Järjekorrad Euroopa lennujaamades aastal 2022

Ajendatuna tripi loost järjekordade kohta Euroopa lennujaamades mõtlesin, et oleks mõistlik teha eraldi teema (eelviidatud lugu vajub uute uudiste peale tulemisel nähtavusest ära), et saaksime omavahel kogemusi jagada ja seeläbi paremini ette valmistuda.

  • Saabumine Tallinna lennujaama täna hommikul kell 4:40.

  • Turvakontrolli läbimine võttis 63 minutit.

  • Kella 0500 ja 0630 vahel oli väljumas viis lendu.

  • Avatud oli kaks julgestusliini.

Riia lennujaam, 08.07 u kell 13, ainult läbi jalutada.

Malta lennujaam, 23.07 u kell 14, järjekord liikus, läbimine u 10 min.

0
0

Tallinna lennujaam 25.07 hommikul, kl 5.15 - avatud kolm turvalinti (neist üks märgitatud kui "meeskonna" oma, kuid sinnagi võeti tavainimesi). Järjekord null, st kohe sain oma asjad lindile panna ja ootama üldse ei pidanud. Samal ajal väljus mitu hommikust regulaarlendu (Varssavi, Riia, Helsinki, Frankfurt, Brüssel jt).

Varssavi lennujaam 14.07 - väga väike järjekord.

0
0

Lissabon 24.07 pühapäeva hommikul kell 5.15 oli 10 minutit turvajärjekord

0
0

Täna Tallinnas ooteaeg olematu, aga...
Üks isik meie seltskonnast suunati meist eraldi lindile. Tema ette sattus perekond kahe sülelapsega. Kontrollida oli vaja ohtralt beebitoitu, mõned kärud, õnnetuseks sattus algoritm ka lõhkeainekontrollile ja nii see aeg läks. Meie olime läbi kahe minutiga, sõber tuli ca 25 min hiljem. Ma ei taha kuidagi diskrimineerida lastega reisijaid, aga kas töötajad ei võiks seda rada sulgeda ja inimesi ümber suunata teistele töötavatele lintidele?

#oleme 10 min lennukis olnud ja ma tahan maha. Meie ümber röögib neli imikut. Miks te olete oma laste (ja kassreisijate) suhtes nii julmad?

7
0

Tallinna lennujaam laupäeval - kokku läks u 20-25 minutit, sellest õige mitu head minutit turvakontrolli lindi juures asju oodates, et need läbi tuleks.  St läbivaatlus võttis kaua aega ja oli põhjalik, mitmelgi sattusid kotid ülevaatamisse. Õnnestus näha ka ajugeeniust, kes oli pakkinud vedelikud u 3 minigripp kotti. Tal tuli karm valik teha, mis alles jätta ja mis lendas prügikasti. Teine inimene proovis u 2-liitrise kotiga vedelikke transportida - sai lihtsalt uue koti ja toppis asjad sinna ümber.

Viini lennujaam - järjekord oli u 1-2 seltskonda iga lindi juures, aega läks kui sattusid sahmiva perekonna järgi - neil võttis kogu tavaari kastidesse paigutamine mitu minutit aega, mittesobilik jook lendas prügikasti jne, aga see siiski tühine ajakaotus.

0
0

Lendan keskmiselt korra kuus, erinevatel ööpäeva aegadel. Pole kunagi Tallinnas julgestuses mingeid järjekordi näinud, järjekordade aeg on jäänud 3-aasta tagusesse aega, kui tõesti olid järjekorrad. Viimati lendasin 19.07.2022, julgestus alla 10 minuti. Tallinnas mure olematu, kuid nt. Londonis lugu hull - inimesed just kui esimest korda lennujaamas. Töötajad talutavad igat reisijat temale vajalikku kohta, see tekitabki peamise segaduse. Kui veel taipaksite münte taskutest välja korjata ja vedelike (isegi lubatuid) eraldi välja laduda, ummik oleks poole väiksem.

0
0

Tallinna Lennujaam teavitab, homme 6 augustil, 04:00-06:00 läbib lennujaama 1000 inimest, vähemalt 2 tundi varem kohal olla. Ehk on mõnele kasu viimase hetke uudisest.

3
0

Napolis kell 15.00 läbijalutamise vaev. Samas, hommikul kell viis olla olnud väike hullumaja.

0
0

STN täna hommikul kl 4.30 kui hullumaja lift, pungil Beata Kanasid ja Aivo Kääpiöid, kes keskmiselt 37 kohvrit ning kraanikaussi enda järel vedades üritasid samaaegselt igas suunas liikuda.

Kui sellest massist õnnestus lõpuks läbi pressida, siis Fast Track turva võttis 8 minutit, millest viis kulus nende kodanike järel ootamisele, kes oma asju lindi peal kohvrisse tagasi pakivad. Tavajärjekord paistis silma järgi päris pikk.

Departure Lounge polnud eriliselt parem, kui turvakontrolli eelne olukord. Et olin turvast läbi plaanitust varem, otsustasin  "tipptasemel" lounge järgi proovida. Järjekord oli paarikümne meetrine, paremat mul teha polnud, jäin ootama. Läks umbes pool tundi, enne kui tõotatud maale lubati.

Täiesti tavaline PP lounge, midagi halba otseselt öelda pole, midagi head ka mitte. Hommikusöögiks muna-peekon-saiakesed, piisav et kõht kiirelt täis saada.

5
1

Ei tea, kas sellest on siin juba juttu olnud - aga avastasin eile suhteliselt kogemata (uups!), et Swedbanki Platinum-kaardiga saab tasuta (osalevate) lennujaamade FastTrack’i. Swedi kodukal on selle info juures märge “uus!” - ei tea, kui uus see on, ma ei teadnud :) 

Pidin alla laadima miski MasterCard Travel Experience äpi ja oma kaardi seal regama. Näitab, et mul on unlimited free FastTrack pääsmed ja näitab, et mh on mul nüüd sellega ka see DragonPass - mida nt Tallinna lennujaamas saab tasuta FastTrack’iks kasutada. Kiirel otsimisel näitas nii Tallinna kui ka muid lennujaamasid kui “available”.

Praktikas kasutanud seda veel ei ole. Proovin nädala lõpus Sitsiilias ära. 

Kui keegi on seda kasutanud, ehk oskab kommenteerida.

3
0

Töötab kenasti. Tasuta peaks olema 2022 lõpuni. Samast saab osta ka kaaslasele fast tracki, äkki oli 6 eurot kord.

1
0

@Traktor - huvitav, kas peale 2022.a lôppu saab selle ka pikendada? :) 

Mul äpis näitab, et “Free Fast Track Pack renew date: 30.12.2022”. 

Igatahes oli see huvitav avastus :)

0
0

Kuidas Tallinna Lennujaamas täna kl 9 järjekord oli?

0
0

Aga vaata lennujaama kodukalt, kui Antalya, Sharmi, Hurgada vms tšartereid kella 10-11 ajal ei ole (täna ei olnud), siis max 15 minutit.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased