Kuhu minna märtsi lõpus? Esimene reis üksinda.

Tere,

Ma olen 22 aastane ja mul tekib märtsi lõpus vaba 10 päeva. Kaks aastat on juba kripeldanud, et tahaks reisima minna ja maailma näha, kuid koguaeg olen selle mõtte maha matnud, nüüd on mingi raha ka juba kogunenud.. Väga huvitavad aasia maad ja nende kultuur, aga tuttavad soovitasid algul euroopas käia kuskil, et tunne sisse saada ja ennast testida, kas saan hakkama niimoodi üksinda reisides ja et tekiks mingit kogemust, et oskaks siis aasia maades juba paremini reisida (rohkem vaadata).

Mul oleks küsimus, et kuhu soovitaksite minna märtsi lõpus ja mida vaadata seal. Kas üksinda on raske esimest korda reisida ning mis soovitusi sooviksite.

Alusta lihtsast matemaatikast. Lennates Aasiasse, lahuta 10 päevast maha lendudele kuluvad minimaalselt 2, aga pigem 3 päeva. Järele jääb 7. 7 päeva on täpselt selline aeg, kus hakkad kohalikule elule ja süsteemidele pihta saama. Aga siis on aeg tagasi lennata. Pealegi, reisimine Aasias nõuab paratamatult aega, seda isegi lennukiga, sest lennujaama saamine ja kogu seonduv on vähem või rohkem ajamahukas.

Ma arvan, et Euroopa on märtsi lõpus parem valik mitmel põhjusel. Esiteks oled igal pool kohal loetud tundidega. Teiseks on sel ajal hooajaväline rahulik aeg. Tõsi, mitmel pool Vahemere kandis tähendab see ka seda, et osad söögi- ja majutuskohad on kinni.

Üksinda reisimine on nii mõneski mõttes parem, kui kellegagi koos. Sa lihtsalt pead rohkem suhtlema ja nii tekivad kontaktid teiste reisijate või muidu huvitavate inimestega palju kergemini. Seda võimalust ei tasu alahinnata.

Ainuke soovitus olekski: mine!

1) Võta sõber kaasa!
2) Ma lendaks Tallinnast mõnda Kesk-või Lääne-Euroopa linna, sealt Istanbuli ja siis koju tagasi.

Miks just Istanbul?
See on

  • lähedal (turkish -- tallinn otselennud)
  • ühekorraga nii Aasia kui Euroopa
  • multikulti
  • ajalooliselt ja kultuuriliselt tohutu tähendusega
  • odav
  • sõbralik ja ohutu.

Istanbul hakkas huvi pakkuma, reisi plaanin teha üksinda, et saaks täpselt enda järgi kõik sättida ning end proovile panna heas mõttes.

Kui lepid Euroopaga, alusta teisest otsast - Portugalist. Kõik seal käinud kiidavad taevani. Väiksem riik kui Saksa- või Prantsusmaa, samuti ajaloost ja kultuurist punnis, lisaks lihtsalt ligipääsetav ja äge loodus.

Ideede jaoks võib raamatuid lugeda. "Minu..." sari on kaugetest maadest mulje saamiseks vägaväga hea.

Ainult hoiatus, Portugal on märtsi lõpus veel külm ja vastik. Pigem maikuus minna.

Ma kiidan samuti Portugali valikut. Lend pole kallis ja pikk, ääretult soojad inimesed, hea kliima, toit, hinnad meiega sarnased ja muidu kõik muu väga ok. Aga kas märtsis kannatab merre minna? Selle maa juurde võiks kuuluda kindlasti mingis osas veits ookeanilainetust!!!
Olen ca 7 aastat tagasi saanud Portugali rannas elu parima mereelamuse näol võimsa kaldalainetuse osaliseks, kus tundsin end kui putukas pesumasinas:) See oli nii ammu ja suht jõhker, aga niii mega lahe meenutada tänagi. Soovitan.

Soovitan Hollandit. Märtsi lõpus avatakse Keukenhofi lilleaiad http://www.keukenhof.nl/en/. Amsterdamis on ka palju vaadata - muuseumid, kanalituurid ja kohvishopid.

Soovitan ka Portugali.Näiteks lennata Portosse ja tagasi Lissabonist. Ühiskondlik transport on väga hea ja suht soodsa hinnaga. Merre loomulikult ei saa. Infot saab leheküljelt:www.visitportugal.com. Mõlemad linnad võtavad juba mitu päeva. Nende linnade vahel on üksjagu huvitavaid paiku nagu Obidos, Coimbra, Fatma, Sintra jne. tuleb arvestada sellega, et ühene majutus maksab peaaegu samapalju kui kahene majutus. Kahekesi oleks lihtsalt soodsam.

tuleb arvestada sellega, et ühene majutus maksab peaaegu samapalju kui kahene majutus. Kahekesi oleks lihtsalt soodsam.
Jah, üheses/üksinda kaheses ööbimine on omajagu kallis, kuid sarnase reisi puhul soovitaks hostelitele ja ühisruumidele panustada, võidad hinnas ning oled teiste ränduritega ninapidi koos.

Mõtlesin kas siis airdnb kaudu võtta endale tuba või siis hostelisse minna. Ei välista ka seda, et esimesed 2 ööd airdnb kaudu, kus saaks siis hostilt ka nõu küsida linna kohta jne... ja edasi kuskile hostelisse seigelda. Igas linnas on veel üritused noortele välismaa tudengitele ja ränduritele couchsurfing kommuuni kaudu, kust saaksin uusi tutvusi ja selle kaudu ka uusi väljakutseid ja mõtteid.

Hetkel on mõttes Istanbul veel, kuna sinna läheb otselend ja väga odavalt saab sinna. Aga aega on veel uurida ja mõelda. Aitäh kõigile kes on senimaani vastanud siia teemasse, olen palju mõtteid saanud.

Istanbul on hea valik, eriti kui oled Aasia huviline. Nagu Tripp eespool mainis -- see on koht, kus Euroopa ja Aasia on aastatuhandete jooksul kokku saanud ja kokku sulanud. Ning lisaks on sul kasvõi sümboolselt võimalik Aasias jalg maha panna.
10 päeva on piisavalt pikk aeg, et soovi korral mõni lühike kiire suts Türgi muudesse piirkondadesse teha -- siseriiklik ühistransport on Türgis väga korralik ja üsna odav.

Iseendaga ja seljakotiga reisimine on üks parimaid viise kohtuda uute tuttavatega ja saada endaga paremaks sõbraks. Mine!

Olen ise reisimisel lähtunud üritustest, mis mulle huvi pakuvad. Kontsertid jne. Võid mõne lemmikartisti ära näha, kes siia sattumas ei ole.

Soovitan ööbida hostelis (tripadvisorist leiad iga linna parimad hostelid) ja väiksemas jagatud toas. Näiteks 4 voodiga toas.
Üsna odav. Kohtud teiste seljakotireisijatega. Lähete koos linna avastama. Kohesed sõbrad.

AirBnb on lihtsalt võimalus enda tühja korterit või tuba välja üürides raha teenida. Ära enamikelt hostidelt põhjalikke nõuandeid ja vastuseid korduma kippuvatele küsimustele oota. See on lihtsalt raha teenimise viis.

Hostelist saad rohkem olulist infot ja ilmselt kohtud mõnegi uue sõbraga.

Ühe ideena pakun välja ka Poola. 10 päeva jooksul jõuad kahes-kolmes linnas ära käia.

Või Iirimaa?

Mina soovitaksin jällegi Barcelonat. Ryanair lendab ju sinna otse Tallinnast (või on see ainult suviti!? igatahes tasub üle vaadata)

10 päevaks soovitan minna New Yorki. Piletid hetkel suht odavad ja tagasi tuled oluliselt avarama silmaringiga. Aga ükskõik millise valiku teed, edu ja avastamist igal juhul!

Nonii,

arvestades praeguseid uudiseid türgi kohta otsustasin seekord Portugali kasuks, tegin julge sammu ja ostsin lennupiletid Portugali, Portosse ära, enam taganemist pole. :)

  1. Aprill hommikul vara minek ja 14 tagasi. Mõtlesin et esimesed 3 ööd bronnin hosteli ära ja siis kohapeal vaatan edasi kuidas elu kulgeb, et kas Lissaboni või Portos mõnda teise piirkonda ja hostelisse.

Kõige raskem päev on siis 6. aprill, edasi läheb hüppeliselt kergemaks ja lõbusamaks.

Tule tsharteriga Hurghadasse. Odavalt saad praegu, ilm on kompu! Isegi hotelli võid võtta, saad kaks kokku lennukipileti hinna eest. Siis istu bussi ja sõida nt Kairosse, Aleksandriasse, luksorisse...

Vaata ainult et sind spiooniks ei peeta, kui pilte teed siis mida väiksem fotokas seda parem :) Kuid kohalikud on sõbralikud ja abivalmid, hätta ei peaks jääma. Hosteleid on igal pool alates 10-15-20 eurot öö.

Ja hetkel on turvalisem kui Türgis. Meil juba lõpes, neil alles algab.. :-O

Ohh, enne kirjuta siis loe, on ju? :D

Portugal on ka väga hea otsus, palju vahvam kui need lihvitud rikkamad euroriigid. Tiba jahe seal ehk veel, aga kui ilm pole põhiline, siis (y)
Tule talvepoole siis Egipti, siin on ka tore! :) Kui saad nädalareisi odavalt siis otse ja omadega kohale, edasi liigu ringi kuidas süda lustib.

Egiptuses juba 3 korda käinud. Snorgeldamine meeldib väga seal, paari aasta pärast ehk tagasi sinna, sest just Kairosse sealt loetelust pole kordagi jõudnud.

Porto on super! Ta vajabki rahulikku lähenemist ja tutvumist. Ühel päeval võid ülevaate saamiseks võtta sightseeingu bussi, siis edasi juba kulgeda rahulikult jalgsi ning avastada just ka erinevaid nurgataguseid. Portos kindlasti vinho verde ja portvein.. seal saad ka Lissaboni Belem linnaosast pärit ja kuulsat pastel de natat mekkida. .. mind juba kisub taas sinna ))