Lühike autoreis lastega Leetu (sihtkohaks Klaipeda ja Nida)

Tere,

Minek paari nädala pärast autoga läbi Pärnu ja läbi Läti Leetu. Reis umbes 4-5 ööd pikk, eesmärgiks oleks 2 ööd olla kuskil Palanga või Nida kandis ja kohapeal veidi rahulikumalt aega veeta. Sinnasõites aga võiks ka olla midagi vahepeal toredat vaadata ning ühe öö võiks majutuda Lätis, et päris autoistme maitse suhu ei tuleks.

Kas on soovitusi - kus tee peal käia mingis teemapargis või muidu kaunis kohas, mis ka lastele vahva oleks? Ja kui keegi oskab soovitada ilusaid majutusi (ujumisvõimalus on puhas boonus), siis kuulaks huviga. 

Esimese guugelduse tulemusena vaatasin, et võiks esimese öö olla äkki kuskil Jurmala piirkonnas (või on see turistide lõks ja ülerahvastatud?), teisel päeval võiks käia vahepeal Tervete looduspargis ning teise päeva õhtuks jõuda kohale (aga kus seal Nida lähedal hea ööbida oleks? Teab keegi?). Me suuri rahvamasse ei armasta, võiks veidi kisast-kärast kaugemale magama sõita.

Riia lähedal on järve ääres selline koht - https://www.baltvilla.lv Päris suur õueala mänguväljakuga, rand. Kindlasti rahulikum kui Jurmalas. Tõenäoliselt ka odavam sama taseme eest. Ja järv on kindlasti soojem kui meri.

Kuna Palangas tundus hinna ja kvaliteedi suhe olevat sama totaalselt paigast ära kui teistes Baltikumi rannalinnades, siis sai elamine võetud Klaipeda vanalinna. Saab Nida praamile kiiremini kohale ja Klaipedast põhjas on järjest mitu parklatega rahulikku randa.

Järgmine nädal testib ära, kas plaanitu vastas ootustele.

2
0

Ventspils on paras peatuspaik üheks päevaks enne Palangat.

Teekond pikeneb küll 100 kilomeetrit aga linn on seda väärt.

2
0

Käisin just 8 päevasel Leedu relax puhkusel. Kohti soovitada ei oska, eesmärgid olid teised, küll aga arvan, et 4-5 öö puhul teha 2 ööd vahepeatusi, mitte praktiline. Sõitke esimeseks õhtuks Palangale, see jõukohane. Riia ümbersõit on vahel veniv ja enne Palangat ka küla külas kinni. Muide, neljapäeval oli Palangas vesi vaid 14 kraadi.

Tagasiteel võib siis Jurmala vms peatuse teha, kui lapsed reisist väsinumad kui minnes.

1
0

Käidud just Läti trip,üllatuseks oli Riia auto muuseum

http://www.motormuzejs.lv/index.php/ee/

(ilmselt on seal rohkem uudistamist mees sool)Jurmala on ikka oma vanas headuses,ainult rahvast hõredalt mis oligi parem.

1
1

Soovitaks ka Ventspilsi. Ilus linn ja väga suured laste mängupargid.  Suurim oli Ventspils Bernu Pilsetina (Laste linn) TASUTA! Meil Eestis selliseid mänguparke minu arust küll vastu panna pole. Külastasime paar aastat tagasi. Meel läks kohe kurvaks, et meil midagi sellist vastu pole panna.

1
0

Lastega reisides sõidaks otse Ventspilsi ja jääks sinna vähemalt paariks ööks. Tallinn-Ventspils ~500 km, sõiduaeg umbes 7 tundi, kuid vaatamist ja tegemist on Ventspilsis kordades enam kui Jurmalas või Palangas.   https://www.latvia.travel/et/city/ventspils-8 : Iga-aastane merefestival juulikuu teisel nädalal on samuti populaarne ja täidab Ostas Iela promenaadi muusikaga. Aktiivsed külastajad saavad proovida kätt lillekompositsioonide loomises ja paadisõlmede tegemises.

4
0

Palangas ööbimiseks soovitan täitsa sellist kohta http://www.hbh.lt/en/hbh-palanga/, ühteist Lastel seal teha, kohe kõrval väli veepark http://www.hbh.lt/en/amusement-park-boom-park/. Palanga kesklinna sealt ca 10 km, kuhu soovikorral õhtul autoga minna pole teab mis pikk maa, samuti võimalus minna taksoga mis vägagi soodne seal.

2
0

Ei tea, millises eas lapsed on,kuid arvan,et Nida jääb lastele igavaks ja teile liialt kalliks. Te,kui vanemad inimesed oskate Nida ilu hinnata-lapsed kindlasti veel mitte.Soovitan kaks päeva Palangas ja kaks päeva Druskininkais. Mõlemad kohad lausa super lastega puhkuseks. Druskininkais ka Baltimaade suurim veepark.

2
0

Hmm. kui lapsed armastavad merd ja laineid , siis Nida pikk läänerannik on ikka imeline. Meremuuseum on nr 1 muuseum Leedus, Delfinaarium renoveeritud, show on äge, merilõvide show takkaotsa. Edasisõites matk "nõiametsa", Vene piiri pool juba ägedad kõrged liivamäed...
No ma ei tea, mida seal Palangas niisama passida ? Siiski, ka Palangas on suht ok mänguväljakud tekitatud ja seiklusrada (siiski juba teismelistele).
Klaipedas on ka loomaaed, linnast väljas. Šedöövrit ei paku aga kui pole käinud ja loomaaiad huvitavad, siis vahelduseks hea ajaviide.
Kallidus on suhteline. Perega maksabki kõik rohkem aga mitte üle keskmise. Nidale ööbima jääda tõenäoliselt pole tõesti mõtet. Ühes teises teemas tõin hinnad välja:

Käisin eelmine aasta , ka üle-eelmine aasta. Mingeid erinevusi pole. Ööbimised on täpselt nii nagu ise välja valid. Me olime nii apartemendis (50.-€ öö, 5-liikmeline pere, Palanga keskel). Bookingu hinnad on abiks.
Nida ülesõit autoga 13.- €edasi-tagasi; delfinaariumi pilet 10.- €; meremuuseumi pilet 10.- €; Nidale sissesõit 20.- €. (Nüüd 30.- €)
Kõik on lihtsasti leitav:

https://muziejus.lt/en
https://www.keltas.lt/en/ (autod ainult uuest sadamast) 
http://visitneringa.com/en/information/local-toll 
https://www.klaipedainfo.lt/en/

Palanga majutus apartement perele võimalik u 60.- € öö. Loomulikult, mida ajaliselt lähemal otsida, seda vähem valikut ja sellest sõltuvalt ka kallim.

1
0

Aitäh kõigile abistavate vastuste eest, need muutsid meie esialgset plaani. Teeme suure tõenäosusega selliselt, et sõidame esimesel päeval Ventspilsi välja, jääme majutuma kaheks ööks, et saaks teisel päeval rahulikult mööda linna ja randa jalutada, lehmakujusid otsida, lapsed saavad autosõidule vahelduseks pikalt suurtes mänguparkides möllata, õhtul naudime promenaadi. Hetkel on pooleli majutuse otsing (Ventspilsis paistab olevat kogu majutus külaliskorterites, ilusat ja nunnut hotelli leida tundub olevat võimatu). 

Kolmanda päeva hommikul sõidame Palanga lähistele (ilmselt siin soovitatud HBH hotelli) ja jääme sinna ka kaheks ööks. Sealt siis teeme kindlasti väljasõite Nidale ja Meremuuseumisse/Delfinaariumisse ja kaugemale liivaluidete vahele. No ja siis hakkame tagasi sõitma ning kui jaksu ja ilma on, siis peatume veel mõnes kohas jooksvalt.

3
0

Tulin just teisipäeval Kurzeme tuurilt. Ventspils on väga ilus, kindlasti tasuks minna laeva sõidule jõele 45 minutiline tiir oli täispilet ainult 2 euri, sõitis nii nende sadama terminalide juurde, kui ka muuli lõpuni avamereni välja. Via baltica äärde jääb ka Münchauseni muuseum-park, kus tasuks ka korra ära käia, kui ennem pole käinud http://minhauzens.lv/en/welcome-to-munchausens-world/

Panen selle paadi lehe ka http://www.portofventspils.lv/en/sustainability/boat-tour-on-/

5
0

Kas majutusega on Ventspilsis  tõesti nii kehvasti nagu booking ja airbnb näitab?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased