Poola teed 2016

Kui keegi on värskelt Poolat läbinud ja oleks nõus infot jagama siis millises seisus on hetkel olukord Poola maanteedel. Huvi pakub marzuut:Bialystok-Lublin-Rzeszow Augustow-Warszaw-Katowice-Ostava. Oluline on teada kus on hetkel suuremad tee remondid ja kas Katowice Ostrava kiirtee on valmis. Palun ärge seda Poola kaardi linki siia pange ,sellest on sama palju kasu kui 73 aasta Edasist. Olen kuulnud et tee remont toimub Augustovi - Bialystoki nind Warszawi-Katowice vahel.Sooviks teada milline on hetke olukord. Suured tänud ette.

Eks igaüks vaatab oma rikutuse poolt. Võiks jääda ikka teemasse.

1
0

.

0
0

Jahh, jätkuks Pärnu maanteele ka seda viisakust nagu Lätis, et sõidan paremas servas, küll oleks hea . Poleks vajagi neljarealisi ehitada. Üldiselt pooldan rajuka stiili, sõida ise ja lase teistal ka sõita. Või siis seda viisakust, et antakse suunatulega märku, et mine mööda. Siinjuures tahaks tänada ja kiita kõiki neid juhte kes seda praktiseerivad.

4
0

Ma ei ole liiklushuligaan, kuid ei sõida ka 90ga 90 alas, vaid 100ga ja ei ole mul eesmärki ka alati kiirust ületada, näiteks kiirteel 130 alas ma kiirust enam ei ületa, sellest kiirusest minule piisab, kuigi mu 195kw auto tahaks küll näidata, milleks ta suuteline on :) Möödasõite teen loomulikult, aga üritan eludega seejuures mitte mängida. Alates Lätist tõmban samuti paremale teeserva ja lasen kolmanda rea vajadusel tekitada, tihtipeale tekitan seda ka ise, nii on seal kombeks ja miks ei peaks siis neid kombeid ka ise praktiseerima? Ka Poolas ja Balkanimaadel tehakse niimoodi, isegi poitsei ei pahanda, näiteks Serbias oli 120 alas järsku 40 ala ja politsei tee ääres, KÕIK autod sõitsid rahulikult 130ga politseist mööda, ega ma ei hakanud siis ka liiklusohtlikku olukorda tekitama ja pidurit peale tõmbama. Olen ses suhtes rajukaga ühtemeelt, et kui lähed võõrasse kultuuri, siis muude kommete hulgas võta omaks ka kohalik liikluskultuur. Kui ikka teede peal ei komberdata, siis pole endal ka mõtet seda teha, jääd jalgu ja käid närvidele :) P.S Ma muide olen naisterahvas, aga magan juba ammu enne, kui enamik eesti mehi alles Leedus on :)

4
0

Anaaklilt küsin sellise küsimuse. Et kui ühest poest saan euro eest neli õuna ja teisest ainult kolm, et siis kas selles kallimas võtaksid ühe tasakesi ilma rahata?

Mõtlen seda, et sellised liiklusrikkumised on umbes sama karistusega kui pisivargus. Ja seda ilmselt mitte ilma põhjuseta. Rikkumine on rikkumine. Liiklusseaduse rikkumine on nagu ok aga sama kange rikkumine mujal nagu mitte.

Kujutan ette, et need kihutajad ja selle põhjaendajad ilmselt panevad peale kaalumist toidupoes midagi ikka kotti juurde. Sest kapitalist raisk saab ju nagunii kasumit.

1
0

Ma ei tekita mitte kellelegi kahju, kui ma sõidan 10km/h kiiremini. Ma ei ole ka mingi närviline sõeluja, kes tekitaks liiklusohtlikke olukordi nii endale kui teistele. Poes millegi tasahilju kotti pistmine on vargus ja teadlik kaupmehele kahju tekitamine. Absoluutselt sobimatu võrdlus.

Ja 19h Varssavisse - müts maha, pidi ikka närvi olema!

2
0

Absoluutselt sobimatu võrdlus. Tõesti sobimatu võrdlus - mingile suurkorporatsioonile paarikümnesendise tünga tegemine vs teiste elu ja tervise ohtu seadmine.

2
0

...Ma ei tekita mitte kellelegi kahju, kui ma sõidan 10km/h kiiremini...

Istu, 2 !

Sa sead ohtu nii enda kui ka kaasliiklejad, kes sõidavad ausalt. Hüppab näiteks loom või laps teele, mõtle, selle +10 km/h, kui palju liigud edasi? Miskipärast arvan, et sellel 90 km/h (50, 110 jne.) on mingi põhjus, mitte kiusamine. Seaduserikkumine on seaduserikkumine. Et kui mõrtsukas varastab on ok? Närvilised sõelujad on hoopis teine teema.

Asjast kah. Et kui tavalise sõiduatoga lihtsalt kuhugi kaugele kohale uhada, kas poleks mõtekab lennukiga minna ja kohapealt auto rentida? Iseasi kui tahad teepeal ringi vaadata. Kütusekulule lisaks ju ka auto kulumine.

1
0

Kui see viimane küsimus oli mulle, siis olen käinud nii lennuk+rendiauto, kui ka autoga kohale, aga viimasega siis tõesti nii, et vaatan ringi tee peale jäävates maades, käin huvitavates kohtades jne, see ongi ise autoga käimise eelis. Lihtsalt vahetpidamata sõita ei viitsi.

1
0

Ma ütleks selle peale, et kui Sa ikka end autoroolis kindlalt ei tunne, kardad, kahtled...sellise koht ei ole autoroolis, lisati veel kusagil lõuna-euroopas, kus sõidustiil on teine. Siis on tõesti mõistlikum lennuki või bussiga sõita.

Kaasliiklejaid ei sea ohtu see, kes läheb sujuva liiklusega kaasa, ületades kasvõi 10km/h kiirust vaid see, kes on sitt autojuht!

7
0

Juba hakkasin mõtlema,et kas olen tõesti ainuke selline sõitja, kes siin kommib mõistlikku sõidustiili. Mulle tuli vahepeal selline mõte, et äkki on tohohi nime taga Villu Vane. Nii tema jutu sarnane. Ei tea millise kiirusega tohoh sõidab kiirteel, kus pole piirangut? Soovitakse ju sõitjatele naela rehvi. Ma soovitaks aga seda, et pole teel ees selliseid, nagu tohoh ja muid segajaid.

1
0

Sitt autojuht on siis see, kes ei riku liikluseeskirju? Neid peab rikkuma, kuna teised teevad seda ka? Vene ajal oli kombeks töölt varastada, sest kõik ju varastavad... Kiirusepiirangud ei ole inimeste kiusamiseks ega ajaviiteks välja mõeldud, vaid ohutuse tagamiseks. Iga lisanduv km/h pikendab pidurdusteekonda oluliselt.

4
1

Uskumatu mis jama siin aetakse! Selge on ju see, et kui on liiklusvool, siis sõidetakse selles. Nii teeb 90 % juhtidest. Kui on liiklusvool näiteks 95 km/h, siis see, kes otsustab sõita 90 km/h ju ilmselgelt takistab liiklusvoolu ja paneb teised möödasõite tegema ja põhjustab sellega MEELEGA liiklusohtlikke olukordi. See kes sõelub liiklusvoolust mööda teeb sama. Ma olen üsna kindel, et kompleksivabad ja rõõmsameelsed inimesed, kes ei püüa maailma oma nägemise järgi ümber teha, käituvad igal maal nii, nagu käituvad kohalikud liiklejad. Vastupidisel juhul nad on ju nn liiklushuligaanid. Milleks siin sel teemal vaielda... Mõistlikud inimesed saavad ju aru, et siin tegu peamiselt kompleksides ja saamatute inimestega, kes ei suuda vastavalt olukorrale ümber orienteeruda ja püüavad maailma oma äranägemise järgi ümber sättida... Kaunist päeva ja ootan juba kibestunud kommentaare! :)

4
0

Väga hea, eriti lugupeetud liiklusjärelvalvajad. Ma tahaks teid "nuube" varisere näha Tallinnas ja mujal Eesti linnadaes, mismoodi te täpselt 50-km/h liigute. Eriti kehtib see nt Tallinnas Sõpruse pst-l; Pärnu mnt-l - "vabakal" ja nii mujalgi. Äkki lõpetaks selle targutamise, kellel on suurem, kellel on väiksem, kes sõita ei oska, kes on liikluseeskirjade tundmises maailmameister jne. Targutajad - nagu krdi eesti poliitikud, kes ajavad musta valgeks. Sõitke nii, et teisi ei sega, sõltumata kiirusest ja kõik on happy´d. Kui aga oma õigust liikluses taga-ajate ja vasaku kõrvaga mööda telgjoont lasete, siis saate ka samamoodi vastu ! Kiiruspiirang ei hoia õnnetusi ära, hoiavad need, kes liikluses lihtsalt teistega arvestavad ja tähelepanelikud on, seda sõltumata kiirusest. Seda aga kiiruspiirangust kinnipidamine mitte kohe ei taga. Korravalvurit mängides tekitad palju suurema võimaliku ohtliku olukorra kui kiiruseületajad. Lisaks, kõik autojuhid, kes liiguvad auto spidoka järgi, liiguvad tegelikkuses aeglasemalt. See on enamikele mõistlikele juhtidele ammu teada. Autoti võib kõikumine olla lausa kuni 15 km/h. Seda olen isiklikult autobahn´idel erinevate autodega kogenud.

5
0

No nüüd läks liiklusfoorumiks kätte. Et kes sõidab lubatud kiirusega see on jobu ja sõitku kodus metsade vahel. Kas te olete ka mõelnud, mis saab siis kui siin kiidetud Läti kolmandat rada tekitades eessõitev rekka tõmbab vasakule oma sõiduraja keskele, sest tee peenral sõidab näiteks jalgrattur? Veoka taga olev juht (ka teepeenral)näeb teda viimasel hetkel ja jalgratturist (jalakäijast jne) jääb alles.... Muuseas mööda kimavad mööda seal need kelle kiirus pole 95-100 vaid tunduvalt rohkem. Mind nad pole seganud ja mina neid ka mitte. Meie oleme oma seltskonnaga ka Poola pealinna jõudnud ca 12-13 tunniga ja ei põe alaväärsuskompleksi. Sõitke ikka nii, et ise jääte terveks ja auto ka. Kiirsõidu oskuste näitamiseks on teised kohad. PS:Vaadake vene liiklusvideosi siis näete kui kiiresti võib olukord muutuda ja mõelge,mis läks valesti.Õppige teiste vigadest!

6
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased