Millist GPS soovitate?

Tere, olen suur autoga reisija, ning plaan on osta autosse väga korralik GPS, mis tõesti näitab kõike ja mille peale saab loota, kes mida soovitada mulle oskab?

Nimelt tuttavalt sain arvamuse, et Tomtom ja Garmin kõik jama, ning tasuks osta Navio

Navio: http://e-pood24.eu/navio?product_id=57

TomTom: http://www.palmtek.ee/tomtom-go-600

Garmin: http://www.palmtek.ee/garmin-nuevi-2797lmt

Valisin ise midagi välja, ehk oskate öelda midagi nende kohta, mida eelistada ja isegi midagi muud soovitada, aitäh!

Endal on olnud väga erinevaid GPS seadmeid aga lõppkokkuvõttes vähemalt Eesti tingimustes on parim Tomtom kuigi vahel on seal asju ,mis isegi väga häirivad.Samas kõige paremini ja õigemini juhatab teed ikkagi TomTom.

0
0

Sõidan viiendat aastat Euroopas TomTomiga (kokku u. 150 000 km) mille jaoks jätkub mul vaid kiidusõnu. Kindlasti ei kavatse marki vahetada. Ainus asi mis natuke häirib on see, et osadel mudelitel saab kaasa eluaegse tasuta kaardiuuenduse. Mina pean aastase uuenduse iga kord ostma.

Olen ka sõpradega sel teemal rääkinud ja minu arvamust mööda on GPS harjumuse küsimus. Millega inimesed harjunud on seda ka üldjuhul kasutama jäävad. Tegelikult on põhitegijatel kaardid kõigil head ja funktsioonid suures osas kattuvad senikaua kuni väga spetsiifiliseks ei lähe.

0
0

Oli TomTom, täna on 7" Google Nexuse tablet, millel tasuline Sygic. Sygic kasutab Tomtomi värskeid kaarte. Ca 40 EUR (Euroopa) maksva litsentsitasu eest saab võimaluse installeerida app kuni 5 seadmesse ning eluagne tasuta kaartide uuendus. Ei näe enam pointi ühtegi täiendavasse seadmesse investeerimiseks.

0
0

TomTomil enne oli 1a, siis 2a tasuta kaardiuuendusi, aga Garmini eluaegne kaardiuunedamine sundis lõpuks neid ka sama teed minema.

0
0

Millisel neist teie toodud lemmikutest on offline Jaapani kaart? Eelmisel aastal aprilli seisuga ei õnnestunud midagi leida vähemalt Nokia või Androidi jaoks. Isegi Sygicul vist ei ole?

0
0

TomTomi ja Garmini eluaegne tasuta kaardiuuendamine kõlab küll paljulubavalt, aga selle juures tasub tähele panna kindlasti seda, et see ei tähista mitte GPSi ega kasutaja eluaega. Selle all mõeldakse ikka aega, mil tootja pakub seadmele tuge tarkvara uuenduste jms näol ja see ei ole teab mitte väga pikk aeg. Uut seadet ostes tasub kahtlemata valida seade koos "eluaegse kaardiuuendusega", aga väga pöördesse ei maksa ka sellest minna. Selles suhtes tundub nutitelefoni navirakendus ehk mõistlikum variant, kuna tegemist on vaid tarkvara ostuga ja see pole otseselt seotud mingi konkreetse riistvaraga, mis võiks tähendada seda, et selle eluaegne kaardiuuendus võiks olla omajagu pikem. Kas reaalselt ka nii on, näitab aeg.

Aga üldiselt on hetkel olukord selline, et kui siiani ei ole soetanud endale auto GPS seadet, siis nüüd ei ole ka seda enam mõtet teha. Nutitelefonid ja tahvelarvutid on selle turu endale haaranud ja saavad sellega suurepäraselt hakkama. Spets GPSide turg on kokku kuivanud, Windows platvormidel navid (nagu Navio) on juba suuresti ajalugu, üksikuid Androidi navisid on välja tulnud, aga olulist läbimüüki pole saavutanud. Lihtsalt telefonide ja tahvlite riistvara on niipalju parem, programmid jooksevad sujuvamalt ja kiiremalt, GPS signaali leidmine hulga kiirem, ekraani resolutsioon ja nähtavus päikese käes hoopis teine asi. Tänu andmeside võimalustele lisandub liiklusinfo, kaamerate, kohaliku ilma jms info kättesaamine reaalajas. Autonavi ainukesed eelised on vaid kompaktsemas ja kindlamas autohoidikus ja laadijas ning selles, et võid kohe pärast seadme ostu sisuliselt autosse istuda ja GPSi abil kohe sõitma hakata. Telefoni ja tahvli puhul on vaja veidi rohkem vaeva näha, et asjad korda seada. Aga lõppkokkuvõttes on asi seda kindlasti väärt.

Mõne sõnaga võin küll neid kolme välja pakutud navi võrrelda. Navio seade ise on riistvaralt täiesti mõttetu, peal olev Windows CE on oma aja juba ära elanud. Ametlikult mingeid kaardiuuendusi ei pakuta, seadmel on peal piraattarkvara. Ainuke asi, mis on suurepärane, on just see tarkvara iGO Primo. GPSi entusiastile kindlasti parim tarkvara, väga paljude funktsioonidega, lisavõimalused skinide kasutamisega, saab kasutada erinevate tootjate kaarte jpm. Selle hinnaga täiesti mõttetu ost, osta odavam WayteQ 960bt. See on üks parimaid Windows CE'l põhinevaid navisid. Eestis ka üks firma müüb neid, peal samuti illegaalne iGO Primo.

TomTom Go 600 on korralik seade, esmalt puudulik tarkvara on ka vahepeal täiendust saanud. Funktsioonidelt ei saa aga kuidagi iGO Primole vastu. TomTomi kaardid jätavad veel soovida Balkani poolsaarel, mitmed riigid veel vaid põhiteedega, aga tasapisi saavad täiendust. Viimase uuendusega tuli Serbias ja Montenegros korralik katvus. Tänu MapShare funktsioonile on kaardivigasid vähem kui teistel TomTomi kaarte kasutavatel tarkvaradel. Marsruutide koostamine tugev külg, tõenäoliselt parim tarkvara selles suhtes. Jääb vaid loota, et see seadmele pakutav eluaegne kaardiuuendus oleks võimalikult pikk. Hea valik inimesele, kes ei soovi ise tarkvaraga jännata, vaid tahab seadet, mida hea ja lihtne käsitseda. Suhteliselt kindel valik.

Garmin on tarkvaraliselt kõige kehvem valik, kõige uimasema kasutajaliidesega, eesti keel ka vigane. Sellel konkreetsel lehel on riistvaras ka viga, resolutsioon on ekraanil ikka 800x480. Garmini tugevaim pool on kaart. Regio Eesti kaart on kindlasti kõige aktuaalsem, ükski teine navi selles osas vastu ei saa. Garminile leiab mingeid kaarte ka riikide jaoks, mida teistele tarkvaradele kindlasti ei leia. Euroopas pole küll see nii aktuaalne, vaid Balkanil on TomTomiga võrreldes parem katvus. Kui navi enamasti kasutada Eestis, siis Garminil kindel eelis, kui Euroopas, siis pigem TomTom.

3
0

suured tänud põhjaliku vastuse eest, küsimus järgmine, missugust tarkvara tasuks osta tahvelarvutile?

1
0

Ise söidan garmin nüvi 1450 euroopas juba 4 aastat ja siiani pole probleemi olnud.

0
0

Minul on Garmin nüvi 1350 juba viies aasta ja ka ei ütle ühtegi paha sõna. Kellele ema - kellele tütar:)

1
0

Sõidan 3 - 4 aastat välismaal Garminiga, kaarte uuendanud ei ole, aga seal probleeme ei ole esinenud. Loomulikult valetab Mäo ristmikul ja nüüd Peterburi maantee - Tartu mnt viaduktidel, kuid seal ei pea üldse GPS-i kasutama.

1
0
0
0

Garmini suurim puudus minu jaoks on eestikeelse hääljuhendamise vigane keel (kasutavad vaid paari käänet) ja kuuldavasti pole sellele paranemist loota. Olin aastaid TomTomi kasutaja ja sellega rahul. Nüüd mõned nädalad kasutanud Garminit kuid olin sunnitud eestikeelse heli soome keele peale seadistama, kus vähemalt esialgu pole keelelisi vigu märganud. Kindlasti kontrolli üle, kas kiirusekaamerate hoiatus on ikka kõigil peal, see võib tulevikus säästa navi ostu raha ;-) kuigi mõnes riigis peab see olema välja lülitatud. Ja kui rohkem mujal maades seda kasutad, siis mõelda, kas 6-tollise ekraaniga GPS pole liiga suur kaasavedamiseks või äkki piisab 4-5 -tollisest. "Eluaegne kaartide uuendus" ei pruugi jah kogu enda eluaja vastu pidada kuid loodetavasti säästab lähiaastatel iga-aastasest uuenduse ostmisest.

0
0

Võrreldes seda uut eluaegse kaardi uuendusega Garmini GPS seadet vanema TomTomi seadmega on tunda , et Garmin reageerib väga aeglaselt või vahel ei reageerigi kui trajektoorist eemale kaldud, TomTom reageerib väga kiiresti ja arvutab kiiresti uue teekonna. Nutitelefonidel kus on omad GPS programmid sees on need probleemid et kui kui neid erinevate programmigega liiga üle koormata siis hakkavad tekkima ka GPS kasutamisel erinevaid probleeme alates sateliitside tagamisest kuni kaartide kokku jooksmiseni.Teatud nokia mudelite puhul ,mille puhul pakutakse tasuta navigatsiooni ja kaardi uuendusi on kaardid isegi uuenduste tegemisel täiesti aegunud.Kõige kindlam on kasutada ikka ühte seadet ainult navigeerimiseks .TomTom on lõppkokkuvõttes säästab kõige rohkem kütust ,sest seade arvutab kõige täpsema ja õigema trajektoori Eestis.

0
0

Eks iga gps-ga on oluline ka kasutaja.. Ehk siiis võime hinnata olukorda. Ega gps ole ka raadio, kus käänded oleks üliolulised ))) ma näiteks vahetan keelt vastavalt asukohale, siis saab ka kohalikust keelest aimu. Miskit 6 aastat garmin endal ja uuendusteta, olgugi et vahepeal palju uusi teid ning tihti kulgen justkui asustamata alal, aga oma pea leiab alati õige tee))

0
0

Garmini puhul mulle meeldib, et sinna saab ka merekaardid peale panna. Kes on näiteks kalamees, siis merel uduga või pimedas sõites saab varemkäidud laevatee salvestada ja meetrise täpsusega hiljem ülesleida. Garmin näitab oma asukohta ka näiteks seenemetsas olles, Tomtom seda ei oska. Võibolla uuemad seda mõistavad aga minu oma küll mitte.

Ise olen Tomtomi pooldaja, maanteedel ja linnades liikudes on see selleks kui loodud ja palju mugavam, kui Garmin. Garminit mul endal ei ole aga kui merel kalal käime, siis ikka Garmin kaasas.

Tomi puuduseks oli jah see, et Balkanil, Albaanias,Montenegros ja vist ka Kreekas näitas ainult üksikuid suuremaid teid. Ida poole sõites peab paberatlas ikka ka kaasas olema.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased