Kaheks nädalaks Itaaliasse - kuhu minna, mida näha?

Tere

Plaanis lennata aprillis Itaaliasse kaheks nädalaks ning seal veidi ringi käia ja näha erinevaid linnasid.

Soov on kindlasti näha Roomat, Napolit (Pompei, Vesuuv) ja Veneetsiat, võimalusel ka San Marinot.

Nädal aja jooksul võiks ära näha suuremad vaatamisväärsused nendes linnades ning ülejäänud nädala jooksul olla paikne ja teha tööd.

Millist marsruuti soovitate eeltoodud linnade nägemiseks? Millega liigelda? Millega arvestada?

Kuidas sealsetes linnades internetiga on? Kui võtta AirBnB, kas saab arvestada hea interneriühendusega?

Jagage kogemusi. :)

1
2

Isiklikult nimekirja vaadates ma rohkem midagi juurde ei plaanikski, kui nädal on kasutada vaatamisväärsusteks. Napoli, Pompei, Vesuuv läheks mul vähemalt kaks päeva. Roomas võiks reaalselt ka nädala olla, aga kahe päevaga näeb midagi ära juba. Veneetsia midagi sarnast, alla kahe päeva ei hakkaks planeerima. Linnade vahel liiguks tõenäoliselt kiirrongidega. Lisaks Trenitaliale on ka Italo. Kui piletid varakult ette osta, siis tasub investeerida 10-20 eurot äriklassile. Saad juba sõidul rahulikult tööd teha.

Lendaks siis alguses Veneetsiasse või Napolisse ja tagasi siis vastavalt Napolist või Veneetsiast, et ei peaks tühjalt mööda riiki tagasi kihutama.

2
0

Minu arvamuse järgi oled pisut palju planeerinud kui just kogu aeg sõita ei taha. Napoli ja Veneetsia vahel on 534 km, kiirrongiga umbes-täpselt 3h. Roomast saad ühe-kahe päevaga ikka väga kerge ülevaate, Veneetsiast samuti. San Marinos kulub samuti vähemalt päev. Napolist ei hakka rääkima, pole käinud.

3
1

Rooma jaoks oli 5 päeva enam-vähem, aga ikka jäi nagu väheks, Rooma on äge. Napoli jaoks päev-kaks, aga Napolist saab ju ka saartele (Capri, Ischia) ja Sorrento, Amalfi rannik. Lõuna pool on soojem ka.

Sellel rongiga üles-alla uhamisel pole nagu mõtet, ma jätaks märja Veneetsia teiseks korraks ja naudiks lõunaosariikide suhtelist soojust.

5
0

See plaan on nagu 90ndate bussireisid, kus tuli igas riigis top10 kõige külastatavamat vaatamisväärsust 10 päevaga läbida vms. Ma saan sellisest plaanist aru, kui oled jaapanlane, saad 1-kuulise puhkuse Euroopa külastamiseks korra 10 a jooksul, aga kui on veel elus lootust reisida, siis pole mõtet ennast lõhki rabeleda "punktikeste nimel" ja sirge seljaga top10 välistest ilusatest kohtadest mööda sõita. Soojalt soovitan võtta ette üks, maksimaalselt 2 maakonda ja uurida selle vaatamisväärsusi - teised maakonnad võivad jääda järgmiste reiside jaoks. Rooma + Amalfi rannik (Amalfi, Positano, Ravello) + Capri, Vesuuv, Pompei - väga ok programm 2 nädalase reisi jaoks. Kui minna Veneto maakonda, siis Veneetsia (koos Murano ja Buranoga), Verona, Sirmione Garda ääres, Padova, Bassano del Grappa, väike tripp kevadistes Dolomiitides, nt Tre Cime di Lavareddo). Võiksin veel pikalt jätkata, aga 2 nädalaga oleks seegi juba päris korralik programm ja üle ei maksa ka pingutada.

9
0

Ma selle viimase Dolomiitide matkaraja / mäe kohta kirjutasin teie rõõmuks suisa eestikeelse Wikipedia artikli, soovitan väga minna :)

https://et.wikipedia.org/wiki/Tre_Cime_di_Lavaredo

5
1

Meie aprillikuine tiir oli selline, et alustasime Roomast (sh üks daytrip Tivoli suunal); seejärel kiirrongiga Salernosse ning Amalfi rannik - Capri - Napoli, kust oli tagasilend. Aega oli kaheksa täispäeva ja nagu selgus, seda oli igatepidi liiga vähe. Seega ühinen soovitusega Veneetsia teiseks korraks jätta.

2
0

Kui plaanid elus veel mõnda reisi, siis tee seekord lihtsalt ainult Rooma ja seal ümbruses. Ringi kihutamine kulutab liialt aega.

3
0

Roomas ja lähiümbruses kulub 2 nädalat ruttu. Ehkki (kiir)rongiühendus hea, siis samuti ei näe väga mõtet põhja sõita. Veneetsiale on näiteks Horvaatia põhjaosa kuhu ka (vähemalt vanasti) otselende läks lähemal.

Aga kui suur soov minna, siis tehtav rongiga muidugi.

1
1

Erinevalt eelkirjutajatest soovitan mina küll enda soovidest juhinduda ning väljatoodud kohad näeb kahe nädalaga kindlasti ära ja ei ole midagi hull läbikappamine, saab ikka mitu päeva suuremates kohtades olla. Veneetsia jääb küll pisut rohkem Rooma ja Napoli trajektoorist kõrvale, kuid kõik on tehtav. Ma ise veedaks selle töötegemise nädala Roomas (saaks töövälisel ajal vaatamisväärsustega tutvuda ning palju erinevaid kohvikuid-söögikohti).

Napoli kanti sõitmiseks soovitaksin võtta rendiauto ja kui aega üle, siislisada sinna ka Amalfi-Capri. Paar aastat tagasi tegime 9 päevase (ehk siis veel lühema reisi) nii, et lendasime Milanosse ning sealt sõitsime Rooma. Mõned päevad Roomas ning seejärel sõit Napoli, Pompei, Ischia, Sorrento, Capri. Tagasi autoga ja veel üks öö Toscanas ning siis Milanost Tallinnasse. Igal pool sai olla tõesti ainult päevakene-paar, aga kõik oli viimase peal. Samuti minu arvates on Itaalias isegi kiirteel sõitmine omaette elamus ja kohati idülliline (erinevalt Poolast või mõnest muust kohast, kus tõesti midagi eriti vaadata pole. Viinamarjaistandused siin ja seal ning vaade väikestele küngastele ja linnakestele. Muidugi mitte nii võimas nagu kuskil Toskaana külateel, aga ikkagi... Kui tead kindlasti, et lähed kunagi uuesti Itaaliasse tagasi, siis jah muidugi võiks 2 nädalat Napoli, Pompei, Amalfi kandis veeta. Aga kui reisid mõttega, et äkki jääb viimaseks korraks ning soovid kõik "imed" ära näha, siis anna tuld. Ise teinud lisaks väljatoodud kiir-reisile läbi ka marsruudi Milano-Veneetsia-Toskaana-Cinque Terre umbes 7 päevaga :). Kõik, mis vaja sai nähtud ja nüüd tunnen, et on õige hetk minna just nendesse kohtadesse kauemaks, mis eriti südamesse jäid.

4
4

Muidugi tuleb ikka teha enda soovide järgi, lihtsalt tasub enne korraks mõelda, kas see ikka on päriselt soov. Itaalia ei ole selline riik, kus oleks paar suuremat linna ja nende vahel ühetaoline mets ja kartulipõld. See on UNESCO maailmapärandi poolest kõige rikkam riik maailmas. Logistiliselt on 2 nädalaga võimalik näha rohkem, valides üksteise lähedal olevad sihtpunktid, või siis vähem ja kulutada rohkem aega kiirteedel/rongides. Kui me räägime siin turismi mõttes kõige popimatest Itaalia maakondadest nagu Campania või Veneto, siis seda hirmu ei ole, et seal 2 nädalaga igav hakkab. Ma olen ka Itaalias kunagi ammu "hullu pannud", enam ei teeks seda. Aga igale oma, muidugi :)

4
0

Suured tänud kõigile mõtete jagamise eest! Ma ei ole kunagi ise sedasi reisi kokku pannud, seega kindlasti on siit palju, mida kõrva taha panna.

Enamus on seisukohal, et olen veidi liiga palju planeerinud aga samas olen saanud ka head sisendit selle osas, et ka minu plaan on tehtav. Kindlasti saan siinse info põhjal hea reisikava paika pandud. :) Leian, et igasugune reisikogemus on silmiavardav ning ma ei karda ka vigu teha - nii ju õpitaksegi.

Küll aga ei ole keegi kirjutanud internetiühenduse osas, seega ootan ka selles osas infot. :)

Tänud!

1
0

Wifi suhtes on soovitav kindlasti konkreetse majutuskoha omanikult üle küsida, kas on normaalne ühendus, millega kannataks kaugtööd teha.

1
0

Nett on ju EL sama, mis meil kui vähegi normaalne pakett on võetud. Ei pea mingit wifit otsima, st ei saa nagu aru sellest probleemist, et kas majutuses on wifi jne.

Suurlinnas autoga midagi teha pole, aga ise eelistaks rendiautot, annab vabaduse ja ei kuluta punktist A punkti B liikumise peale nii palju aega kui ühistranspordiga.

Viimasel ajal on Veneetsia, Rooma ja Naapoli lenupiletid nii odavad, et kokku on odavam uus lühireis näiteks Veneetsiasse teha kui riigi sees Napolist Veneeetsiasse näiteks liikuda.

1
1

Wifi sõltub ilmselt majutusteenuse pakkujast. On täiesti seinast-seina kogemusi. Kui AirBnb või bookingu kaudu broneerida ning majutuskohale ka mingeid kommentaare on antud, siis halb wifi tuuakse kindlasti välja :).

0
0

veelkord, ma ei saa aru, miks teil seda wifit vaja on?

2
2
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased