Käsipagas ja väike taskunuga

Tere

Kas keegi oskab õelda, kas väike alla 6 cm teraga nuga on käsipagasis lubatud või mitte?

Eesti lennujaama lehel ütleb, et alla 6 cm teraga on lubatud ja sama väidab ka airbalticu koduleht, aga reaalsuses kas on siis lubatud või pigem võtavad ära?

Tänud!

Kui tegemist on olulise esemega, siis ma pigem paneks äraantavasse pagasisse. Reeglite järgi võib lubatud olla, aga mitte parimas tujus turvatöötajaga vaidlemine võib viia lennust mahajäämiseni.

2
0

Kahjuks reisin vaid käsipagasiga ja selline väike abimees oleks hea kui on kaasas.

0
0

Reisisin aastaid mingi taolise väikesega (4-5 cm) , oli mingi küüntekas jmt komplekt. Seni probleemi ei olnud, kuni ükskord Tokyos öeldi, et nüüd on kõik ja sinna ta jäi. Mõned aastad sellest läinud ja kuskilt nagu mäletaks, et ei lubata üldse enam käsipagasisse va mingi võinuga.

1
0

Barcelona lennujaama turvakontrollis võeti alla 5cm pikkuse teraga taskunuga nagu niuhti ära ja lennutati prügikasti. Õigemini paluti seda minul endal teha.

1
0

Isegi paari cm pikkused küünekäärid lendasid prügikasti. Ma isegi ei prooviks taskunuga käsipagasisse pakkida.

2
0

Lennujaama leht väidab nii tõesti aga käärid tera pikkusega kuni 6cm mõnikord lastakse läbi mõnikord mitte. Se ikkagi sõltub turvatöötaja tujust palju. Olgu siinkohal mainitud et Tallinna lennujaam on asjade ära korjamises üks tublimaid. Mina paneks äraantavasse pagasisse selle noa et vältida vaidlusi.

1
0

Kui Eesti lennujaama leht lubab, siis sinnapoole minnes saab võtta. Aga asi vaja ka tagasi tuua?

0
1

Reisijatele on aleexpressis väike taskunuga mis käib vōtmekimpu.

0
0

Nädal tagasi lapsel koolikotis pinalis olid käärid.

vaadati ja viibutati näppu, aga lubati läbi.

Tallinna lennujaam siis.

1
0

Mul nädal tagasi võeti Singapurist lahkudes väikesed küünekäärid ära.

1
0

Mul olid eelmisel aastal pinalis käärid ja ära need Tallinna lennujaamas võeti. Kunagi aastate eest unustasin Victorinoxi punase taskunoa käsipagasisse tahtmatult ja see taheti Tallinnas ära võtta. Õnneks oli saatja lennujaamas alles ja sain tema kätte selle jätta ning ei pidanud prügikasti viskama.

1
0

Nii on tõesti, et eeskirjad räägivad kuni 6 cm terast Reeglid käsipagasile - Tallinna Lennujaam (tallinn-airport.ee). Aga praktikas ju jalgu ei trambi turvakontrollis. Olin ka mitu korda reisinud käsipagasiga, kus nn seenenuga. (tera alla 6 cm). Ja siis ühel päeval Tallinnas teatati, et sellega ei pääse lennule. Tegin nõutu näo ja ütlesin, et enne olen saanud. Kutsuti nn vahetuse vanem või mingi ülemus ja see vaatas minu nuga ja ütles "oi, te olete seda teritanud" ja seal minu nüri otsaga seenenoa seiklus lõppes.

1
0

Paistab, et Aasia riikides kontrollitakse teravaid esemeid väga hoolikalt nagu siinsete postituste vastustest selgub. Ka minul on võetud küünekäärid ära nii Filipiinidel siselennul kui ka Vietnamis rahvusvahelisele lennule minnes. Samas Euroopas reisides ei ole keegi küünekääridest probleemi teinud. Seega minu arvamus on see, et kuigi sa võid saada Eesti turvakontrollist ilusasti läbi siis riik kust sa tagasi lendad ei pruugi enam lubada selle noaga lennukisse.

1
0

Mul võeti Indias ära väike kruvikeeraja, ausaltöelda olin juba unustanud selle olemasolust ühes sahtlis.

1
0

Tulin reisilt ja pidin pagasi Riias välja võtma ning uuesti turvakontrolli minnes oli kahjuks Victorinox vales kotis ja pidin võtma välja ning lahti tegema. Mõõtis taskunoa ära ja seekord sain Tallinna lennule. Väikesel taskunoal on rohkem sümboolne väärtus, kuna olen seda kasutanud juba üle 20 aasta.

Seekord läks õnneks, kui sõbral võeti näiteks Tansaania lennujaamas Spork ära, kuigi sellega reisinud igal pool. Eks palju oleneb turvatöötajatest ja reeglitest.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased