Millist Kariibi mere saart soovitate?

Tere! Sooviks esimest korda külastada kariibide piirkonda tuleval aastal jaanuar-veebruar. Neid saarekesi seal mitmeid ja siin foorumiski palju erinevaid teemasid, kuid ehk saan siin ise teema püstitades parema ülevaate. Nimelt kes seal käinud on, siis millist saart enim soovitate? Mis kõige sümpaatsema mulje jätnud?  Eesmärgiks näha nii kohalikku elu ja kultuuri kui ka lihtsalt puhkusereis. Teatud ööelu võiks ka eksisteerida, kuid eks seda vist leiab kõikjalt.

Meie käinud Kuubal, Barbadosel ja Antigual ja kõik kolm meeldisid. Kaks teist rohkem sellised "lähme paariks päevaks Pärnusse mere äärde" saared. Soovitan võtta kaks korraga, muidu võib igav hakata. Kuuba hetkel üks meie parimaid reisielamusi

Minul samuti Kuubast ilusad mälestused. Käisime 2 aastat tagasi ja juba tahaks uuesti minna. Kogu see kultuur ja eluolu on seal ikka täitsa teistsugune ja väärib igaljuhul avastamist :)

Eks valik sôltu ka sellest, mida sa otsid ja ootad. :) Kuna sa seal kandis käinud pole, siis on muidugi ka lihtsam kuskilt lihtsalt alustada - pole ju millegagi vôrrelda. Ise ma ûhelgi väikesel Kariibi mere saarel käinud ei olegi, aga olen Kariibi mere ääres olnud Jamaikal, Kuubal, Mehhikos Yucatani poolsaarel ja Belizes. Kôik need kohad on täiesti erinevad!Kui sa ei soovi nädal-kaks vaid tôesti rannas vedeleda, siis soovitan sul siiski alustada mônest suuremast saarest - kas siis Kuuba vôi Jamaika. Seal on loodust, kultuuri, maitseid ja RUMMI! :) Osta peale rummi ja tubaka pole kûll midagi. Muidugi sôltub ka su keele-eelistusest. Jamaika ja Belize on ingliskeelsed, Kuuba ja Mehhiko hispaaniakeelsed. Minu vaieldamatud lemmikud on Mehhiko ja Kuuba! Iga kell läheksin tagasi. 

Kogemus piirdub St Lucia ja Kuubaga, soovitada võib mõlemat. St Lucia loodus on väga ilus - mäed, vihmametsad, ilusad rannad. Populaarne koht mesinädalateks. Kuna ei ole suur, siis jõuab küllaltki lühikese ajaga olulise ära näha. Kes aga tahab metsas matkamas käia või rannas ka peesitada, suudab kindlasti nädal-paar kohapeal olla. Inglise keelne. Gros Islet´s olid reedeti tänavafestivalid. Üldiselt lahe üritus, aga ameeriklased sinna näiteks suurt jalga tõsta ei julgenud va suure grupiga. Kuuba on muidugi märkimisväärselt suurem ja teistsuguse auraga. Aega tasub varuda rohkem, sest vahemaad suuremad. Samas leiab nii loodust kui kultuuri, nälga ei jää jne. Ainult Varaderosse minna ei maksa:)

Lisaks ei tasuks unustada Dominikaani ja kui rahakott lubab, siis miks mitte eespool nimetatud Barbados või siis Guadeloupe. Guadeloupel on 2 täiesti eriilmelist saart, matkamist ja randu piisavalt, rumm ka täiesti olemas ja poolmuidu nagu Dominikaanis ja Kuubal.Kuuba puhul ma muidugi ei saa aru sellest Varadero vältimise jutust, kui tahad ilusat randa, õhtul linna vahel jalutada ja normaalselt sööki, siis paar päeva on seal täitsa ok.

Loe, mine lisaks Varaderole mujale ka Kuubal.

Kui võimalus on ,vali Tortola. Kõige jõukam vist, keegi ei püüa mingit jama müüa, autod on mõlkimata, jne. Virgin Gorda on eriline pärl.

ElCato, vabandust, lasin tekstist üle ja panin rõhu valele sõnale. Mulle isiklikult see sotsialismi asi ei meeldi absoluutselt, sooviks ikka ka väljaspool hooaega kohalikke puuvilju süüa jne.Aga tegelikult on talvel igal juhul Kariibid hea valik, Aasias ilmselt on odavam, aga minu jaoks hea kliima, mõnusad rannad ja hea rumm on suur argument:D  Seega mine sinna kuhu soodsalt saad, aga enne  lennu ostmist vaata ka majutuse hindasi.

Kogemus meil Guadeloupe, Martinique ja Dominicaga. Kustumatu mulje jättis just Dominica. 2017 sept käis saarest üle orkaan Maria ja laastas korralikult. Oli palju maju, mis polnud enam elamiskõlblikud, omanikud olid lahkunud. Sillad on enamus renoveerimisel. Kohalikud super toredad, rannabaarid ja rumbunch väga head. Rannad kaunid, hinnad normid. Guadeloupe ja Martinique seostusid Kanaarisaartega, vahe selles, et rannad ilusamad ja ohtralt vihmametsi. Viimased on eriti jõulised just Dominical ja Martiniquel.Guadeloupe ja Martinique olid hindade poolest kallimad, prantsusekeelsed, Dominica riigikeel on inglise keel, oli oluliselt lihtsam

Minu Kariibi kogemus piirdub Dominikaaniga ja väga soovitan seal ära käia. Kuskil vanemas teemas kirjutasin ka, kus käisime, mida tegime, jm kogemusi. Väga lahe riik, on ilusat loodust ja matkaradasid, parke, randu, huvitav kultuur, ööelu - kõik on olemas. 

Meie kaotasime oma südamed Puerto Ricosse. Ääretutult ilus saar külalislahkete ja sõbralike inimestega. Loodus on väga ilus ja mitmekesine. Olime 2 nädalat saarel,aga palju kohti jäi veel käimata.Soovitame väga.

Kui UK läheb EL välja, siis kas sinna saartele on vaja Eesti kodanikul viisat?

Fibin, sinu küsimusele ei oska hetkel vist ükski mees maailmas vastata. Samas, kõik Kariibi mere saared ei ole ju sugugi UK-ga seotud ja teisalt, Jamaika endise Briti asumaana nõuab eestlastelt viisat. Nii et võta siis kinni.

Guadeloupel väga ilus loodus ja rannad, saare keskel suur vulkaan, kuhu saab täitsa tippu matkata.. elamus omaette! Saare keskel vihmametsad, kosed. Ainukene miinus on, et 90% prantsuskeelne, kuigi meil seal keelega probleeme ei tekkinud. Hinnad ka üle keskmise kallid.. (va RUMM, mis maksis 6.50eu/L) Hotellid kallid, kuid läbi Airdnb leiab igas valikus soodsat majutust, vastavalt rahakotile. Keegi siin eelnevalt võrdles Tenerifega.. siis olles käinud mõlemas kohas, ütleks, et ei ole kohe midagi võrreldavat siin.. va see, et mõlemad on saared :)

Jamaica. Odav ja pole probleeme, Inimesed on sõbralikud ja abivalmid keegi ei tülita ja ei tüüta. On loodust, randa, kultuuri, ööelu. Aga....reisijad on erinevad, nii et soovitada ei saa. Meile meeldis väga.

Käinud olen: Bahama, St Martin, St Thomas, St John, St Croix, Puerto Rico. Minu hääl ka kindlasti viimasele. Teised väiksemad saared on muidugi looduse mõttes super ilusad ja piltpostkaardirandadega, aga üle nädala aja kisub igavaks ja saar saab risti-põiki läbi käidud. Lisaks on need saared üsnagi ühepäevastele kruiisituristidele suunitletud, hinnatase kõrgeks aetud ja paljudes õhtul naljalt kuhugi minna pole või ei soovitata pimedas luusima minna. Puerto Rico on palju suurem ja meeletult vaheldusrikas - rannad, vihmametsad, paradiisisaared, lääne pool saarest aga hoopis kuivem ja kaljusem. Väga meeldis! Järgmine kord sihime Dominikaani :) 

Mina olen käinud Mehhiko , Beliz ( käisime saarel Ambergris Caye ) , Jamaica , Dominikaan , Aruba , Curacao .  Lemmik vist ikka Dominikaan , aga olen laisk puhkaja vedelen rannas ning naudin all in vôlusid

Dominikaani Vabariigiga can't go wrong! Soovitaksin rentida jeebi ja peatuda pikemalt sealsel Samana poolsaarel, kus on maailma kauneimad, praktiliselt inimtühjad rannad (nt Playa Rincon) ja otsekui Jurassic Parkist välja karanud rahvuspark. Kõikjal on  sõbralikud inimesed ja hinnad. 

*St. Thomas (USA neitsisaared), superilus väike saar, loodust suurt pole), rannad ja iguaanid ja lebo. Suht kallis, aga sinna saab vahetevahel kampaaniahinnaga American Airlinesiga. *Curacao, Hollandi asumaa. Tihedamalt asustatud, ägedaid väikesi randu palju, värvilised majad, mäetipp, kuhu lahe ronida (ronida, justnimelt). Autorent vältimatu, et nats ringi sõita. Hinnatase keskmine.*Key West -- täitsa Kariibid, ööbimine kallis, USA värk, aga piisavalt Kariibi kliimat ja hõngu. Plussiks on see, et saab Miamist autoga mõne tunniga kohale. Sealne fiiling on omaette, vikerkaared ja rõõmsad inimesed igal pool. Parim randa on seal Bahia Honda, pool tundi peasaarest mandripoole väikesel saarel.Ja oktoobri lõpus plaan Guadelopele minna, eks siis oska edasi võrrelda. Head reisi!

Mina soovitan ka Dominkaani Vabariiki. Käisime ka jaanuari keskelt-veebruari alguseni. Kirjutasin pikemalt siin: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/dominikaani-vabariik-2019-puerto-plata