Päevane väljasõit Roomast
Kevadel on plaanis väiksem Itaalia reis, mõttes alustada Roomast (3 päeva?), teha tiir Tivolisse (1p) ja seejärel Amalfi poolsaar koos kõige sealsega (Pompei, poolsaare lõunakülg, Sorrento ning võibolla ka Salerno, 2p) ning Capri (1p). Tagasilend Napolist.

Aga tundub, et päeva jagu aega jääks üle. Kas on häid ettepanekuid, kuhu saaks sealt piirkonnast veel ühe päevase väljasõidu teha? Liikumine ühistranspordiga.

Miks sul Roomas on 3 päeva ja mitte 1 päev? Samuti võtab Salerno ja Capri ära 0,5 päevaga :)

Kui võtad ööbimise Sorrentosse on Napoli ümbruse plaan täidetav. Kui tahad Capril koopasse jõuda, siis pead kohe hommikul mõne esimese laevaga Sorrentost Caprile saama. Kui  ööbimine on sul Napolis, siis sa ei jõua mõistlikuks ajaks Sorrentosse, et sealt Caprile jõuda ja koobast näha. Capril pole terve päevaga midagi teha. Napoli lähedal on ka Paestum, mida maksab kindlasti külastada. Sinna saab sõita rongiga ja mõned aastad tagasi kuulus Paestum veel Napoli transpordi seitsmendasse tsooni, nii et pilet sina tuli osta ajaleheputkast mitte jaama piletikassast. Pildid Paestumi kohta petavad veidi ja lasevad seda näha tegelikust väiksemana, sest piltidel pole mõõduks inimest. Soovitus on võimalusel võta ööbimine Sorrentosse, siis on sul Pompei ja Capri lähedal ja saad päeva Paestumi jaoks.

Sorrentos ööbimine oli plaanis küll. Üks mõte oli selline, et Roomast rongiga otse Salernosse ööbima, järgmisel päeval bussi ja praamiga mööda rannikut, peatusi tehes, Sorrentosse. Päev Capril, veel üks öö Sorrentos, ning seejärel viimaseks ööks enne tagasilendu Napolisse, tee peal peatusi tehes. Aitäh Paestumi vihje eest, guugeldan.


Capri osas on ootused muidu päris kõrged, panustaks matkatiirule, koopa jätaks vahele (kuigi lapsepõlves oli see üks mällu sööbinud imeasi, mille pilti sai ENEst või ENEKEsest imetletud).

Hbert: Rooma osas ma väga loodan, et sellel linnal on ikkagi rohkem pakkuda kui päeva jagu, aga eks ma tajusin selles soovituses ka väikest irooniat :)

Roomas 3 päeva pole mingi probleem olla, et näha ja relaxida.  Roomast läbi tormata pole mõtet, kui varem seda  linna külastanud ei ole. Iga kell läheksin uuesti Rooma! :)

Minul kulus Roomas 3 päeva. Hommikul vara ei tõusnud, õhtusöök poole ööni jne. Võtsin puhkust ilma tormamata. Kõik tuntumad kohad vaatasin kiirustamata üle. Seda kõike ühe päevaga teha oleks võimatu. Ka mitte koos kuke ja koiduga alustades ning jooksusammul läbides.

Kui ajaloo- ja linnaruumi huviline, siis Rooma jaoks 3 päeva on napp. Rooma lähiümbrusest soovitan kindlasti Tivolit koos Hadrianuse villakompleksiga sellisel kujul, et alguses Hadrianuse villasse ja õhtu poole u. 2 tundi enne sulgemist Villa d`Estess-e, siis on sääl rahvast vähem.

Algne küsimus - kuhu võiks Roomast daytripi teha - on praeguseks päevakorrast maas ning seisan silmitsi aja puudu- mitte ülejäägiga. 


Roomas oleme neli täispäeva, neist ühel käiks ilmselt Tivolis. Järgmisel päeval otserongiga Salernosse.

Algne mõte oli sealt mööda rannikut, vahepeal ööbides, Sorrentosse liikuda, mis oleks baasiks Capril käimise ajaks. Selle plaani puuduseks on see, et kogu aeg tuleks endaga pagasit kaasas tassida. Ilmselt jääme hoopis kaheks ööks Amalfisse. Logistika poolest sobiks see suurepäraselt ja minu väga suureks üllatuseks leidsin sealt ka täiesti mõistliku hinnaga öömaja. Teadupoolest on Amalfi üks selle piirkonna kallimaid linnasid ning suuremat sorti turistilõks ja mitmeski mõttes oleksid lähedalasuvad väiksemad linnad parem valik, kuid kavasolev marsruut pani asja paika.

Järgmisel hommikul saaks Amalfist praamiga Caprile, kotid jääksid sadamasse pakihoidu, ning õhtul teise praamiga Sorrentosse (ning võimalik, et kohe rongiga edasi Pompeii'sse ööbima). Väike miinus on see, et Caprile jõuab alles kl 11. 

Kokku 8 täispäeva, ja tundub näiteks 2 lisapäeva oleksid täitsa abiks.

3 päeva Roomas on väga mõistlik, eriti esimest korda seal viibides. Ise olin esimesel korral 2 päeva ja see oli ikka hull kappamine. Teisel korral olin juba targem.


Sorrento on minu lemmik peatuspaik Amalfi ranniku ja Napoli ümbruses seiklemiseks, aga ma võtan alati auto, seega ei oska ühistranspordi ühenduste osas kaasa rääkida. Sorrentost peaks aga minu teada olema kõige tihedam praamiühendus Caprile. Väga mõnus on seal takso võtta (bussid on küll odavad ja graafik suhteliselt tihe, aga jubedalt ülerahvastatud) ja tõenäoliselt saad taksojuhilt privaatse tuuri kauba peale. Samuti soovitan ümber saare paadisõitu. Kestis umbes 2 tundi ja kogu saare ajalugu + kuulsuste suvituskohad said selgeks lisaks kaunitele vaadetele :)

Minu meelest must-see Amalfi rannikul on Positano. Väike linn, pikalt seal midagi teha ei ole, aga uskumatult ilus ja armas. Filmides armastatakse Positano vaateid kasutada.

Kui Roomas peaks aega üle jääma, siis kindlasti Castelli Romani. Frascati, Grottaferrata, Castel Gandolfo, Nemi. Eriti Nemi. Lähedal, aga Roomast nii erinev. Ilma autota on vist tülikas.