Palun soovitusi puhkuseks Horvaatias.

Tere taas. Paluksin käinutel soovitada 4-5 (või ka rohkem)rannapuhkuse piirkonda Riekast lõuna pool,kuni Dubrovnikuni.Minek tänavu augustis taas ja suurema seltskonnaga. Eelmine suvi käidud Zadaris (Ciovo). Huvi ei paku majutuse hinnad ja muud hinda puudutavad asjad. Huvi pakub:-ilus ja puhas rand -snorgeldamise võimalus,paadirent,ka väljasõidud laevaga -ilus vanalinn,promenaad,välikohvikud jne. -vaatamisväärne lähiümbrus -asukoha puhtus -põhiline ikka see,et ei hakkaks igav 7-10 päeva kohapeal olles. Minek on autodega,nii,et võimalus jääb teha väljasõite.Kaasas on lapsi 11-14 a. Tore oleks,kui vastaja ei piirduks vaid asukoha nimetamisega-ehk väike põhjendus ka. Lugupidamisega ja ette tänades,tutkaonu.

Tere tutkaonu

Kindlasti oled minu varasemaid Horvaatia teemalisi postitusi lugenud.Olen sellel maal puhanud igal suvel alates aastast 2006 ja käinud läbi vast poole rannikust ,nii et avastamisrõõmu peaks veel tulevikus küllaga olema. Selleks et midagi soovitada ,peaks teadma eelistusi.Näiteks minu seltskond on enamjaolt noorepoolne ja seepärast oleme eelistanud rahvarohkeid ja meelelehutuslike kohti. Kui Zadarist alla poole tulla on imeilus ja mõnusa miljööga väikelinnn Vodice .Kuigi selle linna ümbrus on suht igav ja tühi siis linn ise on väga kena ja kodune oma suure ranna ja rannaäärse promenaadiga. Väga hea pildi saad kui kasutad Google Earth street view ,nimelt suurem osa Horvaatiast on olemas ja võimalik virtuaalselt kogu rannik läbi sõita. Järgmine Linn on Sibenik kus vaatamist väärt vanalinn koos katedraliga, kindlusega ja omaete elamus on surnuaed mis vanalinna kõrgemal künkal.Sibeniku lähedale jääb ka üks Horvaatia looduse pärle, Krka rahvuspark. Selle koha tarbeks kulub päev.Aktiivseks rannapuhkuseks on enimarendatud Solarise rand.Seda mis on arendaja seal mõne aastaga loonud peab ise nägema.Just lastele on seal hulga tegevusi,mõnusaid basseine ja atraksioone. Vaata videot

Seal pead parkima Resordi aia taha parklatesse ,osad on tasulised osad tasuta. Apartamente on Sibenikust väljasõites Trogiri poole, ranniku äär täis ,valikuvõimalusi ja kauplemisruumi küllaga. Edasi tulebki Trogir , mis on väga huvitava vanalinna ja turuga. Elu ja puhkamise paigaks on sobiv Triogiri küljes olev Okrugi saar kus pikk rand ja selle äär täis apartamente.Sibeniku ja Trogiri vahele jääb hulga ilusaid väikelinnu ja fantastilise merevaatega maanteed. Trogirist edasi on Split oma kuulsa vanalinnaga tasub väisamist. Edasi mööda rannikut on üks looduslikult huvitav ja ilus koht Omis oma kanjoniga.ja sealkandis ka rohkem liivarandu.Ainult vee temperatuud võrreldes ülejäänud rannikuga on veidi madalam kuna jõgi toob jahetat vett. Sealt edasi algab Makarska rivera.Brela Baska-Voda,ja Makarska kuuluvad ka minu sellesuvistesse plaanidesse. olen sealt vaid läbi sõitnud teel Dubrovnikuse.Olen hulga infot selle piirkonna kohta Goole abiga läbi sõelunud ja arvan see üks mõnus paik puhkamiseks. Dubrovnik aga on paik, kuhu tuleks paigale jääda nädalaks.Tegevusi ja vaatamisi seal jagub. Kindlasti läheb päev vanalinnale ,siis paadiga väljasõit saartele ja teine reis Montenegro Budvasse.Paadi reiside pakkujaid on väga palju.Seepärst tasub uurida milline on paat, mida söögiks joogiks pakutakse.On väga erineva kvaliteedi ja hinnaga pakkujaid. Dubrovnikus on mitu randa Kõik nad on liivase põhjaga. Parim rand on aga Lopud,i saarel kuhu saab Dubrovnikust paadiga nii mõneks tunniks või terveks päevaks.Tundub et snorgeldamiseks on parimad paigad just Sibenikust lõuna poole.Meri on puhas ja läbipaistev on igal pool astud paar sammu rannast eemale ja snorgelda.Puhtus kord ja sõbralikud inimesed on igal pool. Ise plaanin ühe nädala veeta Brelas.vaata: Brela.com Kui midagi konkreetsemat teada tahad siis vastan meeleldi Päikest.

Tere! Vabandan, et teen teema, millele sarnased on juba olemas. Kuna infot olemasolevates teemades on palju (kindlasti töötan seda veel läbi), siis paluksin Horvaatias käinutelt näiteks kirjutada oma meelest TOP 5 vaatamisväärsust, mida kindlasti peaks külastama.

Plaan on juuli alguses autoga kohale sõita ja kohapeal veeta vähemalt 7 päeva. Huvi pakuks Rooma-aegsed mälestised (nt külastada Pula amfiteatrit), mereäärsed linnad, loodus ja päev-paar ka rannas veeta.

Tänud!

Tere. Eelmisel aastal sai kaks korda Horvaatias käidud. Plitvice ja KRKA rahvuspargid on kindlassti vaatamist väärt. Zadari laulvad kaid,Dubrovniku ja Kotori kindlus.Ilusaid kohti on palju. Apartamentide leidmine polnud kuskil probleemiks. Keskmiseks ööbimise hinnaks kujunes 10–15 euri nägu/öp.Eks kaubelda tuleb ikka ka ja mitte maksta kohe seda hinda mida küsitakse.Samuti ei tasuks üle maksta trahvide eest.Lugesin et makstakse kohe välja 50–100 euri, see on ulme.Olen rekkaga ja omal käel aastaid Euroopat sõitnud ning üle 20-ne ei ole veel kunagi maksnud.Poolast edasi muidugi ei tasu politseile mustalt raha pakkuda,võivad ka käed raudu panna selle eest. Küsi julgelt lisa! Edu ja ilusat suve kõigile seiklejatele.

Lähen tänavu kolmandat korda Cavtati, asub Dubrovniku lennujaama ligidal. Pisike armas kuurortlinn, head rannarestoranid, kena kaldapealne jalutamiseks, hea bussiühendus Dubrovnikuga.

16.08.-30,08. meil minek ja juba neljas kord sinna kanti. 7-10 päeva on ehk mõistlik kaheks jagada ja viiendal päeval edasi liikuda. Näeb rohkem vast. Meil plaanis 6 ööd Okrugi saarel ( Trogir ,Split ,Sibenik jne ) , edasi Omis Nemira 6 ööd (Makarska ,Bosniasse Mostari ja kasvõi ühel saarel käia )

Kui midagi soovitada siis Teie antud tingimustele võiks vastata näiteks Istria poolsaar .On ilusaid randu ,ajalugu ,lastele tsirkus koos dinosauruste pargiga , paari päevane väljasõit Cresi saarele ,sissepõige Itaaliasse Triestesse jne.

Või siis Dubrovnik ja sealt edasi Montenegrosse , soovitan kohta nimega Sveti Stefan. Eelmisel aastal oli kahenädalane marsuut selline , Kodu-Budapest-Sarajevo-Dubrovnik-Sveti Stefan-Kodu.Montenegros käisime Kotoris, Cetinjes ,Tivatis ,Budvas. Kotor jättis meile parima mulje.

Head reisi.

Kas keegi on käinud Horvaatias Rovinjis? Kas see on paik, millele tasub panustada? Ööbida on võimalus vanalinnas ning plaan rentida auto.

Sobiv koht , et teha ring peale Istria poolsaarele ja põigata ka Itaaliasse Triestesse. Krk-i ja Cres-i saared on ka lähedal kus võiks käia.

Tere,

Plaan ka minna perega esimest korda Horvaatiasse augusti lõpupoole ja sellest siis teine nädal veeta Makarska kandis. Kuna lapsed on väiksed(3 ja 5), siis on hetkel silma jäänud Tucepi ja Baška Voda kant. Kes sealkandis käinud ehk oskavad kommenteerida, kui sobilikud need rannad just lastele on või äkki on mõni tore linnake veel hea lastesõbraliku rannaga sealkandis. Teine teema on muidugi nende kohtadega seoses majutuse hind. Olen nende kohtade kodulehtedelt otsinud portsu apartementide pakkujaid ja kõige odavam pakkumine oli 68€/päev(enamus ikka 70+€). See hinnatase tundub kuidagi natuke kõrge ja siit ka küsimus, et mis see normaalne hinnatase seal üldse oleks maksta A2+1(2) apartemendi eest ja kas üldse on mõtet seda ette bronnida või on seda pakkumist kohapeal ikka piisavalt? Palju ja pikad küsimused aga ehk keegi käinutest viitsib natuke asjakohast infot jagada.

Pole väga sagedane Horvaatias käija, kuid 2007 ja 2011 polnud küll vaja ette broneerida, vaatasin ka erinevate linnade apartmente netist, kuid enamus kallimad kui kohapeal nendel, kes netis ilmselt ei kuuluta. Kuid puhas ilus korter koos voodipesude, nõude, pliitide, käterättide, merevaatega terrassiga jne. olemas. Isegi eraldi sissekäik oli meie korteril. Kusjuures käisime 2011 juuli alguses ja 50 euriga öö oli võtta kohe, oleks ka tiba odavamalt saanud, kuid tahtsime kõike seda, mis eelpool loetlesin. Kui oleks lõuna poole läinud, siis sealt oleks vast isegi soodsamalt saanud. Mina isiklikult ei broneeriks ja vaataks erinevaid pakkujaid enne kui otsustaks. Muidugi suht vara peaks kohale jõudma, sest kell 21-22 õhtul on lootusetult hilja, ikka enne pimedat.

Hei! Oskab keegi soovitada mõistlikku autorendifirmat Spliti lennujaama / Trogir kandis?

Plaanin ka sel aastal Horvaatjat külastada, mõned aastad tagasi sai käidud autoga Zagrebis Eesti Horvaatia jalkat vaatamas.. vat oli elamus, kuum rahvas. Nüüd käiksime kolmekesi rannikul mõnulemas, küsin vaid ööbimise kohta ja Pulas, sest sinna plaanin peale kaht päeva butapestis jõuda. Leiab linnas või selle ligidal ööbimise ilma bronnimata?

  1. juuni-22. aug on veidi keerulisem, itaallasi on sel ajal palju. Võib juhtuda, et tuleb leppida veidi kehvema asukohaga. Autoga minnes ei ole see muidugi tappev.

Ja veel. kui otsite öömaja vähemalt nädalaks, ( ideaalis laupäevast laupäevani ), siis tipphooajal teie shansid leida korralik asi tõusevad tunduvalt. Väga paljud sel ajal muudmoodi ei majutagi.