Novembrist 2008 viisavabadus USA-ga!

Reedel 18.oktoobril 2008 öeldi siis välja, et viisavabadus Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide vahel hakkab kehtima lähema kuu aja jooksul. Paraku erineb ta küll Lääne-Euroopa riikide kodanikele kehtestatud viisavabadusest mitmel põhjusel. Eesti Vabariigi kodanik peab viisavabalt reisimiseks omama mikrokiibiga passi (väljastamist alustati 2007 aasta mais) ja teavitama Ameerika Ühendriike 4 päeva enne reisi algust interneti teel. Sealt peaks tulema ka mingil hetkel vastus, et kas antud kodanik on oodatud USA-sse või mitte. Seega tõenäoliselt see 3% soovijatest kes tahtsid viisat aga ei saanud, ei pääse USA-sse ka nüüd.

Isiklikult mulle on jäänud hämaraks, et kas see kehtib ainult lennureisijate puhul või peab seda tegema ka Kanadast või Mehhikost maismaad pidi tulijad või mõne kruiisilaevaga Kariibidelt saabujad. Ja kui jah, siis kuidas see protseduur siis välja näeb. Ning mis siis ikkagi juhtub, kui saabud piiripunkti ja eelnevat heakskiitu sul pole? Ootad neli päeva Kanada piiril? Või kui oled sealt kusagilt külapiirilt üle saanud ja tabatakse New Yorgis ning avastatakse et sa pole 4 päeva enne oma saabumisest teavitanud?

Igatahes pakub see viisavabadus Eesti Vabariigi kodanikele (viisavabadus ei laiene halli passi omanikele ja töö ning elamisloaga Venemaa kodanikele) enam-vähem võrdväärset vanade EU riikide kodanikega reisimist USA-sse ja avardab võimalusi transiidina USA-st lennata teistesse Lõuna- ja Kesk-Ameerika riikidesse. Näiteks Costa Ricasse saaks läbi USA oma 5000 krooni odavamalt, samuti avardab see jõudmist läbi USA Managuasse või Panamasse normaalse hinnaga.

Trip.ee on korduvalt käsitlenud viisavabaduse teemat näiteks http://trip.ee/node/7868 http://trip.ee/node/40999, samuti meie 2008 aasta ennustustes, kus ennustasime et viisavabadus USA-ga tuleb selle aasta jooksul http://trip.ee/node/36982 Loodame, et USA-ga viisavabadus kiirendab nende riikide otsuseid viisavabaduse osas Eestiga, kes on olnud äraootaval seisukohal. Rõhutan siinkohal, et näiteks soomlased saavad nautida viisavabadust umbes 140 riigi või haldusterritooriumiga, Eesti Vabariigi kodanikud umbes 60 riigiga. Seega on meie Välisministeeriumil veel palju ära teha reisimisvõimaluste lihtsustamisel.

viisat ei saanud poeg (aasta eest käis, oli ja seikles pool aastat, noor inimene, kinnisvarata ja peresidemeteta, ilma mistahes pahandusteta), aga seikleb juba täna teiselpool maakera, nii et täna tegelt kõik OK...

siit edasi küssa- kuidas on regamisega liikumine tegelikkuses- on ka ilmnenud kellelgi mingeid takistusi vms, EMTA enda info annab küll lootust maale saada aga samas jätab ka kõik otsad lahti- s.t ametnik passikontrollis määrab....

0
0

Lennukis tuleb ära täita kaks avaldust, üks viisa, teine deklareeritava kauba kohta. Kohale jõudes tuleb need piirivalvurile esitada. Siis tuleb anda sõrmejäljed, tehakse pilt, küsitakse küsimusi. Samas ei oska anda 100% infot selles mõttes, et olin transfer-reisil, st Ühendriigid ei olnud reisisihiks. Aga kui kõik paberid korras, elukoht olemas, siis ei tohiks probleeme tekkida.

0
0

Kas usa-sse pääsu keeluks saab olla korduv kriminaalkorras karistus rahvusvahelises kuritegelikus jõugus osalemise ja „vägitegude“ eest?

0
0

Seal maal pole miski võimatu...

0
0

Küsimus selline, kui vajalik on majutuse broneeringu olemasolu enne ESTA avalduse esitamist? Teeks hea meelega broneeringu alles pärast positiivse vastuse saamist. Millist numbrit on lennukipiletite olemasolu jaoks vaja - amaduse broneeringu numbrit?

Kas kellelgi on kogemusi sellest tulenevalt et luba ei ole antud näiteks põhjusel, et puudub pidev töökoht (olen üliõpilane ja teen tööd näiteks FIEna).

0
0

Kuna ESTA avaldus kehtib 2 aastat, siis on ilmselt loomulik, et ESTA avaldusel näidatud aadress ei pruugi USAsse sisenemisel olla ainsaks aadressiks. Küll aga peaks tõene olema USAsse sisenemisel täidetavas veebisüsteemis APIS olev 1. ööbimise aadress, kuna see peaks olema alus, mida piirivalve konkreetsel sisenemisel võib kontrollida.
Lennukipileti olemasolu tõendamise jaoks piisab e-pileti väljatrükist, seal on nii broneeringu kood kui ka lennuajad peal.

0
0

Küsimus siis selline, kas USA piiril tollitöötaja vaatab ka tagasilennu kuupäevi? Et on ok kui ostan USAst tagasilennu pileti kolm kuud hiljema kuupäevaga?

0
0

See, kas tollitöötaja tahab näha su tagasisõidupiletit, sõltub kui kauaks sinna kavatsed jääda ja mis põhjusel jne ja muidugi ka ametniku tujust. Niiet parem olla kõigeks valmis ja loota parimat. Kui oma piletit USAs olles muudad või uue ostad, siis seda ei kontrolli keegi.

0
0

Kirjutan siia siis oma värsked kogemused USA-sse sisenemisest. Kogemus ise väga positiivne: passikontroll, sõrmejäljed olid ühe ja sama teenindaja juures, kelle ainsaks küsimuseks oli: so are you here for vacation? Kokku koos järjekorraga läks max 10 min. Lennupileteid, ESTA väljatrükke ega majutuse detaile ei küsitud (meil oli üürikorter, mille pärast ma ka natuke pabistasin). Kuna meil oli edasilend juba 3h pärast teise lennufirmaga, mis tähendas pagasi väljavõtmis ja uut check-in'i, olin üsna närvis, et kas jõuab. Ja jõudis ilusasti - passisime 2h veel oma järgmist lendu, sest ka järgmisele lennule check-in-turvakontroll läks väga sujuvalt.

0
0

Ega ometi tagasi koju ei tulnud?! ;-))

0
0

Uskumatu võib-olla, aga näed ikka tulime ;)

0
0

Kui taskukohase hinnaga edasi-tagasi piletid saan, siis oleks huvi paar päeva lihtsalt sellel mandril suvalises linnas ringi kaperdada ja koju tagasi. Kui keegi on ostnud ja ei saa sõita, siis sobiva hinnaga olen piletitest huvitatud. Öömaja leiab nähtavasti suvaliselt hotellist

0
0

et ESTA töötab. Loodetavasti ka mul. Olen järgm.nädal minemas. Annab kindlusteunnet, teiste positiivne kogemus, kuigi kõik peaks nii või teisiti OK olema, majutus, pilet jms.

0
0

ESTA tootab suureparaselt. Ise kolmas paev NY's. Tulime labi Kennedy. Mingeid pabereid, nagu piletid voi ESTA valjatrukk ei kusitud uldse ega ka majutust. Kusiti kui kauaks? Millist linna voi kohta on plaanis veel kulastada ja lopuks veel kellena te Eestis tootate? P.S.Vabandan siinsel arvutil puuduvad tappid.

0
0

Minu kogemusest: mingeid erilisi probleeme ei tekkinud, samas näiteks mina ei teadnud, et Stockholmis väljastatud pardakaardid ei kõlba ja need tuleb Londonis AA letis ümber vahetada. Seal kontrollitakse ka esimese öö aadress üle ja antakse roheline paber, kuhu tuleb panna samad andmed, mis viisa ESTA loale. Erinevus on selles, et vorm on inglise keelne (sai kohatud eestlast, kellel oli keeruline antud vormi täita). Lennukis saab veel tollivormi ka, mis iseenesest ei ole midagi erilist. Inglise keele oskus on hädavajalik siiski - näiteks Londonis tehti enne lendu täisläbiotsimist - kogu pagas, käsipidi kobati läbi ka, pidi rääkima täpselt kuhu lähed ja näitama ESTA luba (printige välja!). USAs see-eest läks kogu sõrmejäljeprotsess 5 minutit.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased