Lihavõtte pühade ajal reisimine Euroopas

Tere Sooviks teada, kas on üldse mõtet planeerida reisi pühade ajal. Maltal oli kord väga huvitav, nägime esimest korda katoliku kiriku manifestatsiooni linnas. Aga muu oli kõik enam-vähem suletud. Aga kuidas on vähemusklikes maades? Näiteks Taanis?

Vot Taanis pole käinud. Aga olen kahel korral Lihavõtete ajal reisinud. Üks oli vast London ja teine Minsk (ei olnud õigeusu omad, seega Euroopa ajal). Ja mida ma tähele panin, oli see, et me siin Eestis pole ainsad, kes reede vabaks saavad, mõned saavad ka esmaspäeva, seega ei täheldanud see kinniseid turismiobjekte, kuid tohutult suuri rahvamasse, kes kõik tahtsid reisida.

0
0

Taanis on lihavõtted suur püha ja kohalikkel puhkusenädal. Enamused asutused on kinni.

0
0

Enamikes riikides on tegemist pika nädalavahetusega ja korraliku pika riikliku pühaga.

Turismis on tegemist suurema rahvaste rändamisega. Paljud võtavad veel lisaks puhkusepäevi ja teevad terve 1,5 nädalat vabaks. Teised kasutavad täiega 4-5 vaba päeva reisimiseks jne. Seega on üldiselt ka vaatamisväärsused pea kõikjal avatud. Poed jm selline sõltub kohalikest tavadest. Kui pühapäeviti on poed suletud, siis on nad seda ka enamasti riiklikel pühadel. Majutuse hinnad on loomulikult ka oluliselt kõrgemad kui muidu sellisel külmemal ajal.

Usutraditsiionide jälgimiseks on katoliku riigid kindlasti ägedamad. Väga kindlalt on Euroopas kümneid kohti, kus toimub midagi üsnagi erilist, mida on seal tehtud aastasadu.

1
0

Mõni aasta tagasi reisime lihavõttepühade ajal ümber Läänemere ja läbisime Läti-Leedu-Poola-Saksamaa-Taani-Rootsi. Poola jõudsimegi pühadeks. 

Poola on sügavalt usklik regioon ja seetõttu on lihavõttepühad seal ühed tähtsamad. Easter Sunday ja Monday kõige tähtsamad, mil paljud asutused ja poed on suletud. Tänavatel märkasime inimesi, kellel käes munadega korvikesed ja keeksilaadseid koogid, millega käiakse kirikus toidule õnnistust palumas. Easter Sunday riietuvad inimesed pidulikult, käivad toidukorvikestega kirikus, värvivad mune ja katavad piduliku laua. 

Kämpingus, kus peatusime, katsid kohalikud turistid ka oma matkaautode kõrvale pidulikud lauad ja tähistasid pühasid suursuguselt.

Enamus poode ja asutusi oli suletud, aga ilmselt mitte kõik, sest meie külastasime sel päeval  teemaparki Kaszubski Miniature Park. Nii et tasub eelnevalt uurida lahtiolekuaegade kohta. 

Meie reisi kohta saab lugeda pikemalt siit postitusest https://www.moover.ee/perereis-matkaautoga-euroopasse-aprillis-2019/

Aprill on meie lemmikaeg lõuna poole sõitmiseks, sest kui meil siin Eestis võib veel aprillis lund sadada, siis seal on tavaliselt juba ilm üsna kevadine - sõe ja päikseline. Mõnus kevade tervituse reis! ☀️

2
0

Õnnestus ühel sellisel ajal viibida Kölni kandis. Minu jaoks olid need 4 "pausipäeva" palju, sest elu jäi seal nagu täiesti seisma. Inimesed jah reisisid, käisid külas sugulastel ja tuttavatel, sõid ja jõid need päevad. 

Põhjamaades ja terves Lääne-Euroopas on nende pühade ajal 4 päeva, reedest teisipäevani, praktiliselt kõik asutused kinni, loomulikult ka igasugused supermarketid ja paljud lõbustusasutused, väikestest äridest-kohvikutest rääkimata. Praktiliselt kõik puhkavad need 4 päeva kollektiivselt, ikkagi riiklikud pühad.

0
0

Reisi Kreekasse, sest seal on lihavõtted nädalase nihkega. Meie lihavõtete ajal seal tavaline soe kevadine nädal, 15-20 kraadi sooja.

1
0

Kreeka on muidugi hea pakkumine tõesti. Ei tulnud ise küll selle peale, et õigeusu kirikutel kõigil pühad hiljem, minu arusaam oli, et see käib Vene õigeusu kirikute kohta. 

Aegeani otselend ka Kreekasse, aga pole soodsaid pileteid eriti.

Muu uskliku maailma kohta huvitas just muuseumide info, sest vabaõhu turismiobjektid on ikka ligipääsetavad kui just turistide horde ei ole.

0
0

Tere,

sama siin...pikk ndl - võiks ju väikse reisi ette võtta...Meie lähme Milanosse jalkamängu vaatama... :)

1
0

Lisaks siia juurde ka muud Euroopa ortodoksi maad: Küpros, Bulgaaria, Serbia, Makedoonia, Rumeenia jne. Kõige lihtsam on vaadata mõnd käesoleva aasta Euroopa eri riikide pühade kalendrit, nt kaubavedusid korraldava DB Schenkeri kalender, kus ilusasti näha, millistes riikides ja millal on pühad: https://www.dbschenker.com/resource/blob/578368/e6476611d712754ca0fd3a2ea49fb480/public-holidays-in-european-countries-2019-data.pdf 

Reegel on et pühad = vabad päevad = inimesed sõidavad ringi = hotellid kallid = lennupiletid kallid.

1
0

Poola näitel. Piletid Riiast Varssavisse ja tagasi olid veel paar nädalat tagasi 4€ nägu. Meie, ateistide puhul, tähendavad "pühad" vaid vaba reedet. Lendame neljapäeval, tagasi pühapäeval, et esmaspäeval "ristiinimese" kombel taas tööpostil olla. Hotelliks juba klassikaline Hilton, mis Varssavis on täiesti talutava hinnaga kui nende kliendiprogrammidega veidi mängida. Hind oli isegi soodsam, kui eelmisel korral. Arvestades, et hinnas on tugev hommikusöök, õhtune executive lounge koos 3-käigulise snäki ja tasuta alkoholiga (ja rannahooaeg on kohe saabumas), piisaks ka täiesti hotelli pakutavast ja tema minibaarist. SPA lubati ka lahti hoida.
Pühadest - saan aru, et reede on veel üsna tavaline päev, laupäev hakkab vaikselt muutuma ja hulluks läheb asi pühapäeval ning esmaspäeval, kui usuvabam rahvas niikuinii koju peab sammud seadma. Shoppamisest puudust ei tunne ja jalutada ning usuhullust vaadata kannatab meelelahutuseks küll. Baaride osas uurisin foorumeid ja üks huvitav soovitus, mille leidsin, oli panustada stripiklubile. Maksad ca 50€ suuruse sissepääsutasu, mis sisaldab "all you can drink" alkoholi ja mölla hommikuni, kui isu on.

#Tuleb välja, et Poola stripikatest tuleb suure kaarega mööda käia, kui just korgijoogi ja tühja konto fänn ei ole.

2
0

Üks hea lähedane sihtkoht, kuhu lihavõtete ajal minna, on Istanbul. Seal on sellel ajal lihtsalt üks tavaline nädalavahetus, lisaks kevad ja mõnusalt soe.

0
0

Natuke erineb tavalisest nädalavahetusest, kuna aprilli lõpuni kestab ramadan.

2
0

Istanbul on tore mõte, Euroopast küll väljas , aga lihavõtteid ei pea. Aga  mõtlesin kohe ka  ramadani peale. Aga suurlinnas millised kitsendused ja piirangudon, kas on ka turistile tuntavaid?. kaubitseda nad ikka tahavad ju. Muidugi kui kaupmees päev otsa süüa ei tohi, siis ta on uimane ja pole nii energiline. Ongi äkki rahulikum :)

Aga tundub, et reisi planeerimisega veidi hiljaks jäänud, piletid on nüüdseks juba kallid .

0
0

proovi azair.eu (annab küll serdi vea tõttu turvahoiatuse, aga sellest saab üle). Pane alguspunktiks TLL +RIX ja sihtkohaks Anywhere[XXX], lisa omad kriteeriumid.

Just vaatasin, täna saaks lennata umbes 20 sihtkohta alla 20€ nägu.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased