Poola teed 2016

Kui keegi on värskelt Poolat läbinud ja oleks nõus infot jagama siis millises seisus on hetkel olukord Poola maanteedel. Huvi pakub marzuut:Bialystok-Lublin-Rzeszow Augustow-Warszaw-Katowice-Ostava. Oluline on teada kus on hetkel suuremad tee remondid ja kas Katowice Ostrava kiirtee on valmis. Palun ärge seda Poola kaardi linki siia pange ,sellest on sama palju kasu kui 73 aasta Edasist. Olen kuulnud et tee remont toimub Augustovi - Bialystoki nind Warszawi-Katowice vahel.Sooviks teada milline on hetke olukord. Suured tänud ette.

Sõidan viimasel ajal tihti töötava GPS-ga,ning märkan sageli sõidukitest möödudes tigedaid nägusid (eriti naiste seas), kes pingsalt on oma pilgu naelutanud odomeetrisse, mis tõenäoliselt näitab veidi alla 90.

3
0

Kas keegi teab, kui palju on Poolas trahv kiiruse ületamise eest, näit. kui suur on 1 km/h ületamist liikluskaameraga tehtud pildi korral?

1
0

Rogsile: liikluseeskirjad on oma nägemus? Eeskirjade järgi liikleja on huligaan?

0
0

Cocobocole: Väikesed lapsed, loomad, vanainimesed, joodikud ei arvesta teistega ja ei ole tähelepanelikud! Otse loomulikult hoiavad kiirusepiirangud õnnetusi ära või vähemalt vähendavad kahjusid/vigastusi. Just selleks nad ongi kehtestatud. Aga eks sina ja sinutaolised olete ikka liiklusspetsialistidest targemad. Ma ei tea küll ühtegi juhti, kes liiguks täpselt spidoka järgi, ikka liidetakse sinna vähemalt 5 km/h või sõidetakse GPs-i järgi. Autoga, mis on nii kehvas seisus, et spidomeeter valetab 15 km/h, ei tohi üldse liigelda! Olen liikunud viie autoga, viga on olnud 1-3 km/h. Inimene, kes on seadusekuulekas, ei ole mingi korravalvuri mängija! Ta käitub nii, nagu kõik peaksid käituma. Kohutava on siit foorumist, mida ma pidasin siiani mõistlike ja toredate inimeste kooskäimiskohaks, lugeda täiesti otseseid üleskutseid seadusrikkumisele ja etteheiteid neile, kes seda ei tee! Otse loomulikult liigun ka Eestis seaduse järgi.

2
0

lillykass Poolast liikluskaamera pildi eest trahvi ei tule. Ei ole veel ühtset süsteemi,millest kunagi juttu oli.

1
0

Merike1 Kas teistes riikides on teistsugused inimesed? Kas sealsed seaduste tegijad hoolivad vähem oma rahvast, kui meil? Sa sõidad ju nii aeglaselt, mõõtmiste vahe ei ole nähtav. Liigu kuidas tahad, aga ära sega oma liikumisega teisi, kes kiiremini sõidavad.

2
0

Mis mõttes nii aeglaselt? Täpselt nii kiiresti, nagu lubatud on, sõidangi. Vastavalt siis 50, 90, 110 või 130 km/h. Milliseid seadusi peale liikusseaduse veel rikkuma peab, et "üldise vooga" kaasa minna? Või on see mingi erandlik seadus? Loomulikult sõidan igas riigis reeglitekohaselt, mis sa selle lausega öelda tahtsid? Et siis korista end jalust, kui seaduserikkujad tulevad? Kas nii jubeda inimese saaks siit foorumist ehk kõrvaldada? Rikub seadusi ja õigust jääb ülegi?

2
0

Merike1-le: Kes Sind hammustas, "tsetsekärbes" välismaal käies ? Huvitav mille järgi siis liigutakse kui mitte spidoka järgi ? Mis valemiga siis püsikiirust kasutatakse ? Kohvipaksu pealt vaatan suvaliselt millal nuppu vajutan või ? Peaksin Eestis ka gps-i järgi sõitma ? Mis k.... üleskutse kiiruseületamisele ? Küsimus ongi selles, et mõni sõidabki 90 km/h spidoka järgi ja ei liida sinna 5 km/h. Kus ma olen väitnud, et sinna peaks nt +25 juurde panema ? Äkki püüaks ehk süveneda sellesse, mida olen kirjutanud ja mida mitte ! Nimelt tulebki tähelepanelik roolis olla igal hetkel, sõltumata kiirusest. Mida puutuvad hetkel siia lapsed ja vanainimesed ?! Seaduskuulekas olles, ei liidata kiirusele +5 km/h, selles juuksekarvas ongi jutt, kes ajab seda pooleks, kes mitte ! Pole kunagi mõttetult kiirustanud punktist A - punkti B. Kuid see ei tähenda, et ma 90.-ga sõidaks ! Kus saab selles näha üleskutset ? Äkki rahuneks maha vähe ?! Oled üldse arusaanud, kust see jututeema alguse sai ? Nimelt Jaanika30 tripist. Kus ma ütlesin, et saan väga hästi aru, kui soovitakse sõita täpselt reeglite järgi. Jah, mina seda täpselt ei tee, kuid Sina ka mitte , kui +5 juurde paned ! Aga Jaanika on korralik sõitja ja las ollagi. Mina lihtsalt ei suudaks sama kaua nii pikka maad sõita, mis teha, ju siis olen nõrk ! Ja see ei tähenda sugugi üleskutset liiklusrikkumisteks ! Ja samas mainisin, et mina võtaks siis pigem lisapeatuse ja olengi seda vajadusel teinud, mitte väsinuna või unisena edasi sõitnud nagu Sina seda arvatavasti teed. (On tore omandada teisele mõttetuid väärtusi ?) Olen väikebussitäie lastega-noortega nii mõnigi kord Euroopas erinevatel muusika konkursi/festivalide reisidel käinud/sõitnud/"roolinud". Ma ei saa aru ! Seni on reisiseltskond ainult kiitvaid sõnu lausunud reiside veatu kulgemise, planeerimise, teistega arvestamise ja vastutustundlikkuse kohta. Kui spidokas "valetab", tähendab see enamasti rehvide teistsugust suurust sellest, mis on määratud tootja poolt. Või on tehase poolt nimelt see "veaprotsent" sisse toodetud. Kui spidokas on "p...s", ei keela ükski asi sõidukit ekspluateerimast ! Samahästi võib siis väita, et kui diginäidikutel lamp tagant ära kustub, siis sõita enam ei tohi ! Väike naerukoht, kas pole ? Minul ei ole olnud 5-te autot, on 1 ! Teised sõidukid on olnud ametlikud rendimasinad, mille korrasoleku eest vastutan täpselt niipalju, mis olukorras see mulle üle anti. Ja tõesti, Saksa autobahnil sõites oli spidoka peal 150, gps peal 135. Mida väiksem kiirus seda väiksem oli erinevus ! Lisaks, ma ei sõida mitte kunagi tehniliselt mittekorras sõidukitega, pigem jääb sõit ära kui tekitada lisa risk ! Sinu süüdistused on absurd kuubis ! +5 km/h juurde liita, ei ole Eesti seaduste järgi liikumine ! Palki nagu oma silmas ei näe aga teisi materdab. Mine ela ennast mujal välja või leia sobivam adressaat !

2
0

Tere!

Head reisihuvilised, palun ärge tehke seda foorumit millekski muuks kui vaid Poola teid käsitlevaks. Siinkohal tasub meenutada et piirkiirus on seadusega kehtestatud just seepärast et tagada ühtlane ja sujuv liiklus , mis ongi turvalise liiklemise pant ja need kes "oma seadusloomega" teisi kohustama hakkavad võiksid kaaluda ühistranspordi kasutamist, sest oluliselt aeglasemalt liikuv sõiduk on maanteel kordades ohtlikum kui 10-15 km kiirem sõiduk seda eriti kiirteedel. Aga mis puutub Poolasse siis äsja saabununa tean pajatada et reede õhtupoolik Warsavi läbimiseks on kindlasti halb valik.Ümbersõidul jookseb kohati neli rida üheks ja ummikud on hiigel pikad. Seekord käisin läbi Lomza, suuremad teetööd koos fooridaga algasid just Ostrow Mazoveika juurest.Mingit lahendust need uued lõigud ei paku kuna on ehitatud ühe sõidurajaga.

4
0

Versole: oluliselt aeglasemalt liikuvaks sõidukiks peavad mõned siinsed kirjutajad paraku piirkiirusega või sellest isegi veidi kiiremini liikuvat sõidukit... Kes väidetavalt ei arvesta teistega ja peab ennast "lenduritelt" jalust koristama! Uskumatu suthumine, et seaduse järgi liikleja häirib ohustab teisi, mitte vastupidi! Päris kindlasti ei ole õige, et aeglasem sõiduks on kiiruseületajast ohtlikum. Õnnetusi põhjustab ikka suur kiirus, mitte aeglane sõit. Tuletan meelde, et kiirusepiirang tähendab kuni selle kiiruseni, mitte alates sellest kiirusest! Seadust rikuvad viimased, mitte esimesed. On äärmiseks ohtlik kirjutada, et seaduseekuulekad on ohtlikud, mitte seaduserikkujad.

1
0

Ma ei loe siit arutelust küll välja, et keegi otseselt seaduserikkumisi propageeriks ja õigustaks. Sa Merike kruvid asja üle.

Aga nüüd asjast. Mida soovitate viimaste andmete põhjal, kuidas Warssavist Eestisse liikuda? Millised vahepunktid oleks märksõnaks, et sujuvamalt koju jõuda?

2
0

Aga palun, üks näide: "Kui on liiklusvool näiteks 95 km/h, siis see, kes otsustab sõita 90 km/h ju ilmselgelt takistab liiklusvoolu ja paneb teised möödasõite tegema ja põhjustab sellega MEELEGA liiklusohtlikke olukordi."

Et siis ohtlik on lubatud kiirusega liikleja, mitte kiiruseületaja. Sest kiirust peab ju saama ületada, peab tegema möödasõite, et saaks kiirust ületada! Õigesti liikleja põhjustab liiklusohtlikke olukordi, mitte need, kes peavad iga hinna eest saama kiirust ületada! Kui nad selleks ohtlikke möödasõite teevad, siis on süüdi õige kiirusega liikleja, kellest mööda sõideti, mitte kiirust ületav möödasõitja!

1
0

Sooviks siiski nüüd teemas püsida, mitte isehakanud mentidega liikluskultuuri üle vaielda.

4
0

Seadusekuulekas liikleja on isehakanud ment? Juba see sõnakasutus näitab inimese kohta nii mõndagi. Politsei kui vastik, tüütu, mõnitamist väärt takistav institutsioon.

3
0

Siit foorumist küll enam Poola teede kohta infot ei saa. Liiklusteemade üle arutajad/vaidlejad võiksid teha selleks eraldi teema, mitte risustada Poola teede infot!

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased