Parim aeg reisimiseks Barcelonasse

Tere!

Olen esimest korda reisimas Barcelonasse. Proovisin küll teistest postitustest saada vastuse, kuid kahjuks ei leidnud seda. Aga ise olen mõelnud, et hea aeg oleks minna aprilli alguses, kuid piilusin ilmateadet, et sellel ajal on seal päris jahe (ehk päikest väga võtta ei saa ning suve ilma ei meenuta?). Aga kuidas tundub mai?

Mina olen seal sattunud märtsi lõpus hea ilma otsa. Nädal Barcelonas möödus valdavalt aprilli esimesel nädalal, päeval temperatuurid 22-25 kraadi (linnas asuvate termomeetrite järgi) ja õhtud 15-18 kraadi. Ma ei oska kommenteerida, kas meil vedas või on see kogu aeg nii, kuid päevitada kannatas ja kuumus liiga ei teinud. Puud olid lehte minemas ja paljud õitsemas, seega oli ka esteetiliselt huvitav.

Olin paar aastat tagasi mai keskel nädala Barcelonas ning siis oli temperatuur 20-22 kraadi. Kuna ilma ennustamine on nii nagu ta on, siis aeg, kus on kindlalt 25+ kraadi on juuni-september. Eelmisel aastal oli ka novembri esimestel päevadel 23+ kraadi. Aprillis minnes on päevane historic average 17-21 kraadi. Aga eks see ole väga joppamise asi.

Aprillis päikese võtmine on küll ehku peale, võib vedada aga võib ka mitte, keskmine päevane temp jääb siiski sinna 20 piirile või alla selle, oli minu kunagise uurimistöö tulemus. Käisime ise Mai lõpp-Juuni ning siis neil hooaeg ka tundus alles algavat, päevad olid ilusad päikeselised aga õhtul tuli ikkagi jope peale panna (eriti kui minna purskaevushowd vaatama, see pisut kõrgemal ja niiskusega ka juba jahedam). Juuni alguses oli rannas ka juba päikesevõtjaid normaalselt, kuid vette julges minna vaid mõni üksik turist, laine oli ka muidugi korralik. Hästi hakkas päike peale hop-on-hop-off bussis ülemisel korrusel, seal varjavad küljed tuule ning päike paistab täpselt lagipähe.

Kui paikest votta tahad, siis sel ajal ju Barcelonas ikka vaga jahe. See 20 ja nats peale moni kraad , ei meelita sind randa.
Ehk eestis aga.....

Miks keegi ei taha otse välja öelda, et Barcelona on pigem koht kuhu suve pikendama minna ehk siis pigem september/oktoober? Aprill on ikka pigem Kanaarid, Egiptus kui eesmärk on rannapuhkus!

Olen käinud aprilli lõpus, mai keskel, juulis ja augustis.
Kõige rohkem meeldis mai kuu. Kesksuvel suht palav ja siis oleks mõistlik Barcelonast välja sõita.
Ideaalne jah pigem september, oktoober, siis vesi veel soe, ilmad ilusamad, pole liiga kuum ja turiste ka mitte liiga palju.

Kas eesmärk on ainult rannas olla ja päikest võtta? Selleks ilmselt paremaid kohti ka.
Olen hetkel (märtsi algus) Barcelonas ja olenevalt päevast 10-18 kraadi sooja. Linna peal möllamiseks ideaalne ilm, ei ole palav ja ei pea iga 15 minuti tagant vett tarbima. Rannapuhkust tuleks ilmselt aga kuskilt mujalt otsida.

Olen korduvalt käinud Hispaanias just oktoobri teises pooles. Ilm meie jaoks soe, vesi ka talutav. Kuu keskel lõppeb suurem hooaeg ja hinnad ka normaalsemad. Kui meeldib veel soojem aeg, siis september. Millist temperatuuri talud, seda peaksid juba ise teadma. Enamusele august kuumuse tõttu ei meeldi aga minule sobib. Loomulikult tuleb alati olla valmise selleks, et just sinu reisi ajal on mingi külmalaine või vihm.

Mina kohalikuna soovitan november kuni märts päikese ja valguse saamiseks. Ei ole palav ja mõnus kulgeda ja restorane proovida. Saab pimedast Eestist paariks päevaks ära. Aprillis võib vedada juba rannailmaga ka, aga garanteerida ei saa midagi. Mai ikka üle 20 kraadi sooja tavaliselt päeval ja saab juba päikest, aga rannas vb veel veidi jahe. Suvel kipub väga niiskeks ja palavaks minema ja ei ole enam nii mõnus. Eestlane põleb päikese käes ära ka. Ideaalne juuni ja september kus ligi 30 kraadi ikka. Oktoober ka väga mõnus 23-25 kraadi kulgemiseks. 


Kui kohalikku elamust tahad Barcelonas siis vaata www.barcelonareis.ee

Käisin mõned aastad tagasi maikuus Barcelonas, ilm oli muutlik - esimesel päeval oli pilves ja nii külm, et isegi Eestis oli samal ajal soojem. Päev hiljem tuli päike välja ja sooja oli 20+ kraadi. Ühel päeval oli lausa palav ning rannas sai ilusti päevitada, aga vesi oli minu jaoks liiga külm. Mõned üksikud külmakartmatud inimesed siiski ujusid ka.

Tere!

Kas keegi kohalik Barcelonas oskab öelda, kas aprilli lõpus töötab Magic Fountain of Montjuïc talvise või suvise plaani järgi?
Ehk, kas neljapäeval,  25. aprillil 2019 saan juba etendust nautida?

Ma ise lähen just aprillis, sest siis on paras ilm linna uudistamiseks ja samas loodan päikest ja rohelust nautida. Peatun Costa Brava rannikul, hooaja välisel ajal on seal hotellid väga soodsad. 

Veetsin just möödunud nädala Kataloonias ja Barcelonas ning võin õelda et väga hea aeg selle kandi külastamiseks. Ilm oli soe, sisemaal kuni 23 kraadi päeval, mere ääres 18-19.  Ööd on jahedamad, ent jakist piisab. Autorent Girona lennujaamast nädalaks ajaks koos nullomavastutusega kindlustusega oli vaid 30€. Huvitavaks elamuseks oli suusatamine Püreneedes La Molina keskuses: Girona lennujaamast oli sinna vaid 2h sõitu, samas rajad olid väga heas korras, päike soe, rahvast nädala sees vähe, suusarent + mäepilet 51€/päev. Mere ääres olin Roseses, paljud hotellid ja restoranid olid küll kinni, ent turiste siiski jagus, palju oli jalgrattaturiste. Meri oli +13c, aga ujuda kannatas :-) Barcelonasse sõites jätsime auto metroo lähedasse parkimismajja (NN Sant Gervasi), kus ööpäev maksis 7€ ning olime sellega väga rahul. Kohapeal tegime tavalise turistiprogrammi, ringi sõitsime bussi ja metrooga (10korra pilet 10.80€), õhtusöögikohad valisime Atrapalo.com lehelt, kus sai näha eri restoranide menüüsid, eripakkumisi ning isegi kohad kinni panna. Hoiatus Parc Güelli osas - pilet sinna maksab 8.50€ ning isegi madalhooajal võivad olla välja müüdud, seega tuleks internetis ette osta. Samas käivad seal remonttööd ja pool parki on suletud, mistõttu on see üsna mõttetu aja- ja raharaisk kahe maja vaatamiseks. Kes ikka näha tahab, mingu pargi alumise sissepääsu juurde Carrer d'Olotil ja vaadaku tasuta ning järjekorrata.  Mõnusat reisi! 

Tänan, Andres, Pille ja Buldooza!

Pille, ööbime ka Costa Braval - Santa Susanna külas. 
Veedame ühe päeva Barcelonas, ööbime seal ja järgmisel päeval käime Monsterrat mägedes. On plaan kasutada liikumiseks raudteed. 
Räägivad, et pidi hea ja lihtne liikumine olema!? Kas on ehk kogemusi :-)?

Kevadine Barcelona on ilma poolest õnnemäng, võib tõmmata jackpoti, aga võib saada ka lausvihma ja külma. Ise käisime eelmise aasta aprilli lõpus (kevadine koolivaheaeg), kõik ideaalne - ilmad 20 ringis, ühel pärastlõunal läks talutavuse piires palavakski, ei mingit vihma. Ilmaennustust vaadates tundus, et täpselt meie sealoleku ajaks tekkis vihma sisse auk :) Buldooza kirjeldust lugedest oleks Barcelona ka esimese kevadvaheaja jaoks super sihtkoht.


Tedee, kas mõtled rongiga Barcelonast Montserrati minekut või kohapeal funikulööriga liikumist?

Rongiga nii Santa Susannast Barcelonasse kui ka Barcelonast Montserrat'i.
Vaatasin, et  Montserrat'i saab Hispaania väljakult väljuva rongiga https://mou-te.gencat.cat/portada-moute.html#/en/portada 

Tedee, peatume samuti Santa Susannas. Plaanis kaks päeva pühendada Barcelonale ja kolmanda päeva veedame võibolla rannikul. Pole veel otsustanud millega sõita Gironast hotelli ja tagasi. Privaattransfeeriga on 56€ suund, hotelli transfeeri hind on mõnevõrra soodsam. Ehk oleks rendikas isegi kõige mõttekam? Ja kust saab vajadusel ühistransport pileteid osta? 

Montserrati saab tõesti rongiga Placa d'Espanya'lt. Soovitan piisavalt vara enne rongi väljumist kohale minna, sest see maa-alune peatuste kompleks on päris suur ja õiget kohta andis otsida - otsi "Montserrat" siltisid. Eraldi kassast saab osta kombineeritud pileti, kus on nii rong (peatusesse Montserrat-Aeri) kui köisraudtee sees.


Enim köitsid Montserratis just mäed. Kaart näiteks siit: https://en.mapy.cz/turisticka?x=1.8360385&y=41.5927311&z=15&source=osm&id=94144 Lihtsaim variant on kloostri juurest sõita funikulööriga edasi üles, Pla de les Tarantules, ja sealt jalutada loode suunas Sant Jeroni tippu. Tagasi saab tulla näiteks mööda sama teed ja funikulööri juures otsustada, kas sõita sellega tagasi alla või kõndida mööda kaardil olevat kollast rada. Teine variant on tulla tipust alla mööda raja teist haru, läbi Pla dels Ocells, kuid see kulgeb suures osas metsas ning vaateid seal pole. 

Hei!

Meie käisime eelmise aasta aprilli lõpus koolivaheajal. Õhk 18-22kraadi. Väga hea ringi liikumiseks, ei pea otsima varju ja jäätiseputkasid. Päevitamiseks nats jahe, kuid samas rannad olid päevitajaid ja rannavõrkpalli mängijaid täis. Päevituskreem peale ka aprillis pilves ilmaga. Esimese päeva õhtuks olime kõik vähid ilma kreemita. Vesi külmavõitu. Samas minu jaoks ei tundunud vesi eriti ahvatlev- mingid 10cm läbimõõduga läbipaistvad molluskid ujusid rannas ja plasträmps samuti .... Kui vesi oleks puhas, oleks sisse hüpanud aga sinna ma küll ei tahtnud minna ... Tegelikult ei ole loomult pirtspekk. Kindlasti Monsterras mine algul mägedesse, küll pärast kloostrit jõuad vaadata. Nii on lihtsam aega planeerida ... Panen oma kogemuse siia uuesti kirja, äki on abiks. Kunagi tegin postituse, aga siis uuemas vestluses sees. 
Tervist matkavandersellid! 
Barcelonas käidud ja jagan muljeid. Äki on abi järgmistele reisi planeerides.
Lennujaamast kesklinna oli Aerobussiga väga lihtne minna, proua ostis netist piletid ära, 5.5eur oli vist ots. Barcelonas liikusime metrooga, 10korra kaart 10eur ehk 1eur ots, 1,5h kehtib, selle aja ja rahagajõuad igalpoole linnas. 
1. Päev Metrooga Pl. Espanya. Seal härjavõitlusareeni katusel vaateplatvorm, liftiga üles. 1-2eur pilet aga kuna meil 2 last kaasas siis laps koos saatjaga tasuta. Ilus panoraamvaade. Sealt jalutasime/õueliftidega purskaevudest mööda liikusime Olümpiastaadioni juurde. Tasuta staadionile. Sealt liikusime Montjuic mäe merepoolset servapidi Kindlusele ringi peale. Mäest laskusime jala alla La Ramblale, sealt mööda mere ääres olevaid liivarandu korterisse. Väga ilusad vaated, aprilli keskel soe 20-25 päikeseline ilm. 16km jalutamist.
2.päev Tibidabo matk mäeharjal. Alustame  Zona Universitaria, sealt jala ca 300m tõusu mäkke. Ca 100m ülesse kergkäruga, sealt edasi kivine rada ülesse - 1,5a laps seljakotti, kergkäru käe otsa. 8aastane omal jalal. Mäeharjal jälle laps kergkärusse, seal lai rada. Super kaunid vaated kogu linnale päev otsa. Teletorni juurde jõudsime lõunapausil, seal tegime pikniku ja puhkasime. Teletornist (7eur vist) jällegi kogu linn peo peal. Klooster, vaateratas, jala köisraudtee kõrvalt alla L7 Dibitabo metroosse. Kõva matkapäev, 14,5km, ca 500tõusumeetrit Aga üks väga äge päev - kõigile meeldis.
3.päev Metrooga Park Güell. See juba 10.00 ülerahvastatud, kaubitsejaid täis, turistilõks. Sisse ei läinudki, käisime väljas tasuta pargi osas. Sealt suundusime Bunkri poole. Enne seda ronisime veel Parc del Carmel künka otsa- see on kohe Park Güell taga. Kivine tõus aga super 360kraadi vaade, kohalikud tervisesportlased jooksid sinna tippu, aga turiste seal eriti ei olnud :-). Parc del Carmel nägi ära ka sihi Bunkers juurde. See on väga ägedate vaadetega vana kahuripesa. Kunagi asusid seal linna kaitsvad lennukitõrje kahurid, nüüd kohalikud teevad pikniku ja naudivad tasuta vaadet linnale. Sealt alla 1h allamäge ja olimegi La Sagrada Família juures. Ja sealt ca 1h korterisse. Õhtul rannas liivapeal päikest ja kohalikku melu nautimas, 14kraadine vesi meelitas 8a jalgupidi vette.
4.päev Montserrat. Reisi parim päev. 1h rongisõitu, 5min köisraudteedpidi ülesse 500m - 700m peale. Sealt otsustasime ikkagi jala ülesse minna Sant Jeroni rada mööda. Saab ka rongiga (8eur üks ots) aga meil jalad kannavad. Algul betoontee järsu nurga all ülesse, hiljem laps seljakotti. Väga ägedad rajad. Alla jõudes vaatasime ka kloostri üle. Kindlasti varuge terve päev ja ärge piirduge kloostriga!
5.päev alustasime kohustusliku programmiga ehk Gaudi silmapaistva hoone Casa Milà inspekteerimisega. Rõdu metallpiirded olid ägedad. Aga 25eur nägu k.a. laps tundus meile ikka liiga kallis ja sisse ei läinud. Lapsed poleks olnud huvitatud nikerduste vaatamisest. Mööda La Ramblat liikudes käisime Boqueria turul. Sealt suundume mere ääres asuvasse Aquàrium de Barcelona. 2 täiskasvanut ja laps 50eur. Seal lastele meeldis, päris mitmed tunnid haide ja raide ja igasugu kalade vaatamist. Õhtu läksime jälle randa.
6.päev Sõitsime kesklinna, kust mööda kitsaid tänavaid seiklesime Katedraali juurde ja sealt Loomaaeda. Loomaaias läks 4-5h, vaatamist palju, paabulinnud vabalt jalutavad. Peale loomaaeda käisime ka Park Ciutadella. 
7.päev läksin tripp soovitusel CosmoCaixasse! See on teadus-keskus, umbes nagu Ahaa. 4eur eest oli vaatamist näppimist 3 tunniks. Kuna see oli viimane matkapäev ja enamus asju oli juba nähtud, mis tahtsime näha, siis otsustasin viimast korda linnale pilgu visata ja ronisin uuesti Parc del Carmel künka otsa. Ja sealt Bunkersi juurde. Need olid lihtsalt nii ägedad kohad et tahtsin veelkord minna. Ja Bunkersi juurest valisin uue marsuudi kesklinna, et kogeda linna melu. 
Kokku jalutasime 7 päevaga üle 100km, kõik päevad paistis päike ja sooja 20-25kraadi. Juba esimesel päeval tegi päike naisele ja lastele liiga, päiksekreemid kaasa/peale! Taskuvargaid ei kohanud aga turistilõksudes me väga ei viibinud ka. Hinnad sarnased meie omadega. Kodu lähedal oli Lidl kust sai veini 1-2.5eur eest, palaval päeval külm Sangria poes 1,5l= 1eur andis värskust, päevas kulus 4l vett ja 1l veini :-). Poes 6l veepudel oli 60senti, seda villisime väiksematesse pudelitesse ümber ja seljakotis pidevalt kaasas. 7 päevaga kulus meil 40 metrootalongi 3-peale st 4x 10 pakki. Linn ise oli väga ilus, inimesed sõbralikud, turvaline oli liikuda. Soovitame!