Miks lätlased ja leedukad ei reisi?

Ma olen nii kolmkümmend aastat mööda maailma ringi kolanud, veidi ka mujal elanud ja üks huvitav tähelepanek on tekkinud: meie lõunanaabreid Lätist ja Leedust on reisides väljaspool Euroopat pea võimatu kohata. Soomlased, rootslased, teised skandinaavlased, poolakad, venelased, ukrainlased, britid ja tšehhid, ka teised eestlased - palun väga, keda iganes, aga no ei kohta lätlasi ja leedukaid (Ühendkuningriigi pubid ja hotellid on teine teema).

1
0
1
23

Sama tähelepanek. Kuigi Gambias kohtasin nelja lätlast- käisid vist kolooniat ülevaatamas.

2
0

Lätlased teevad rohkem lühemaid otsi, Euroopast naljalt välja ei minda.

0
0

Mina leitsin Mosambiigist ühe, tõsi ta juba elutses seal aastaid, see vist  ei lähe arvesse.

0
0

@isaac on sul sellele seletust pakkuda (Euroopast naljalt välja ei minda)?

0
0

Keskmine eestlane elab kindlasti palju paremini, kui keskmine lätlane või leedukas, soomlasest-rootslasest rääkimata, seega reisib väiksem protsent niigi väiksest rahvast. Kõik Veigo pakutud võrdlused on ikkagi suurrahvad võrreldes baltikumiga, isegi tšehhe on võrreldes meiega väga palju, teistest rääkimata. Päris rikkad reisivad jälle kohtades, kuhu meie väga ei satu. Samamoodi ei kohta me reisidel väga ka moldovlasi, bosnialasi, armeenlasi jne. 

3
0

Eks meid, lätlasi ja leedulasi on suhteliselt vähe ja paljudest on reisil üldse aru saada, mis rahvusest nad on? Kui olen näiteks Taisse Riiast alates läbi Istanbuli lennanud, siis on neid jagunud küll. Mäletan kord Koh Taol oli ühel ümber saare laevareisil  neid mitu perekonda. Eestlaste kõnet kuuldes tabad ära, et eestlased, läti ja leedu keeled suht slaavi keeltega sarnased, ei ärata tähelepanu. Hispaanias kohtab ka lõunanaabreid päris sageli.

0
1

Mis ajast eesti ja läti keel slaavi keele sarnane on ? see küll puhas jama !

1
0

Ilmselt ei ole meie rahvused nii äratuntavad, kui britid või ai-äm-from-the-steits inimesed. Kord, kui sinimustvalge käes Vesuuvi otsa ronisime, olid leedukad küll elevil. Samuti hakkasid leedukad Maroko lennul juttu ajama, kui nägid mu NRN-VNO piletit.Neid ikka leidub, aga loomult tagasihoidlikum rahvas hoiab end pigem varju.Eksperimenteerige - tehke end nähtavaks ja ka teie märkate rohkem. 

2
2

Huvitaval kombel olen märganud et lätlased tulevad aina rohkem mu väikesesse kodulinna rahvus ja riiklikel pühadel puhkama. Sellised 2-3 päevased tripid Haapsallu. Ka talvisel ajal. Sel ajal  on meil ikka väga vaikne ja see torkab silma kui neid meie väike hotellis mitmed pered/paarid. Leedukaid näeb vaid seoses tööreisiga. Mujal POLE neid palju kohanud. Isegi kui lendan Riia kaudu edasi on pooled lennukis muu keelsed. Alati leidub nende hulgas eestlasi rohkelt ja neid rahvaid kes on tulnud lätit külastama.

2
0

Asi selles,et läti elanikud pole äratuntavad.Seal ju pool rahvast venekeelne ja ei seostu väliselt lätiga.Mis puudutab kaugemaid kohti,siis väidetavalt läti,leedu noortele ei pakuta Austraalia reisi-tööta noorteviisat.Aga nagu öeldud Suurbritannias neid piisavalt.

0
0

Ilmselt puudub neil vajadus enda kohalolekust valjuhäälselt teada anda. Kõik minu tuttavad lätlased ja leedukad reisivad ja mitte vähe. Ja neid tuttavaid on mul ka mitte vähe :)

1
1

Kõige kaugem lätlane oli aastaid tagasi maavärinaeelses Bamis Iraanis. Tuli sinna häälega ja läks pärast tagasi ka häälega. Kohal otsis odavat varianti Omaani saamiseks, sest Emiraadid olid meile sel ajal veel rangelt viisaga. See ei olnud talle esimene ega viimane selline reis.Kindlasti on neid kusagil veel teele sattunud, aga eurooplastega suhtleb üksi reisides rohkem riikides, kus neid väga harva kohtab. Ja seal on isegi poolakaid väga harva kohata.Pigem üllatas mind eelmisel kümnendil sloveenlaste suur reisihuvi. Neid nüüd meeletult rohkem pole kui meid, aga läksid sa Süüriasse, Jeemenisse või Etioopiasse ja ikka kohtasid 6 nädala jooksul vähemalt ühte sloveeni. Tublimad olid rataste või motikatega, teised minusugused lihtsalt vaikselt kulgemas.Poolakate sugust suurt rahvast kohtab vist kõigis eksootilistes kohtades.Aga küsimus tekkis reisides pigem sellest, et miks inglasi kusagil eksootilistes maades seljakotiga reisimas ei näe? Hispaanlasi, itaallasi on nähtud, prantslasi, sakslasi samuti. Väiksemate Lääne-Euroopa rahvaste peale ongi väiksem tõenäosus sattuda, aga näeb küll. Aga inglasi ei ole peaaegu kusagil. Leidub ameeriklasi, austraallasi, uusmeremaalasi. Aga inglasi ei olnud kunagi kusagil. Eks sõltub vast sihtkohast. Äkki neile meeldib Lõuna- ja Kagu-Aasia rohkem jne. Minu sihtkohad olid põhiliselt Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas.

2
0

Vatse, British Africas on neid britte endastmöistetavalt küll ja veel. Küll aga jagan kogemust sloveenide kohta - neid on tõesti igal pool kohatud, nagu ka poolakaid.

0
0

Näiteks minu Camino de Santiago kogemus oli, et seal ei olnud mitte ühtegi lätlast. Kui lõpuks poolel maal ühte leedukat kohtasin, siis see oli meil mõlemal selline emotsioon nagu oleks kaua kadunud kaksikõega kokku saanud :) Ja kogu selle 6 nädala jooksul ainsaks baltikuminaabriks ta jäigi.Aga muidu arvan, et neil eelkõnelejail on õigus, kes pakuvad, et mujal riikides neid lihtsalt ei märka, kuna nad ei tunne vajadust kuidagi end väljapaistvaks teha või eriti valjusti rääkida vm. Nad lihtsalt... on.

1
0

Veigol õige tähelepanek, millele seletust aga ei oska pakkuda. Ega ka venelasi igal pool ei ole, nad ikka enamasti seal, kus saab vene keeles asjad aetud, st on "sissesöödetud" koht venekeelse teenindusega nii söögikohtades, poodides kui ka hotellis.Vatse, olen rännanud brittidest seljakotimatkajatega koos Peruu Andides.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased