trip-krainetrip-ukraine-dark
Kes on kasutanud PayPal makset?

Plaan sõita reisile Hispaaniasse ja seal rentida korter. Neid pakuvad paljud vahendusfirmad, kuid ettemaksu tahetakse PayPal kaudu. Lugesin eestikeelset lehte selle kohta ja kõik tundub selge, kuid kas kellegil on kogemusi sellega. Olete maksnud läbi selle?? Tundub kuidagi uus ja ega eriti sellest teata veel, vähemalt tutvusringkonnas. Kuidas teie kogemused?

PayPal on 10 aastat vana ettevõtmine. Hetkel kuulub see süsteem eBayle, nii et taust on tugev ja suurt pabistada asja enda pärast pole vaja. Eks seda, kellele sa maksad tuleb uurida nii PayPali kui ka suva pangamakse puhul. Ise olen PayPali kasutanud aastaid eBays ja olen maksnud läbi selle ka majutuste eest Aasias, seni on kõik töötanud väga hästi.

Maksesüsteemina toimib hästi, aga nagu dante ütles, taustauuring makse saaja kohta tasub sul endal teha. PayPal kompenseerib mingi max 200 EUR suurusjärgus kui raha saaja ja raha koos temaga kadunud. Suurema summa puhul saadetakse pehmelt öeldes sohu.

Kogemus on selline, et makse nt USA kodaniku USA arvele ei pruugi õnnestuda. Raha kuhugi ei kao, PP mingid asjamehed saadavad ilusaid meile, jamad mitu päeva ja siis lõpeb kõik mingi uduse PP meiliga, et kahjuks praegu ei ole võimalik jah. Mina saatsin kogu selle jama kirjavahetuse Hispaania majaomanikule edasi ja leppisin kokku, et tasun omaniku esindajale kohapeal sulas, sest muuseas - pangaülekanne USA-sse ei õnnestunud samuti, aga pank võtab tasu ka ebaõnnestunud operatsioonidelt. Võib-olla on Euroopa piires eraisikute kontodega asi parem, võib-olla on kahe aasta jooksul asi muutunud.

Kasutanud paypali teenust 4 aastat ja ei oska midagi halba nende kohta öelda - ainult head. Nagu eelpool kirjeldatud siis ikka see netist ostmise kuld reegel - uuri müüja tausta enne. eBay puhul siis postitive/neutral/negative feedback. Edu!

Olen olnud PayPal-i klient alates 2005. aastast. Süsteem toimib perfektselt ja on täiesti usaldusväärne. Eraisikutele raha kandmisega on probleeme olnud ennegi ja võib olla ka tulevikus. Siin sõltub asi juba nimetatud eraisiku ja PayPali suhetest, ma arvan. NB! Nagu juba ülalpool öeldud - ole enne maksmist kindel, et makse saaja usaldusväärne on!

Ka Itaalias tuleb tihtipeale majutuse eest ettemakse teha PayPal-i systeemi kaudu. Seni pole kurtmist kuulnud.

Olen kasutanud korduvalt ja pole probleeme olnud.

Aastaid kasutanud, siiani on kõik toiminud hästi, Põhiliselt olen uk e-bays ostnud ja üle maailma maksnud. Väga mugav maksmine minu arust.

Ebayst olen asju ostnud Paypaliga. Aga kui sa mingil põhjusel raha tahad tagasi saada, sõltub juba raha saajast kas saad oma raha tagasi või mitte. . . . !

Suur mure maksmisega. Nimelt mul on tudengikaar arvelduskrediidiga. Arvel on hetkel suurem summa, kui üle kanda on vaja, kuid ikkagi kirjutatakse midagi sellist. Tean et päevalimiit on 500$, kuid mul ei lase see isegi seda üle kanda. You have reached a limit on your ability to send money. Please link and confirm a debit or credit card to lift this limit.

Äkki keegi oskab aidata?

Juba ette tänades,

Ok

Äkki on situatsioon selline, et su pangakaart on paypalis kinnitamata ja paypalis oleva konto saldo on ülekantavast summast väiksem? Või kas su pangakaart on üldse paypalis aktsepteeritud...ehk siis kas see tudengikaart on VISA või MASTERCARD krediitkaart, mitte visa electron ega maestro deebetkaart? Eesti deebetkaartidega, millel on arvelduskrediidivõimalus ple minu meelest paypalis midagi teha. Ise olen 3-4 korda paypali kasutanud ja oma mastercard krediitkaardiga kõik vajalikud rahad ilusti üle saanud kanda.

Paypal on värdjalik, endal oli mingi hetk sama probleem Ebays mingi alla 500$ ülekandega. "You have reached a limit on your ability to send money. Please link and confirm a debit or credit card to lift this limit." Tegin kõikvõimalikke trikke ja saatsin kurja meili neile, ikka ei aidanud. Meilile vastus oli stiilis "meil on kahju, aga turvanõuded". Ilmselt on Eesti neil mingis blacklistis. Lõpuks tegin pangaülekande.

Üks teinekord ma sain 130$ makse tehtud, aga 3 minuti pärast tuli telefonikõne, et kas te tõesti soovite seda makset teostada. Siis pidi kinnitama oma isikut jne. Kogu kahtlus tuli sellest, et olin Singapuris sel hetkel.

Ei mäleta nüüd 100%, aga Ebay puhul vist tahab seda, et PayPal konto oleks seotud Ebay kontoga - mingil hetkel seda soovis ja oli ka vist kiri, et tõstab usaldust, limiiti jne. Nüüd selline kiri paypalis: "You are now a Verified PayPal user. In addition to increased security, buyers and sellers value your Verified status because it indicates you have passed PayPal security checks." Minuarust võrdleb selle protsessi käigus ainult aadresse Ebays ja PayPalis ... Maksmisel ei ole siiani probleeme olnud summadeni vääringus ca 10000 EEK (midagi kallimat pole vist paypali vahendusel ka maksnud). Ebay andis samuti hirmsat alarmi, kui ükskord peale viimast Eesti logimist kuskilt Rumeeniast oma kontole sisenesin - tuli vist isegi pw ära muuta.

Mul PayPali kontot pole, ent tehingu teine pool on saatnud selle kaudu n-ö rahanõude, tema lingil klikkides on PayPali makse kõrval ka selline võimalus: "No PayPal account? Use your credit card or bank account (where available)." Kas see tähendab, et saan maksta ka krediitkaardiga? Mis siis PayPali mõte on, kui nende süsteemis toimib ka krediitkaart? Ja ons neil kahel maksel PayPalis miskit vahet (raha üle kandmise aeg, teenustasud, turvalisus vms aspektid)?

Millised peaksid olema müüa andmed paypali arve peal, et asi vähegi turvaline oleks? Öömaja üürija pakkus mulle välja variante alates sellest, et ta helistab mulle ja ma ütlen talle oma krediitkaardi andmed (see idee ei ole üldse aktsepteeritav) kuni paypalini välja. Minu ainus hirm sellega seoses on see, et majutuskohta kohale jõudes äkki ei olegi öömaja, selle pärast peaks ka arve minu meelest olema võimalikult korralik. Üritasin teha kinnisvara rentijale internetist taustakontrolli - halb uudis on see, et sellise nimega inimesi on looga palju. Kinnisvarale suutsin leida homeaway.com keskkonnas ainult ühe kommetaari. Kas keegi oskab öelda, kuidas peaks sellises olukorras käituma?

Las saadab sulle arve läbi homeaway.com keskkonna. Saad PayPal-iga maksta. HomeAway pakub ka mingit 'lisakindlustust' sinna juurde (tasuta ja mingi linnuke tuleb kuskile makstes panna). Ehk siis et teoreetiliselt annab garantii enda keskkonnas müüdud majutusele. Tingimustes muidugi oli igasuguseid välistusi ja värke nagu ikka, nii et kui jamaks läheb, siis ei tea kas asi ka toimib.

Makske veidi rohkem ja ajage asju selliste inimestega, kel on positiivne tagasiside kogunenud. Kui mingi diil tundub liiga odav siis paljudel juhtudel ongi asi kahtlane. Olen ise ka minevikus internetis tünga saanud ja raha kaotanud (küll eBays) aga pettused on viimasel ajal kõvasti sagenenud.

Uurisin seda homeaway.com keskkonnas ja tõesti nad pakuvad oma majutusasutustele garantiid - seda küll ainult juhul kui majutuskohta ei eksiteeri või omanik sind sisse ei lase (kuni 5000 $). Põhimõtteliselt see ongi see mida vaja on. Täitsin avalduse ära ja sain ka mõne tunniga kinnituse - tundub korras olevat. Lisaks sellele on olemas paypali poolt teatud kindlustus ning pangast öeldi, et enne 30 päeva mitte mingi raha kindlasti üle ei lähe ning pettuse korral saab tehingu peatada. Omast käest tegin kindlaks, et aadress vastab suunakoodile ning google kaardi peal on ka maja sellel aadressil olemas. Ühesõnaga, risk ei tohiks väga suur olla. Eks ma jagan pärast muljeid :)

Niisiis, veel üks küsimus. Paypal'i konto vajab kinnitamist (nagu üleval pool juttu) ning kinnituse jaoks võetakse su konto pealt maha 1,5 $ ja antakse kinnituskood. Peale selle sisestamist on konto justkui aktiivne, kuid ilmselt muutub reaalselt aktiivseks juhul, kui see 1,5 $ on sulle n-ö tagasi kantud (vähemalt nii ma lugesin välja). Seni on makse puhul veateade: "You have reached a limit on your ability to send money. Please link and confirm a debit or credit card to lift this limit." Kas siin eelpool sõna võtnud või keegi teine oskab öelda, kui kaua see protsess võib aega võtta? Ma lugesin välja, et koodi saab 2-3 tööpäeva jooksul (tegelikult läks raha maha sekundiga ja kood oli hetkega käes) aga tagasi kandmise kohta pole mingit infot. Vaatasin, et kui see probleem on lahendatud, siis ikkagi pole päevas võimalik üle kanda üle 500 euri - on see info ka õige?

Konto peaks aktiivseks muutuma kohe peale selle koodi sisestamist. Kas räägid ikka sellest 4-kohalisest numbrist, mis on näha krediitkaardi väljavõttelt? Limiit 500 eur peaks olema raha oma PayPali kontolt väljakandmisele, makseid peaks saama ka suuremaid teha, õigemini olen ise ka teinud. Selle 1,5 $ tagasikandmise kohta: see kantakse tõesti 2-3 päeva hiljem tagasi, aga mitte su krediitkaardile, vaid otse sinu Paypali kontole.