koeraga Tenerife'le

Tere! Kas keegi on koeraga Tenerife'l käinud? Palun jagage kogemusi.

Mind huvitaks ka koeraga reisimine/lendamine. Otsing eriti tulemusi ei andnud. Otse Tallinnast Tenerifele oleks vist looma jaoks liiga pikk lend aga kuhugi mõne tunni kaugusele saaks vast hakkama. Kas on mõni lennufirma, millel loomapilet soodsam, kui teistel? Kas tripikatel on lemmikloomi kelle nad reisidele vahel kaasa võtavad? Või jäävad koerad ilusti koju?

Mina olen koerakasvataja ja päris paljud kasvandikud tulevad minu juurde hoidu, kuni pere reisil on. Ise reisin ka ilma koerteta, nii on mugavam. Näitusereisid muidugi koos koertega, aga siis läheme autoga, mitte lennukiga. Üks kasvandik käis Hispaanias (ei mäleta kus täpselt), aga neil siis naine läks lennukiga ja mees tuli koeraga autoga järgi. Kuni 8kg koeraga pole probleemi, seda saab kabiinis lennutada, suuremad lähevad cargosse.

Tere! Kas nüüdseks on keegi koeraga Tenerifel või mõnel muul Kanaari saarel käinud ja oskab kogemusi-soovitusi jagada? Olen isegi huvitatud kevadel sellise reisi ette võtmisest. See on välja selgitatud, et Smartlynxi charteriga on võimalik salongimõõtu koer kaasa võtta ja seda isegi reguleerlendudest odavamalt. 

Tere. Mina tulin nov 2018 koeraga Tenerifele. Smartlynxi lennuga, koerapilet kabiinis maksis 50€. Puur/kott vastas mõõtudele aga ikkagi ei mahtunud sinna istme alla ära. Inimesi tõsteti natuke ringi ja anti mulle ja koerale terve rida :)Koer oli väga tubli. Põhiliselt ta magas terve lennu, vahepeal avasin koti, et ta saaks sirutada ja tegin pai :)Nüüd varsti plaanime tagasilendu. Kas siis smartlynks, tuifly või finnair- kõik nad võtavad pisikesed lemmikloomad kabiin (aga ainult kaks looma lubavad). Seega kui plaan loomaga reisida, siis ei tasu piletiostu viimasele minutile jätta. 

Mul mehe vend prouaga käisid ka 2018 novembeis koeraga Tenerifel, samutu Smartlynx lennuga. Koer elas lennu kenasti üle. Hotelli peab ka valima sellise, kuhu koer lubatakse.  Lend maksis 50 eurot ja hotellis küsiti 90 eurot, lihtsalt selle eest, et koer on toas. Jook, toit , madrats pidi kõik oma poolt olema.

Mina lendad tihti koeraga Eesti-Itaalia vahet, mul on selleks spets kott-puur, see on hea ja pehme ning mahub vabal iga istme alla àra. Koer magab tavaliselt kui kotti panna, vaid sòògi ajal àrkab ùles ja pòrnitseb meid làbi vòre :)Lennanud olen nii Lufthansaga kui Airbalticuga, alati tasub nende lendude peale  broneerida koera koht kohe kui ise piletid ostad, sest salongi lubatakse korraga vaid kaks koera ja kui juba on ees 2 tk siis pannakse peni pagasnikusse ( vòi mis selle spets ruumi nimi on seal all)

Kas keegi oskab õelda kui täpselt jälgitakse koera kaalu? Kas koera kaalutakse ja vaadatakse, et koer mahuks kotti seisma?

Kaalu jälgitakse kindlasti väga täpselt. Päris kotti vast ei vaadata et kuidas ta sinna ära mahub aga vastutustundlik koeraomanik võiks ise koera heaolu nimel ikka kindel olla, et koeral kotis mugavalt ruumi on.

Koera kaalu vaadatakse väga täpselt ja see peab olema koos puuriga kuni 8 kg (võib lennufirmati erineda). Ja vaadatakse ka kotti (vähemalt näiteks Lufthansa vaatas) ja kui ikka loom ei saa seal kotis seista püsti ja ümber pöörata, siis läheb kuts tõesti alumisele korrusele ja tuleb suurem puur osta. Aga ka sinna lastakse tavaliselt vaid 2 looma per lend. Seega eeltöö tuleb korralik teha ja mina iseenesest ei riskiks sellega, et "äkki" saab peale. Vastasel juhul antakse valida, kas ostad puuri, pannakse koer alla, võib jääb teil kõigil lendamata.

Esitaks sellise provokatsioonilise küsimuse- Kas te tõesti arvate,et koer oskab seda puhkust, seal Tenerifel, hinnata ja talle jäävad meeldivad kustumatud mälestused sellest reisist?

Kanaaridel elab päris palju eestlasi. Mõni enamiku aastast, mõni poole, mõni jupiti kuude viisi jne. Kui on mingi kindlam koer, kes peremehega koos tahab elada, siis tõenäoliselt tuleb ta vahel sealt siia ja siit sinna vedada.

Puhkuse kohta ei oska öelda. Kuna koerainimene ei ole, siis ei viitsiks ise jamada :)

Vastuseks Tutkaonule ja vast mitte üksi Tenerife kohta, pigem koeraga reisimisest. Arvan, et ilmselt on ka koeri erinevate huvidega, ühele meeldib ahju ääres lesida, teine ajaks metsas jäneseid taga, kolmandal pole midagi reisimise vastu, mõnele võib see ehk suisa meeldidagi.

Näiteks mulle tundub oma koera erinevais oludes jälgides, et talle meeldib uusi kohti avastada. Meie reisime küll autoga. Aga igas jumala peatuspaigas (võõras kohas) tormatakse kohe õhinaga ümbrusega tutvuma, uusi lõhnu avastama või mida iganes ta sealt leiab, aga on kohe näha, et koer on äärmiselt põnevil. Samuti vaadatakse igas järgnevas hotellis kõigepealt koera poolt üle toa sobivus, kontrollitakse voodi pehmust, vajadusel klopitakse padjad üle jne. Samuti meeldib talle restoranides käia, sest ta teab, et midagi pudeneb ka talle.

Muidugi toob koeraga reisimine kaasa ka piiranguid, me ei saa minna temaga teatrisse, kirikutesse, hotelle peab valima. Meie koerale ei meeldi palavus, seega on välistatud ka rannas enese praadimine vms. Viimane ei kuulu ka minu lemmikute hulka, õnneks on meil piisavalt ühiseid huvisid nagu loodus, erinevad matkarajad, hea söök, jäätis on üks tema lemmikutest. Veel meeldib talle ringi kihutada mõne renditõuksiga või rolleriga, teeme seda tavaliselt sel ajal kui naine poode kammib.

Niisiis ma julgeks väita, et minu koerale vägagi meeldib reisida ja tema mälestused reisist peaksid olema valdavalt positiivsed, vastasel juhul ta järgmisel korral lihtsalt keelduks autosse tulemast. Võid uskuda, ta oskab väga hästi ka vastumeelsust välja näidata. Seetõttu reisimegi seni koos, kuni ta pole mulle öelnud, et talle see enam ei meeldi. Koer on meie pereliige ja võtab osa pea kõigist meie tegemistest.

Tõsi, meenub ka üks juhus Poola ühes linnakeses, kus nähtavasti ekskursioonil olnud poisikesed olid ostnud paugutajaid ja kogu kambale tegi nalja, kui meie koer nende käristamist kartis - lollid jõmpsikad. Järgmisel päeval koer keeldus sellele tänavale minemast ja me austasime tema soovi, läksime teist kaudu.

Kokkuvõttes - koer oskab enda eest ise väga hästi "rääkida", kui vaid peremees tema kehakeelt mõistab, ei peagi väga kohvipaksu pealt arvama. Ükskõik, kuhu ka minek, on tema alati esimesena ukse juures valmis, ta taipab hoobilt, mis toimuma hakkab, kui kohvreid pakkima asutakse.

Vabandan et teemast mööda, aga kas terve talve Tenerifel v Kanaaridel mujal, ei kipu igavaks? Kes seal talve veedavad, mis te ütlete?

@tutkaonu nagu üks eelkõneleja kirjutas, oleneb kõik reisist. Mina näiteks koera rannapuhkustele kaasa ei vea, selle aja veedab ta oma koduriigis hoidjate hoole all. Aga näiteks suvel tegime kuuajalise autoreisi Eestisse, tuhandete kilomeetrite kauguselt, ning talle väga meeldis, et ta kaasa võeti. Pidas pika reisi vastu ja oli väga rahul Pärnus, Saaremaal ja muudes kohtades, kus käisime. Kuna teen alati ka 1 reisi aastas, 1-2 nädalat, kus tõesti vaid selili rannas lesin ja surfan ja niisama akusid laen, siis sinna teda ei pea vajalikuks kaasa vedada. Ülejäänud reisid on aga teistsuguse suunitlusega- loodusesse jne, miks ei peaks teda kaasa võtma? Ja kui läheksin talvituma Tenerifele, siis sinna võtaksin ta küll kaasa. Kuudeks hoidu ju ei paneks teda. 

@Ve1ks Mis Eestis "huvitavam" on elada kui Kanaaridel, seal on vähemalt ilm hea ja inimesed vähem kurjad. Kui kuskil elada pikemalt ega siis ei peagi iga päev "põnev" olema.

Olen 4 talve Tenerifel talvitunud ja igav pole veel hakanud. Meil seal palju sõpru, käime palju matkamas ja sõidame ringi, käime ka teistel saartel, lisaks oma seltskonna koosviibimised jne. Hea ilm on suureks boonuseks! ja vahepeal on niisama ka hea logeleda kui mingit tegevust pole.

Ste,

Ei ei, Eestis ei ole talvel huvitav, selleparast ongi mure kuhu talveks minna. Viimased 10 aastat Aasias olnud 7 kuud talveti, selge et sel aastal Tai ja Vietnam ei avane turismile. Huvi Kanaaride vastu oktoobrist aprillini on tosine, selle parast uurisin. Vabandan et teemast mooda.

Koeraga lendamisest, tulime kord Torontost Tallinasse yle Schipoli, koer paris suur ja pagasis, puuris kokku 11 tundi, Tallinnasse joudes oli keegi hea inimene puuri avanud, ja pitbull Liisa tormas mooda lennujaama saali mind otsides, olime molemad roomsad ja onnelikud Tallinna lennujaamas. Kolisin tagasi Eestisse parast aastaid elu Kanadas, muidu nii pikka lendu kutsuga ette ei votaks ehk.

Kas pitbulli pidamine Kanadas ei ole mitte keelatud?

Hbert, 

see kindlasti pole teemasse, aga

Ontario keelustas pitbulli, ja pitbulli laadsed koerad 2001 paiku, voin 1a ssinna tanna eksida, mina kolisin Torontost Eestisse 2000, loodan et see selgitab asjaolusid. 

Tagasi Tenerife ja Kanaaride juurde, palun.