Novembrist 2008 viisavabadus USA-ga!

Reedel 18.oktoobril 2008 öeldi siis välja, et viisavabadus Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide vahel hakkab kehtima lähema kuu aja jooksul. Paraku erineb ta küll Lääne-Euroopa riikide kodanikele kehtestatud viisavabadusest mitmel põhjusel. Eesti Vabariigi kodanik peab viisavabalt reisimiseks omama mikrokiibiga passi (väljastamist alustati 2007 aasta mais) ja teavitama Ameerika Ühendriike 4 päeva enne reisi algust interneti teel. Sealt peaks tulema ka mingil hetkel vastus, et kas antud kodanik on oodatud USA-sse või mitte. Seega tõenäoliselt see 3% soovijatest kes tahtsid viisat aga ei saanud, ei pääse USA-sse ka nüüd.

Isiklikult mulle on jäänud hämaraks, et kas see kehtib ainult lennureisijate puhul või peab seda tegema ka Kanadast või Mehhikost maismaad pidi tulijad või mõne kruiisilaevaga Kariibidelt saabujad. Ja kui jah, siis kuidas see protseduur siis välja näeb. Ning mis siis ikkagi juhtub, kui saabud piiripunkti ja eelnevat heakskiitu sul pole? Ootad neli päeva Kanada piiril? Või kui oled sealt kusagilt külapiirilt üle saanud ja tabatakse New Yorgis ning avastatakse et sa pole 4 päeva enne oma saabumisest teavitanud?

Igatahes pakub see viisavabadus Eesti Vabariigi kodanikele (viisavabadus ei laiene halli passi omanikele ja töö ning elamisloaga Venemaa kodanikele) enam-vähem võrdväärset vanade EU riikide kodanikega reisimist USA-sse ja avardab võimalusi transiidina USA-st lennata teistesse Lõuna- ja Kesk-Ameerika riikidesse. Näiteks Costa Ricasse saaks läbi USA oma 5000 krooni odavamalt, samuti avardab see jõudmist läbi USA Managuasse või Panamasse normaalse hinnaga.

Trip.ee on korduvalt käsitlenud viisavabaduse teemat näiteks http://trip.ee/node/7868 http://trip.ee/node/40999, samuti meie 2008 aasta ennustustes, kus ennustasime et viisavabadus USA-ga tuleb selle aasta jooksul http://trip.ee/node/36982 Loodame, et USA-ga viisavabadus kiirendab nende riikide otsuseid viisavabaduse osas Eestiga, kes on olnud äraootaval seisukohal. Rõhutan siinkohal, et näiteks soomlased saavad nautida viisavabadust umbes 140 riigi või haldusterritooriumiga, Eesti Vabariigi kodanikud umbes 60 riigiga. Seega on meie Välisministeeriumil veel palju ära teha reisimisvõimaluste lihtsustamisel.

ELi võib tuua 1l kanget üle 22% alkoholi maksuvabalt. Kõik, mis ületab selle koguse läheb maksustamisele käibemaksu ja ka aktsiisiga. Kui alkohol on suures pagasis ja see liigub otse Eestisse, st vahepeal uuesti check-ini ei toimu, siis toimub maksustamine Eestis. Kui vahepeal mujal pagasi kätte saad, siis seal. Seda pead sa ikka ise teadma, kas sul on piletid ühes komplektis või mitte. Kui ühes, siis peaksid pagasit uuesti nägema Eestis. Kui oled mõne otsa eraldi ostnud, siis ilmselt pead seal riigis pagasi välja võtma ja uuesti registreerima. Muidu on Eestis nii, et sul tuleb enne tollitsoonist väljumist, see on peale pagasi kättesaamist, valida punane koridor, kus saad kaupu deklareerida. Kui sisened rohelisse koridorri ja tolliametnik su kontrolli võtab ning deklareerimata kauba avastab, saad lisaks maksude maksmisele veel ka väärteomenetluse ja trahvi. Ma loodan, et märkasid ka seda punkti, et reisija pagasis imporditud kaup on maksudest vabastatud, kui isikliku kasutamise eesmärgiga kauba koguväärtus ühe isiku kohta ei ületa lennureisijate puhul 430 eurot. See tähendab, et kui oled ostnud endale asju, siis nende koguväärtus ei tohi ületada seda summat. Muidu pead ka teiste kaupade pealt makse maksma. Loodan, et sellest oli abi. Ilusat reisi!:)

0
0

Ega seal midagi väga keerulist ei olnud, lihtsalt USA-sse sisenemine oli kergem kui Heathrow lennujaama pääsemine ja sealt AA lennule minek. Juba terminaali sisenedes oli päris karm turvakontroll, lisaks veel ilmatuma pikk ootamine sabas, et sinna turvakontrolli pääseda.

Värava numbri saime teada u tund enne lennuki väljumist ja siis kiirustasime värava juurde, läbisime vestluse kurja turvatöötajaga, kes uuris lisaks kõigele muule, et ega keegi meie kotti midagi panna ei soovinud :). Kuna ei soovinud, siis jõudsime järgmise turvamehe juurde, kes lubas meil minna lennukile pääsemist ootama. Paljudel nii hästi ei läinud ning nad suunati kõrvale põhjalikumale läbiotsimisele, üsna mitmed eestlased sattusid sinna ritta. Kuulu järgi oli nn läbiotsijaid pisut kurjaks teinud tõsiasi, et eestlased saavad endale nii pikka reisi lubada.

Jäta meelde, et peale väravaid AA lennule minnes ei ole enam WC-sid :). Oli vist kuskil ka hoiatav silt selle kohta, aga ise ei märganud. Kui lõpuks inimesed lennukisse said, siis tekkisid WC uste taha järjekorrad :)

Tegelikult ega see kokku nii väga hull ei olnud, lihtsalt USA-sse sisenemine oli oluliselt kergem. Mina ise eelnevalt kartsin just USA-sse sisenemist, aga ei olnud midagi hullu.

0
0

Tänud info eest:) Kui kAhe lennu vahelin aeg on 2h 5min sellega peaks jõudma terminalide vahetuse ja järgmisele lennule? Ja kas AA lennukitel on igal personaalne ekraan v on seal vahedes ekraanid? AA peaks saama ka 24h enne lendu internetis check in ära teha? On seda keegi proovinud?

0
0

2h5min peaks olema piisav eeldusel et su esimene lend hiljaks ei jää oluliselt. Interneti check-in'iga ma ei eksperimenteeriks Atlandi-lennu puhul. Personaalne meelelahutus sõltub lennukist ja liinist. London-New York liinil oli olemas, Boston-London liinil mitte.

0
0

London-Chicago? Miks mitte internet check in? Eelmine aasta käisin SASiga ja siis tegin internetis check in, väga mugav oli:) On kellegil AA kogemusi check in osas?

0
0

Lendasin just nadalvahetusel AA-ga. Check in'i saab teha nii koha peal isiklikult, koha peal elektrooniliset voi siis kodus netis. Neil on kodulehel paris ilusti ka koik ara seletatud, mis voimalused on ja kuidas tapselt kaib.

0
0

Taotlesin USA reisiluba, sain kohe jaatava vastuse, aga eesti keeles- Teie reisiluba on väljastatud ja teil on õigus ... jne. Edasi taotluse number- XRXWX.... jne ja taotluse aegumise kuupäev. Printisin selle igaks juhuks välja, eeldasin, et ingliskeelne vastus (luba) tuleb mailile järelikult. Aga muidugi ei tulnud. Kas taotluse numbrist piiriületusel piisab või pean uuesti luba taotlema, vastates ingliskeelsetele küsimustele? Miks sel juhul on üldse võimalik ankeeti ka muudes keeltes täita? Keerasin midagi totaalselt untsu?!

0
0

Keegi su käest luba näha ei küsigi, piisab täiesti Eesti keelsest variandist.Taotlesin samuti ja neljapäeval sain üle piiri ilma probleemideta.Vahetasin veel 1 päev enne lendu aadressi ja ka seda Eesti keeles.

0
0

Vabandage rumalat kysimust, aga puudub igasugune varasem kokkupuude sellles osas?

0
0

American Airlines.

0
0

Olen tagasi ja ei mingit probleeemi- mttemidagi ei küsitud, ainlt seda et kuikauaks. ESTA lubab niikuinii kuni 90 päeva ja see ka sinna rohelisele sedelile kirja sai. Rohkem küsimusi piiril eiolnud. Nii et palju mugavam tõesti kui viisaga- saatkonnas teevad oma umbusklikku ristküsitlus, saan aru küll, et seal ei ole midagi isiklikkku, aga mulle lhtsalt ei sobi selline uuuriv-puuuriv suhtlusvorm, ilma et mul midagi pahatahtlikku või varjamisväärset oleks.

0
0

Küsin perekonnaliikme nimel ühe küsimuse targematelt - Kas ESTA taotlust saab täita ka ilma biomeetrilise passi olemasoluta või peab ankeeti täites juba biomeetriline pass olemas olema? Ehk siis ei tahaks hakata enne biomeetrilist passi tegema kui ei tea kindlalt, kas inimene saab positiivse vastuse. On vaid tavaline pass esialgu.

0
0

Sinna tuleb ju panna ka passi andmed, seega on vajalik juba passi olemasolu.

0
0

Kas seda reisiluba küsitakse piiril näha ka või on neil see kuskil süsteemis sees, et mulle on see reisiluba antud? Ma ei printinud seda välja ja kirjutasin numbri üles aga ei leia enam seda paberit ka üles kus number kirjas. Kas ma peaksin uue taotluse tegema või tasuks helistada saatkonda ja üle küsida? Oskab keegi äkki selle koha pealt nõu anda.

0
0

Minu käest ei küsinud seda keegi näha.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased