Novembrist 2008 viisavabadus USA-ga!

Reedel 18.oktoobril 2008 öeldi siis välja, et viisavabadus Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide vahel hakkab kehtima lähema kuu aja jooksul. Paraku erineb ta küll Lääne-Euroopa riikide kodanikele kehtestatud viisavabadusest mitmel põhjusel. Eesti Vabariigi kodanik peab viisavabalt reisimiseks omama mikrokiibiga passi (väljastamist alustati 2007 aasta mais) ja teavitama Ameerika Ühendriike 4 päeva enne reisi algust interneti teel. Sealt peaks tulema ka mingil hetkel vastus, et kas antud kodanik on oodatud USA-sse või mitte. Seega tõenäoliselt see 3% soovijatest kes tahtsid viisat aga ei saanud, ei pääse USA-sse ka nüüd.

Isiklikult mulle on jäänud hämaraks, et kas see kehtib ainult lennureisijate puhul või peab seda tegema ka Kanadast või Mehhikost maismaad pidi tulijad või mõne kruiisilaevaga Kariibidelt saabujad. Ja kui jah, siis kuidas see protseduur siis välja näeb. Ning mis siis ikkagi juhtub, kui saabud piiripunkti ja eelnevat heakskiitu sul pole? Ootad neli päeva Kanada piiril? Või kui oled sealt kusagilt külapiirilt üle saanud ja tabatakse New Yorgis ning avastatakse et sa pole 4 päeva enne oma saabumisest teavitanud?

Igatahes pakub see viisavabadus Eesti Vabariigi kodanikele (viisavabadus ei laiene halli passi omanikele ja töö ning elamisloaga Venemaa kodanikele) enam-vähem võrdväärset vanade EU riikide kodanikega reisimist USA-sse ja avardab võimalusi transiidina USA-st lennata teistesse Lõuna- ja Kesk-Ameerika riikidesse. Näiteks Costa Ricasse saaks läbi USA oma 5000 krooni odavamalt, samuti avardab see jõudmist läbi USA Managuasse või Panamasse normaalse hinnaga.

Trip.ee on korduvalt käsitlenud viisavabaduse teemat näiteks http://trip.ee/node/7868 http://trip.ee/node/40999, samuti meie 2008 aasta ennustustes, kus ennustasime et viisavabadus USA-ga tuleb selle aasta jooksul http://trip.ee/node/36982 Loodame, et USA-ga viisavabadus kiirendab nende riikide otsuseid viisavabaduse osas Eestiga, kes on olnud äraootaval seisukohal. Rõhutan siinkohal, et näiteks soomlased saavad nautida viisavabadust umbes 140 riigi või haldusterritooriumiga, Eesti Vabariigi kodanikud umbes 60 riigiga. Seega on meie Välisministeeriumil veel palju ära teha reisimisvõimaluste lihtsustamisel.

Vorm I 94 W on selle rohelise vormi nimi. Sellest on olemas ka soome ja vene keelsed versioonid ja palju muid keeli, aga taita tuleb seda kindlasti inglise keeles. Voib olla muidugi, et neid pole inglisekeelsete maade lennujaamades saadaval. Meiega tuli ka eestlasi kes keelt ei moistnud, kuid ule said nad koik. Kui oli midagi valesti, saadeti uuesti pabereid taitma.

0
0

Olen töötu, kuid soovin reisida USAsse. Olen varem viisaga USAsse reisnud, kunagi pole viisast keeldutud (aga tollal käisin tööl).

Reisiloa elektrooniline süsteem (ESTA) ei küsi andmeid töötamise kohta. Kas sellest võib järeldada, et töölkäimine ei ole USAsse lubamisel nõutav tingimus?

Kas I-94W ankeedis tuntakse huvi töökoha olemasolu vastu? Ülaltpoolt võib lugeda, et I-94W ja ESTA küsimused on samad. Ilmselt siis ei pea ühtegi ankeeti kirjutama midagi oma töölkäimise kohta. Kui aga piiril selle vastu huvi tuntakse? Võimalik, et töötu saadetakse ikkagi piirilt tagasi (kui ka kõik muu on korras)?

Kas keegi on viisavabadusprogrammiga töötuna USAsse reisinud ja räägiks oma kogemustest?

0
0

Ara muretse liialt selle parast, sa ei pea ju piiril seda utlema, et tootu oled. Uks meiega tulnutest on samuti tootu ja ametlikult tootuna arvel.

0
0

Kuidas nad seda esimese ööbimise aadressi üle kontrollivad? Kas nad helistavad sinna või mis moodi nad seda teevad?

0
0

Mis moodi see pardakaardi vahetamine toimus?

0
0

Ei helistata kuskile, lihtsalt vaadatakse kas on olemas. Kogu protsess võtab aega viis minutit. Võibolla küsitakse kas aadressi puhul on tegu hotelli või tuttavate juures ööbimisega. Pardakaart vahetatakse ümber nii, et annad vana ära ja saad uue vastu:) Kui mõnel lennul (AA) on kohad ette broneerimata või ei saanud seda teha, siis teinekord saab vahetult enne boarding'ut pöörduda leti juurde ja küsida uusi (kõrvuti) kohtasid. Tihti saab niimoodi suure jalavahega väljapääsude juures asuvad kohad.

0
0

Kui ESTAt täitsin, märkisin sinna eelmis hotelli aadressi. Siis aga leidsin odavama hotelli ja tühistasin eelmise broneeringu. Kas peaksin ESTA uuesti täitma või see ei tohiks probleemi tekitada?

0
0

ESTA loal lubab aadressi muuta, nii et uut pole vaja taotleda.

0
0

Üle piiri sai tõesti lihtsalt. Jep, roheline vorm ja tollivorm + paar küsimust (Mis eesmärgil? Kus ööbid? - ja üle helistama küll keegi ei hakanud. Kui kauaks minek? Kas sul on midagi süüa v juua kaasas? - kuulsin, et piima-või loomsete toitude ülevedamisel võivad tulla trahvid) + sõrmejäljed ja oledki teisel pool;)

0
0

Selline küsimus, et täitsin ESTA taotluse ja kirjutasin oma perekonnanimes oleva Ä tähe A-ks ja saatsin taotluse ära, mis on positiivne. Aga hiljem avastasin, et passis pildi all olevas koodis on perekonnanimes olev Ä kirjutatud AE, siit küsimus, et kas võib tulla probleeme?

0
0

Sain EMTA lehte lugedes asjast aru nii, et Euroopasse tohib sisse tuua ainult 1 liitri kangemat alkoholi - nii et Puerto Rico rummi väga palju kaasa tuua ei saagi. Sain ma sellest õigesti aru? Või tahetakse lisaliitrite eest lihtsalt tollimaksu? Ja kuidas selle tolliga üldse on- kus selle kontrollimine ja lisamaksude maksmine toimub - USAst väljudes või Euroopasse sisenedes? Eriti veel juhul, kui Puerto Ricost tulles on üks stop-over USAs ja sama ka Londonis. Kogu selle aja liigub tšekitud pagas ju ise. Või tuleb seda vahepeal kuskil välja võtta - USA-st lahkudes/Euroopasse sisenedes?

Ehk oskab keegi midagi tarka selle kohta rääkida?

0
0

Olin enne Tallinnas 3 korda taotlenud viisat ja 3 korda oli ka ära ära öeldud, polnud töökohta, õppisin ülikoolis, ei lastud. Nüüd viisavabadus, sain netist positiivse vastuse, läksin mehe ja lapsega 1-ks nädalaks New Yorki, mees ja laps lasti kohe läbi, mind kahjuks mitte:( Küsiti igasugu tobedaid küsimusi, "praeti" ühesõnaga ikka korralikult:D Lõpuks siiski lasti mind ka üle, lubasin et olen tõesti ainult nädala, öeldi et loodame jah. Väga ebameeldiv kogemus igatahes, sest mu mees polnud mu tuttavaid, kelle juurde läksime, kunagi näinudki:D Lõpp oli igatahes hea ja sealveedetud aeg tore. Teadmiseks siis kõigile, et see et tuleb positiivne vastus netis, ei tähenda, et sind sealt tagasi ei saadeta;) Rääkige oma sarnastest kogemustest. P.S. plaanime suvel uuesti minna kuuks ajaks, ei tea kas siis tuleb jälle takistusi?

0
0

Minul on USA piiri ületamisest hea kogemus. Küsiti paar küsimust stiilis, et kas olen varem käinud, kaua kavatsen viibida jms. Võeti näpujäljed ja tehti pilt ning seejärel klammerdati kole roheline paber passi, pandi tempel ja olingi maal. Sama lihtne lugu oli ka teistel minuga koos reisinud inimestel.

USAS-sse sisenemine oli oluliselt lihtsam kui Heathrow lennujaama saamine ning sealt edasi AA lennule minek.

0
0

Tekkis küsimus to repsikule. Kirjutad, et Heatrhow lennujaama saamine oli "keeruline" ning edasi AA lennule? Mis seal keerulist oli? Endal ka aprilli algul minek. Äkki oled nõus natuke kogemusi jagama? Lend saab alguse mul nimelt Helsingist ja Heatrhows on ümberistumine. Ette tänades, E

0
0

Keerulist ei ole seal mitte midagi. Kõnnid Flight Connections siltide järgi bussi peale (kui on terminalide vahetus). Buss viib teise terminali, läbid uuesti turvakontrolli, käid korra AA laudade juurest läbi pardakaarti vahetamas (kui seda ei tee, ei juhtu ka midagi, sama saab teha ka hiljem väravas, lihtsalt mugavam on kui varem tehtud). Ja ongi kõik. Ahjaa, Heathrows on väga palju igasuguseid suunanäitajaid ja muidu abilisi. Nii kui korraks ringi vaatama jääd, on kohe mõni sul ligi ja tahab aidata. Seega keerulist ei midagi. Aga jah, USA-se sisse saamine oli veel lihtsam, seda tuleb tunnistada :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased