Novembrist 2008 viisavabadus USA-ga!

Reedel 18.oktoobril 2008 öeldi siis välja, et viisavabadus Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide vahel hakkab kehtima lähema kuu aja jooksul. Paraku erineb ta küll Lääne-Euroopa riikide kodanikele kehtestatud viisavabadusest mitmel põhjusel. Eesti Vabariigi kodanik peab viisavabalt reisimiseks omama mikrokiibiga passi (väljastamist alustati 2007 aasta mais) ja teavitama Ameerika Ühendriike 4 päeva enne reisi algust interneti teel. Sealt peaks tulema ka mingil hetkel vastus, et kas antud kodanik on oodatud USA-sse või mitte. Seega tõenäoliselt see 3% soovijatest kes tahtsid viisat aga ei saanud, ei pääse USA-sse ka nüüd.

Isiklikult mulle on jäänud hämaraks, et kas see kehtib ainult lennureisijate puhul või peab seda tegema ka Kanadast või Mehhikost maismaad pidi tulijad või mõne kruiisilaevaga Kariibidelt saabujad. Ja kui jah, siis kuidas see protseduur siis välja näeb. Ning mis siis ikkagi juhtub, kui saabud piiripunkti ja eelnevat heakskiitu sul pole? Ootad neli päeva Kanada piiril? Või kui oled sealt kusagilt külapiirilt üle saanud ja tabatakse New Yorgis ning avastatakse et sa pole 4 päeva enne oma saabumisest teavitanud?

Igatahes pakub see viisavabadus Eesti Vabariigi kodanikele (viisavabadus ei laiene halli passi omanikele ja töö ning elamisloaga Venemaa kodanikele) enam-vähem võrdväärset vanade EU riikide kodanikega reisimist USA-sse ja avardab võimalusi transiidina USA-st lennata teistesse Lõuna- ja Kesk-Ameerika riikidesse. Näiteks Costa Ricasse saaks läbi USA oma 5000 krooni odavamalt, samuti avardab see jõudmist läbi USA Managuasse või Panamasse normaalse hinnaga.

Trip.ee on korduvalt käsitlenud viisavabaduse teemat näiteks http://trip.ee/node/7868 http://trip.ee/node/40999, samuti meie 2008 aasta ennustustes, kus ennustasime et viisavabadus USA-ga tuleb selle aasta jooksul http://trip.ee/node/36982 Loodame, et USA-ga viisavabadus kiirendab nende riikide otsuseid viisavabaduse osas Eestiga, kes on olnud äraootaval seisukohal. Rõhutan siinkohal, et näiteks soomlased saavad nautida viisavabadust umbes 140 riigi või haldusterritooriumiga, Eesti Vabariigi kodanikud umbes 60 riigiga. Seega on meie Välisministeeriumil veel palju ära teha reisimisvõimaluste lihtsustamisel.

Kas keegi on juba ESTA-ga käinud ka???

0
0

Rumal küsimus, aga sellele ei osatud hetkel isegi Saatkonnast vastata. Ehk on kogemusi kellelgi, kes enne seda elektroonilise reisiloa taotlust täitnud on: nimelt ei luba programm kirjutada nimesse meie täpitähti. Aga perekonnanimi on Rüütel. Kas peaks siis kirjutama samamoodi, kui on passi all elekrooniliselt loetavas reas ehk siis: Rueuetel. Või lihtsalt ilma täppideta, ehk Ruutel. Lihtsalt ei tahaks midagi valesti teha, aga isegi saatkond ise ei teadnud kuidas peaks....

0
0

http://www.kilroytravels.fi/Uutisia/lue_kilroy_news.htm?nid=23 Selle saidi loogika pöhjal: Skandinaavsed täpitähed asendatakse Ä - AE, Ö - OE, ü- UE

0
0

Viisa taotlemisel sobis täht ilma täppideta, küllap kehtib sama ka reisiloa puhul: Instructions for completing an electronic visa application form: Enter the information requested into the appropriate spaces on the form. Please answer all questions. Your answers must be in English and must use English characters. Letters like ñ, é, ü, ç are not recognized by the system. Please enter names like Muñoz and Sémonin as Munoz and Semonin.

0
0

Kas keegi oskab öelda kui suur tõenäosus on saada USA reisiluba töötuna arvelevõetud inimesel?

0
0

Rüütel oli kirjutatud sarnaselt passi alaosas olevale elektooniliselt loetavale kirjele: Rueuetel. Kui taotlusele, kus perekonnanimi oli täpitähteteta (Tamm), tuli jaatav vastus koheselt, siis Rueuetel läks täiendavasse kontrolli, kuid järgmiseks päevaks oli positiivne vastus käes :D

0
0

Mida on piiri pealt küsitud? on kogemusi?

Kuulsin, et uuriti kus on majutus (bronn jne) ja ühel juhul helistati sõbrale veel üle, kas ikka tuleb keegi ta juurde ööbima.

0
0

Kui mul on biomeetriline pass, siis mis ajal pean ma luba taotlema (ca kuu enne reisi algust või varem/hiljem)?

0
0

Luba tuleb taotleda hiljemalt 72 tundi enne reisi algust ja kehtib 2 aastat, nii et võid taodelda ka 2 aastat enne reisi. Kuid soovitavalt mingi kuu-kaks enne, et jõuaksid negatiivse vastuse puhul veel viisat taodelda. Seoses reisiloaga tekkis endal selline (esialgu teoreetiline)küsimus, et kas see 2 aastane kehtivus on kuni esimese sisenemiseni selle aja jooksul, ja järgmine kord vaja uus taodelda (andmeid uuendada) või nn. mitmekordne, nagu vanasti viisa oli.

0
0

Olen ise juba kahel korral selle loaga sisenenud - USAsse minnes ja siis nädal hiljem Kanadast USAsse naasmisel, kehtis kenasti.

0
0

Mina sooviks teada kas keegi on omal käel maad mööda USAst Kanadasse või Mehhikosse ja tagasi läinud selle loaga ja kas siis keegi kobiseb piiril või mitte? Ja sama asi : tulnud Kanadast või Mehhikost ja läinud tagasi Kanadasse ja Mehhikosse maad mööda?

0
0

Kas kaudu ESTA minek eeldab kindlaid lennuliine jms (s.t. broneeritud või väljaostetud pileteid)?

Oma viisa sai just läbi ja sõita on tarvis.

Paraku on kogemus olemas, et oskamata lootagi viisast keeldumise võimalust, ostsime pileti välja ja niihea pileti, et ei saanud ei tagasi müüa ega nime vahetada. Viisast ilmajääja polnud küll mina vaid pelgalt mu rahakott, kes kannatas, aga korrata seda hästi ei taha sellele vaatamata.

0
0

Kes siis ikkagi viisast ilma jäi?

0
0

Kui olla seal 90 päeva ja tagasi tulla, siis millal naasta võib?

0
0

Küsib küll lendu, aga sellele vastamine on vabatahtlik. Mina panin vaid riigi, kust astun USA lennule. Vastus tuleb hetkega.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased