis ei soovita siiski kellelgi neilt autot rentida, see on legendaarselt halb ettevõte auto rentimiseks. Google-ist leiad piisavalt vastavaid negatiivseid review-sid ja artikleid.

Broneerisin internetist Avisest juuni algul 2 päevaks. Lisasin juurde ka lisamakse, et omavastutus oleks 0, sest mind oli ka hirmutatud selle Itaalia liiklusega. Aga ega see asi nii hull ka pole- täitsa normaalne/sõidetav. Deposiiti võeti 100€. Asjamine oli kiire ja sõbralik ja tagastamisel küsiti, et kas paagi panin täis..ja oligi kõik Minul sai määravaks, et Avise kontor oli hotellil kõige lähedamal

Aitäh senistele vastajatele!

Saatsin ka umbes samasisulise kirja Europcari e-mailile ning sain sellise lakoonilise vastuse: "The deposit is obligatory even if you have selected the premium package, it will be blocked at the moment of the pick up and unblocked when you will return the car."

Ma saaksin täiesti aru, kui deposiit kujuneks EC puhul umbes selliselt, nagu AVISe kodulehel seda seletatakse (Estimated rental charges plus full tank of fuel plus 20% on total, plus the no waivable excess if one of the additional coverage is not accepted. In case none of them are accepted collect the NWE for theft. The minimum amount of deposit required is 300 Euro). See miinimum 300 € sellisel puhul tundub olevat mõistlik - et kui tõesti tagastan tühja paagiga vms (senimaani välismaa foorumeid lugedes olen aru saanud, et trahvid valesse tsooni sisse sõites vms saabuvad rendifirmasse tihtipeale pärast seda, kui deposiit on vabastatud, seega on need hiljem lihtsalt krediitkaardilt maha võetud). Aga olukorras, kus ma juba olen EP-le maksmas kõige suurema kindlustuse eest veel 110 € (mis on sama kallis kui auto rent), tundub 550 € natukene röövimisena, sest selles kindlustuses olid kaetud nii isikukindlustus kui ka kogu auto (sh aknad, rehvid jms) - mille eest siis selline summa, kui omavastutus on juba niigi 0 €? Kuskil pole ka väga seletatud, kuidas selline deposiit on välja kujunenud. Samuti häirib nende lakooniline vastus, oleksin eeldanud, et vastusele on lisatud ka mingisugune põhjendus sellise deposiidi kujunemisest.

Nagu näha, on kaasfoorumlaste seas ka inimesi, kes on kuskilt suutnud 0 € deposiidi välja peilida ning viimane vastaja on Avisest rentides saanud deposiidiks ainult 100 €, mis on ju väiksem kui nad kodulehel miinimumsumma välja toovad. Ma ei eeldagi, et ma kindlasti peaksin auto ilma igasuguse deposiidita saama, aga kui selline võimalus on olemas või on võimalik väiksemat deposiiti kui küsitu maksta, tuleks ju oma võimalusi uurida :)

See deposiit peaks olema omavastutuse (excess) tagamiseks, et kui seda kallist excess kindlustust nende kaudu ei võta, pead pm excessi nende juures deponeerima. Ja seda sisse nõudma on kahtlasemad rendifirmad (nt olen ka SIXTi kohta kuulnud seda) väga varmad.

Mina see aasta tüdisin Hertzi jm kaklemast selle excessi kindlustamises osas ja võtsin Avisest 0-omavastutusega toote http://avis.ee/avisonline/ee-et/avis.nsf/c/Eripakkumised,Avis_360_%E2%80%93_autorent_null_omavastutusega

Tõesti broneeriti ainult tühine summa bensiinikulude katteks (tagasi oodatakse täis paagiga) ja mingeid probleeme ei olnud.

Minule tundub, et just eriti Lõuna-Euroopas (Itaalia, Hispaania...), tahavad ennast soodsamalt välja reklaaminud autorendifirmad ülikõrgeid tagatisi ja siis pakuvad välja abitutele klientidele kallite lisakindlustuste ostuga "sunniviisilist" võimalust vähendada neid tagatisi, et siis omad kasumimarginaalid sel viisil kätte saada. Sel suvel, peale jaanipäeva Naapolis 12 päevaks Rentalcars. com voucheriga Smile rent autot võttes taheti lausa ligi 2500 !!! eur tagatist. Kui kõikvõimalikest lisakindlustustest keeldusin, lubati õnneks seda tagada kombineerides 2 eri krediitkaarti(mida näiteks 2 a tagas Hispaanias ei lubatud teha-ikka selleks,et müüa juurde kallist Kaskot jms). Sain siis Amexiga tagatud 1500 eur ja Mastercardiga ülejäänud...kui õigesti mäletan, siis omavastutus/tagatis oleks vajunud nii u.700-800 eur peale (mis kah ju suur summa) siis, kui oleks veel 250-300!!! eur juurde maksnud 12-päevase Kasko jms, lisatagatiste eest. Minu õnn oli, et hoolimata kuu lõpust, sain kombineerida 2 kaardiga vajaliku tagatise, mida paljudel polnud võimalik teha. Rendifirma järjekorras oli eri rahvusest rentijaid, kel lihtsalt polnud nii suuri summasid krediitkaardiga tagatiseks jätta ja nad tõesti ei teadnud, mida teha (rendi põhisumma oli ilmselt ju enne ära makstud, seega oleks kurb olnud ka lihtsalt seda ettemaksu kaotades rendifirma büroost välja jalutada). Seega kui vähegi võimalik, varuge suuremat krediitkaartide limiiti ja muidugi proovige lugeda läbi kõikvõimalikud "väikesed tekstid" tagatiste/kasko kindlustuse kohta rendilepingutes. Aga näiteks Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Põhja-Itaalias jm. on saanud VW Passati, Ford Focuse/Mondeo, C klassi Mersu jt rentimisel hakkama vaid kõige rohkem kuni 700 eur tagatisega, mis oluliselt vähem, kui need "lõunamaa" rendifirmad tagatiseks küsivad.

Käisime 2013 aasta suvel nädalasel reisil Italias-Lõuna-Prantsusmaa (Provance). Rentisime Bergamo lennujaamast (Milano) 2 autot. Meie võtsime 2 peale Europcarist väikse auto, ei võtnud täiskindlustust, kuigi olin esimest korda seal kandis sõitmas. Teine perekond võttis vist oli see Avisest täiskindlustusega ja suurema auto. Europcarist ei saanud seda marki autot, mis oli reserveeritud, ega seal midagi muud peale Fiat Panda väikeautodest valida ei olnud. Auto oli täiesti uus, läbisõit oli vist alla 600km, isegi svammitükkid, mis kaitsevad uut autot transportimisel olid veel küljes, kuigi tagumine kojamees oli juba küljest ära. Kogu Provance sai läbi sõidetud ja meie autoga polnud mingeid probleeme, vaatasin, et rendi hind oli 204€ ja deposiit oli 350€. Kuna paak tagastamisel polnud päris täis siis võeti ~15€ veel juure. Teise autoga aga läks nii, et nad said seda 2 korda vahetada, esimest korda oli rehvis mõra, teist korda veel midagi, igatahes Prantsusmaalt Agvinonist tagasi tulla said nad tulla uhke Volvoga, aga aega igakord kulus nende vahetamistele ka. Nii, et kuidas veab, läbi sai sõidetud ~770 km, paljud kitsaste tänavatega vanalinnad ja ainult ükskord löödi parklas õrnalt kõrvalauto uksega vastu, aga ilma tagajärgeteta. Sõidukultuur on seal igatahes parem kui Tallinnas.

Palju kirutud Goldcar ei võtnud sentigi deposiiti kui olin võtnud "Full Insurance" package. Rent oli kuu aega tagasi Hispaanias.

Itaallased on tuntud suure tagatise tahtjad. Kui ma küsisin, miks nii palju kui kõik on kindlustusega kaetud siis vastus oli, et no see on selleks, et te ei jätaks autot kuhugi bensiinijaama maha ja ikka tagasi tooksite. Olen rentinud kaks korda Bergamost ja ühe korra oli deposiit 1000, teine kord 1500. Rendileandja oli Maggiore.

Avisest on võimalik saada auto rendile ka 0 deposiidiga kuid seda saavad vaid lepinguga Avise kliendid. Minu tööandja on Avise klient ja leppisime tööandjaga kokku, et tasun neile esitatud arve ise. Bergamos autot kätte saades ei küsinud keegi krediitkaarti ja kõik sujus kenasti. Meie panime küll paagi täis kuid ilmselt suutis Avis sinna veel mõned liitrid lisada, kokkulepitud arvele oli lisatud 8€.

Tänan kõigile vastajatele!

Läksin hetkel seda teed, et tühistasin Europcari broneeringu ning võtsin auto Avisest. Saadetud broneeringu kinnitus on täiesti mittemidagi ütlev ning ma ei saa mingil põhjusel ka kodulehel oma broneeringut vaadata (perekonnanimi sisaldab täpitähte, sisse ei saa isegi selle versiooniga, kuidas nemad seda väänasid). Naljakas oli ka see, et broneerisin auto läbi Eesti kodulehe ja selle 360 kraadi versiooni, mis peaks tähendama 0 € omavastutust, kuid broneeringu kinnituselt ei ole võimalik sellist infot mitte kuskilt välja lugeda. Loodan siiski, et kõik on siiski ok ning tagatis jääb 300 € kanti. Kui kodumaal tagasi olen, saan ka oma kogemuse kirja panna.

Üks huvitav isiklik tähelepanek - veebist ette broneerides tasub võtta minimaalselt kõiksugu lisasid, mida pakutakse. Letis olev inimene tahab müüa (ja tõenäoliselt boonust teenida) ja kui oled juba kõik vajaliku soetanud, ei jää tal enam palju teha. Seetõttu kerkivadki üles kõikvõimalikud eritasud ja lisad. Viimasel korral võtsin vaid puhta rendi ja kohapeal siis kauplesime. Kokku tuli nii soodsam, kui veebist asju tellides.

Meie saime kontrollida siit https://www.avis.com/car-rental/reservation/find-reservation.ac ja kõik oli kenasti kirjas. Avise kinnitusel oli kiri Voucher Amount / Vautšeri summa FULL CREDIT Your Quote includes / Teie hinnapakkumine sisaldab Local Tax (TAX) Vehicle Damage Cover (CDW) - Vehicle Theft Cover (TP) - Vehicle Registration Fee (VRF) Airport/city/other surcharge Unlimited Mileage

Nädal tagasi võtsin auto rentalcars.comi kaudu Marco Polo lennujaamast koos full protectioniga. Nädala hind oli 300.-€ ringis. Budget pakkus oma lisakindlustust ja bronnis koos kütusega 280.-€. Peale auto tagastamist saime kütuse raha tagasi (50.-€)