Nädal Balil, kus peatuda

Plaanis on minna märtsi alguses 8-ks päevaks Balile. Hetkel on veel lahtine, mis piirkonnad oleksid majutuseks sobivaimad. Kui olla u. 3 ööd Ubudis ja ülejäänud 5 ööd Seminyakis, kas see oleks hea valik? Korra oli mõte ka Sanuris peatuda, aga Sanuri piirkond pidi üsna vaikne olema? Tekkis mõte käia veel Gili Trawangani saarel, aga kiirpaadi hinnad on üsna krõbedad (edasi-tagasi hind u. 90- 100euri/inimene). Kas Trawangan on väärt külastamist või läheks liigseks rabelemiseks, kui tahaks peatuda Ubudis, Trawanganil ja Seminyakis?

Võta esimeseks päevaks kaheks majutus ära ja siis vaatad edasi, ei ole mingit mõtet enda plaane lukku lüüa. Kui kavatsed näiteks võtta mingi saaretuuri teisele kaldale koos ööbimise ja hommikuse delfiinide külastusega, siis maksad lihtsalt topelt. Kui melu tahad siis pead ikka Kutas või seal kõrval Legianis või mis ta oli olema, Nusa Dua on ka juba selline vaikne hotellide piirkond. Ma isiklikult ei saa küll aru, miks peaks Ubudis peatuma, aga eks huvid ole erinevad.

Nusa Dua rannad ühed saare kõige ilusamad. Kuta peamiselt pidutsejate paradiis ja randu on saarel tunduvalt paremaid kui Kutas. Ubudi ja selle ümbrust soovitaksin mina külastada kindlasti, ilus loodus ja kindlasti ühed kauneimad riisipõllud ümbruskonnas ja isegi kuigi palju linnas sees.
5 päeva Seminyakis ja 3 Ubudis tundub selle aja kohta ideaalne planeering. Loomulikult oleneb, mida puhkuselt oodata, aga leian, et saare randade ja looduse ilu nägemiseks oleksid need peatumispaigad ühed parimad.

Gili saartele soovitan kindlasti minna. Mina sain kiirpaadi hinnaks kaubeldud märtsis kuskil 20 EUR. Ei ütleks, et Ubud võrreldes Sanuriga lärmakam on, kui pidu ja lärmi tahta, siis tasub Kutasse minna.

Sai ka nädal Balil olla. Ette oli ostetud vaid 2 esimest ööd Kutas. Sealt ongi mõtet alustada, otse lennujaama kõrval, nii et taksosõit odav (4,5 eurot Leguanini). Edasi sõitsime üheks päevaks ja ööks Ubudi (3,5 eurot inimene)seal ahvimetsa külastus ja õhtul tantsuetendus. Edasi kaks ööd Gili Trawaganil, soovitan igaljuhul külastada, meile meeldis väga. Sinna läksime küll tavalise praamiga, milleks läks sisuliselt terve päev, aga hind vaid 12,5 eurot inimene. Tagasi Balile tulime juba kiirpaadiga, 25 eurot Sanuri. Sanur ise jahh suhteliselt vaikne koht, samas majutus oli kallim, kui mujal. Aga kasutasime seda vaid ööbimiseks, sest terve päeva kahe ööbimise vahel olime saaretuuril, võtsime auto (uus 9 kohaline KIA buss) koos juhiga 10 tunniks, kütus hinna sees, maksis vaid mingi 32 eurot. Käisime muuhulgas Bratani järve ääres Uluni templis ja Tanah Lot templis, pluss riisiterassid. Jäime selle nädalaga väga rahule.

Aitäh teile vastuste eest. Ma kipun alati ette planeerima ja veidi kardan seda kohapealt majutuse otsimist. Kas uurite esimeses majutuskohas kohalike käest kuhu järgmisena või sõidategi taksoga mingisssse uude linna ja hakkate siis kohapealt hotelle vaatama? :)

Oleneb mis pagasiga ringi liikuda. Mina võtsin lennujaamast paari km kaugusel asuvast Kutast rolleri ja sõitsin nädala sellega ringi. Samas mul oli ainult seljakott

Kui Balile jõudes tahaks kõigepealt paar päeva puhata kas oleks hea valik Nusa Dua s mõni hotell või Sanuris?

Oleneb, mida sa puhkamiseks pead. Kui vaikus ja rahu pole sinu jaoks olulised, siis võid ju kohe Kutasse v Legiani laekuda, kus on küll meeletu ülerahvastatus, aga samas peale pikki lende mingid joogid ja söögid sees ning teatud ajal tuleb uni ikka peale. Kui Lärmi ei soovi, siis selline boheemlaslik ja chill koht oleks vast Ubud hoopis.

Nusa Dua on tsiviliseeritud vähem või rohkem, väiksem persepommarite tõenäosus ka seal :) Ööelu väga ei ole, pigem chill luksushotellis.

Oh, tegelikult lootsin leida rannapuhkust paariks päevaks bangalo tüüpi majutusega koos hommikusöögiga. Mõõdukas lärm ja melu käiksid ikka asja juurde ja mõnusaid söögikohti võiks ka läheduses olla. Aga Nusa Dua tundub rohkem olevat selliste suurte luksushotellide piirkond? Ubudi läheme hiljem nagunii.

Kõigepealt tee selgeks, mida tahad ja alles siis esita küsimus. Kui tahad lärmi ja melu,ära esita küsimust Nusa Dua ja Sanuri võrdluse kohta

:) ei taha kindlasti mitte ainult lärmi ja möllu - selle pärast esitasingi võrdluseks Nusa Dua ja Sanuri. Aga sain juba targemaks - Sanur sobib sellisel juhul rohkem. Mulle jäi mulje hotelle ja arvustusi lugedes, et NusaDua rohkem selline suurte luksushotellide kant. aga mina otsisin pigem sellist väikest ja hubast kohakest mis ei asuks otse diskoteegi kõrval:)
Aga Gili saarte küsimus jäi veel üles - kui lihtne on liigelda saarte vahel? Kas kaks ööd piisaks, et tutvuda kõigi kolme saarega?

Gilide vahel sõidab päevas 2x public paat, üks hommikul 9 paiku ja teine päeval 3 ajal. Hind ca 20k ruupiat

Olin märtsis Legianil Ramada Resort Camakilas 5 ööd ja mulle meeldis. Öösel võis basseinis ujuda mis ei ole tihti hotellides lubatud. Hommikusöök on piisava valikuga. Sularahaautomaat 100m kaugusel. Taksod ootavad tänaval. Teine bassein on peaaegu rannas. Tumeda liivaga rand on hotellist umbes 100-150m kaugusel. Paljajalu liival kõndida ei kannata. Rand on puhas. Laine umbes 1,5 meetrine. Saab lainelaua sõitu õppida, puuviljamüüjad käivad ja ei ole kallis. Trawanganil on kaks asja mille pärast minna, kanep ja sukeldumine. Jaluta 5 minutit ja sulle pakutakse. Sukeldudes võib näha kilpkonni ja haisid. Kui kumbki ei huvita tasub kaaluda kas minna, sest miinuseid on ka. 1. Teed on kehvad nii jalgsi, rattaga või hobuvankril. 2. Minu teada pole saarel ühtegi mageveebasseini. 3. Hotellides pole tavaliselt sooja vett, elektrit tehakse diiselgeneraatoritega. 4. Rand on keskmine, korallipurune. 5. Sõit Balilt Trawanganile võtab aega või on kallis.

Gili Trawanganil soovitan peatuda Jati villages. See on peatänavalt tubli 10 minutit kõndida ,kuid see eest peab seda kohta pranslastest üli tore paar. väga mõnus ja ilus koht seal . See saar on päris räpakas ja see koht on tükike eestimaist puhtust :)

Sanuris soovitan hea hinna kvaliteedi suhtega Puri Kelapa hotelli. Rahulikus piirkonnas, peatänava alguses, rand lähedal.
Sanuris peab arvestama, et rannas läheb enne nelja meri niipalju tagasi, et ujuda ei saa.