LOT lastakse pankrotti?

Arvestades viimaseid uudiseid

https://trip.ee/uudised/kas-lot-valmistub-kontrollitud-pankrotiks

ja seda, et ei tea kedagi, kes oleks sentigi LOTilt tühistatud lendude eest tagasi saanud, on LOT siin teenimatult vähe tähelepanu saanud. 

Kas leidub kedagi, kes on LOTilt midagigi tagasi saanud? 

Kas neilt otse, reisibüroo kaudu, chargebacki tehes või mõne juriidilise firma teenust kasutades?

Endal on lennud tühistatud nii märtsis, aprillis kui mais ja siiamaani pole midagi tagastatud. Lisaks on veel mitmeid pileteid ette broneeritud mis ilmselt siis ka tühistatakse kui neil on plaan hoopis uus firma sarnase nime all luua.

Lugedes välismaa foorumeid, siis inimesed on väga tigedad nende peale. 

Kui Poola valitsus tõesti plaanib kõik kohustused nii nahaalselt üle lasta ja lihtsalt uue identse firma luua, siis põhimõtteliselt nendega enam lendama ei hakka. Ennem maksan rohkem ja lendan jätkulendudega, aga Poola valitsust sponsoreerima pole nõus. 

Kui koroonakartuses kõik riigid oma piire sulgema hakkasid ja eestlastel isegi transiiti läbi Poola koju ei lastud teha (samas teised riigid näitasid välja empaatiat ja lubasid seda), näidati juba enda suhtumist meie suunas. Selliseid tegelasi ei saa enam usaldada.

Normaalne ju. Poola on suurriik enda arust ja nad on kogu aeg k-nud meie peale igas asjas.

Saime raha tagasi epideemia ajal lennu osas, mis jäi ära enne koroona algust (märtsi esimene nädal). Mis ei kuulu siis nö epideemiast/riikide piirangutest tingitud ära jäämisele vaid enne seda aega toimunud "tavalise" ära jäämise alla (mis LOT-l oli üsna tavapärane).

Kaks kuud tagasi tühistatud lend, tagasi pole midagi saanud.

Lend tühitatud kuu tagasi. Ei ole saanud refundi ega ka voucherit. Suhelnud olen meiliteel ja messengeris.

Sain tasuta lennud ümber tõsta septembri lõppu. Eks näis mis edasi saab

Mul ka 2 kuud tagasi lend tühistatud, läksin kohe panga kaudu MyTrip-le kallale, kes siis LOT-i vahendas. 2 kuud sellest hetkest, kui välispanka vaidlustus läks saab täis juuli keskel, eks näha ole kas saavad läbi chargeback-i raha külmutada. Iseeensest külmutaksid ju vahendajal, kui miskit veel külmutada on. VISA reeglite kohaselt kuulub summa tagastamisele, kui teenus jääb osutamata.

Ma helistasin täna LOTi, sealt öeldi, et mu tagastustaotlused on kinnitatud ja ootavad tagastust aga kuna raha tagasi makstakse, ei tea, et peab lihtsalt olema kannatlik ja ootama. 

Küsisin ka pankroti kuulujuttude kohta ja selle peale vastati, et nemad on ka neid ajalehest lugenud, aga mingit informatsiooni neile jagatud pole, seega ei oska neid kinnitada ega ümber lükata. Ei tea kas juttudel on tõepõhja all või mitte. 

Samas kinnitati, et alates juulist hakkavad rahvusvahelised lennud pihta. Valitsuselt oli mingi heakskiit tulnud ja nüüd saavad nad lendama hakata.

Meie läksime vahetult enne pandeemia välja kuulutamist Malaysiasse. Sinna saime, aga tagasi ei saanud. Ostsime uued lennud, et koju saada. Ühe otsa raha tagastuse taotlus tehtud märtsi keskel ja messengeris tšattisin, et millal raha tagastatskse. Sama ümmargune vastus, tagastus on kinnitatud, aga ei tea millal reaalselt toimub. Kõik käivat järjekorras, kes ees see mees, ehk  siis kes ennem taotluse esitas saab ka esimeses järjekorras raha tagasi jne... kas see nii ka on ei tea...

Mul pidid lennud toimuma aprilli alguses. Proovisin kahe kuu jooksul LOT-ilt erinevaid kanaleid pidi raha tagasi saada, aga kasu sellest polnud. Kirju lihtsalt ignoreeriti ning telefonitsi ei osatud öelda, millal refund võiks toimuda.

Pöördusin seega Paypali poole ja sain nende kaudu raha tagasi.

Soovitaks teistelgi uurida, mis variandid on makse vaidlustamiseks, selmet oodata LOT-i järel. Visa ja Mastercard võimaldavad ka kliendil raha tagasi nõuda. (Seal on küll konkreetsed reeglid, mis puhul seda teha saab nii, et peate süvenema ja kogu fineprint'i läbi lugema.)

Meil on pere peale üle 600 eur LOT-i vouchereid, millega me lootsime lennata nüüd juuni lõpu poole, aga no kui algselt nad plaanisid avada rahvusvahelised lennud 14. juunil, siis sellest sai 19. juuni ja nüüd on see 30. juuni mis juba enam meie puhkuseplaanidega üldse ei sobi. Kuidagi väga kahtlane tundub see. Me oleme õnnega koos, et meie 2. märtsil Tallinnast Miamisse tühistatud lennu eest me reaalselt saime oma 600 eur per inimene kompensatsiooni rahas tagasi pangaarvele mõned nädalad tagasi.

Tundub, et nüüd messengerist täiesti vaikus... 11.06 kirjutasin ja ei mingit vastust, kuigi eelnevalt vastasid suht kiiresti. Kuidas teistel?

LOT taasalustab osa rahvusvahelisi lende 1 juulist, kuid Tallinnat sihtkohtade hulgas ei ole.

Vôimalik, et satume järgmisesse gruppi 15.07.

Täna on alates 15.07. LO lennud TLL algusega ostetavad, kuid vôib vast lahjemat mürki vôtta, et vähemalt enamus neist ei toimu, hea kui 1 päevane lend senise 4 asemel jääb.

Veel täna, kell 20 ostsin pileti Tallinn-Warssav-Krakow lennule mis peaks toimuma 05.07.2020. Umbes 30 minutit hiljem tuli e-mail, et lennud on tühistatud. Õnneks tegin maksed läbi paypali, äkki õnnestub läbi selle isegi raha tagasi saada :)

See raha läks juba kellelegi, kes märtsis avalduse tegi ja siiamaani oodanud on - kuskilt see tagasimaksete raha peab ju tulema :)

Just tuli e-kiri LOT-ist:

I contact you about reservation  ******.

I kindly inform you that your flights are cancelled and tickets were never purchased. Due to that fact the only option is to get the refund. To process with refund please fill the form:  https://apps.lot.com/form/zmiana-zwrot .

I am sorry for inconveniences caused. 

We kindly ask you to keep all previous messages. Maintaining correspondence history will help us accelerate our processing of your case.

Best regards

Julita Sobczak

LOT Polish Airlines

Kahjuks ei saa ma refundi alustada kuna mul pole "ticket" numbrit. Samuti oli mul ostetud edasi pilet Krakowist teise lennufirmaga mis nüüd tänu LOT-i lollusele raisku läheb :(

"Vôimalik, et satume järgmisesse gruppi 15.07."

Umbe hää. Hiljemalt 25.07 peaks hostelworldi kaudu Ungari hostelisse broneeringu tegema, et raha võimalusel tagasi saaks.

 LOT paneb ikka täiega siga, nad oleksid pidanud kohe raha tagasi kandma  kui pileteid väljagi ei kirjutatud.

Kui see info juba läbi käinud ei ole, siis "Alates 1.juunist Nordica enam LOT'ile klienditeenindust ei paku, leping on lõpetatud. "

LOT-iga on asi päris kentsakas. Igasuguste ministrite sõnul on jutud võimalikust pankrotist ülereageerimine, samal ajal seda ei välistata ja mis põhiline, mitte keegi tippametnikest ei suuda isegi natuke ära põhjendada, miks registreeriti täpselt samasuguse nimega uus firma. Põhjendused on umbes sellised, et "ma pole tegevjuhtimise juures ja kõike ei tea". Occami habemenoa printsiibil ütleks, et kõige lihtsam seletus vast ongi kõige tõepärasem.

Augusti Tallinn-Poola ja Poola-Tallinn lend tühistatud – tuli praegu mailile teade. Kuidas ma jätkulendudele (Poola-Budapest; Budapest-Poola) nende arust nüüd jõudma peaksin, need muutusid ju automaatselt liigseteks.