Omal käel Kanaari saartele (Tenerife ja Gran Canaria)

Plaan minna omal käel Kanaari saartele. Vaatasin, et lennupiletid ja hotellid täiesti mõistliku hinnaga ja kuna paketireisid olid kõik selleks ajaks juba müüdud siis sealt ka selline mõte. Kas kellelgi on samalaadseid kogemusi? Kas keegi on saarte vahel ka liikunud või on see üldse seal võimalik?

Omal käel Kanaaridele minek on hea mõte. Olen ise mitmed korrad seda sama teinud, kuna olen päris palju soodsamalt hakkama saanud, kui pakettreisiga. Olen alati ka auto rentinud. Saarte vahel olen liikunud, küll Fuerteventura ja Lanzarote vahel. Kasutasin selleks vähe odavamat varianti, kui fredolsen- http://www.navieraarmas.com/. Viimati Gran Canarial olles oli küll plaan minna Tenerifele, aga aeg kulus käest kiiremini, kui arvasin ja jäi see visiit tegemata. Kui on lisaküsimusi, küsi julgelt!

Võibolla on sul abiks need lehed:
http://www.tenerifesiesta.com/
Meie broneerisime elamise sealt koos transfeeriga ja ka auto rentisime nende kaudu. Jäime väga rahule.
Teisel lehel pakuvad kohalikud eestlased trippe. Ise kasutanud ei ole.
http://www.tenerifekompass.com/

Meil ka plaanis minna Tenerifele,palun soovitage hotelle või apartemente kus olete ise olnud ja rahule jäänud.Meil esimest kord plaan minna,igasugune info teretulnud.Mis reisfirma kaudu olete paketi võtnud?Ja kui omal käel läinud ,siis millist marsuuti kasutanud?

Suured tänud kommenteerimast ja infot jagamast kõigile.
Me läheme 18.12 Tenerifele läbi soome (bookinghouse kaudu), oleme nädal aega Tenerifel, võtsime kuue peale villa läbi bookingu ja auto ka. Teised lähevad ära ja meil kahekesi plaanis ringreis Tenerife-Lanzarote-Fuerteventura-Gran Canaria-Tenerife. Panin igale saarele kaheks päevaks bookingu kaudu hotellid kinni, muidugi hinnad on aasta lõpus vähe kallimad aga elame ju vaid korra. Ainuke küsimus, millele pole vastust saanud on kas saame üldse Tenerifelt (Plus Car) võetud autoga praamile ja nädala aega mujal rännata??

Tenerifel kohapeal on vaatamist juba paari nädala jagu ja ülejäänud saartel sama palju (kokku viibinud Tenerifel 3ndl ja iga kord saab ikkagi midagi uut avastatud), Cran Ganarial käisime viimati nädala ja enamus planeeritust jäi vaatamata (kuigi saared on meie mõistes võibolla väikesed, siis mägedes sõit võtab trippimisel hulgaliselt hoogu maha). Seega ei näe mõtet saarte vahel vaid 2 päeva kohapealolemise pärast sõita, kuna praamidel automaks on päris korralik summa, La Gomeral käisime siiski ära aga ka seal jäi ühest päevast selgelt väheks (kuigi teistega võrreldes on väikesaar). Aurorendist pead kindlasti küsima kas teistele saartele sõit on lubatud, mitmel autorendil mida me kõigepealt vaatasime ei olnud ja tuli maksta nö lisakindlustus.

Leidsin praegu vaid sellise info Plus Car-i lepingutingimustest - "The vehicle is not to be transferred between islands without the permission of PLUS CAR." Ja eks see luba võib siis korraliku kopika maksta.

Üldiselt on neil ka suhtumine selline - "Some people want to know if they can take their hire car to other Islands. Most car hire firms on Tenerife don’t allow this. Some, like CICAR, allow you to take your hire car to La Gomera only. However, the cost for taking a hire car, plus two passengers to La Gomera can be around €145 on the Fred Olson ferry and around €130 on the Naviera Armas ferry, so it might work out cheaper to hire a car once you’re there (see Piñero rent a car below)."

Pluscar vastas lõpuks, et tema teistele saartele oma autoga ei luba, ei pakkunud ka mingit lisakindlustust loa saamiseks. Aga võtsin teiseks nädalaks auto läbi http://www.tenerifesiesta.com/ ja seal probleemi ei olnud sellega. No meil on siiski selline turboplaan paigas, saame vähemalt esialgse pildi ette ja siis teab kuhu tagasi "vaja" minna on.

Omal käel minek on hea mõte. Käisin jaanuaris ja lähen taas aasta alogul - mõlemal korral ostsin soodsalt reisifirmnade kaudu (tšarterlend Tallinnast + enda valitud hotell). Valmispakettide hotellid tunduvad nigelad või liiga kallid, aga mõlemal korral võimaldati endal paketi raames valida hotell, mida neil "näidismenüüs" polnud. Ühtki muud tenust Eesti siinsetelt korraldajatelt ei ostnud - kõik tripid ja piletid on kohapealt ostes ca kolmandiku soodsamad. Kasutasime eestlaste TenerifeKompassi, kes korraldavad ise või vahendavad suurt valikut reise/pileteid KOHALIKU hinnaga. Kompassi Suur Saaretuur on ´üldse parim giidiga ringsõit, mis kunagi kogetud. Omapäi ringisõites lihtsalt ei oska asjadele tähelepanu pöörata ega tea saare ajaloo ja kohaliku eluolu põnevat sisu. Vt http://tenerifekompass.com/saaretuur.html - aga soe soovitus on see ette broneerida, kuna tuur toimub vaid 1xnädalas pühapäeval ja on populaarne.
Kompassi lehel on soovitusi ka autorendiks, liikumiseks ja turvalisuseks, sh paljastatud kohalike trikid autoturistide kallal.
Kuurordi praamisadamast väljuvad saartele praamid Fred Olsen ja Armas - saab hindu näha ja pileteid osta: http://www.fredolsen.es/en/destinations/tenerife ja http://www.navieraarmas.com/en/home
Praamid võivad olla üsna rahvarohked ja aegavõtvad. Piletid suhteliselt kallid.
Aga Kanaarid ja Tenerife kliima on talvel imemõnusad, meri ujutav, toit hea, õlu ja vein odavad, teenindus igati rahuldav, loodus kaunis, tegevust küllaga, rahvas sõbralik. Hääd reisi!

Seda ilma teemat tahaks veidi täiendada. Minu arust päris nii ikka ei ole, et kui talvel nädalakeseks kohale lendad on garanteeritud suvitusilm.
Näiteks veebruari algul olime GC-l, päikest nägime paaril päeval, sageli tibas vihma. Ookeani sai ikka sisse hüpatud aga ka enamus eestlasi poleks seda ujumiskõlblikuks pidanud. Igal hommikul oli ikka tahtmine pikad teksad jalga vedada. Seiklesime igas ilmakaares aga kõikjal oli enam vähem sama. Oli selline mõnus kevade lõhn.
Meile see ilm sobis, sest me polegi rannapuhkajad ja kõik oli tõesti fantastiline, toit, vein , inimesed, loodus jne.
Elu kõige odavama ja probleemivabama autorendi sain seal lehelt "doyouspain"

Kindlasti tasub tulla omalkäel. Eesti reisifirmadest parem kaarega mööda käia.
Ilm saartel võib totaalselt erinev olla talvel. Eesti nirust suvest ikka parem. Tenerife Kompassi saaretuuri soovitan küll kaasa teha ja varakult bronnida. Viimasel ajal on nad käinud tihti ka kahe bussiga, sest huvi on nii suur.
La Gomerale pole oma autoga mõtet minna, lihtsam ja ka odavam on osta päevane bussireis, mis näitab ära kõik olulise. Teiste saarte jaoks on ikka parim võtta igaühele oma nädal.

Omalkäel minek märtsis. Gran Canariale. Oleme alati hinnanud privaatsust ja loodust. Turismimelu võiks olla minimaalne. Otsime majutust. Hotelle ei taha. Silma on jäänud vahvad piirkonnale omased majutused just saare keskosas. Kas sealt mere äärde liikuda on liiga ajamahukas? Mägised teed, nende seisukord jms.

viamichelin.com aitab välja arvutada kulgemiseks kuluvat aega jms

Meie läheme omal käel veebruaris, majutuse saime airbnb kaudu. Lend Tallinn - London - Tenerife ja tagasi Tenerife - Bergamo - Tallinn. Piletid ostetud, öömaja olemas, jääb oodata vaid puhkuse algust.

Meie ka nädala pärast omal käel Tenerifele. Lendame Riia-London-Tenerife-London-Riia. Majutuse võtsime Airbnb , ainult autorent vaja veel bronnida.

Firsty, kuidas Teil on planeeritud ümberistumine? Olen natuke mures kuna meil Stanstedis ümberistumiseks aega 1,15 tundi Ryanairilt Ryanairile. Lendame käsipagasiga kuid siinseid jutte lugedes on jäänud mulje, et ajast võib väheks jääda.

Sama siin :) , meil minnes 2 tundi aga tulles vaid 1 tund 25 min. Teeme Fast tracki ja reisime ka ainult käsipagasiga. Just tagasitulles tuleb loota heale õnnele ja kiiretele jalgadele. Nädala pärast võin muljetada :)

Ilusat reisi! Jään ootama muljeid nii reisist kui lennujaama infot.

To Hirmus. No meil nüüd käidud Tenerifel :) Minnes oli meil Londonis aega 2 tundi, aga reaalselt oli 1 tund ja 40 min. kuna lend Riiast hilines sinna 40 minutit, 20 min lendas küll tagasi. Samas turvakontrollis läks ega 10 min, 5 min. läks puhtalt selle peale, et pesuasju ei võtnud kotist välja ja kott läks uuesti uurimisele.Tagasi tulles õnneks tuli lend Tenerifelt õigel ajal välja ja maandus ka õigel ajal, aga selle 1t25 min tuleb ikka väga kiiresti joosta ja loota lühikesele passijärjekorrale. Õnneks need väga hullud ei olnud, nii minnes kui tulles u.20min. Stanstedis see ikka väga tobe, et tuled lennukist välja , lähed passikontrolli, teed pika ringi ja tuled lõpuks ikka samasse terminali tagasi :(. Eelneva info põhjal pakkisin ka kotid ringi, võtsin väikse kohvri ja seljakotid, et siis kindel, et ära ei võeta. Fast Track oli ka tulles abiks, seal ei olnud järjekorda.

Lastega,siis soovitan Tenerifet just veepark, mis on üks kõvemaid üldse Euroopas. Majutuse ja rendiauto võtsime Tenerife eestlaste kaudu ja tuli ka soodsam kui bookingust

to firsty - tänud info eest! Nagu ma aru saan siis kui lendude vahe 1h ja 15min siis Fast Tracki abiga on reaalne, et saame hakkama, eeldusel, et lend ei hiline või lootuses, et väljalend Londonist hilineb?