Langkawi vs Phu Quoc

Kumba saart eelistaksite?

Maandume Ho Chi Minhis ja tagasilend Kuala Lumpur, seega poleks auskoha pärast vahet. Siiani tehes väikeseid arvutusi kohalike lennupiletite, hotellide jne kohta, siis Phu Quoc tundub kallim variant, samas piltidel tundub ilusam. Eelkòige soovime oma 1 aastase lapsega rannapuhkust saarel ☺️

Tere,
Mina valiks Phu Quoci
Me ise ööbisime siin ja väga ok koht oli http://www.tripadvisor.com/9803677?m=19905
Keskusesse oli vist mingi 3km jalutada

Minu täiesti kindel valiks oleks Phu Quoc. Hinnatase minu nägemusel kaldub pigem Vietnami kasuks. Kui just mitte silmas pidada Langkawi maksuvaba alko-paradiisi, aga vaevalt lapse kõrvalt see huvi pakub.
Olenevalt hooajast võivad Langkawi randu kimbutada meduusid ja neid on minu arust rohkem, kui PQ-l.
Keskmises hinnaklassis julgeksin PQ-l soovitada http://thanhkieuresort.com/ - linn lähedal ja muud kohad oma transaga avastatavad.

Kahjuks AndresR soovitatud hotelli ma ei suutnud kuskilt selleks perioodiks leida, ju on läbimüüdud..

Aga dante leitud hotell leitud ja tundub tõesti väga mõnus.

Suur aitäh teile, tuleb siiski Phu Quocile minna, see tundub endale ka mõnusam :)

On teil ka kogemusi, kuidas Phu Quoclt Sihanoukville´le saada? Nii palju kui leidnud olen, siis ongi vist võimalus ainult paadiga mandrile ja sealt bussiga edasi? Aga tundub jälle jube pikk bussisõit, mida lapsega väga ette võtta ei tahaks.

Paadiga? Parem ikka lennukiga Phu Quocist Saigoni ja sealt edasi :)

Phu Quoc oli tõesti mõnus, kenad rannad, super maitsev toit ööturul. Mõnusalt elav aga samas rahulik saareke. Nädal läks seal täiesti märkamatult :)

Laev läheb 2x päevas Ha Tieni (7:30/12:30). Esimese laevaga minnes peaks ca 5ks õhtul koahle jõudma. Hind Sihanoukevilleini ca 15 euri (+viisa). Tee peale jääb ka Kep ja Kampot,

Mina jällegi nii kindlalt Phu Quoci Langkawile ei eelistaks. Hinnatase on mõlemas kohas sarnane.

Rannapuhkuseks ma võtaks pigem Langkawi, kuna sealsed rannad on mõnusamad - seal ei põletata prügi ja ei ole nii räpane. PQ-l on ilusaid randu, mis on ääristatud prügihunnikutega. Kui otsida, leiab PQ-l ka muidugi ilusaid puhtaid randu, aga need on asutusest eemal. See-eest PQ-l võib jällegi mõnes rannas leida sinisemat ja läbipaistvamat vett, kui Langkawil. Siiski minu kogemuse järgi on PQ fotodel see asi pisut ilusam kui tegelikkuses.

Randadest veel niipalju, et kui olla PQ-l Duong Dongi/Long Beachi kandis, siis seal rannariba on suht kitsas ja igal hotellil on oma sektor seal. Langkawil on laia liivaribaga suuremad rannad ja ei teki nii kitsast tunnet.

Langkawi on rohkem välja arendatud, Phu Quocil käis vähemalt märtsis selline kinnisvaraarendus, et pool saart oli ehitusplats. Lisaks on PQ-l palju prügi - kui hotellitsoonist väljud, siis kohati muud ei näegi. Ka meres ujus palju prahti ja see oli kurb.

Langkawil räägivad inimesed rohkem inglise keelt ja nende elatustase on oluliselt kõrgem. Langkawi liiklus on rahulikum lapsega liiklemiseks.

Toit - kindlalt Langkawi. PQ-i söögikohad jätsid kohati pettumuse ja kaaslasel õnnestus ka toidumürgitus saada. Loomulikult oli ka positiivseid kogemusi.

Kui rannapuhkus on teema, siis Langkawilt saab kergelt sõita Ko Lipe-le, mis küll asub Tais, aga sealsamas kohapeal saab dokumendid vormistada.

Kokkuvõttes: mõlemad saared on toredad ja kindlasti ei taha PQ-le liiga teha, kuid kui peaks uuesti minema, langeks kaalukauss minu puhul pigem pisut Langkawi poole.

Lapsega tundub parem koht Langkawil olevat. Ise eelistan PQi, kuid seal puhta rannani jõudmiseks oli vaja igapäev trippida tund aega rolleriga ja kogu saar on vist lapsega ringiliikumiseks liiga laiali. Me kasutasime iga päev rollerit ringiliikumiseks, Langkawil sai ilma ka hakkama. Long beach oli üsna räpane ja ei pakkunud nii palju silmailu :)

Langkawi on palju puhtam, hinnatasemelt sarnane, parema köögiga, ilusamate randadega, kõrgemate mägedega. Odav nn. alkoparadiis võrreldes muu Malaisiaga, PQ'ga võrreldes oli alkohol kallim. Veel sellel kevadel nägi PQ välja nagu üks suur räpane ehitusplats vaevalt, et seal midagi praeguseks muutunud on. Kui kavatsete ainult hotelli tsoonis puhata siis pole vahet aga kui tahate saarel ka ringi vaadata siis igal juhul Langkawi.

Olin juba täiesti kindel, et Phu Quocile minek, aga nüüd hoopis teised mõtted, kui lugeda järjest et seal jubedad rannad :O tahaks ikka rannapuhkust.. ei teagi mida teha. Aga kumb saar pigem rahulikum on? Kui mōelda, et Langkawi nö alkoparadiis, siis kujutan ette neid pidusid..

"Alkoparadiis" võib ka segadust tekitada, muus osas kasutaja 'sebin'-ga nõus. Langkawil näiteks Pantai Cenangi (üks põhiline turistide tsoon) peatänaval ei müüdud söögikohtades isegi õlut, usureeglid pidid kuidagi paika panema selle. Mujal muidugi ikka müüdi.

Mingeid läbusid mina Langkawil ei näinud ja seda toetas ka kiire googeldamine - ööklubisid jmt kohti, kus kõvem pidutsemine käiks, väga ei ole. Kes tahab, leiab kindlasti ka pidutsemiseks sobiva koha, kuid üldiselt on tegu väga rahuliku saarega.

Muide, see rahulikkus kehtib ka PQ kohta, ka seal oli peale kella 21-te suhteliselt vaikne ja suuremat pidutsemist ei näinud. Seal häiris pigem see suur ehituseteema, kui varahommikul juba tehnika käima pandi.

Phu Quoc , ainuke tõesti puhas rannariba on üsna keskuse lähedal lennujaama suunal kuni La Veranda hotellini . Sobiv hotellike nimega Seastar Resort ning broneerida saab ainult otse e-maili teel , viimati töötas phuquocseastar@yahoo.com
Ei tasu oodata kiiret vastust

Langkawil on palju Malaisia siseturismi. Alkoparadiis on ta peamiselt malaislaste jaoks, kes käivad seal vabalt joomas. Pigem siiski hotellis või õhtul oma seltskonnaga rannas.

Langkawil on peamine Cenang Beach - selle ülemises, lennujaamapoolses, otsas on rohkem asutusi, mis ka pärast südaööd avatud (restoranid, baarid), alumises otsas on juba kell 9-10 õhtul kõik pime ja kinni. Pigem on seal probleem selles, et kui söömine väga hilja peale jätta, siis on raske avatud kohta leida.

Langkawi on tsiviliseeritum ja puhtam. Lapsega ehk natukene mugavam ja hotelli saab ranna lähedale.

Kui rahakott kannatab välja resort-hotelli oma erarannaga, siis on eraldi teema, lähtu Tripadvisori arvustustest ja hinnast. Vahet pole, mis riigis või saarel selline koht paikneb.

Mõni mõte,mis mind kallutas, kallutaks PQ.poole.Aeg,nn.Kuuba sündroom.Ehk mida kiiremini PQ.külastada,seda arhailsemat saart näed,ennem kui ta muutub kummuli kukkunud Lasnamäeks.Toksi YouT.sisse nt.Bai Sao beach in PQ.see rand on saanud paar aastat ilusaima Vietnami ranna tiitli.Usun, et juba praegu on keegi sellele silma peale pannud.Kasuta hotelli või resordist ülevaate saamiseks YouT.abi,külastjate üles laetud videod on objektiivsemad.Kui vaatad Booki.või hotelli kodukat,idüll missugune,käterättidest luigepaar voodil,eksootilsed õied põrandat katmas,veepiiskadest pärlendav kokteiliklaas laual.Tegelikkuses on naaber krundil käsil vundamendi vaiade maasse tagumine,õhtuti keevitatakse üle tn.asuval objektil karkassi kokku ja naaber majas asub ööklubi-karaoke baar.Lgw.il sattusin olukorda,kus 4.30 hakkas valjuhääldist kostma ühele usule iseloomulikku häälematerjali.Sestap,võta lennujaamast driver ja mõtle väljendile,oma silm on kunn!Lapsega olles on hommikusöögiga öömaja mugavam.Natuke oponeeriks köögi ja keele kohalt.Vietnami köök on aastaid figureerinud maailma esi10es,ananassi viilu ja minibanaani oskavad nad kõik serveerida,ent,kui asi läheb tummisemaks siis on Vietnami köök.Aasia eripära,söö seal, kus sööb kohalik,sest valge tuleb,valge läheb,kohalik jääb!PQ.keskuses hea ööturg,kindlasti külastamist väärt,palju turiste,kuid ülejõe,paarsada m. paremale on kohalike söögikohad.Elav muss,superhea POsupp,isegi snakePO oli menüüs,bbq ribi meega jne.Ektreemsusi ei kohanud,ei koera,ei tibumuna-munatibu.Lgw.il tellides hommikusöögiks,inglise hommikusöögid,toodi lauda preakala 2praemunaga.Vahetasime hotelli.Keelest niipalju,et PQei saa avada isegi homestayd,kui ei oma keele tunnistust ja majutus asutusi igaaastaselt inspekteeritakse turismi ameti poolt.Veel soovitaks palavuse peletamiseks rohelist ja punast Saigoni ja söögi kõrvale roosat ja valget Dalati veine.Mõlemal korral olen teinud pimetesti Dalati veinidega,tulemus on olnud üllatavalt positiivne.Kui ei satu valgete aastavahetuse aegu,hiina uus aasta ajal ja islamiusulisse riiki usupühade aegu,igalpool leiad ilma booki. ja agodata majutuse,15-25 prossa odavamalt ,kui listil kirjas,muidugi kaubelda pead oskama.Kui panna võrreldavad saared Eesti konteksti,siis Lgwi.on Võsu-Haapsalu laadne,PQ.aga Pirita-Pärnu sarnane.Lõpetuseks,VEEL soovitaks PQ.i aga otsustate ju Teie!Ja muidugi edu!

Ei ole Langkawil käinud aga PQ on läbi rollerdatud.
Doha poolt välja toodud Bai Sao rannas mina ujuma ei läinud. Kanalisatsioon voolas otse merre ning meri oli prügi täis. PQ-il leidsin ühe ranna saare loodeosas, kus nägid rand ja meri puhtad välja. Aga eks see saare osa muutub ka kuna ehitustööd mis seal aasta tagasi toimusid olid ikka väga kolossaalsed. Vietnami probleem on selles, et kohalikke väga see prügimajandus ei huvita. Nägin oma silmaga kuidas laevalt visati lihtsalt kõik prügi merre. Eks see veits kurb ole, potensiaali PQ-s nagu oleks. Olen dohaga nõus, et samas tasuks enne "lasnamäeks" muutumist ehk ära käia :)