Lastega Lõuna -Ameerikasse

Plaan sel talvel omal käel minna mõnda L-Ameerika riiki omal käel 2-3 nädalat. Oleme samamoodi käinud mitmes Aasia riigis.  Lapsed 6, 13. Millist riiki seal soovitate ja kuhu kanti. Novembris loodan hea hinnaga lennupiletid saada, seal peaks kõik suuremad riigid olema viisavabad.

EI tule kuskilt asjalike nõuandeid. Tegelikult poleks midagi ka Kesk Ameerika soovituste vastu.

Lõuna-Ameerika pindala on 4x suurem kui Euroopa Liidul, seega valik on hiiglaslik ning mingit konkreetset soovitust seega ju keeruline anda. Põhimõtteliselt võib ükskõik millises riigis kuu aega ära sisustada. Ise soovitaks Kolumbiat, kus suhteliselt väikesel pindalal (vaid 2x Prantsusmaa) terve Lõuna-Ameerika kirevus koos.

Endal õnnestus Tšiilis ära käia ja see riik jättis võimsa ning väga hea mulje just oma loodusega (eriti Patagoonias).

Pigem siis Kesk-Ameerikast Costa Rica. Lihtne sissejuhatus Ladina Ameerikasse. Võib kombineerida koos Panamaga.Aga Ladina-Ameerika erineb oluliselt Aasiast, hind on ka kallim ning teenus selle võrra parem ei ole.

Selle lennuga jõuad sa Kuubast väga kaugele.

Jah vabandan. Aga milline on hea hind kesk Ameerikasse? 

Kindlasti tasuks jälgida poliitilist olukorda. Näiteks Tšiilis on olukord nii halb, et hetkel kindlasti välistada, rääkimata nt Venezuelast. Üldiselt ei ole hea mõte minna Lõuna-Ameerikasse last minute, sest vahemaad on suured ja kohalikud lennud on kallid, kui võtta vaid veidi ette.  Ei ole mõistlik. Ise plaanin hetkel Argentina reisi, ning piletid ostsin kevadel. Siselennud praeguseks kõik ostetud, aga oleks saanud nii palju soodsamalt kui oleks paar kuud varem veel ostnud. Isegi hotellid ja autorendid on paljudes kohtades välja müüdud. Kariibilmere piirkond jällegi on suht ok, nt eelmisel aastal olin novembri lõpus Guadeloupe saarel, kus on teha küllaltki palju, eriti kui lapsed on nii suured (ise olin aastasega), on palju matkaradu, loomaaiad, paaditripid jm (sarnaseid saari Kariibimeres jagub). Sinna on pidevalt praegu pakkumisi, ja soodsalt.  Boonusena on see, et tegu Euroopa Liiduga. Lõuna-Ameerika pakkumisi on pigem vähe ja harva. 

Ausalt öeldes on Argentiga ka praegu väga heitlik. Lõuna-Ameerikas on hetkel aktiivne rahutuste aeg

Kui sa kollektsioneerid riike, et kus käidud, siis muidugi mine. Aasias reisimine ei aita Lõuna-Ameerikas hakkama saada. Nagu keegi siin ütles - rohkem raha ei taga paremat reisi. Hispaania keel on vajalik, hola!

Ise olen sealkandis reisinud vaid 2 asjalikku täiskasvanut ja hispaania keel suus, seega ei oska laste koha pealt suurt miskit kaasa rääkida. :)1 reis oli kuu aega algusega Rio de Janerost (Brasiilia - Paraguai - Argentiina) lôpuga Buenos Aireses. Teisel aastal algus Limast (Peruu- Ecuador) lôpuga Quitos. Kohapeal liikumine ööbussidega, mis on soodsad ja väga mugavad ning turvalised. Kui kogu puhkust just suurlinnades veeta ei taha, siis on rahulik ja turvaline, hinnad ka head. Lastega liikumiseks on mitu maad vast ikkagi palju, arvan mina. Teine, lihtsam variant, mida soovitada vôin, oleks hoopis Mehhiko Kariibimere poolne ala ja Belize. Vahemaad lühemad, hinnad head ja Belize inglisekeelne riik. Nendes riikides olen ise käinud lausa 2 korda. 

Mina olen lastega (tollal 4 ja 9) käinud Ladina-Ameerikas korra, pooleteise aasta eest Mehhikos, Acapulcos. Kliima ja looduse mõttes imeilus aga kuritegevusstatistika kohutav, samas kui olla valvega hotellikompleksis ja ringikäimisel piirduda päevase ajaga, siis ei midagi üle mõistuse hullu. Sellegipoolest esimese korrana ei soovita, võib paranoia tekitada :)  Kindlasti on Mehhiko Yucatani poolsaar esimeseks korraks lastega hea variant, arenenud infrastruktuur ja tegevusi lastele piisavalt. Veel Panama ja Costa Rica. Kolumbiat julgeks ka soovitada. Rohkem lõuna poole jäävad riigid jätaks esialgu välja ja seda mitmel põhjusel - pikemad ja kallimad lennud, suured vahemaad, ebastabiilne poliitiline olukord. Mis hindadesse puutub, siis alles paar päeva tagasi oli siinsamas foorumis lennupakkumiste rubriigis Cancuni pileteid alla 400€. Igati tipp-topp variant ju! Varasematel aastatel on ka Costa Ricasse ja Panamasse sama hinnaklassi pakkumisi olnud. Lõu7na-Ameerikasse on juba raskem alla 600-700€ midagi leida.  

Lastega on kindla peale minek, kas Cancun Mehhikos või Costa Rica. Mehhiko on taskukohasem , samas Costa Rica üks turvalisemaid sealseid maid. Mõlemas saad ka inglise keelega hakkama. Panama lastega ei ole ehk kõige huvitavam riik, aga huvitav kant ikkagi. 

Meil on sellel talvel ees Costa Rica reis, kaks nädalat ja viies erinevas kohas peatume, rendime auto. Kaks täiskasvanut ja kaks eelteismelist last. Valisime Costa Rica just sellepärast, et tundub sealse piirkonna riikidest turvaliseim, aga samas vaadata ja teha on palju. Samuti pole väga suur riik, nii et üle kolme tunni sõitu korraga meil plaanis pole. Hinnatasemelt tundub kindlasti kõrgem kui Aasia.