Pikk nädalavahetus mõnes Euroopa linnas/rannas?

Sooviks minna omal käel 4ööpäevaks (nn pikk nädalaahetus) Euroopasse (nt Itaalia, Hispaania, Portugal vm soojema kliimaga Lõuna-Euroopa riik). Kahjuks ei mängi meil vist nädalane reis välja kuna pole nii kauaks lapsehoidjat aga soovime minna reisile omapead (pulma-aastapäeva puhul). Sooviks ühendada mõne suurlinnaga tutvumise ka rannapuhkusega kuskil linnast mitte väga kaugel ja kuhu ideaalis saaks rongi/bussiga (vajadusel aga võib auto ka rentida). Enamus lennusihtkohtadena suurlinnu aga suht keskmaal ja rannaalani sõit võtaks märgatava aja niigi lühikesest reisiajast. Barcelonas ja Veneetsias oleme käinud ja võimalusel vaataks mõnda muud kohta seekord. Ehk keegi oskaks soovitada mõnda mõistliku lennugraafikuga ja normaalse hinnatasemega sihtkohta?

Ja kas keegi teab, kas Roomast rannapiirkonnani jõudmiseks saab ka autota hakkama? Kui, siis kuidas?

Senine reisikogemus piirdub mõne turismikaga ja paari omal käel reisiga, selletõttu üsna võhik reisialal ja vabandan juba ette, kui lolle küsimusi esitan :)

Tere! Ei ole lolle küsimusi :)

Ütleksin, et neli päeva on suurlinna nagu Rooma jaoks vähe või siis absoluutne miinimum. Seega rannaküsimus langeb juba iseeneset ära - arvan, et tahate ju ikka kõigest osa saada mida selline ajalooline linn pakub .. rannas saab ka kodus pikutada ...

Kui aga rannasoov tugev, siis mina soovitaksin näiteks hoopis Nizzasse lennata ... rand, Nizza ise, Monaco ... saab nelja päevaga natuke ümbrust vaadata ja rannad on imepärased (Prantsuse Riviera vajab korralikuks tutvumiseks küll autot ja pikemat reisi, aga aimduse selle paiga võlust saab kindlasti kätte ka nelja päevaga :). Peaks isegi Estonian Air vast otse lendama (aga muidu vahet ei ole - kogu rannik k.a Itaalia on super oma väikeste linnade ja randadega, arvan vast et muretumalt ja otse saab vast kõige lihtsalt Nizzasse).

Tervitades Jaanika

Nizza

Amsterdam + Bloemendaal ranna piirkond

Neisse on otselennu ühendus Tallinnast, mis tõttu ei kuluta aega ümberistumistele, eriti kui reisi aeg on lühike.

London + Brighton Barcelona + Barceloneta

Ma ise jätaks selle rannapuhkuse osa ära või asendaks väljasõiduga rohelusse. Siis tuleks kohe palju muid varante. Pariis + Versailles näiteks.

Tegelikult võib minna ükskõik kuhu, peaasi et lend oleks normaalne - muidu veedad neljast päevast kaks lennujaamades. Mul naine käis just Budapestis linnapuhkusel - 5 päeva - ja oli superrahul. Eelmisel aastal Brüsselis & Brügges ja samuti väga rahul. Euroopas ongi KÕIK vähegi suuremad linnad huvitavad.

Ikka Nice! Vaadake ka Accori sooduspakkumisi mis kuni 22.06. ostes kehtivad perioodiks 06.07.2012 kuni 02.09.2012. Saate hea pulmaaastapäevareisihotelli hea hinnaga otse randa või kui soovite siis kesklinna mis asub samuti rannas :) Pole vaja ühistransporti ega taksot. Kõik vajalik olemas, kultuur, meri ja rannad, linnamelu, poed, soe kliima, head toidud ja joogid. Ning Estonian Air lendab sinna otse Tallinnast.

http://www.accorhotels.com/

Nice kahjuks selles juhtumis räägib aga see et EA lendab Tallinnast sinna vaid kord nädalas.

Johhaidii, küsiti suurlinna, Nice / Cannes seda ei ole. Muidu tore kant muidugi.

Eks peab valima, kas rand (mispuhul Prantsusmaa lõunarannik on ju väga hea) või suurlinn. Mõlemad koos annaks veel Marseille - kindlasti väga huvitav valik.

Istanbuli peale te ei taha mõelda? Ma seal rannas pole käinud, aga suurlinnana on täiesti super ja Turkish hakkab sinna otse Tallinnast lendama. Türgi on üldse äärmiselt lahe koht, kui turistilõksudest veidi kõrvale hoida.

Suvehooajal annab Nice kindlalt suurlinna mõõdu välja :) Praegu tuli mulle veel meelde Genoa millest mõlemal pool rannikut on väga kenad rannad. Aga sinna on Eestist keeruline pääseda. Kui siis Ryanairiga Milanosse ja sealt edasi auto või ühistranspordiga. Aga jah, kui võtta arvesse otselennu võimalused Tallinnast siis väga palju nõudmistele vastavaid kohti üle ei jää ning valik seetõttu keeruline olla ei tohiks. Üks võimalus oleks veel Ryanairiga Bremenisse mille ligidal Cuxhaveni, Bremerhaveni ja Wilhelmshaveni ümbruses peaksid jutu järgi kenad rannad olema kuid selles osas oma kogemus puudub.

Genovasse saab Milanost rongiga vàga lihtsalt. 2 tundi ja kohal.

Ryanariga Bergamosse ja autoga sealt Garda jäve äärde, pole küll suurlinn, aga muidu väga ilus kant. Veronas saab kultuuri, Garda ääres peesitada, igal pool hästi süüa. Lennud toimuvad praegu vist reede ja teisipäev.

Rooma lähedased rannad pole suurem asi ja Rooma ise suvel liiga palav mu meelest :)

Istanbulis saab randa kenasti, võib minna Musta mere äärde, saartele või ka linnast lääne poole jäävale suvituspiirkonda.

Vahepeal siin Brindisi edasi tagasi lendu ca 190€-ga pakuti. See oleks küll praegu mõnus.

Kiidaks ka Bremeni Ryanairi-varianti. Lennanud sinna Ryanairiga küll pole, aga Bremenis mõnda aega elanud küll. Tundub jah, et igav Saksamaa, aga otselend, suhteliselt odav ja lennujaam on praktiliselt linnas. Ja tõesti, Cuxhaven on päris armas rannapiirkond, ja eriti lahe on võimalus olla Wattenmeeri rannikul, st teil on võimalik kas jala kõndida või sõita hobuvankriga üheks päevaks Neuwerki saarele, puhas eksootika eestlase jaoks! Ma olin seal 2,5 kuud turismiinfos tööl ja see oli tõesti huvitav kogemus, panen siia mõned fotod ka:

http://nagi.ee/photos/filadelfia/sets/103285/

Kuidas grupiga sinna jalutada (üksi ei tohi minna, võib ära uppuda, sellega pole nalja!!!) tasub enne infot küsida turismiinfost. Tagasi tullakse tavaliselt laevaga ja kellaajad varieeruvad iga päev vastavalt tõusule-mõõnale.

Aga ei tasu unustada, et ka suurlinn Hamburg on Bremenist vaid 40-minutilise rongisõidu kaugusel! Rongid sõidavad vist nii tunni tagant, www.bahn.de, ja kahekesi minnes tasub osta Niedersachsen-ticket, kehtib tööpäeviti pärast kella 9 hommikul ja nädalavehtusel terve päeva, maksab 1 in 21 eurot, iga järgneva inimese kohta 4 eurot lisaks, kuni 5 inimesele, ja saab sõita ka kohalikes bussides ja Hamburgi metroos, enne võib igaks juhuks üle täpsustada, millistes.

http://www.bahn.de/regional/view/regionen/niedersa/freizeit/niedersa_ticket.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0014_lt-nhh_LZ01

Hamburg on romantiline ja seal jätkub tegemist päevadeks, see on muusikalide, punaste laternate (Reeperbahn) ja turismilinn, kuigi Bremeni võlusid ei maksa ka alahinnata!

Bergamos (Ryanairiga) pole käinud, aga siin tripis on paljud kiitnud ja Milano võib rahulikult vahele jätta ning Bergamot, või nagu soovitati, lähedasi järvesid vms külastada.

filadelfiale - kuna sa pole Bergamos käinud, siis sa ilmselt ei tea, et Bergamo on väga väike linnake ja peale poolt päeva pole seal mitte midagi enam teha :)Seega ei kvalifitseeru see ei suurlinnaks ega rannapuhkuseks.

Milanos võib päevakese ikka veeta. Kui varem käinud pole, siis vaatamist natuke ikka on.

Ma soovitaks ka Budapesti! Väga kihvt linn, pole nii lakutud kui Viin (no offense, isiklik arvamus), hinnad odavamad kui mujal, kliima soem kui meil, aga mitte talutamtu. Mängima hakkab see rannapuhkuse osa. Kui ihkad soolast ookeanivett ja liivaranda, siis seda on Ungarist raske leida. Ent Doonaul asuv Margareti saar on sellise rohelusse sõidu eest kenasti. Kui tähtis on hoopis kümbluse osa, tasub sealseid terme külastada.

Väga hea hinnaga rongiühendus jätab võimaluse päevake ka linnast väljas veeta.

Ikka Nice! On võimalus lennata Estonian Airiga otse Nicesse ja tagasi tulla kas läbi Müncheni või Brüsseli. Mõlemast tulevad õhtused lennud Tallinna. Kui hommikuse lennuga lennata Nicest Brüsselisse, veeta seal pool päeva ringi ja õhtuse lennuga Tallinna, on nii puhkus kui ka suurlinn. Muide, juulis ja augustis lendab Estonian Air kaks korda nädalas Nicesse, neljapäev ja laupäev. Tegelikult on Nice ikkagi väga ilus. Transport on ka hästi organiseeritud. Näiteks Nice kesklinnast läheb buss iga 15 minuti järgi Monacosse. Pilet maksab 1 euro. Kõik üheotsa piletid maksavad 1 euro (Cannes, Menton, St Paul jne). Käisime selle aasta mais Nices. Majutuseks rentisime korteri Nice kesklinnas.Jäime väga rahule