Novembrist 2008 viisavabadus USA-ga!

Reedel 18.oktoobril 2008 öeldi siis välja, et viisavabadus Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide vahel hakkab kehtima lähema kuu aja jooksul. Paraku erineb ta küll Lääne-Euroopa riikide kodanikele kehtestatud viisavabadusest mitmel põhjusel. Eesti Vabariigi kodanik peab viisavabalt reisimiseks omama mikrokiibiga passi (väljastamist alustati 2007 aasta mais) ja teavitama Ameerika Ühendriike 4 päeva enne reisi algust interneti teel. Sealt peaks tulema ka mingil hetkel vastus, et kas antud kodanik on oodatud USA-sse või mitte. Seega tõenäoliselt see 3% soovijatest kes tahtsid viisat aga ei saanud, ei pääse USA-sse ka nüüd.

Isiklikult mulle on jäänud hämaraks, et kas see kehtib ainult lennureisijate puhul või peab seda tegema ka Kanadast või Mehhikost maismaad pidi tulijad või mõne kruiisilaevaga Kariibidelt saabujad. Ja kui jah, siis kuidas see protseduur siis välja näeb. Ning mis siis ikkagi juhtub, kui saabud piiripunkti ja eelnevat heakskiitu sul pole? Ootad neli päeva Kanada piiril? Või kui oled sealt kusagilt külapiirilt üle saanud ja tabatakse New Yorgis ning avastatakse et sa pole 4 päeva enne oma saabumisest teavitanud?

Igatahes pakub see viisavabadus Eesti Vabariigi kodanikele (viisavabadus ei laiene halli passi omanikele ja töö ning elamisloaga Venemaa kodanikele) enam-vähem võrdväärset vanade EU riikide kodanikega reisimist USA-sse ja avardab võimalusi transiidina USA-st lennata teistesse Lõuna- ja Kesk-Ameerika riikidesse. Näiteks Costa Ricasse saaks läbi USA oma 5000 krooni odavamalt, samuti avardab see jõudmist läbi USA Managuasse või Panamasse normaalse hinnaga.

Trip.ee on korduvalt käsitlenud viisavabaduse teemat näiteks http://trip.ee/node/7868 http://trip.ee/node/40999, samuti meie 2008 aasta ennustustes, kus ennustasime et viisavabadus USA-ga tuleb selle aasta jooksul http://trip.ee/node/36982 Loodame, et USA-ga viisavabadus kiirendab nende riikide otsuseid viisavabaduse osas Eestiga, kes on olnud äraootaval seisukohal. Rõhutan siinkohal, et näiteks soomlased saavad nautida viisavabadust umbes 140 riigi või haldusterritooriumiga, Eesti Vabariigi kodanikud umbes 60 riigiga. Seega on meie Välisministeeriumil veel palju ära teha reisimisvõimaluste lihtsustamisel.

See ESTA reisiluba tasub ikka välja printida ja kaasa võtta küll. USA immigratsiooniametnik näeb seda ilmselt oma arvutis ka, aga minult ja mu kaaslaselt nõuti seda paberit näiteks Pariisis enne USA-sse suunduvale lennule minekut.

0
0

KÜSIMUS: Can I update my application, get my status, or board a plane if I don't have my authorization number?

VASTUS: Due to security/privacy concerns, we are unable to provide application numbers to people who have lost or misplaced them. If you lost, misplaced, or forgot your application number you will have to re-apply for in order to get another one. Your old application number will be automatically cancelled and a new one will be generated for you.

If you lost your application number, you will not be able to update your contact or travel information in the system. That number is required to locate your file. But remember, it is not required for you to update your travel information in ESTA. Providing that information to us is optional. So if you have lost your application number and cannot update that information the next time you travel to the U.S., don't worry about it.

You are not required to present a printout of your application number to board your flight. That number is transmitted electronically to the airlines.

If you are waiting for your approval status to be confirmed, and you did not keep a copy of your application number to log in to see the status, you will have to re-apply. We do not notify applicants of their status (approved or denied) by email.

If you are unable to re-apply, please come back to this FAQ and click on the "Ask a Question" tab at the top of this page, and send us the exact error message. If you do not have an email address for us to respond to you, please use [email protected]. Be sure to give us a phone number where we can contact you to resolve the problem

0
0

Kui ruttu ESTAst vastuse saite? Mul/meil on paanikaosakond :D Mina olen USAs juba mõnda aega viisaga, aga mees tuleb spring breaki ajaks ka siia. Tegi uue passi, aga sellega läks jupp aega kauem, kui plaanisime. Esiteks oli passi trükkimise masin katki (tavaliselt saab nädalaga) ja siis kui ta passile järele läks, siis selgus, et pass ei jõudnudki Tartusse... oli kaduma läinud. Täiesti sürr. Tegid siis kahe päevaga kiirpassi ja eelmisel neljapäeval andis ta ESTA taotluse sisse... Piletid on olemas, aga mitte välja ostetud ja sel reedel peaks ta lendama. Nüüd närin küüsi ja mõtlen, et mis saab. Kuradi KMA jokutamine...

0
0

Minul läks minut või isegi vähem....

0
0

ESTA vastuse saad tõesti kohe ja ma usun, et see on ka teil olemas. Sealsamas ESTA lehel, mingit meili ei tule.

0
0

No täna tuli siis vastus. Sellega siis korras. NYC - siit me tuleme, kuigi erinevatest suundadest :D

0
0

Palun raakige oma kogemustest reisimisel ESTA-ga. Kui sageli olete kainud selle alusel USA-s ja kui kauaks jaanud? Kas alati olete ostnud nii edasi- kui ka tagasisoidupileti ja piiril on teid alati lubatud malle soovitud ajaks? Kas lihtsam reisida ESTA voi viisaga? . . .

  1. Paluks lauset alustada suure algustähega!

  2. Trükime siia kasti ajaviiteks "ESTA": http://trip.ee/otsi

    Trip.ee

0
0

Reisiluba Ameerika Ühendriikidesse

Oman kehtivat Elektroonilist Reisiluba Ameerika Ühendriikidesse enne kui see muutus tasuliseks septembrist 2010. Kas ma pean nüüd taotlema uut Elektroonilist Reisiluba, et Teostada makse , või on mingi teine makse teostamise võimalus(näiteks piiripunktis).

0
0

Sõber läks USA-sse. Piiril oli üks "välja valitutest", kes viidi küsitlemiseks mingisse kõrvalruumi. Vestlus sai osta sellega, et sunniti tagasi pöörduma Euroopasse suuntuvale lennule põhjendusega, et neil on alust arvata ...

0
0

Mida oli siis alust arvata? Pointless postitus. Palun täienda asjaliku infoga!

0
0

Juba kuulsin kahe inimese käest selle kohta, et piiril võidakse tagasi saata. Jaanuari lõpus tegin selle waiveri programmi taotluse ja minuti jooksul tuli positiivne vastus: Authorization Approved Your travel authorization has been approved and you are authorized to travel to the United States under the Visa Waiver Program. This does not guarantee admission to the United States; a Customs and Border Protection (CBP) officer at a port of entry will have the final determination.

Samuti nagu siin kirjas võidakse tagasi saata piiri peal. Tuttav kirjutab näiteks nii selle ESTA kohta: "ja seda lihtsamalt saadetakse sind piiri pealt tagasi, ma ju tean, sellega ma läksingi sellega on tõenäosus piiri pealt tagasi saadetud saada suurem kui viisaga viisaga on veidi lihtsam, aga see ei taga midagi usu mind, olen kõikide asjade kohta läbi ja lõhki uurinud" Teine asi, et luba antakse 90-ks päevaks nagu kirjas nendel. Ma ise lähen viieks nädalaks. Teine tuttav ütles, et lubatakse max 4 nädalat viibida USAs. Üle muidu võid ka viibida, aga siis järgmine kord enam ei lasta USAsse. Päris ei tahaks uskuda seda. Minu siis reis on selline, et piletid ostan nii: Helsinki-NY (vahepeatus London) 2. juuli Los Angeles - Chicago 2. august Chicago - Helsinki 4. august NY-st on rongireis San Franciscosse 4. juulil. Mida peaks siis tollis ütlema kui näitan oma lennupiletid ja rongipileti ette, kui küsitakse kuhu ma lähen? Ütlen siis täitsa ausalt, et eelkõige Californiasse turistina? Teine põhjus on mul veel sinna ülikoolidesse maad kuulama, et 2012 proovida sisse saada sinna, aga seda pole mõtet mainida ma pakun. Kas parem oleks siis juba netis leida elamispaik Californias ja siis see neile ette näidata, et neil ei tekiks kiusatus mind tagasi saata? Ja miks nad peaks mind üldse tagasi saatma, lähen ju turistina raha kulutama sinna ja seeläbi nende majandust ergutama

0
0

Pole vahet, kas viisaga või viisata - sinu riikilubamise ja riigis viibimise kestvuse ainuotsustajaks on konkreetne immigratsiooniametnik, kes ei pea oma otsust mitte millegagi põhjendama. Kui nägu ei meeldi või kavatsused ei tundu esitatud küsimustele antud vastuste põhjal siirad, lendad järgmise lennuga tuldud teed tagasi.

Viisavabalt saabki USA-sse tulla ainult turismi eesmärgil, kõikidest muudest mõtetest tasub suu koomal hoida.

0
0

Olen Estaga juba kolmas kord Ameerikas.Tegelikult ei ole minu käest piiril kunagi ühtegi paberit küsitud,ilmselt on need neil arvutis olemas. Seekord selgus,et pole vaja enam ka seda nn. rohelist ankeeti täita lennukis,vaid tollideklaratsioon.Küsitud on muidugi igakord erinevaid asju,peamiselt,mis on teie reisi eesmärk?Kas te oma kodumaal töötate?Kuhu te veel kavatsete Ameerikas minna?jne.Tegelikult selgitatakse nende küsimustega välja lihtsalt,ega sa juhuslikult ei kavatse sinna illegaalina elama,töötama jääda.Seega kui südametunnistus puhas,pole muud kui rahu küsimustele vastamisel ja head reisi!

0
0

Tagasisaatmise üks määravamaid faktoreid on lennupileti olemasolu. Ilma naljata, kui Sul ei ole ette näidata piletit, millega Sa kodumaale tagasi saad, on asi kohe äärmiselt kahtlane. Elektrooniline pilet tuleb välja trükkida! Jah! Paberit on vaja! Mingi hetk tekkis see nõue ka ESTA lehele. Turisminduse seisukohalt on mõtet rääkida usutavat juttu, kui Sul on olemas kindel marsruut ja hotellibroneeringud, siis see tasub kindlasti ausalt ära rääkida, see pigem kinnitab Sinu juttu. Kui hotelle kinni pandud ei ole, siis võiks Sul olla siiski mingi ettekujutus kus Sa selle reisi jooksul ööbid/viibid. Kui sugulaste juures, siis näiteks nimed ja aadressid. Eks pane end immigratsiooniametniku rolli: hinda kas Sinu jutt, et kuhu Sa lähed ja mida teed on ka faktidega kinnitatud või mitte.

0
0

Kas ESTA tasu võib kellegi teise krediitkaardiga ka maksta? Ei ole vist oluline?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased