trip-krainetrip-ukraine-dark
Millal koroona läbi saab?

Külastan Trip.ee lehte nüüd umbes kord kuus, kuigi varem tegin seda oluliselt tihedamini.

Peamised teemad on hetkel - kas vaktsiinipassi on vaja, millised koroonareeglid on, millal on vaja testida, kas PCR test kehtib, kas kindlustus katab koroonat jne jne. 

Ühesõnaga, välismaale reisimisel ei pääse vist mitte keegi koroonateemast, olgu siis otseselt või kaudselt.. 

Aga mida arvavad reisihuvilised - millal saabub see aasta ja kuu, kus esimest korda saab reisida nii, nagu oli see näiteks aastal 2018? Vabalt, muretult? Muidugi, ma ei mõtle siin diktaatorriike või sõjaaja tingimusi, vaid ikka koroonaga seonduvat. Millal on viimane kui üks riik, loobunud misiganes koroonaga seotud piirangutest?

Ei mingeid maske, visiire, teste, vaktsineerimistõendeid, isolatsioone, distantsihoidmist.. Koroonat ei ole!

Ma ise teeksin otsa lahti ja pakuksin selleks "juuli, 2025".

Ja et asi huvitavam oleks, siis kõige täpsemale ennustajale kuulub minu poolt 500 eurone tšekk esimeseks koroonavabaks reisiks - kui koorona on ametlikult maailmast likvideerituks kuulutatud, tasub mulle ainult ennast meelde tuletada ja ennustus ette näidata. Ennustusi arvestan ainult kuni märtsikuuni (kaasa arvatud), käesoleval aastal.

Auhind on ette nähtud ainult juhul, kui eksimus ei ole suurem kui +/- kuus kuud. Arvesse lähevad minimaalselt 1-aastase ajalooga Trip.ee reisisellide pakkumised, arvates tänasest.

Kahe nädala pärast. See aitab meil haiglate ülekoormust vältida ja viirus lõplikult alistada ;)

Pakun, et mitte kunagi.

Lisaboonusena sunnib Hiina RV hulga naabruses olevaid Aasia riike oma uudseid anaalseid teste kasutama, muidu oma turiste nendesse riikidesse ei luba. Saate näha!

Ma pakun, et 2022 kotitakse meid kõiki veel mõnuga. Ise väga suuri plaane teha ei julgegi. 2023 on ehk üleminekuaasta. Ei usu et ükski poliitik julgeks midagi kiiremini välja hõigata. Hiljemalt 2024 suvel saab see jura otsa. Majandus lihtsalt ei kannata seda survet välja. Või siis lõpuks saadab rahvas selle kõik kuu peale. Siis ei ole ka see enam argumendiks, et inimesed ju surevad.  

 Kui vaatad kogu seda arengut, siis kõik märgid viitavad sellele. Esialgne paanika on asendunud teatud ratsionaalsusega. Paljudele saab ilmselt selgeks, et see koroona ei kao kuhugile. Kui gripp tuli, läks ka paar aastat, et asi maha rahuneks.

 Ainult ajakirjandus on õnnetu. Nende lõputuna näiv leib kuivab ära...

Juuli 2029, kui sedagi. Viimane kui üks riik kriteeriumina ei anna mingit varianti varasemaks ajaks, inimestesse on harjumus juba korralikult sisse istutatud.

Muide, kas keegi veel mäletab millal joogivee kaasavõtt lennujaama turvaalasse ära keelati? Õige vastus on 2006. aastal, kui mingi pärdik pudelipommi üritas meisterdada. Nüüd valame kõik koos juba 15 aastat ilusasti oma veed ja viskid enne skännerit kurgust või kraanikausist alla, olgugi et pakendis vedelike turvaskännerid (nt Cobalt Insight 200M) on juba aastaid turul olemas. Või siis keeld õhkutõusul ja maandumisel telefoni kasutada, väitega et see häirib lennuki elektroonikat - kehtestati 1990ndate aluses ajutise meetmena, üldnõudena kaotati aga alles 2013. aastal ning siin-seal jätkuvalt käibel.

Mina olen optimistlik ja pakun et 11.2022. 

Tahan siis kuuks ajaks Sri Lankale minna ja parem oleks et ei peaks testidega jamama.

Koroonaviirus kui selline avastati juba ligi 60 aastat tagasi ja ametlikult likvideerituks ei kuulutata kunagi.  Aga loodan, et covid-19 tõttu kehtivad reisipiirangud kaotatakse hiljemalt juuni 2024. Kuigi vaevalt, et viimases kui ühes riigis. Mõni "Junn" mingis riigis jääbki turiste kiirtestima. Kuni ära sureb.

Pakun juuni 2024, arvan, et meie saatjaks ta jääb nagu gripp, aga küsimus piirengute kaotamisest, siis ehk selleks ajaks õpime sellega koos elama.

Ma usun ka, et selline tõbi, nagu korona, jääb igavesti. Nagu gripp, aga teise nimega. Tulevad tabletid ja hakkad neid neelama, kui pead vajalikuks, Piirangute kaotus? Võtame käsile hetke statistilised näitajad. Eile oli nakatunuid 2 miljonit. Kui jätta Hiina ja India kõrvale, siis sellise tempo juures peaksid aasta lõpuks olema suurem osa inimesi läbipõdenud või surnud.  Seega arvan, et liikumis piiangud kaovad jaanuar 2023. Mis puutub aga tõenditesse vaktsineerimise kohta, siis siin sõltub riikidest. On ju ka hetkel paljudes riikides , eriti Aasias ja Aafrikas nõutud vaktsineerimine erinevate haiguste vastu. Nii et tõendite kadu, ma ei julge ennustada.

Pakun 2023 aprilli lõpp, juuni algus.

Korra juba piiranguid kaotama hakati, siis tuli paanika. Nüüdseks hakkab vaikselt selgeks saama, et paanikaks põhjust ei ole. Järgmine tüvi peaks tekib, võetakse asja juba leebemalt ja lubatakse ka ravimeid, käesoleval aastal. 

Miks kevad. Enne suvepuhkusi soovitakse reisimine lihtsalt teha.

Arvan, et tõbi ei kao, õpime sellega elama nagu tavalise gripigagi. Pakun et juuli 2023 kaovad piirangud

Selle kevadega saab suurem survestamine läbi koroona teemal, kuna igal nn pandeemial on siiski oma aeg ja lõputult ei ole lihtsalt võimalik enam hämada igal teema. Samas olen kindel, et tuleb mingi uus viirus, millega hakkab trall otsast peale, sest ilmselgelt on nn eesmärgid täitmata. Samamoodi nagu 2018 ei ole enam miskit-seda on naiivne arvata või isegi soovida. Tulevad uued viirused, piirangud jne, samas ega inimesi rahule ei jäeta loorberitele puhkama. Selleks, et uus süsteem ja kord saaks tulla, peab vana nn maailmakord muutuma, lagunema. See praegu toimubki!

Ma olen juba ühe korra alt läinud oma pakkumistega: oktoobris detsembriks pileteid ostes olin üsna muretu ja kindel, et enam piire kinni ei panda ja vaktsineeritud inimestel vähemalt EU piires reisimiseks sisuliselt piiranguid ei ole. Ei kulunud kahte kuudki, kui hakati turistidelt PCR testi nõudma, kõiki sisenejaid rutiinselt testima, lausa transiitreisijatelt testi nõudma... sellist ülereageerimist omikronile ma tõesti oodata ei osanud, arvasin, et valitsused on juba õppinud eelmisest korrast.

Koroona saab läbi siis, kui selline otsus julgetakse vastu võtta. Pakun, et 2023. a suvel ongi kõik ok, aga igaks juhuks venitatakse otsusega sügiseni: nii et september 2023.

Loodan muidugi, et see juhtub aasta varem, aga olles seda paanitsemist kõrvalt näinud, siis...

Õnneks pole koroona minu reisimist seganud, sest reisin Euroopas. Maskikandmisest tahaks küll vabaneda, eriti jabur on see õues maski nõudmine, 

Eestis on asi ikka väga mõistlik olnud.

Olen ka muidu aeglane sööja, aga  lennukilõunat söön eriti kaua. Arvatavasti ongi lennukilõunate müük tugevalt tõusnud :)

Arvan ka, et päris sellist olukorda nagu enne COVIDit oli, ei tulegi enam. Mingid muutused on paratamatud. Ka seda aega, mil kogu maailm vaba on ning keegi kuskil mingit lisatõendit või deklaratsiooni ei küsi, tuleb ikka väga kaua oodata. Aga selline sujuv vabanemine, kus väga üksikute eranditega, saab igale poole reisida ilma suuremate tõendite, testide ja deklaratsioonideta jõuab kätte ma arvan 2024 detsembris, ehk siis deklareeritakse, et oleme saanud võidu ning aasta läbi on olnud kõik avatud ja lihtne. Enne seda, ehk siis 2023 sügis kuni 2024.a dets on periood, kus reisimine on juba võrdlemisi lihtne aga keegi ei julge midagi ära sõnuda ning oodatakse kõige hullemat. 2024 dets aga saadakse aru, et asi on kontrolli all :)

Prooviks teaduslik-matemaatiliselt läheneda esitatud küsimuse analüüsimisele. Eesmärgiks võita peaauhind - 500 eurikut. Etteruttavalt. Kulutaksin auhinnaraha testide eest maksmiseks. Taani on otsa lahti teinud, hulga piiranguid maha võtnud, kuigi haigestumine kõrge. Ilmselt neil poliitikasse läinud ka ajudega inimesi. Kas tuleb järgijaid? Kahtlen, kui, siis mõni üksik. Samas. Mehhiko laseb vabalt sisse ja minu meelest, kui seal enne koroonat oli 130 miljonit elanikku, on neid praegu samapalju. Iisrael muretses mõnes mõttes pistisega ravimifirmadele hulga vaktsiine, süstis, süstis, nüüd juba neljandat süstib: kuramused, ikka haigestuvad. Ei, ma ei kahtle, et oled vaktsineeritud, suure tõenäosusega haigestudes põed koroona kergemine läbi. Praegu kirjutatakse, et jääme kõik varem või hiljem haigeks. No vähemalt enamus. Mida siis tõmmelda? Piirangud. Kui restorani on lubatud lahti hoida kella seitsmeni, ei juhtu midagi. Tund kauem on jama majas. Sepad jõuavad kõik ennast nii täis võtta, et käivad kõrvallaua inimesi kallistamas. Oh üllatust, keegi neist on just, just haigestunud. Siit see jama. Muidugi tasuks jälgida, kuidas targemad ja teadlikumad käituvad. Näiteks tervishoiu inimesed. Organiseerivad suure firmapeo: siit signaal, pole midagi karta ega pabistada. Praegu on meil omikron. Kui ladina numbrid otsa saavad, tulevad nohu, ülemiste hingamisteede kitarr ja kes pikema haiguslehe välja räägib, sellel on gripp. Ärge arvake, ma ei suhtu koroonasse, piljardisse, lauatennisesse jne üleolevalt. Lihtsalt siiber hakkab ette tulema. Kas midagi leeveneb? Ehk veidi ikka. Aga võtame Tai näite. Kohalikud tervishoiufirmad teevad väsimatult teste, hotellid saavad kõrgemat tasu küsida, raha tuleb, Gringo maksab, mida siin ikka muuta. Selline oli minu hüplev mõttekäik koduse kaminatule valguses, videvikku pidades. Tsiteerides klassikuid, siis üks mõisapreili on öelnud, et parim kokkuhoitud elekter on kasutamata elekter. Ennustan, et 2025, 14 juuni on hetkeks kõik üsna vaba, aga sügisel hakkab uus kammaijaa uuesti pihta. Kindlalt tean, et tervishoiu firmad õitsevad ja panevad igasugustele rohelistele ja tehnoloogiaomadele pika puuga.

2023. a kevadel kaotatakse kõik piirangud ja enamik testimist. 

Või siis varem, kui enne seda peaks III MS algama. Loodetavasti ei alga.