Palun nippe/soovitusi (Montenegro)

Tere,

Palun nippe/soovitusi: maandume Tivatis juuli lõpus. Soovime rentida auto terveks perioodiks ehk 2 nädalaks, siin kohal ka soovitusi kus olete rentinud. Kus võiks peatuda või tasuks võtta 1 ööbimiskoht ja siis liikuda või liikuda ja ööbimine võtta sinna kus peatume? Kuidas Teie kogemus? Reisime neljakesi ehk 2 suuremat last kaasas.

1
2

Kui on plaanis rohkem näha, siis tasub kindlasti võtta rohkem erinevaid majutusi. Näiteks rannikul 1-2, et rannik ja lähiümbrus ära näha, ning siis sisemaale vastavalt soovidele. Riik on väike, aga teed on enamasti kaherealised ja kohati päris tiheda liiklusega. Kui rannikult ainult päevaks mägedesse sõita, siis veedate olulise osa ajast autos. Ja nii iga päev, kui erinevaid mägipiirkondi külastada vms. Ka rannikul sõit võtab suvel aega. Meil oli rannikul Kotor ja Petrovac. Oli teine koroona aasta ja Kotori majutus oli väga odav. Ja sisemaal peamised peatuspaigad Žabljak ja Plav erinevate mägipiirkondadega tutvumiseks. Lisaks mingeid üksikuid öid kuskil teel ka või reisi alguses ja lõpus.

Lend oli Podgoricasse ja auto Hertzist. Tivait kohta ei tea.

2
0

Ma pole ennustaja, aga pakun, et Tivati suunast Kotori minnes istute miinimum 1 tundi enne Kotori autoga lihtsalt ummikus. Seda muidugi vaid siis, kui veab. Ega 2-3 tundi pole ka mingi haruldus.

3
2

Juuli lõpus on seal palju turiste ja teedel liiklemine võib palju aega võtta. Kõikjale viib ainult üks peatee ja seal sõidetakse ühes reas ühes suunas ja vastasreas vastupidises suunas. Mõõduda kellestki ei saa. Kui on ummik, siis istudki ummikus koos teistega. Bussidel võib olla graafik, mille alusel liinibussid sõidavad, aga ka nemad istuvad ummikus koos teiste sõidukitega. Tivatist Kotori viib vaid üks peatee (võibolla saab üle mägede ka kuidagimoodi) ja see on läbi tunneli ja seda teed mööda liigutakse ka Horvaatiasse, seega kes iganes on kuskile sinna sunnas teel, nad kõik on sellel teel. Budva ja Albaania piiri suunas mere äärest viib ka vaid üks peatee ja kes iganes soovib sel suunal liikuda, need istuvadki autojadas ja loodavad liikuda. Kuidagimoodi kohalikud elavad selliste teedega, ju siis turistid saavad ka hakkama.

Olen käinud Montenegros, kuid autot ei rentinud kordagi. Ööbisin alati Tivati linna ja Tivati lennujaama vahel, nii oli mugav kõikjale jalgsi liikuda või ühistransporti kasutada. Kui jääda kaheks nädalaks sinna riiki juuli lõpus ja kui arvestada teeolusid, ma võtaks öömajad vähemalt kahte eri piirkonda või ka kolme piirkonda. Ise juuli lõpus kaheks nädalaks sinna ei lähekski eriti siis, kui on plaan ringi sõita ja riigiga tutvuda. Kindlasti saate hakkama, sest seal ju siiski elatakse ja liigutakse autodega, saate teiegi liigutud.

4
1

Kas on soovitusi, kus pikemalt peatuda? Mis linnas/linnades?

0
0

Rannikul äkki kuskil Kotori lahe ümbruses (Kotor oma eeslinnadega, Tivati ümbrus jms). Sealt saab rahulikumalt Kotori ja lahega tutvuda. Kui hommikul vara alustada, siis saab muretult ka Kotori juurest serpentiini mööda ülesse Lovceni ja Cetinjega tutvuma.

Järgmine ranniku öömaja sõltub sellest, mida ja kus näha tahad. Siis vastavalt sellele otsid asula, mis vajalikest paikadest enam-vähem samale kaugusele jääb. Reaalselt saad ju päevaga Kotori ümbruse ja järgmise asula vahel rahulikult ka vaatamised ära teha ja siis ei pea rannikut mööda edasi-tagasi sõitma jägmised päevad. Me olime Petrovacis, sest hinnad olid paremad ja läheduses oli normaalsemate hindadega söögikohti ka. Sutomore oleks olnud esimene valik, aga seal vaadatud hea korter võeti kahjuks eest ära ja järgmised valikud ei olnud nii head sarnase hinnaga.

Mägedes on tavaline koht Žabljak, kus annab matkata ja tiirutada. Lisaks soovitan Plavi või Gusinjet. Hoopis teine loodus ja kultuur. Elu tunduvalt rahulikum, sest jõhker massiturism hakkab alles vaikselt sisse tungima. Žabljaki ja Plavi vahel liikudes saad päevaga samuti palju loodusest vaadatud. Näiteks Biogradska gora, Kolašini tõstuk (sealt annab ka väikse matka telemasti juurde teha) jms. Mrtvica kuristiku võib jätta näiteks tagasiteele Plavist rannikule.

Ja soovitan nii nädalaga nüüd plaanid ära teha ja siis kiirelt majutuse ära broneerida, sest keset suve on parim valik juba praeguseks läinud ja valik jääb kiirelt veelgi väiksemaks.

3
0

Kui sisemaal ka ringi kolada tahetakse, siis metsikuma looduse huvilistel tasub Komarnica kanjonit vaatama minna Montenegro põhjaosas. Kohati 2- 3m laiune ja kümnete meetrite kõrguste vertikaalsete kaljuseintega. Mingi lühike lõik on madala vee ajal ed- tagasi läbitav ohutult ka ilma erivarustuseta. Vist septembrikuus käisin, vesi oli max põlvini. Aga adrekasõltlased saavad sealt kuskilt ka kanjooningu teenuse osta.

1
0

Ma ei tea teemaalgataja reisiootusi ja soove. Kas matkamine või rannas päevitamine näiteks, aga mina soovitan käia Lipa koopaid vaatamas ja miks mitte peatuda korra ka Budva linnas.

1
0

Vatse soovitustega nõus, meil ka need kohad käidud ja soovitan! Plav jättis erilise mulje, Žabljakis ka kahel korral peatunud. Kotori laht on ka tore, aga sealkandis ummikud tavalised suvel. Petrovaci rand oli augustis üliräpane ja Budva ka ei tõmba, sisemaal oli oluliselt rahulikum.

1
0

Mis ajal seal rannikul see suurem tõmblemine algab? Oli ka plaan nädalaks minna jaanipäeva paiku aga see ummikute jutt hirmutab ära.

Ma tean ennast, et ma ei suuda näda aega ühe koha peal istuda ning rendiauto ja ringi tõmblemine käib mul reisil asja juurde...

0
0

Budvas soovitan Hotel Blue star (https://maps.app.goo.gl/B8wcSru7vAS6QnNw8) - vent töötas, hommikusööki ei pea võtma. Linn ise ei ole muud kui üks suur turismi ala.

SIIA: https://maps.app.goo.gl/zzKzze4oCUWKgqn49 ma ei soovita autoga minna! bussiga olime seal teel 3 h.

Kui olete suured Kirikute fännid, siis pange Google mapsiga plaan paika.

Soovitan Tivatist sõita kohe üless poole mitte tulla Budvasse, istute ummikus liiga kaua.

Sisemaal pole midagi erilist vaadata, männid/kuused on meil endal ka olemas. muul juhul paljad mäed. farme ja tehaseid polnud näha. kuigi räägiti, et pallju on kohalik tooraine.

Esmaabi osas soovitan rangelt kõik asjad ise kaasa võtta kuna kohapeal pidavat taksoga lihtsam emosse sõita olema kui oodata kiirabi. Suurema kõhutõve korral soovitatakse coca-coolat juua.

Kui tahad puhata, siis ole ühes kohas ja naudi ilma. Rannas õlle maksab 5eur. poes paar eur.

Lisaks mainin, et fake riiete turud on ägedad aga kaubanduskeskustes väidetavalt olid originaal riided aga tegelikult ikka ka feik teema.

Ise teist korda sinna ei läheks.

2
1

Tänan, soovime 50% / 50% - matkata ja puhata, valisime hetkel 2 ööbimist, esimene Kotoris, teine rannikul, väiksem linnake ja seal liigume ka ringi. Majutuse koha pealt kirjutan ka siia seda, et tegin algsed broneeringud Agoda.com aga ei soovita - 6 broneeringust tühistati kõik, sest nad juba välja müüdud aga seal lehel näitas, et vabad. Võtsime läbi bookingu.

Autoga ka vedas ja saime teiveks 2 nädalaks.

0
0

@kennyt, kas need tühistamised olid mingid eramajutused vôi hotellid?

Olen Agoda.com-i palju kasutanud (rohkem küll Aasias), aga esimest korda kuulen, et Agoda on miskit tühistanud.

0
0

Tivatis Regent Porto Montenegro on väga ok hinna-kvaliteedi suhtega hotell. sain oktoobris seal toa 139 EUR/öö

https://www.ihg.com/regent/hotels/us/en/porto-montenegro/tivpm/hoteldetail

0
1

Montenegro on nii väike riik, et selle võib risti-põik kaks korda päevas läbi sõita. Üks majutus ja sõida kuhu tahad. Kaks nädalat koha peal- sa tüdined ära. Need vaatamisväärsused on üksteisele nii lähedal, võib vaadata kõik ära paari-kolme päevaga. Ülejäänud aja naudid räämas nn. promenaadi, vene kõikjale kuuldavat loba ja prügiseid randu.

0
0

@snoop, olen ka ise mitu aastat IHG lojaalsusklient olnud, aga vaatan, et selle lingi kaudu kahjuks seal Tivatis hetkel alla 255 eur miskit ei pakuta.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased