Järjekorrad Euroopa lennujaamades aastal 2022

Ajendatuna tripi loost järjekordade kohta Euroopa lennujaamades mõtlesin, et oleks mõistlik teha eraldi teema (eelviidatud lugu vajub uute uudiste peale tulemisel nähtavusest ära), et saaksime omavahel kogemusi jagada ja seeläbi paremini ette valmistuda.

  • Saabumine Tallinna lennujaama täna hommikul kell 4:40.

  • Turvakontrolli läbimine võttis 63 minutit.

  • Kella 0500 ja 0630 vahel oli väljumas viis lendu.

  • Avatud oli kaks julgestusliini.

14.august Malta lennujaam - kõik läks ladusalt ja kiiresti, mingeid liigseid ootamisi ja muid jamasid ei olnud; 17.08 - Sitsiilia Catania lennujaam. Kui on vaja pagasit anda ära siis soojalt soovitan olla varakult järjekorras - vähemalt kui nt Wizziga sõidad. Asi ei ole mitte ainult Wizzis vaid inimeste lugemisoskus on puudulik (Peata Kanad nagu kuskil mainiti). Igal juhul olime 13-ndad ja aega läks peaaegu 30 min et pagas anda ära. Oluline märkus Catania kohta - see et tabloole tuleb chek-in laua nr, ei tähenda et saad pagasi ära anda.....nad lihtsalt ütlevad et tabloo ei loe ning neil ei ole chek-in avatud. Turvakontroll läks suht kiiresti - ca 20 min. Seega - kui keegi liigub Cataniast, siis tasub olla ettevaatik ja jõuda lennujaama pigem natukene varem.

1
0

Thira (Santorini) 20.08, kl 9.45 ajal check-in ja pagasi äraandmine Finnairi letis u. 15 min ( 1 lett lahti ja aega oli, ei hakanud oma Priorityga vahele trügima) . 

Turvakontroll üldjärjekorras  kiireim ja efektiivseim, mida kunagi olen kogenud,  lindi ääres 4-5 inimest  ja kontrollitud  umbes 1 minutiga..

0
0

@Tip, mul on Dragonpass, mis Tallinna lennujaamas peaks teoreetiliselt andma Fast Tracki. Praktikas aga automaatvärav Dragonpassi virtuaalkaardi ruutkoodi piiksutades ei avane, korra turvaga õiendades lasti läbi, teine kord turva ei lasknud, saadeti infoletti, kus minu kaarti uuriti, küsiti et kas füüsilist kaarti ei ole (Dragonpass vaid virtuaalselt) ja lõpuks tuldi värava juurde kaasa ja lasti läbi. Ei teagi täpselt milles probleem, äkki tuleb selleks check-ini lauast läbi minna, nagu lennujaama veebileht viitab? Järgmine kord uurin. 

Dragonpassi saab muidu pisikese asjatamisega koos ülemaailmse coworking kohtade süsteemi Reguse passiga tasuta teha, annab aastaks ajaks loungepääsud üle maailma hinnaga 19 GBP/kord

1
0

"Täna läheb umbes 60 protsenti käsipagasist järelkontrolli, kuna seal olevad vedelikud on valesti pakitud ning see pikendab julgestuskontrolli läbimise aega" :-O

1
0

Sama imestus mis oopera postituses, 60%?! Reisijate viitsimatus tingimusi kontrollida või on pakettreisijatel enamus vedelikud? 60% on jaburalt kõrge protsent.

1
0

Mulle tundub, et see 60% on kommunikatsioonierror. Paketireisijad unustavad püksirihma, ei võta arvutit kotist välja või midagi sellist, aga vedelike probleem pole kunagi nii valdav tundunud.

0
0

Vahel seal lindi kõrval kontrollimist vaadates, siis nii mõnigi imestab, et "kas ma ei võigi poole liitrist siidripurki kaasa võtta?

1
0

Just täna oli uudis, et Tallinna Lennujaamas on G4S palganud juurde uusi julgestustöötajaid. Arvestades asjaoluga, et reisimise buumitipp on läbi saamas ja uusi töötajaid on juurde võetud, siis mingeid kahetunniseid järjekordi enam Tallinna Lennujaamas ei ole. 

Küll aga olevat turvakontroll nüüd tõhusam - aga mis saab ausal reisijal selle vastu olla, kui lennureis on turvalisem..

1
0

@VäikeLotti - kas äkki jagaksid seda uudist, kuidagi ei leia seda.

0
0

Täna kella 12 paiku Tallinnas - null järjekorda ja mõne minutiga läbi. Hetkel küll julgeks pakkuda, et kui samal ajal tohutult (paketireise) ei lähe, siis üle tunni varem kohal olla ei ole suurt pointi.

0
0

Kas keegi on hiljuti lennanud Amsterdamist välja, kuidas olukord turvajärjekordadega hetkel?

Järgmisel nädalal vaja Amsterdamist tagasi lennata ja üritan välja nuputada, kas kl 16:30 Haagis lõppeva ürituse puhul on kl 19:45 või kl 20:20 väljuvale lennule jõudmine tehtav.

0
0

To Tip -> Lendasin esmaspäeval (12.09.2022) Amsterdam-Riia-Tallinn. Järjekorrad olid kohutavad. Olin kohal 4h enne ja turvajärjekorra läbimiseks kulus 2h40min. Jagati vett ja vahvleid seisjatele. Mul oli käsipagas ja check-in varasemalt tehtud, kui oleks pidanud check-ini sabas seisma, siis vist oleks maha ka jäänud lõpuks lennust. Mainin veel, et lend väljus mul õhtul kell 18.35.

1
0

Kas kellelgi hiljutist kogemust on Frankfurdi lennujaamaga?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased