LOT Airlines

Tervist! Kuidas on kogemused LOT'i pikamaa lendudega USA'sse? Lugesin inglise keelseid arvustusi ning paljud ei olnud rahul ning kõva kriitikat anti just hilinemiste ja ära jätmiste kohta. 

Kuidas teil kogemused?

Palun, viimase paari kuu statistika on siin (WAW-JFK) ja siin (JFK-WAW) ja siin (WAW-LAX). Otsi enda lennu numbri järgi.

Kas sa ei tea siis mida LOT tähendab?  Late or Tommorow

Kusjuures, LOT on küll "Later or Tomorrow", kuid lennates viimase aasta jooksul pea iga nädal - iga teine nädal ca 2x LOTiga, pole mul ükski lend hilinenud. Kohati isegi nagu võiks juba hilinemishüvitist saada, aga no võta näpust.

Lendsin hiljuti, kui mu mälu mind ei peta, esimest korda LOTiga ja tagasilennul tuli kohe late ja tomorrow korraga ära ;) aga ikka nii napikas, et 8 minutit jäi kompensatsioonist puudu.

Lendan LOT'ga u 6-8 korda aastas Singapur - Varssavi liinil (11,5h), siiani ei ole ükski lend üle 15min hilinenud ning pole olnud põhjust ka teeninduse kvaliteedi üle nuriseda. Viimane pikk lend oli just mõni päev tagasi.

Kes teab,kas LOT-iga lennates pikamaa lendudel tasuta alkot pakutakse?

Kuu aja eest Varssavist Delhisse ja tagasi lennates pakuti nii rohkem kui vähem kanget. Mis oli muidugi viga, neid ülemeelikuid hindupoisse andis stjuardessidel ikka mitu tundi taltsutada, sealmaal ju napsi eriti ei võeta

:D

Natukene naljakas ka... 

Põhiline küsimus/mure eesoleva reisiga:

Kas tasuta alkoholi saab? 

:D

Saad küll, ära muretse. 

Õlu ja vein (nii valge kui ka punane) täitsa olemas...

Kui hing on ikka ärevil et kas napsu ikka saab, siis võib Varssavi taxfreest paar pullot kaasa rebida ja vaikselt istme all topsi täita. Varssavi valik oli korralik, ühes poes oli isegi Liviko erilett, kus tippkohal troonis liitrine Lauaviin :D

Liitrine lausa? Jätkuvalt oma klassi turvalisim.

Nii ms arvasin ka ,et alko teema mõningaid erutab. Ha-ha

Õnneks see ei ole minu reisil murekoht. Lihtsalt tahtsin teada. Hea,et ka küsimusele vastuse sain.

Päikest mulle ja teile ka.

Pole absoluutselt kursis, kas oma alko pardal tarbimine on OK või on see mingil põhjusel keelatud. Kes teab, võib kirjutada. Oleme korra niimoodi TAX freest jooki ostnud, sest seda marki ilmselt pardal ei pakuta.

Minu teada on see keelatud kõigil firmadel. Kirjas igasugu tingimustes, sisekorra eeskirjades vms. Muidu läheks mõnel lennul kiirelt asi käest ära.

Kui juttu on tax-free kaupluse alkoholist siis eeskirjade vastane on juba tax-free pakendi avamine enne lõpp sihtkohta, tarbimisest rääkimata.

Ma tahaks küll teada, kus on need eeskirjad ja see punkt, mis keelab tax-freest ostetud kauba pakendi avamise enne sihtkohta. Ja ka see, millistes eeskirjades on öeldud, et lennukis ei tohi oma alkoholi tarbida.

Olen korduvalt ostnud tax-freest ja lasknud väikese pudeli eraldi kotti panna, just selle mõttega, et ei peaks lennukis ostma (või ei ole seal nagunii seda marki, mida ma tahaks) ja saaks kiirelt magama. Tax-frees on ilmselt taibatud, et see väike läheb tarbimiseks ja on ka mitu kprda öeldud, et "kui sa selle pakendi lahti teed, ei pääse sa enam jätkulennule minnes turvakontrollist edasi ja pead selle ära andma". Kordagi ei ole öeldud, et seda ei tohi "avada enne sihtkohta" või tarbida lennujaamas või lennukis. Ka ei ole ma tax-frees märganud selliseid eeskirju, ega andnud kuskile nõustumist nende eeskirjadega.

Vaatasin ka oma lennupileteid ja ei näe ka seal kuskil tingimustes kirjas, et lennukis ei tohiks oma alkohoolset jooki tarbida. Pigem on lennujaama oma eeskirjades kirjas, et purjus inimest ei lubata lennule ja lennukis pead sa arvestama teiste ja alluma lennusaatjate korraldustele. Eks seda jah kontrollitakse, et pardal peoks ei lähe ja et inimesed normaalselt käituks. See kui sa enne magamajäämist kohvi kõrvale väikse konjaki teed, ei ole küll veel lennusaatja poolt mulle märkust põhjustanud.

Näiteks

Lufthansa - https://www.lufthansa.com/ee/en/business-terms-and-conditions-1

Alcoholic beverages
11.4. The consumption of private stock alcoholic drinks is not permitted on board.

AirBaltic - https://www.airbaltic.com/et/reisijate-ja-pagasiveo-tingimused

11.5. Meie lennukite pardal on alkoholi tarvitamine keelatud, v.a juhul, kui see on lennu ajal meie käest ostetud ja ostu tõenduseks on olemas tšekk. Kui te rikute seda nõuet ja tarbite alkoholi, mis kuulub teile või kellelegi teisele ja mis pole lennu ajal meie käest ostetud (edaspidi: keelatud alkoholi tarbimine), on meil õigus paluda teil lõpetada keelatud alkoholi tarbimine ning kui te eirate meie noomitust ja jätkate keelatud alkoholi tarbimist, on meil õigus võtta lennu kestuse ajaks teie käest ära kõnealust alkoholi sisaldav anum, et takistada teil keelatud alkoholi tarbimist. Teil on õigus saada alkoholi sisaldav anum tagasi lennu lõpus. Kui alkohol on pakendis, mida pole võimalik sulgeda, et vältida lennuki õhkutõusmisel ja maandumisel ning lennu ajal alkoholi mahaloksumist, on meil õigus alkohol ära valada, ilma et kannaksime selle eest vastutust või tuleks hüvitada sellest tulenev kahju. Kui tarbite meie lennuki pardal keelatud alkoholi, tuleb teil maksta trahvi 100 eurot ja võime edaspidi teie vedamisest keelduda.

Ryanair - https://www.ryanair.com/ee/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions

6.9 You must not carry hot drinks aboard the aircraft or consume your own alcohol on board.

Need on need samad tingimused, millega nõustud piletit ostes. Internetis vastavat linnukest tehes jne.

Osadel firmadel on selle kohta eraldi tingimused. St üldlepingus on mainitud, et alkoholi tarbimise kohta saad lisainfot lennufirmast vms. Mõnel on need lisatingimused kusagil internetis väljas. Teistel saad vajadusel lasta paberil näidata.

Lisaks reguleerivad seda osades riikides ka riiklikud seadused, määrused vm. Antud riigis registreeritud lennukis peaksid õhus olles vist kehtima riigi seadused ja määrused.

On jah keelatud, tavaliselt on ka pardaajakirjades vastav märge olemas. Ning täitsa põhjusega. Delhi lennul läkski paar rida eespool istunud hindupoistel asi käest ära, kulistasid nii pardapoe pakutavat kui ka kaasaostetut ja siis hakkasid lärmama nii et stjuardessid ähvardasid lausa hädamaandumisega. Pinge kasvas, siis aga istus põhipahalane maha ja jäi ca 20 sekundiga magama nagu nott. Ning seda kuni mahaminekuni, igatahes kui meie lennukist välja läksime, siis ei olnud kaks kaasasolnud sõpra suutnud tema silmi veel lahti saada. 
Üldiselt aga LOTi üle ei pea kurtma, kaarik käib mitu korda mööda ja pakutakse nii rohkem kui vähem kangeid jooke.

Eks lennukis alko tarbimine ole keelatud nagu USAs tänaval. Vala lennujaamas ümber või sega colapudelisse koks valmis ning võid rahulikult tarbida, pole vaja oma rummi või muu pudeliga teiste ees vehkida. Või hoia läbipaistmatus kotis äärmisel juhul. Kui ise väljakutsuvalt ei käitu ja nina täis ei tõmba, pole probleemi.

Ma lähtusingi loogikast, et ilmselt on keelatud. On inimesi, kes ennast ei kontrolli, joovad täis ja on agressiivsed ning ilmselt tänu sellele kontingendile on joogi valamine jäetud stjuardessi otsustada. Paljude asjadega on nii, et formaalselt on keelatud aga kui sa jääd mõistlikkuse piiridesse, siis midagi ei juhtu. Loomulikult ei eputanud ma selle alkoga otse stjuardessi nina all. Pardal pakutava alko valik on rohkem kui kesine ja tavaliselt pole seal midagi sellist, mis mulle meeldiks. Ilmselt kasutan ka edaspidi seda poest ostmise varianti.

 Olen ise mitmel korral näinud lällavaid reisijaid ja see tegelikult on väga häiriv. Ühel Helsingi lennul muutus suht tuntud ettevõtte juht väga ülbeks, kui kaasreisijad palusid tal oma raha ja saavutustega mitte nii valjuhäälselt kiidelda. Sai siis kuulda, kuidas ta pärast asjad paika paneb ja mis koledad asjad juhtuma hakkavad.

Tax-free poes ei pakendata alati su alkot kilekotti. Pardakaardilt nad näevad, kuhu lendad. Minult küsiti Frankfurdis, kas Tallinn on sihtkoht. Oli. Pudel rändas seljakotti. Tallinnast minnes sama lugu, ei mingit kilekotti. Võtsin kingituseks kaasa mitu pudelit Vana-Tallinna Glögi. Ma pole kunagi viitsinud alkot koju osta enne ümberistumist. Ikka viimases lennujaamas vaatan, kas on midagi mõistlikku.